Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
guga napisał(a):
nadia85 napisał(a):
Byłam dzisiaj na wizycie, dostałam antybiotyk, wcześniej zrobiłam posiew (w szpitalu zapłaciłam za niego 32 zł, nie wiem dlaczego kiedyś mnie tak dużo skasowali), wyniki dopiero we wtorek.... zbadał mnie, wszystko jest ok, ale usg nie robił, za 2 tyg mam wizytę, więc pewnie wtedy będę już wreszcie na 100 % (mam nadzieję) wiedzieć jaka płeć..


a co dostałas?


Amotaks - 3 razy dziennie po 1 tabl.
Pimafucin globulki co 2 dzien.

W domu przeczytałam ulotkę i tam było, że przy ostrych zapaleniach 500 mg 3 razy dziennie, a 1 tabl ma 1 g. Więc zadzwoniłam się upewnić, czy mam brać całą, czy pół. I powiem Wam, że nie miło rozmowa się potoczyła, jakbym podważała jego dawkowanie, a nie o to mi chodziło, tylko po prostu boję się o dziecko, że to za duża dawka.... dlaczego mnie wszyscy tak traktują?? czy ja jestem przewrażliwiona? I znowu ryczę przez lekarza... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nadia85 napisał(a):
guga napisał(a):
nadia85 napisał(a):
Byłam dzisiaj na wizycie, dostałam antybiotyk, wcześniej zrobiłam posiew (w szpitalu zapłaciłam za niego 32 zł, nie wiem dlaczego kiedyś mnie tak dużo skasowali), wyniki dopiero we wtorek.... zbadał mnie, wszystko jest ok, ale usg nie robił, za 2 tyg mam wizytę, więc pewnie wtedy będę już wreszcie na 100 % (mam nadzieję) wiedzieć jaka płeć..


a co dostałas?


Amotaks - 3 razy dziennie po 1 tabl.
Pimafucin globulki co 2 dzien.

W domu przeczytałam ulotkę i tam było, że przy ostrych zapaleniach 500 mg 3 razy dziennie, a 1 tabl ma 1 g. Więc zadzwoniłam się upewnić, czy mam brać całą, czy pół. I powiem Wam, że nie miło rozmowa się potoczyła, jakbym podważała jego dawkowanie, a nie o to mi chodziło, tylko po prostu boję się o dziecko, że to za duża dawka.... dlaczego mnie wszyscy tak traktują?? czy ja jestem przewrażliwiona? I znowu ryczę przez lekarza... 😞


kurde powinien Ci lekarz wytłumaczyć dlaczego tak.to normalne jak się martwisz jak na ulotce jest napisane inaczej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniqa1111 napisał(a):
a z dobrych wieści, to w niedziele mamy 1 rocznice ślubu 😆
ciekawe co mój slubny wymysli...oby nie zapomnial, bo go zamorduje 😉


to gratuluję 🙂 my z mężem pod koniec czerwca mieliśmy pierwszą rocznicę i spędziłam ją niestety sama bo nie było go w Polsce.

ale Ty ciesz się, że na pewno spędzić rocznicę z mężem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
guga napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
guga napisał(a):
Aniqa....znalazłam norme dla 28 tyg....ponad 2,5cm.... 😮


hmmm, chyba rzeczywiście umówie sie na wizyte, troche sie zaniepokoiłam..


no bo kurde powinien kazac ci sie oszczedzac... mi sie skrociła o 1,3 cm w miesiac...mam teraz 4,2 cm i mam sie oszczedzac...z tym ze ja mam tez twardnienie brzucha...


no kurde, Guga nastraszylas mnie, od kilku dni mi tez jakos czesto twardnieje (zwłaszca w nocy). Cholercia, jutro zadzwonie i sie umówie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniqa1111 napisał(a):
guga napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
guga napisał(a):
Aniqa....znalazłam norme dla 28 tyg....ponad 2,5cm.... 😮


hmmm, chyba rzeczywiście umówie sie na wizyte, troche sie zaniepokoiłam..


no bo kurde powinien kazac ci sie oszczedzac... mi sie skrociła o 1,3 cm w miesiac...mam teraz 4,2 cm i mam sie oszczedzac...z tym ze ja mam tez twardnienie brzucha...


no kurde, Guga nastraszylas mnie, od kilku dni mi tez jakos czesto twardnieje (zwłaszca w nocy). Cholercia, jutro zadzwonie i sie umówie


umów się na wizytę, będziesz spokojniejsza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Dziewuszki 🙂
Paskudna pogoda u mnie. Net mi padl, bo zmienilismy dostawce. My pierwsza rocznice mamy 25 grudnia, moze juz bedziemy we 3? 🙂
coquelicotpytalas poprzednio czy nie myslalam o tym, zeby przeciazowac w polsce, ale niesety nie moge, bo pracuje w "panstwowce" na stalym kontrakcie i jakbym zrezygnowala z pracy, to niestety, ale juz bym drugiej takiej szansy nie miala, wiec jak zle sie czuje to ide na kilka dni chorobowego, z ktorego nie musze sie tlumaczyc. Tak to mniej wiecej wyglada 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniqa1111 napisał(a):
guga napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
guga napisał(a):
Aniqa....znalazłam norme dla 28 tyg....ponad 2,5cm.... 😮


hmmm, chyba rzeczywiście umówie sie na wizyte, troche sie zaniepokoiłam..


no bo kurde powinien kazac ci sie oszczedzac... mi sie skrociła o 1,3 cm w miesiac...mam teraz 4,2 cm i mam sie oszczedzac...z tym ze ja mam tez twardnienie brzucha...


no kurde, Guga nastraszylas mnie, od kilku dni mi tez jakos czesto twardnieje (zwłaszca w nocy). Cholercia, jutro zadzwonie i sie umówie


nie chce straszyć 😞 tylko dziele sie z tym co wiem ....
A twardnienie brzucha to nic innego jak skurcze macicy... są normą ale nie za częste...ale powodują własnie skracanie sie szyjki....
Lepiej idz, bo gdziekolwiek czytam to 2cm to mało...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basienka84 napisał(a):
coquelicot napisał(a):
Basienka walizka gotowa?


Nie jeszcze. Poki co to dzis mam working from home wiec do 18:30 musze byc dostepna 🙂 powoli cos tam przygotowalam ale czekam jeszcze na mojego meza, zeby potem nie powiedzial ze cos nie wzielam co on chcial 🙂


Basienka...uważaj na siebie w tym locie samolocie... 🤔 A tak to bawcie sie na całego 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
guga napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
coquelicot napisał(a):
Basienka walizka gotowa?


Nie jeszcze. Poki co to dzis mam working from home wiec do 18:30 musze byc dostepna 🙂 powoli cos tam przygotowalam ale czekam jeszcze na mojego meza, zeby potem nie powiedzial ze cos nie wzielam co on chcial 🙂


Basienka...uważaj na siebie w tym locie samolocie... 🤔 A tak to bawcie sie na całego 😜


Dzieki wielkie 🙂 W samolocie pewnie jak zawsze pojde spac 😉 Lekarz kazal mi wziasc na wszelki wypadek jakies tabletki na krazenie, wiec juz sobie kupila 🙂 Mam nadzieje ze jak wroce bede w stanie nadrobic wszystko co sie tu dzialo 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
guga napisał(a):
Aniqa....znalazłam norme dla 28 tyg....ponad 2,5cm.... 😮


gdzie sa takie normy?? masz linka?
Aniqua a moze 2 cm ma tylko czesc pochwowa, widoczna w badaniu ginekologicznym? badal cie usg dopochwowym? tylko tak mozna zmierzyc calkowita dlugosc szyjki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Happysad bardzo współczuje ci tego co się stało musi być dobrze jesteśmy z tobą!
Wiecie co no mi też za dnia brzuch się napina i w nocy też z dwa razy ale pisze że to normalne a zwłaszcza w nocy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaagaaa napisał(a):
nadia85 napisał(a):
guga napisał(a):
nadia85 napisał(a):
Byłam dzisiaj na wizycie, dostałam antybiotyk, wcześniej zrobiłam posiew (w szpitalu zapłaciłam za niego 32 zł, nie wiem dlaczego kiedyś mnie tak dużo skasowali), wyniki dopiero we wtorek.... zbadał mnie, wszystko jest ok, ale usg nie robił, za 2 tyg mam wizytę, więc pewnie wtedy będę już wreszcie na 100 % (mam nadzieję) wiedzieć jaka płeć..


a co dostałas?


Amotaks - 3 razy dziennie po 1 tabl.
Pimafucin globulki co 2 dzien.

W domu przeczytałam ulotkę i tam było, że przy ostrych zapaleniach 500 mg 3 razy dziennie, a 1 tabl ma 1 g. Więc zadzwoniłam się upewnić, czy mam brać całą, czy pół. I powiem Wam, że nie miło rozmowa się potoczyła, jakbym podważała jego dawkowanie, a nie o to mi chodziło, tylko po prostu boję się o dziecko, że to za duża dawka.... dlaczego mnie wszyscy tak traktują?? czy ja jestem przewrażliwiona? I znowu ryczę przez lekarza... 😞


kurde powinien Ci lekarz wytłumaczyć dlaczego tak.to normalne jak się martwisz jak na ulotce jest napisane inaczej


lekarz tez czlwoiek, zawsze mogl sie pomylic, dobrze ze zdzwonilas sie upewnic, a jego zachwoanie uwazam za nieetyczne!! sa lekarze i "lekarze" niestety... 😞
Nie przejmuj sie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
holi32 napisał(a):
Witam Happysad bardzo współczuje ci tego co się stało musi być dobrze jesteśmy z tobą!
Wiecie co no mi też za dnia brzuch się napina i w nocy też z dwa razy ale pisze że to normalne a zwłaszcza w nocy!!!


do10 razy na dobe jest to normalne 🙂 mnie tez sie napnie czasem w nocy, nawet jak leze bez ruchu.. a w dzien jak zbyt gwaltownie wstane.

ale od wczoraj chodze juz z piesiami na krotkie spacerki, lepiej mi z tym 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nadia85 napisał(a):
Happysad współczuję Ci. Odezwij się do mnie w sprawie tego wypadku, być może będę mogła Wam pomóc, mój nr gg:: 8775103.


Nadia Kochana, bardzo dziekuje za troskę .....na pewno sie odezwę tylko ogarnę sytuacje i dowiem sie wszystkich szczegolow dot. przyczyn, wtedy od razu piszę, dzwonię ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beata rozumiem. W takiej sytuacji rowniez zostalabym.
Basienka Ty tam wypoczywaj, bo Ci sie nalezy po calym okresie pracy. Fajnie, ze po sezonie lecicie 🙂
A co do kosmetykow, to mysle dziewczyny, ze jest tyle zdan ile mam. Jesli ktos chce myc mydelkiem to krzywdy dziecku nie wyrzadzi, jesli ktos dla swojego samopoczucia dobrego chce dobrego uzywac cos drozszego to tez dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniqa1111 napisał(a):
a z dobrych wieści, to w niedziele mamy 1 rocznice ślubu 😆
ciekawe co mój slubny wymysli...oby nie zapomnial, bo go zamorduje 😉


Aniqa tak na pocieszenie gdyby zapomnial - ale nie zycze, ma paietac i juz 🙂 powiem Ci, ze moj maz jeszcze ani razu nie pamietal 😁 Za kazdym razem gdy wypelnia jakies wnioski to dopytuje mnie jaka to data 🤢 ale ostatnio w kalendarzu maillowym mu zaznaczylam te date wiec bedzie alerty otrzymywal, wiec licze, ze w koncu cos kiedys zorganizuje. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...