Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

Wiolka to może w najbliższych godzinach zostaniesz mamusią 🙂 a z jelitami na pewno wszystko ok jest:P

ja byłam w tesko i w donaldzie zaliczyłam scheka (czy jak to się pisze) 3 w tym tygodniu:laugh:

po południu jadę do rodziców na tydzień, ale będę się pojawiać na brzuszku 🙂

coś dzisiaj jestem jakaś słaba i spać mi się chce 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂)

ależ stron do nadrobienia! napiszcie mi w skrócie jak rozpakowała się Akompf, naturalnie czy cesarka i jaka duża była malutka i malutki Dagim

Baśka jest kochana najbardziej w świecie, tylko mam mało pokarmu i spada mi na wadzę, musimy ją dokarmiać. No i biedna nie może zrobić kupki już drugi dzień. A ja w nocy nie śpię tylko patrzę na jej twarzyczkę i modlę się,żeby była zdrowa.
Poród miałam lekki, 7 cm rozwarcia bez bóli, przebili mi pęcherz płodowy i potem już poszło. Od razu skurcze co 10,5,2 min...a potem jeden wielki skurcz. Myślałam,że potrwa to jeszcze Bóg wie ile i w tym momencie poczułam ogromne parcie,byłam sama w sali, krzyknęłam po pomoc 🙂 A potem... w ciągu jednego skurczu partego urodziła się moja córeńka, niecałe 2 godz po przebiciu wód i pierwszym skurczu. Dali mi ją na brzuch...NIESAMOWITE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ami super... gratuluje!!!

super ze porod byl szybki i mala juz byla z Toba... 🙂

akompf wody odeszlywzieli ja do szpitala i chcieli poczekac by plucka sie Basi jeszcze wyksztalcily ale mala sie juz pchala na swiat... urodzila silami natury a Dagi miala cc ale wymiarow dzieciaczkow nie pamietam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anja to ja Tobie dam oklaska za tą werwę do pracy, ale z oknami wyluzuj OK 🙂

Kurna co się dzieje z Wiolką, przecież jak do tej pory czuła się dobrze... mam nadzieję , że wszystko będzie w porządku.

Skórka witaj spowrotem na naszym pokładzie gruniówkowym 🙂

Ami Twoja córeczka jest boska 🙂
A porodu zazdroszczę i chcę miec taki sam 🙂



Upiekłam te nalesniki. To jest prostsze niz myślałam, a jakie smaczne... tylko nogi i plecy bolą bo trzeba stać nad patelnią i pilnowac....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a i jeszcze chciałam dodać,że z mojego wymarzonego porodu rodzinnego nic nie wyszło...absolutny zakaz odwiedzin ze wzg na grypę,zresztą Tomek i tak nie zdążył dojechać 🙂 Rodziłam na jednej sali bez parawan, z dziewczyną której córka wyskoczyła 3 min przed moją. Po porodzie miałam krwotok i łyżeczkowanie i w sumie cieszę się, że Tomek nie widział tego wszystkiego. A w trakcie skurczy denerwowało mnie wszystko, kazali mi kucać i chodzić, a ja uciekłam na salę przedporodową, gdzie nie było nikogo, położyłam się na boku i tam starałam się oddychać przeponą. Pod koniec to już się po prostu darłam, było mi wszystko jedno 🙂 Ale ból minął szybko, a uczucia ulgi, kiedy mała wyskoczyła nie zapomnę do końca życia. Teraz jeszcze tylko zagoi się krocze i mogę rodzić drugie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ami taki poród jak Twój to chyba marzenie każdej z nas 🙂

a co do mojej daty to ja nie znam dnia ostatniej miesiączki i tylko na podstawie wielkości pęcherzyka w 6 tyg mój gin określił przybliżoną date porodu, no a na ostatnim usg powiedział, że 10-14 dni wcześniej może sie urodzic bo już jest duży i brzuch sie obniżył itp.

chyba już dziś pościele łózeczko dla Bartka-tak strasznie nie moge sie doczekac!!!!! :laugh: :laugh:

skórka witaj z powrotem na naszym forum 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i zapomniałam, Agnieszko84 dlaczego zabiłas tego biednego pająka Ty wredna babo w ciązy !!!! Widze , ze cierpisz na arachnofobię....
Mogłas mnie zawołać, ja wszystkie pająki łapię za nóżke i wyrzucam przez balkon.
Ty wiesz ile one pozytku robią dla nas?? Łapia te wstrętne muchy, komary i inne oblesne owady!!!
No żeby mi się to więcej nie powtórzyło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dziewczynki 🙂
wszystkiego najlepszego dla Dagi i pierwszego chlopca 🙂
bardzo sie ciesze ze z Basia jest coraz lepiej ... causy dla wszej trojki 😘 😘 😘
wczoraj na wizycie gin powiedzial ze dzidzia juz sie odwrucila glowka do dolu ... rozwarcia nie ma ale szyjka sie skrocila do prawie centymetra ... boli mnie podbrzusze ale powiedzial ze to normalne bo jestem waska w biodrach ...
dzis w sklepie pani powiedziala ze bardzo ladnie wygladam i dodala ze polklam pilke bo brzusio taki okraglutki 😆 widocznie nie wszyscy ludzie sa zli ... znajda sie i mili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agnieszkaw jak bylam mala dziewczynka to mialam przykr przygode z pajakami i jak teraz jakiegos widze to najpierw sie drze...

wiem ze to glupie bo one sa malutkie i one sie bardziej mnie boja niz ja ich ale to jest silniejsze ode mnie ale obiecuje ze nastepnym razem bede dzwonic po ciebie i nie bede juz taka wredna baba w ciazy.. obiecuje poprawe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AgaW ja Tobie chciałam dac oklaska za te naleśniki-czekałam tylko jak zameldujesz, że już skończyłaś 🤪 i daje

a dookien sie nie bede dobierac! obiecuje 😉

co do pająków to jest to trzecia rzecz na mojej liście czego sie najbardziej boje :P poród jest drugi 🤪 a koniec świata zajmuje pierwsze miejsce ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ami witamy po porodzie 🙂 Twoja Basia jest prześliczna po prostu!

Ja też nigdy nie smażyłam naleśników ☺️

Właśnie spakowałam rzeczy na wyjście ze szpitala dla Piotrusia żeby mąż nie musiał kombinować 😉

Aniu ja też już bym chętnie pościeliła łóżeczko, ale po co ma się kurzyć. W końcu nie wiadomo kiedy tak naprawdę urodzimy. Chociaż ja bym mogła nawet dziś 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...