Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

  • Mamusia
persy ja karmię małego na żądanie, zawsze jak chce cycusia to go ma 😉

Z dietką różnie, najczęściej jem duszone mięsko z sosem -nie dałam już rady gotowanego suchego kurczaka. Do chleba jem wędliny, sery, pomidory, ogórki albo tosty z żółtym serem, płatki z mlekiem. Piję soki jabłkowe i z czarnej porzeczki, słabe herbatki. Do obiadu jem ogórki. hmmm... co tam jeszcze, wcinam takie ciastka LU GO, biszkopty, białą czekoladę. Ostatnio jadłam makaron zapiekany z mięskiem i żółtym serem -pychaaa!!! Generalnie wprowadzam coraz więcej produktów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Persy nie jem smażonego, lub tego co może uczulić malucha. Ale np. próbowałam jeść czekoladę i jest ok 😉 A co do ulewania, u nas ten sam problem, więc czasem schodzi nam na noszeniu małej w pozycji pionowej.


Czy Wasze dzieci lubią spać na brzuchu?? Moja uwielbia, ale kładę ją tak tylko w dzień, i wtedy, gdy jesteśmy w tym samym pomieszczeniu.

Jak na razie obie dziewczyny grzeczne. Maja ogląda bajkę, Marika śpi a ja mogę sprzątać 😉

Jak długo spacerujecie z maleństwami??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
PannoNikt my chodzimy na godzinne spacerki, zaczynaliśmy od 20 minut i wydłużaliśmy po trochę. Chociaż to też zależy od pogody, jak jest bardzo mroźno to spacerujemy krócej.
A na brzuszku jeszcze mój synek nie spał, ale muszę spróbować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam

u nas mały kryzys, mały w nocy 3 h wisiał na cycu-z małymi przerwami, dziś od 11 jest to samo, niedawno zasnął... ja mam chyba za mało wartościowy pokarm skoro sie nie najada 😞 przygotowałam butelke w razie czego ale na razie wolałabym tego uniknąc 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
poczatki sa trudne. ja byłam o tyle w ciezkiej sytuacji ze jak wróciłysmy z zosia ze szpitala to moj maz był tylko 4 dni w domku i do pracy musiał isc... zostałam sama. a juz teraz w czwartek zosia konczy miesiac. je rosnie i jest super. pomimo tego ze dzisiaj ma marudny dzien i nie chce spac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu powiem Ci jak mi położna, że trzeba maluszka przystawiać do piersi na żądanie, wtedy kiedy on ma na to ochote. Przystawiaj jak najczesciej a zobaczysz że będziesz miała pokarm i nie myśl o zadnej butli.

W szpitalu mi mówili ze mozna juz wyjśc na spacer po tygodniu. Ja wyszłam,z Lenką po dwóch. Wcześniej raz ja tylko werandowałam w domku. Dziś byłysmy na prawie 2 godzinnym spacerku.

Ja dziś posprzątałam mieszkanie, zrobiłam pranie a nawet naszykowałam obiad. Lenka spała jak aniołek w dzień 3 godziny 🙂

Moja córcia tez jeszcze na brzuszku nie spała, ale nie sądze aby jej sie to podobało, bo leżeć na brzuszku tez nie lubi. Kładę ją na jakieś 3 minuty, bo dłużej jak leży to zaczyna marudzić i płakac.

A teraz zasneła na moich kolanach..

A tego posta piszę juz 2 godziny hahha

Ciekawe co u Emmax, dawno sie nie odzywała...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tez jestem całe dnie sama. Mąż wraca o 16, 17 czasem nawet o 18 do domku. Nikt mi w niczym nie pomaga i jakoś daje rade 🙂 cxzasem mam bałagan w domu i obiadu brak.. w brzuchu mi burczy, ale jakoś wyrabiam hahah

Ale wole tak niz mieszkac z teściową czy rodzicami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis bylismy na pierwszym spacerku prawie godzinke ... maly spal w wuzyczku ... jak go wyciaglam aby go rozebrac polezal z 5 min i zaczol plakac - jakis marudny sie zrobil ...

jesli chodzi o kupki to robi prawie za kazdym razem co go przystawiam do cyca choc to robi sie coraz ciezsze bo pokarmu mam duzo - nawet odciagam aby maly sie nie ksztusil a on i tak marudzi i ciagle placze ... przez to juz nie wytrzymuje i podaje mu butelke z odciagnietym mlekiem i sie uspokaja ... juz nie wiem co mam zrobic aby byl tylko na cycu - meczy mnie juz ta butelka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja niestety ze wzgledu na to ze w marcu ide na usuwanie kamieni z woreczka i po porodzie ladowałam co drugi dzien na pogotowiu z atakiem kolki nie miałam długo zosi na piersi bo tylko 2 tygodnie. ale jak narazie moja córcia jest zdrowa. tez było mi bardzo przykro ze nie moge karmic. ale po takich kroplówkach jak dostawałam w szpitalu nie chciałam ryzykowac. to jednak były silne leki przeciwbólowe. karmcie kobietki jak tylko długo mozecie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rety dwie godziny juz czytam te 5stron zaleglosci no ale moja ksiezniczka nie daje za wygrana..Nie dosc ze w dzien nie ma nawet mowy o spaniu w jej lozeczku tylko w lozu rodzicow to jeszcze trzeba ja przytulac i glaskac bo inaczej nici z jej spania...No taka mala a juz sobie mame wychowala:laugh: :laugh: :laugh: ale jest taka slodka ze moge z nia tak lezec...Prez 2h probuje cos zrobic w domu(nie ma szans)
nadrobic 5 stron forum(dopiero skonczylam):laugh: :laugh: A co do pokarmu to Nathalie w pierwsza noc jak wrocilysmy do domu doila cysia prze 13h bez przerwy 🤪 🤪 tez juz nawet kupilam mleko sztuczne bo myslalam ze mi sutki odpadna bo mleka jeszcze nie bylo ona bidulka sie meczyla ja wylam i karmilam na spiaco ale juz jest lepiej i na szczescie mleko sztuczne nadal zamkniete...Mam nadzieje ze nie bede musiala go uzywac jak najdluzej

A co do kupek to na poczatku byly takie zoltawe i bardzo slabe bo ja nic nie jadlam a teraz jak juz moja mama nam gotuje to mala robi kupki takie bardziej oliwkowe i jakie przy tym puszcza pierdy:laugh: :laugh: :laugh:

A mojej niuni cos wyskoczylo na paluszku i nie mam jak z nia isc do lekarza. Jutro bede dzwonic...

Ja tez ostatnio jestem czesciej sama w domu bo mezus musi jezdzic na nagrania wiec wychodzi ok14 i wraca czasem w nocy
No ale jest mama jak narazie wiec godz19 to moja pora obiadowa:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂

Bartuś już po kąpieli, cycu i śpi 🙂

A ja najbardziej martwię się tym jak będę męża do pracy odwozić 🥴
Otóż mamy tylko jeden samochód i mi jest potrzebny bo z Kamilkiem na rehabilitację jeżdżę no i Tomkowi też bo do pracy też musi się dostać ☺️ I jak tu pogodzić jedno z drugim 😠

Mykam dziewczynki 🙂

Miłej nocki 🙂
Kajtusiu trzyma nadal kciuki 🙂

Dobranoc 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AgnieszkoW moj maz nie jest wokalista czy aktorem chociaz na aktora to on sie nadaje:laugh: :laugh: Robia program muzyczny i zajmuje sie miedzy innymi choreografia...

Moja krolewna tez juz po kapieli, w polowie jedzenia ale juz w lozeczku bo po kapieli ma foszki na cysia wiec je na raty:laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze wklejam zdjęcie mojego małego buntownika pt.:
"JUŻ MNIE OD TEGO GŁOWA BOLI" :laugh: :laugh: :laugh: [img size=374]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/Zdj__cie0055-e5ed88b39d269f401c735681dd165db4.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczynki za odpowiedzi co do kupęcji, uspokoiłyście mnie 🙂 . 🙂 🙂

Teraz na głowie drugi problem bo mała dostała potówek i to jeszcze gdzie, na czóbku głowy!!!! Wyjątek z tej mojej małej :laugh: :laugh:

AgaK super foteczka :laugh: :laugh: :laugh:

Dobranoc dziewczynki przespanej nocki!!! Kajtucha odpocznij dzisiaj przed tak ważnym dniem!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj szkrabek tez po kapieli i po jedzonku - niestety z butli ... teraz nawet nie chcial cyca wziasc do buzi ... nie wiem co robic. ciekawe ile jeszcze pospi ... mam nadzieje ze tak do polnocy bo juz na stojaco usypiam ....
uciekam lulu aby w nocy dac rade wstac 🥴
spokojnej i przespanej nocki kazdej zycze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my jednak dokarmiliśmy butelką 😞 😞 mały jadł z cyca przez 1,5 h a potem z butli 90 ml wypił 😲 chyba faktycznie z moim mlekiem coś nie tak...

ide myju myju i spac 🙂
jutro święto i M jest w domu 🤪

spokojnej nocki wszystkim i powodzenia dla Kajtuchy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...