Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

  • Mamusia
cześć
Ja też jestem uzależniona od lumpków 🙂 czekam dziś na kase i też może gdzieś zajdę na zakupki, a narazie na allegro siedzę 🙂
Mitka to fakt , że przeterminowane nauczycielki są problemowe, choć czasem ta ich zasadniczośc wychodzi na dobre wychowaniu dzieci, a tak swoją drogą to jak ona może wystawiać jedynki w 1 klasie u mojej córki w klasie 1-3 nie było ocen...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam ,
Mittka, fajnie że z Małą wszystko oki i z łożyskiem, będziesz już spokojniejsza:-)

Ja noc miałam dzisiaj ciężką, wczoraj wieczorem dowiedzieliśmy się że babcia Męża zmarła(95 lat).Wszyscy myśleliśmy że do setki dociągnie a tu... ehh... takie życie , jedni przychodzą to drudzy odchodzą:-(

Ja też na dziś jakieś zakupki planuję, zobaczymy co mi z tego wyjdzie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry mamuśki!

Ja mam nockę jako tako przespaną, troche sie późno położyłam i dopiero wstałam ale z pieskiem już byłam i teraz wcinam szarlotke 🤪

Mittka z tą nauczycielka to jakieś nieporozumienie 😠 🤢 ale nie denerwój się bo Ci to tylko może zaszkodzić.

AgusiaW przykro mi z powodu straty babci 😞

AgnieszkaK gdybym ja tu miała lumpki to pewnie tez bym była od nich uzależniona a tak to kicha 🤢

Mam nadzieję, że dzisiaj Majka będzie dawała o sobie znać częściej bo wczoraj to prawie wogóle nic nie czułam. Dzisiaj mam na głowie 2 małe dziewczynki z nadwyżką energii i nie wiem co im na obiad zrobić 🤔 trzeba cosik wymyśleć.

Do później!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dziewczyny wróciłam ale nic nie udało mi się upolować:laugh: :laugh: Ale to i dobrze bo to już nałóg jest :laugh: :laugh: :laugh:
Teraz siedzę na allegro i zobaczcie jaki słodki kombinezon dla dziewczynki wynalazłam 🤪 🤪
JA CHCĘ CÓRECZKĘ :laugh: :P :laugh: :P :laugh: :P :laugh: :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dziewczynki jestem po glukozie. Zrobili mi bez problemu 🙂 mówiłam im że jadłam śniadanko i zrobili, bo skoro lekarz tak kazał ... 🙂
Zobaczymy w wynikach co wyjdzie 🙂

A sama glukoza nie jest taka zła w smaku , mimo iz ja mało słodzę to jakoś przełkłam hah i to bez cytrynki, bo zapomniałam wziąć.

Uciekam laski, bo jade do szpitala do mojej szwagierki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AgnieszkoW bo byłaś najedzona a to inaczej wpływa na organizm ale to faktycznie dziwne że zrobili tobie tę glukozę bo właśnie większości robią na czczo 🙂 🙂 🙂 No ale masz to już za sobą :laugh: :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja też już wróciłam 🙂
Byłam w sklepie z rzeczami dla maluszków i wyszłam z niczym 🤪 ale to dlatego że kobieta ma kosmiczne ceny,widziałam pościel 3 elementy za 269zł 😁 z lumpkami to nie było obawy bo na mieście nie ma nic ciekawego :P Kupiłam tylko pamiątke do chrztu i córce getry.Na razie stop musze zrobić bo chciałam wózek kupić a tu nas czeka nie mały wydatek na podróż mojego męża do domu i na te chrzciny 🤔

O tej kobiecie to juuż się nie wypowiadajmy,Zgryz u nas od pierwszej klasy były oceny koleżanki córka w pierwszej klasie nałapała 6 jedynek 🤪 i to tylko za to że np:nie miała pracy domowej albo nie przyniosła czegoś do szkoły,rzadko się zdarzała jedynka za to że dziecko czegoś nie umie 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej, chciałam się przywitać 🙂 też jestem jedną z Was, co prawda termin mam na 27 grudnia i do końca nigdy nic nie wiadomo kiedy "to" będzie, ale póki co mam nadzieję, że zdążę w tym roku 🙂 Jeszcze nie znam płci dziecka... Jest tak uparte, że nie chce się ujawnić... Ciągle jest źle ułożone... w prawdzie na początku liczyłam na córcię, ale teraz na 99% procent kobieca intuicja podpowiada mi że będzie chłopiec... Jutro idę do lekarza i mam nadzieję, że w końcu mi coś powie... bo już bym chciała w końcu zainwestować w róże czy błękity 🙂 uniseksów mam już dosyć w szufladach 🙂 Babcia szaleje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewuszki 🙂 Ja coś dzisiaj nie mogę się zorganizować, chyba się położę jeszcze bo energii mi brak 🙃

Takie nauczycielki to makabra, tylko denerwują dzieci i rodziców.

Agnieszko gratuluję wypicia glukozy heh :laugh: dla mnie to był koszmar, ale może rzeczywiście po śniadanku lepiej poszło.

AgnieszkoK jeszcze będziesz miała czas żeby popracować nad córeczką 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kajtucha witaj w gronie grudniówek 🙂 mam nadzieję że Twoja dzidzia się wreszcie obróci i będziesz mogła poznać płeć 🙂

A ja musze się jeszcze wybrać do większego sklepu bo Dominika idzie na urodziny i trzeba jakiś prezent skombinować 🤔 a już dzisiaj mam dość łażenia 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nową grudniowa mamusie :laugh: :laugh: :laugh:
Rozgość się i dziel się z nami swoimi przeżyciami związane z ciążą i nie tylko :laugh: :laugh:
A ja byłam znów sklepie i kupiłam gazetę wyborcza i tam jest wszystko opisane o becikowym o rodzinnym :P :P Postaram się Wam co nieco napisać 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj kajtucha 🙂

no to fredeczko miałaś dzisiaj słodkie lenistwo 🙂

Za to ja wysłałabym męża gdzieś daleko na kilka dni!!! 😠 😠 😠

Na pocieszenie humoru zadzwoniła koleżanka i powiedziała, że dzisiaj dostanę przelew z pracy więc pewnie wybiorę się na zakupki dla Synka 🙂 Muszę pokupować pieluszki, butelki, smoczki, grzebyk, termometr i takie inne gadżety bo jeszcze nic nie mam 😉
A tak swoją drogą to jakie smoczki się kupuje takiemu maleństwu??? Chodzi mi o takie zwykłe smoczki i te do butelki. Na pudełku będzie napisane?? Bo ja zielona jestem ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sierpniu Rada Ministrów ogłosiła nowe stawki świadczeń.
Obowiązywać będą od 1 listopada 2009 roku.
Niestety, rząd podwyższył tylko sam zasiłek rodzinny, dodatków już nie.
Od 1 listopada zasiłek rodzinny to:
68 złotych na dziecko do 5 roku życia (teraz jest 48 zł)
91 zł na dziecko od 5-18 lat (są 64zł)
98 zł na dziecko 18-24 lata (jest 68 )
Dostaniemy go na dziecko
do 18 roku życia
do 21 roku życia jeżeli dziecko się uczy
albo nawet do 24 roku życia jeżeli dziecko się uczy i ma orzeczenie o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności.
Niestety próg dochodu się nie zmienił i wynosi 504 złote netto na osobę, a 583 jeżeli dziecko jest niepełnosprawne i ma orzeczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze o naszym becikowym

Becikowe dla każdego- to znaczy dla wszystkich bez względu na dochody- to tzw jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia się dziecka. Stawka bez zmian i wynosi 1 tyś. zł.
Od 1 listopada becikowe należeć się będzie tylko wtedy, jeśli kobieta pozostawało pod opieką medyczną od co najmniej 10 tygodnia ciąży do dnia porodu. Musi być to potwierdzone zaświadczeniem lekarskim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze dodatek z tytułu urodzenia dziecka (nie mylić z becikowym) też wynosi 1 tyś. zł.
Wystąpić o niego może tylko do czasu ukończenia przez dziecko 1 roku życia.
Ważna zmiana!
Teraz otrzymamy go tylko wtedy, kiedy matka w ciąży dbała o zdrowie swoje i dziecka- pozostawała pod opieka medyczną od co najmniej 10 tygodnia ciąży aż do dnia porodu i musi być to potwierdzone zaświadczeniem lekarskim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...