Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dziewczyny, jak sie nazywała ta emulsja, która sie stosuje u dziecka na poczatku? ta co sie wlewa do kapieli i wtedy nie trzeba stosowac żadnego natłuszczacza po kapieli, jest niby hipoalergiczna. ona jest dosyc droga, tyle wiem. Jak macie jakiegos linka do niej to zapodajcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
...a ja się psychicznie nastawiam na rozmowę na skype z "panem tatusiem"...
Mam mieszane uczucia ale jak prosił to czemu miałabym się nie zgodzić 🤔

Asiu może Ci w końcu jutro odpowiem na pytanie jakie zadałaś jakiś czas temu 😉

Dobrej nocki śpiące brzuszki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniqa1111 napisał(a):
dziewczyny, jak sie nazywała ta emulsja, która sie stosuje u dziecka na poczatku? ta co sie wlewa do kapieli i wtedy nie trzeba stosowac żadnego natłuszczacza po kapieli, jest niby hipoalergiczna. ona jest dosyc droga, tyle wiem. Jak macie jakiegos linka do niej to zapodajcie


POLECAM W 100% no i cena bardzo dobra 😉
-> OILLAN Oceanic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniqa1111 napisał(a):
dziewczyny, jak sie nazywała ta emulsja, która sie stosuje u dziecka na poczatku? ta co sie wlewa do kapieli i wtedy nie trzeba stosowac żadnego natłuszczacza po kapieli, jest niby hipoalergiczna. ona jest dosyc droga, tyle wiem. Jak macie jakiegos linka do niej to zapodajcie


ja kupilam na poczatek oilatum... a pozneij moze sie na cos tanszego przezuce... ale to o co pytasz to oilatum/... i czasem sa na to promocje w aptekach.. ostatnio bylo w www . doz . pl 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ulka... mi, jak tylko wspomniałam o twardnieniu brzuchola to z marszu dostałam luteine 2x2 zeby sie szyjka nie skróciła...(tak to brałam 1 x1)
Usg, powie Ci dokladnie co tam sie dzieje - byle nie było mniej niż 2cm a bedzie ok....tak czy owak bedziesz musiala sie oszczedzac...
A przy USG szyjki zrobił zdjecie cipulki malutkiej wiec jezeli tylko Twoja gwiazda pokarze tylek to sie dowiesz na 100% kto tam Cie kopie 🙂

NovaM - miłej rozmowy...

Padam na pyska dziewczynki...

Sweet dreams
xxx

ps. Ja kupuje do kąpania Oilatum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zawitałam z powrotem, zaległości masa

u mnie nic mi z piersi nie leci i powiem Wam, że brodawki trochę się powiększyły, ale cycki mam ogólnie takie jak przed ciąża, wszystkie staniki są ok

guga i chloe ale fajnie, że macie te pokoiki dla Maluszków już gotowe 🙂 zazdroszczę 😆

novaM zdaj relację po rozmowie z panem tatą

a z mojego sprzątania to dzisiaj 1/3 ciuchów posegregowałam... i końca nie widać. a jeszcze książki i szafki. ale dzisiaj brak mi weny było na więcej, siedziałam i z tatą wymienialiśmy się terminami budowlanymi 😁 niedługo to będę potrafiła postawić dom w teorii z wyliczeniem wszystkich cen 😁 za to mój M. jak wróci z Niemiec to w praktyce będzie potrafił :P śmiał się dzisiaj, że założymy firmę, ja będę panią prezes, a on będzie majstrem 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
guga napisał(a):
Ulka... mi, jak tylko wspomniałam o twardnieniu brzuchola to z marszu dostałam luteine 2x2 zeby sie szyjka nie skróciła...(tak to brałam 1 x1)
Usg, powie Ci dokladnie co tam sie dzieje - byle nie było mniej niż 2cm a bedzie ok....tak czy owak bedziesz musiala sie oszczedzac...
A przy USG szyjki zrobił zdjecie cipulki malutkiej wiec jezeli tylko Twoja gwiazda pokarze tylek to sie dowiesz na 100% kto tam Cie kopie 🙂

NovaM - miłej rozmowy...

Padam na pyska dziewczynki...

Sweet dreams
xxx

ps. Ja kupuje do kąpania Oilatum


mnie brzuch twardnial nawet na wizycie i dostalam tylko magnez i nospe, potem nawet pytalam o duphaston i powiedziala ze mam nie brac...

ja tez kupilam oilatum, wszedzie slyszalam dobre opinie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kochane moje ponownie!!!! Naczytałam się nadrobiłam zaległości. pisałyście o piersiach czy leci pokarm mi nic nie leci na szczęście bo z tego co piszecie to jest to uciążliwe!!! Wkładki kupić muszę ale na razie nie!!!! Mój rozmiar piersi nic się również nie zmienił nadal noszę ten sam ale pod biustem może troszkę większy!!!! BEATKA no w nocy fakt brzuch twardy mnie budzi do sikania zgodzę się!!!! \
MELISKA widzę że tam masz problem z tymi cukrami!!!! wiesz ja bym ci radziła kompletnie odstawić słodkie bo bardzo to podnosi cukier zwłaszcza w 3 trymestrze
Zobaczysz co ci wyjdzie po krzywej cukrowej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ulka napisał(a):
szukałam troche o tym usg co mam miec i natrafiłam na ciekawe badania, nt Szew okrężny szyjki macicy u ciężarnych kobiet z przedwczesnym rozwarciem ... i wniosek jest taki ze : Zakładanie szwu okrężnego metodą McDonalda w przypadku przedwczesnego rozwierania się szyjki macicy, rozpoznanego w II trymestrze ciąży za pomocą badania ultrasonograficznego, nie przynosi poprawy wskaźników perinatalnych.
Do przedwczesnego porodu, a więc przed 37. tygodniem ciąży, doszło u 58,1% ciężarnych z założonym szwem i u 43,3% leczonych zachowawczo - założenie szwu okrężnego nie okazało się więc w obserwowanych przypadkach działaniem poprawiającym wyniki położnicze, co więcej, w pierwszej z grup częściej występowało zapalenie błon płodowych i łożyska (chorioamnionitis). Gdyby istotnie poród przedwczesny u badanych pacjentek miał wiązać się z rzeczywiście istniejącą niewydolnością cieśniowo-szyjkową, to prawdopodobnie 100% ciąż, w których nie zastosowano leczenia, zakończyłoby się niepowodzeniem

czyli jakby mi sie kazał do szpitala kłasć to sie nie zgadzam na szew hahah żartuje, ale badania ciekawe
cały artykuł


tez to czytalam chyba z miesiac temu jak u mnie bylo krucho z szyjka 🙂
ale teraz zamiast szwu moga zalozyc krazek pessar , podbno lepszy, ale to chyba w drugim trymestrze sie robi... 🙂 spoko, najwyzej kaza ci polezec 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniqa1111 napisał(a):
dziewczyny, jak sie nazywała ta emulsja, która sie stosuje u dziecka na poczatku? ta co sie wlewa do kapieli i wtedy nie trzeba stosowac żadnego natłuszczacza po kapieli, jest niby hipoalergiczna. ona jest dosyc droga, tyle wiem. Jak macie jakiegos linka do niej to zapodajcie

a ja kupiłam Emolium, cena ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A więc tak w skrócie...szału nie ma jeżeli o pana tatę chodzi 🤢
Poza tym, że trochę spokojniej ze mną rozmawiał i na neutralne bardzo tematy to nic innego się nie zmieniło...nawet nie powiedział, że chce brzuszek zobaczyć...zero inicjatywy...ogólnie przykro mi przeokrutnie po tej rozmowie i, że (jak to się mówi) mam serce blisko dupy to pewnie pół nocy przepłaczę sobie do poduszki 🤔


Dobrej nocki Wam życzę ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chloe napisał(a):
guga napisał(a):
Ulka... mi, jak tylko wspomniałam o twardnieniu brzuchola to z marszu dostałam luteine 2x2 zeby sie szyjka nie skróciła...(tak to brałam 1 x1)
Usg, powie Ci dokladnie co tam sie dzieje - byle nie było mniej niż 2cm a bedzie ok....tak czy owak bedziesz musiala sie oszczedzac...
A przy USG szyjki zrobił zdjecie cipulki malutkiej wiec jezeli tylko Twoja gwiazda pokarze tylek to sie dowiesz na 100% kto tam Cie kopie 🙂

NovaM - miłej rozmowy...

Padam na pyska dziewczynki...

Sweet dreams
xxx

ps. Ja kupuje do kąpania Oilatum


mnie brzuch twardnial nawet na wizycie i dostalam tylko magnez i nospe, potem nawet pytalam o duphaston i powiedziala ze mam nie brac...

ja tez kupilam oilatum, wszedzie slyszalam dobre opinie 🙂

po ostatniej wizycie w związku ze skracającą się szyjką dostałam luteinę 2 x 1
NovaM trzymam kciuki za rozmowę i czekam na dobre wieści 🙂
Widzę, że wszystkie już w łóżeczkach - DOBRANOC 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
novaM napisał(a):
A więc tak w skrócie...szału nie ma jeżeli o pana tatę chodzi 🤢
Poza tym, że trochę spokojniej ze mną rozmawiał i na neutralne bardzo tematy to nic innego się nie zmieniło...nawet nie powiedział, że chce brzuszek zobaczyć...zero inicjatywy...ogólnie przykro mi przeokrutnie po tej rozmowie i, że (jak to się mówi) mam serce blisko dupy to pewnie pół nocy przepłaczę sobie do poduszki 🤔


Dobrej nocki Wam życzę ...

Ściskam Cię Marzenka 😘 i marsz do łóżka, żadnych płaczów, pamiętaj... rano o 6 pobudka... Bondi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
novaM napisał(a):
A więc tak w skrócie...szału nie ma jeżeli o pana tatę chodzi 🤢
Poza tym, że trochę spokojniej ze mną rozmawiał i na neutralne bardzo tematy to nic innego się nie zmieniło...nawet nie powiedział, że chce brzuszek zobaczyć...zero inicjatywy...ogólnie przykro mi przeokrutnie po tej rozmowie i, że (jak to się mówi) mam serce blisko dupy to pewnie pół nocy przepłaczę sobie do poduszki 🤔


Dobrej nocki Wam życzę ...


zabraniam płakać!!! a jak wiesz kobiecie w ciąży się nie odmawia. 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry mamusie ! Dzisiaj czeka mnie intensywny dzień, dlatego tak wcześnie musiała wstać. Jadę za niedługo do dzieciaczków, o przedszkola 😆 zaczynać zajęcia do badań związanych z pracą. Cały wieczór przesiedziałam i wycinałam gwiazdki i duperelki 🤪 ale im wcześniej zacznę to się przekonam w jakim tempie to pójdzie wszystko 😲
Pół wczorajszego popołudnia spędziłam w bibliotece, przytargałam tyle książek, że szok. Nic tylko kartkować i pisać ta prace pisać, pisać. 🤔 mimo tego że jestem w domu i teoretycznie mam czas to tempo nie jest zachwycające. Myślę jednak, że jak miną te intensywne dwa tygodnie w przedszkolu to odetchnę i zajmę się maleństwem, które kopie i daje mamusi do zrozumienia, że już niedługo będzie z nami !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...