Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Oj na początek to rolka wystarczy,potem będą donosić bo nie wiadomo ile poleżysz ja to leżałam 2 tygodnie przed porodem ale nie wiem ile papieru zużyłam 🤪 a Marlenka z bliźniakami to leżała dwa miesiące najwięcej poszło po lewatywie 😁 jej ale mnie na wspomnienia wzięło :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

dziewczyny a jak z tą lewatywa, będziecie na nią wyrażały zgodę, bo ja to tak za bardzo nie wiem co i jak, a lekarza to mi głupio zapytać, wytłumaczcie mi kiedy to robią, i w ogóle wszystko 🤪 :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
heh no lewatywe to robią przed porodem o ile jest czas mnie wzięli na porodówke wieczorem i położna się pyta czy chce ja miałam taką mine nie bardzo,ale ona mówi mi co się może stać więc wolałam wziąść pamiętam tylko tyle że do kibelka ledwo zdążyłam 🤪 a i tak mi moja gin powiedziała że jakaś kiepska ta lewatywa była :laugh: ale to już nie moja wina :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mittka fajnie, że mimo wszystko masz dobre wspomnienia :laugh:

Im dłużej myślę o porodzie tym bardziej się boję 🤪 Ostatnio siedziałam na łóżku i nagle wybuchnęłam płaczem i mówię do męża, że ja nie chcę!!! Boję się dosłownie wszystkiego, porodu, braku intymności, złych warunków, tej lewatywy, ehhhh chyba lepiej o tym nie myśleć 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa to masz tak ja ja, normalnie wolę nie myśleć bo oszaleję, a ja mam bardzo niski próg bólu, więc to będzie koszmar, a na Kamieńskiego nie podają znieczulenia, no i przeraża mnie też to przyjęcie do szpitala, czy się uda czy nie, swoja droga jak rodzącą mogą odesłać do innego szpitala, no ale w Polsce wszystko mogą 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja muszę w końcu podpytać moją lekarkę jak to jest na Kamieńskiego i czy powinnam wcześniej coś załatwiać.

Mój mąż przeglądał sobie przed chwilą moją gazetkę M jak mama, doszedł do artykułu o połogu i tak czyta przez chwilę i nagle rzucił gazetą i krzyczy -nie muszę wiedzieć co się z Ciebie będzie wydobywało!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: Ale mi poprawił humor hahaha. I to niby mężczyźni są twardzi hehe.

Uciekam pod prysznic i do wyrka! Dobranoc grudnióweczki!
Jutro weekend więc pewnie mały ruch tu będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej! Wykompałam pieska, wyczesałam, pogadałam z mężem i juz do was wróciłam, powinnam w końcu coś zjeść bo Majka daje znaki, że głodna a ja dzisiaj nic a nic nie mam apetytu.

Dziewczyny ja staram się nie myśleć o porodzie bo do szpitala mam kawał drogi, prawie 50km, nie ma wanny i ogólnie warunki takie PRL-owskie ale nie mam wyjścia i mówię sobie, że jak tyle babek urodziło w tym szpitalu i przeżyły to ja tez sobie dam radę. No i jeszcze bariera językowa, boję się że zapomnę chorwackiego, tak bym chciała żeby Dario był ze mną podczas porodu bo ja np. nie chcę żeby mnie rutynowo nacieli, nie chcę też znieczulenia ani golenia łona. Nie wiem jak to będziwe ale już bliżej niż dalej i zaczynam wpadac w panikę....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki nie panikujcie,wiem że łatwo mi się mówi,ale to w niczym nie pomaga.Leżałam dwa razy w szpitalu i zawsze mnie wypuszczali,ale jak się znalazłam na porodówce i zdałam sobie sprawe że nie wyjde stamtąd dopóki nie urodze to ogarnęła mnie taka panika że szok,ale potem jakoś to się szybko potoczyło.Co do bólu no to każda na swój sposób będzie reagowała.Ja pamiętam że w pewnym momencie byłam bardzo rozdrażniona i nawet mąż mi przeszkadzał normalnie jak by zrobił coś nie tak to bym go zagryzła 🤪 ale po chwili jakoś przeszło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa to się podpytaj, ja też się podpytam i zobaczymy czy mówią to samo, mój gin mówił, że porodu rodzinnego nie trzeba wcześniej ustalać, a o nic więcej nie pytałam 🙃

Panie Akompf tylko żonki nam nie zaraź, a dla ciebie dużo zdrówka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też już coraz częściej myślę o porodzie i jestem przerażona. Pojawiają się obawy czy dam radę...ale z drugiej strony po tych kilku dniach spędzonych w szpitalu stwierdzam iż nie może być aż tak źle skoro tyle kobiet codziennie rodzi... 🙂

Co do nacięcia krocza to ja wolę to zrobić niż żeby mnie później rozerwało...
Lewatywka mi nie straszna...a przynajmniej większy komfort psychiczny będę miała...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kobietki 🙂 🙂
A ja musiałam się zmyć niespodziewanie bo mężuś zadzwonił że do domku dziś wraca a miał być w poniedziałek 🙂 🙂 🙂 Oczywiście jestem z tego powodu bardzo zadowolona:laugh: :laugh: :laugh:
Ale czytając Wasze wcześniejsze posty to się uśmiałam z tych naszych zgrabnych dup no i z papieru toaletowego :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Ja nie miałam robionej lewatywy przy pierwszym porodzie 🙂 🙂 🙂 Organizm sam się przygotował do porodu 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewuszki!Mam juz lepszy humor :P

Wiolka - no z ta wielką dupą to przesadzilaś! 😠 Skoro o swojej tak mówisz to ja sie nie pokazuję i aby przełamać swój wstyd wpisuję Wam kochane grudniówki, że sama ważę na dzień dzisiejszy 87 kilo i jestem przerażona! A brzuch mam ogromny! Ale dzięki Wam przejmuję się tym o wiele mniej niż wcześniej a przecież nadal rosnę! 🙂 🙂

Po weekendzie jedzieny kupic mi jakąś kurtkę bo nie mam się w co ubrać 😠

Ale mam kochanego meżunia!! 🤪 🤪 🤪 🤪

Co do butelek, to wiem, ze Tommee Tippee to nie mieszczą sie w zwykłe termoopakowania bo sa szersze i trzeba kupić też tej marki. Zastanawiałam się nad Lovi Canpolu ale wygrały Aventy ze względu na rekomendacje innych mam.

Nie wiem tylko jaki laktator kupić, te aventu są drogie 😞

Co do lewatywy to ja się zgodzę, bo spaliłabym się ze wstydu jakby coś się stało podczas porodu ;/ wiec już wolę ta lewatywę 😁 😁 😁 😁 😁

Co do golenia przed to poproszę męża 😉 przynajmniej przyjemnie będzie 😁

Wiolka - to PRL sie wszedzie zagnieździł ? 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...