Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

Obudziłam się przd 7:00 ale jeszcze w piżamie hasam jak sarenka 😁 (no dobra, wszystkie wiemy, że do sarenki juz sie porównywac nie mogę :P )

Chyba nie wyjdę dzis z wyrka za szybko 😠 mam kiepski humor

Co do becikowego to znowu znalazłam artykuł, który potwierdza, że nie trzeba będzie takich zaświadczeń przedstawiać....

Gdzie się wszystkie podziewacie?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczynki 🙂

wpadłam tylko na chwilkę, chyba na dłużej będę w czwarte 🙂

u mnie wszystko ok, tylko strasznie mi palce u rąk spuchły, mam nadzieję, że u was też ok i wszystkie nadal w dwu paku 🙃

pozdrawiam, paaaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie
Znowu wstałam po 10 ;/ ale tak słodko mi się spało i pewnie dalej bym się oddawała pieleszom, gdyby nie telefon od męza, który mnie obudził.
Zjadłam już śniadanko i myślę co tu na obiadek zrobić i wymyśliłam pierogi ruskie, choć wiem , że pewnie będzie mnie to sporo sił kosztować 

Julia ja tez próbuję się powstrzymywac z zakupami dla małej, w szczególności z ciuszków, bo już wszystko mam a nawet więcej, ale cieżko mi to wychodzi.

Wiolka na dzień dzisiejszy nie planuję kupna monitora oddechu, ale to całkiem dobry pomysł.

Fredeczka jak zwykle zakupy udane a co do schowania cycków w spodnie to mnie rozbawiałas tym tekstem
Co do fotelika to jest niezbędny jeśli chcecie wozić autem maleńką.
A ja nie biorę już żadnych tabletek, nawet witamin …

Akompf jak ja Ci zazdroszczę że masz już łóżeczko, zresztą wszystkim Wam zazdroszczę. Ja się w końcu zdecydowałam no to łóżeczko ze sklepu w moim miasteczku, ale oczywiście sama go nie przytargam i musze poczekać aż mąż łaskawie znajdzie dla mnie chwile.

Akompf moja lekarka to każde zaświadczenie wystawi bez problemu, o co ją poprosisz haha a poza tym ja mam w książeczce wpisaną pierwszą wizyte w 9 TC więc nie powinnam mieć problemów, chociaż tak naprawde to byłam już w 6 TC ale nie zakładała mi książeczki(tak jak by sama miała wątpliwości czy jestem w ciązy czy nie)
Akompf jeśli tylko masz nieogolone nóżki, to jak najbardziej możesz się porównać do sarenki (zresztą tak jak ja )

Moniczka85 życze Ci szczęsliwego rozwiązania, bo to już lada chwilka 🙂

Forum nadrobione

Idę się umyc i ubrac i lece na miasto po twaróg do pierożków i może do lumpka zajdę …


Miłego dnia kochane, jak wróce to zajrzę do Was.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AgnieszkaW - mam ogolone 😁 hahahahhahahahha potraficie nieźle rozbawić 😁 :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Emmax - coś Cię dawno nie było... pilnuj tych opuchlizn, bo moga wskazywać na stan przedrzucawkowy... Ale jesteśmy dobrej myśli... Ja tez juz zdjęłam obrączkę i pierścionki, bo moze opuchlizny widocznej nie mam, ale wieczorami to już mam problem ze zdjęciem biżuterii... Opuchlizna z kostek na szczęście przeszła... Oj! Tak patrzę... znowu jest... ehhhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewuszki!
Akompf dzięki za podpowiedź, wczoraj byliśmy w media markt i ceny zaczynają się od 2 tysięcy więc lekka masakra 🤪

Wiola ja się zastanawiałam nad monitorem oddechu, ale póki co zrezygnowałam z niego.

Aniu cóż za ranna pobudka!

Fredeczko super ten kombinezon i reszta ciuszków też 🙂

Akompf ja właśnie też słyszałam, że to obowiązuje ‘świeże ciąże’, już to kiedyś pisałam, ale mnie olałyście hehe :laugh: :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ahoj dziewoje!!!!

Nockę miałam straszną....brrr, chyba z 50 razy byłam na siusiu 🤢 a niedawno się chwaliłam, że jak już to raz lecę albo dopiero rano 🤢 🤨

Nie miałam prądu do teraz, masakra, kawka bez brzuszka heheh :laugh:

Fredeczka śliczne te spodenki dresowe 🤪

Zastanawiam się nad kupnem tego monitora, trochę kosztuje i nie wiem w sumie czy będzie mi aż tak potrzebny skoro mała będzie spała w łóżeczku obok.

Teraz czekam aż mój księciunio zrobi obiadek i do prasowanka 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa - moze zbyt nieśmiało to napisałaś 😁 hehehehe
Nie zrozumiałam ceny czego zaczynają sie od 2 tys?

Co do monitora oddechu - mąż się zapowiedział, ze mała będzie spała z nami na poczatku i On będzie czuwal 😁 Juz to widzę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam ,
wreszcie w domku :-)

W końcu kupiłam łóżeczko ( Radek VII) i wózek 3-funkcyjny.Zaraz wkleję Wam zdjęcie.Także jestem już spokojniejsza bo chyba jako jedyna na forum nie miałam jeszcze tych najważniejszych rzeczy :p

Ewa, jak możesz to wklej ta listę co trzeba wziąć na Kamieńskiego. Fajnie,że już jesteś z nami :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wtorkowo 🙂

Ostatnio tak mi się Kamil kręci i kopie po brzuchu że aż spać mi nie daje:laugh: 🤪

akompf fajne łóżeczko 🙂

Julio 87 nie była bym taka pewna pasów, w razie szarpnięcia matce nic się może nie stać a dziecku i owszem bo pasy na brzuchu przechodzą coś w tym musi być skoro kobieta w ciąży nie ma nakazu zapinania pasów 🤨 ja zapinam pasy i trzymam w ręku nad brzuchem, w razie szarpnięcia jest najpierw ręka a nie brzuszek 🙂 ale to jak na dłuższą trasę jadę z mężem tak to nie zapinam i nie zapnę :P

Monitora oddechu nie będę kupować i tak na początku dziecko jest przy matce ciągle jeżeli się karmi piersią 🙂

Fredeczko fajny ten fotelik, podoba mi się kolor coffe, pokażę mężowi jak wróci z pracy może się skusimy 🙂
Słodkie ciuszki, ja mam zakaz kupowania, sama sobie zakazałam 🤪

Oj to becikowe i reszta... Mam nadzieje że mąż będzie mógł mi wszystko załatwić bo gdzie ja z maluszkiem? masakra z tą papierkową robotą w naszym kraju 🤢

Nie mam na szczęście problemu z puchnięciem, obrączki i pierścionka zaręczynowego wcale nie zdejmuję nawet na noc 🙂

agusia w świetny wózek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano! Zapomniałam Ewo 😁 No tak, lustrzanki są dosc drogie... Sony dobra firma, dobry sprzet fotograficzny robią, canon też ale odradzam Olympus, Fuji, Kodak! Nie słyszałam dobrych opinii o nich...

Warto się zapoznać z forami z miłosnikami takich sprzetów. Ja kupiłam uzywany ale mało, dałam mniej kasy za sprzet na gwarancji. Ale to zależy od Was czy jesteście przekonani do zakupu od kogoś.
podsyłam kilka linków:
www.nikon.org.pl - trzeba sie zarejestrować, zeby zobaczyć podforum 'giełda'
www.cyberfoto.pl
http://canon-board.info/forumdisplay.php?f=17
http://www.forum.sony.pl/

najlepiej wybrać sobie model a później szukać w necie 🙂 Najlepiej korzystać z ogłoszeń z for bo takie ogłoszenia są bardziej pod kontrolą...

W razie czego jestem do dyspozycji :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłam z miasta, w lumpku byłam, ale juz chyba do końca ciązy tam moja noga nie postanie, bo normalnie dziś to miałam nerwa, baby się o siebie obijały, rozpychały jak by nie wiem co tam na tych wieszakach wisiało. W rezultacie wyszłam zła i z niczym ;/

Co do pierścionków, obrączki to ja już nie noszę od wakacji, od tamtej pory zaczeły puchnąć mi palce 😞

Idę obierac ziemniaczki na pierożki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lista na Kamieńskiego we Wrocławiu:
Prosimy aby pacjentki w oddziale położniczo-noworodkowym posiadały własne:
1. koszule
2. klapki kąpielowe
3. szlafroki
4. ręczniki
5. przybory toaletowe
6. podpaski higieniczne (bella maxi)
7. pampersy dla dzieci
8. bieliznę dla dzieci (minimum 3 kaftaniki, 3 pary śpioszków)
9. pieluszki tetrowe
10. bagietki
11. chusteczki do pielęgnacji dziecka

Bardzo prosimy o pozostawienie dwóch pieluszek tetrowych na potrzeby oddziału.

Dzieciaczki po porodzie są zawijane w pieluszki tetrowe i rożki więc naprawdę ich nie zabierajcie bo szkoa. Koszule do porodu dają swoje i wkłady poporodwe też (chyba że akurat zabraknie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczynki 🙂

A ja od samego rana w samochodzie a to małego do zerówki, potem z mężem na firmie byliśmy, później drobne zakupki do domu, w międzyczasie do pizzerii zajechaliśmy coś zjeść i tak czas zleciał nie wiadomo kiedy :P

Zaraz na cmentarz jeszcze jedziemy bo Tomka nie było na Wszystkich Świętych i mówi że chociaż teściowej swojej znicza musi zapalić 😉

Forum nadrobiłam ale nie pamiętam co która pisała, wstawiała zdjęcia itp :P Ach ta krótka pamięć 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tego becikowego wygląda na to że my nie będziemy potrzebować tego zaświadczenia 😉 A z resztą zobaczymy, jak będą chcieli to ja na wszelki wypadek poproszę mojego gina aby mi wystawił 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dziewczynki.
Noc minęła mi super. Wstałam tylko dwa razy siusiu. Odespałam poprzednią noc i wstałam z lepszym humorem.

Kurde mam cały czas wrażenie, że nie zrobię wszystkiego przed przyjściem maleństwa na świat. Staram się robić generalne porządki przed przyjściem maleństwa na świat, bo potem pierwsze miesiące, to życie na wariackich papierach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...