Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

I mam jeszcze taką listę

DO SZPITALA

Dokumenty

* dowód osobisty
* aktualna książeczka ubezpieczeniowa i RUM
* karta przebiegu ciąży
* skierowanie do szpitala (nie jest wymagane, ale dobrze mieć)
* numer NIP pracodawcy lub własny w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej


Wyniki badań

* grupa krwi i czynnik Rh (oryginał)
* przy ujemnym Rh (Rh-) - badanie na obecność przeciwciał anty Rh
* zrobione po 32. tygodniu HBS - badanie krwi na nosicielstwo antygenu wirusa żółtaczki zakaźnej
* odczyn WR - badanie w kierunku kiły (robione dwukrotne: na początku i pod koniec ciąży)
* wynik USG zrobionego po 36. tygodniu ciąży
* ostatnia morfologia i badanie moczu
* wynik badania na obecność HIV

Na czas porodu

* ubranie dla mamy (1 lub 2 długie koszulki bawełniane typu T-shirt, szlafrok, ew. rozpinany sweter lub bluza, ciepłe skarpetki, kapcie)
* wygodne ubranie dla taty (czasem wymagany jest zestaw jednorazowy: fartuch, maska, ochraniacze na buty - wówczas sprzedawane są w szpitalu), kapcie
* jednorazowe pieluchy w kształcie podpasek
* jednorazowe chusteczki
* opaska, spinki lub gumka do włosów
* pielucha lub bawełniana chusteczka (do przecierania twarzy, do okładów)
* woda kosmetyczna w aerozolu do odświeżania twarzy
* termos z kostkami lodu (do okładów), wypełniony do 1/3 objętości
* termofor z gorącą wodą (do okładów), owinięty w poszewkę
* piłka "jeżyk" lub dwie piłki tenisowe włożone do skarpetki (do masażu okolicy lędźwiowej)
* lanolinowa pomadka do ust (wysuszonych podczas długotrwałego oddychania)
* ulubiona muzyka
* coś do jedzenia i picia (szczególnie dla męża)
* dla chętnych: aparat fotograficzny

Dla mamy po porodzie

* koszula z rozcięciem, wygodna do karmienia
* szlafrok i klapki pod prysznic
* skarpetki
* kapcie
* 6 par majtek (w sprzedaży jednorazowe)
* przybory toaletowe i kosmetyki
* 2 ręczniki
* 20 pieluch jednorazowych w kształcie podpasek
* ręczniki papierowe, papier toaletowy
* dziecięce kółko do pływania (do siadania w okresie gojenia się krocza)
* poduszeczka "jasiek" - przyda się do karmienia
* 2 staniki do karmienia i wkładki laktacyjne
* woda mineralna niegazowana
* telefon komórkowy i ładowarka
* ulubiony poradnik dla młodych mam


Rzeczy dla dziecka (na trzydniowy pobyt w szpitalu)

* najmniejszy rozmiar jednorazowych pieluch lub pieluchy tetrowe
* kilka pieluch tetrowych - na pewno przydadzą się np. po kąpieli
* 3 bawełniane koszulki
* 2 bawełniane cienkie czapeczki i jedna cieplejsza
* 3 pajacyki (śpiochy z rękawami i nogawkami - wygodniejsze są rozpinane w kroku) lub 3 kaftaniki i 3 pary śpiochów
* skarpetki i rękawiczki (żeby dziecko nie drapało się po buzi)
* kosmetyki (dowiedz się wcześniej w szpitalu, co będzie potrzebne)
* ręcznik kąpielowy z kapturem
* spirytus 70 %, jałowe gaziki do pielęgnacji pępka
* kocyk lub śpiworek

Na powrót do domu

* ubranie dla mamy (pamiętaj, że Twój brzuch nie od razu stanie się płaski)
* odpowiednie do pogody ubranko dla dziecka
* krem ochronny
* fotelik samochodowy dla noworodka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

Aga ja grzybki też uwielbiam, ale niestety tylko jeść haha zbierać jakoś nie bardzo 😞 ale moja teściowa grzybiara i zawsze jak jest sezon to zbiera te grzyby tonami i mnie nimi zasypuje, z czego jestem bardzo zadcowolona 🙂

Anja fajnie , że miałaś lemoniadkę 🙂 moja glukoza też nie była aż tak zła. Jakoś poszła. A powiedz mi co stosujesz na grzybka, bo ja też złapałam niestety i dostałam Nystatynę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiola za tego oklaska masz tu jeszcze jedną listę, którą kiedyś któraś z grudnióweczek wrzuciła na forum. Bardzo fajna ta lista 🙂 http://www.e-kubraczek.pl/all/pliki/wyprawka_dla_dziecka-www.e-kubraczek.pl.pdf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wróciłam dziewczynki 🙂

Widze że o domkach dyskutujecie fajnie Wam że macie już swoje domki a Wiolu ten Twoj plan mam nazieję że wypali życze Ci tego z całego serca 🙂

A ja u ortodonty dowiedziałam się że mam szykować 900zł na aparat ;/ eh normalnie koszmarne te wydatki 😞

AgnieszkoK masz ode mnie oklaska i buziaka.A powinno być lanie dobrze wiesz za co :P reszte dopisze w mailu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do wyprawki...
Nam w szkole rodzenia powiedziano żeby raczej się skupić na rozmiarze 62 przy kompletowaniu wyprawki.
Kaftaniki wiązane sprawdzają się przez krótki czas. Co jeszcze...body też najlepiej mieć z przodu rozpinane, podobnie z pajacykami - najlepsze rozpinane na całej długości.
Jesli chodzi o torbę do szpitala - to dobrze jest mieć 5 zmian (minimum 3 zmiany) dla dziecka.
I jedna zmiana powinna być osobno zapakowana - ta w którą zaraz po urodzeniu zostanie ubrane dziecko - ponieważ jak położne proszą ojców o przyniesienie ubranka to w 85% tata pojawia się z całą walizą i zaczyna się szukanie...
hehehe:laugh: :laugh:

Ja zaczynam się martwić iż nie uda nam się z remontem do czasu narodzin. Krzysiek dopiero w połowie października odbiera dowód osobisty. No i później będzie trzeba jeszcze ze dwa tygodnie czekać na decyzję z banku w sprawie kredytu. Wrrrr...
Tak wiec zostanie nam 1,5 miesiąca na wyremontowanie mieszkania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mittka tylko za bardzo nie krzycz :P :P :P
A tu wstawiam Wam fotkę kombinezonu 🙂 🙂 [img size=499]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/DLA_MALUSZKA_034.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Persy moja szwagierka, która urodziła tydzień temu miała przygotowane wszystko do szpitala juz jakiś miesiąc przed 🙂
Nosidełko stało w widocznym miejscu a w nim ubranko, kocyk i inne potrzebne rzeczy dla maluszka.Tak że szwagier nic nie musiał szukac jak jechał po nią i maluszka do szpitala, tylko nosidełko wziął w ręke i wszystko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach Mittka jeśli używacie niecenzuralnych słów to lepiej że nie na forum, bo przeciez tu tyle dzieci Anie, Majki, Basie, Bartki,Piotrusie Madzie itd 🙂

A co do kombinezonów to też mam już 3 więc myślę, że wystarczy mi ale Twój AgaK jest super 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej laseczki,

ja już wróciłam od lekarza, mam twarda macicę i muszę brać 3 x nospe i magnez, a jak się nasili to do szpitala, ale mam nadzieję, że nie za 2 tyg powtórka z rozrywki 😠
no i dostałam to wspaniałe badanie glukoza, nie wiem jak ja dam rade to wypić, próbowała lekarza przekonać, że może jednak nie trzeba ale niestety nie dało się:laugh:

no i na wadze 3 kg więcej, wiedziała że wizyta u mamusi tak się skończy 😠 koniec z wyjazdami 🙃

a i jeszcze strasznie bola mnie zęby albo dziąsła no koszmar jakis, czy was też
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...