Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

Będę musiała przejść się do apteki i kupić coś homeopatycznego bo tylko takie leki można brać na przeziębienie podczas ciąży ale tak mi się nie chce a nie mam kogo wysłać 😞 😞 😞 😞
Temperatury jak na razie nie mam 🤨 🤨 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień doberek wszystkim 🙂

ja sie już o 6.30 obudziłam na siku i nie zasnęłam potem 😞 ale już zakupki zrobione, pranie sie kręci, zmywarka chodzi a ja zajadam sobie zapiekany ryż z jabłkami bo został z kolacji i tak Was czytam 🙂

co do badań to ja miałam tylko na pierwszej wizyciew 7 tyg i do tej pory nic-u nas sie nie bada podczas ciąży. Jednak w pon mam wizyte to poprosze aby mnie gin zbadał bo ten grzybek... 🤢

mittka ja płatki na mleku jadłam o 4 rano 🙃 mój syn sobie zażyczył-tylko mój M był zły bo mu "chrupałam" i nie mógł spac 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nawet apetytu nie mam ale się zmusiłam i dwie kromki zjadłam bo wiadomo dzidzia musi coś wchłonąć 🙂 🙂 Jak pójdę do apteki to po drodze kupię jakieś owoce bo teraz tylko na nie mam ochotę :P :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas też pogoda taka sobie 😞 w nocy padało a teraz jest pochmurno i nie zanosi sie na słoneczko

mój M dziś musiał na cały dzień do pracy iśc i tak mi jakoś smutno samej siedziec 😞 😞 😞

jutro mam gości na obiadku, przyjdą moje 2 przyjaciółki-jedna jest matką karmiącą i jednocześnie w 12 tyg ciąży a druga wegetarianką 🙂
bądz tu mądry i spróbuj zadowolic wszystkich-mój M musi miec mięcho 🤪
ale chyba zrobie zupe ogórkową oraz pieczonego kurczaczka i osobno warzywa z piekarnika (cukinia, cebulka, papryka i pieczarki) no i ziemniaczki a na deserek ciasto jogurtowe na zimno :P

chyba sie wybiorena lumpki bo w żadną bluzke nie wchodze...ehh... i ogólnie kiepski humorek dzis mam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczynki. Ja o dziwo się wyspałam :laugh: Aż lepszy humorek mam 🙂
Co do tych badań w ciąży znalazłam takie dwa linki 😉
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=338403&page=2

http://www.dobramama.pl/pokaz/3924/badanie_ginekologiczne_w_ciazy

Jak widać kobietki różnie podchodzą do tego. Chyba nawet więcej jest za tym, by zostały częściej badane.
Ja w Polsce miałam również badanie na początku ciąży a potem pod koniec, by zobaczyć czy szyjka się skraca 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Panno nikt, ja w sumie wolałabym żeby mnie nie badał tak często czyli przy kążdej wuzycie, wydaje mi się ze jak wszystko jest ok to po co. No ale nie będe się z nim spierać, pomyslałam sobie ze może dlatego mnie tak bada że ostatnią ciąże poroniłam..
Mitka , odwołuję u mnie słońca juz nie ma i chyba nie będzie 🙂
kurcze może ja też skocze do lumpka...? narazie wychodze do sklepu, do usłyszenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgryz mi się wydaje tak jak piszesz, każdy lekarz powadzi ciążę w dany sposób, bo w sumie każda ciąża to indywidualny przypadek 😉

Ach zazdroszczę Wam tych lupków. Tu w sumie są takie charity shopy, ale to już nie to samo co w Polsce 😉 W moim rodzinnym mieście miałam swój ulubiony lumpek i kupowałam tam baardzo często 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wróciłam. Farmaceutka poleciła mi tylko Oscillococcinum, jeżeli mi nie przejdzie do poniedziałku to u doktorka się jeszcze dowiem co bym mogła brać, ale lepiej żeby przeszło :P :P :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez jestem badana przy kazdej wizycie i wlasciwie kazda kobieta ktora znam byla przy kazdej badana. Ja wole byc badana bo bylo ok i bylo ok i bylo ok i nagle juz nie... a gdyby nie badala mnie co wizyte tylko np co 2-3 wizyty to pewnie duzo pozniej by sie okazalo o tym rozwarciu i skroconej szyjce macicy. No i o grzybku ktorego mialam i teraz mam wrazenie ze mi sie wraca :/

jednak nie poszlam bo mi sie nie chcialo :P pozniej pojdziemy z Marcinem do mojej ciotki i wezmiemy dzieci na spacer i moze na lody?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jestem z siebie dumna, oparłam się jednak lumpkówi, hi, pójde w przyszłym tygodniu. Dziewczyny jak radzicie sobie z wolnym czasem na l4? ja juz jestem od maja 🙂 w sumie mam co robić, choć sprzątać mi się nie chce, ale mam jeszce córkę i zawszejest co robić no i mnustwo gotuję i piekę, tzn więcej niż zwyklę. Ale tak pozatym postanowiłam wykorzystać czas i ucze się angielskiego, przerabiam taki programik supermemo, a p[ozatym bardzo się ciesze bo zapisałam się na miesięczny kurs grafiki komputeriowej. Mysle ze to dobry czas żeby zrobić cos na cio zwykle nie ma czasu, a potem to dopiero nie będzie.. 🙂
tez nadrabiacie zaległości?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat nie pracuję,więc ciąża nie zmieniła mi wiele w grafiku dnia. Czas wygospodarowany dla mnie jest taki sam jaki był 😉

Może znacie jakiś fajny przepis na sałatkę, bo dziś wpadają do mnie znajomi i muszę coś zrobić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...