Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
O 39 tygodniu z mamazone.pl
39. tydzień ciąży

Dziecko już nie rośnie, ale nadal zwiększa masę ciała. W jego naczyniach płynie 300 mililitrów krwi. Główka stanowi jedną czwartą masy całego ciała. W jelitach malca wytworzyła się i czeka na wydalenie pierwsza kupka - smółka. Dziecko jest już przygotowane do porodu.
MAMA
Skup się tylko na sobie. Odpoczywaj, jedz to, na co masz ochotę, rób sobie drobne przyjemności. Ważne, byś nabrała sił i z dobrym nastawieniem ruszyła na porodówkę.
Pamiętaj, że tylko 5% dzieci przychodzi na świat "o czasie", być może będziesz musiała poczekać na poród dwa tygodnie dłużej?
WAŻNE
Podobno tuż przed porodem malec staje się bardziej aktywny - sporo się wierci, mocno się przeciąga. Uważnie obserwuj ruchy dziecka. Jeśli dziecko totalnie "zamilkło", jedź szybko do szpitala.
Malec mierzy ok. 35 cm w odcinku główka-pupa i 48-50 cm od stóp po czubek głowy. Waży ok. 3300-3500 g

Czyli niekoniecznie dziecko musi byc spokojne pred porodem, tak jak to z Aniqa chyba ostatnio stwierdzilysmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
coquelicot napisał(a):

Czyli niekoniecznie dziecko musi byc spokojne pred porodem, tak jak to z Aniqa chyba ostatnio stwierdzilysmy.


Hehe to ja już rodzę od co najmniej 2 miechów bo młody mi żyć nie daje 😉

Meliska jak ja ci kopa zasunę w ten niepomalowany zad to szybko samochód odpalisz 😜

Ja na razie z włosami porządek zrobiłam heh a umęczyłam się przy tym jak dziki osioł...a najlepsze jest to, że i tak na sam koniec je związałam bo troszkę mi się na twarzy przybrało i jak blada buła wyglądałam 😜
Idę kolora na policzki walnąć 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
solenizantka napisał(a):
katja26 napisał(a):
Nawet się nie przywitałam 🙂
Dziewczyny wyszedł mi fibrynogen 645.755mg/dl norma: 169-392.
Wkurzyłam się bo mój zajebisty lekarz nawet nie spojrzał na moje wyniki je wydając. A ja trąba dopiero w domu je przejrzałam. Któraś ma podobną sytuację?

a czemu badalas fibrynogen? to przed ew znieczuleniem??
ja nie mialam nawet tego badania...

Tak do zzo.


Gratulacje dla następnej mamusi.
Mnie dziś obudził sms od koleżanki treści: test mi wyszedł 🙂
Dzieci się robią, dzieci się rodzą oh cuuuudnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pammat Te Twoje pierogi tak się na mnie pięknieeeee patrząąąąąą.... prześlij mi 5 sztuk 😜

Ula dobrze, że już jesteś 🙂 i że w dwupaku jeszcze 😆

Meliska ja dzisiaj nigdzie nie wychodziłam, bo mi się nie chce 😁 a wyniki badań odebrała mi mama.

a co do wyników - morfologia wszystko w normie, prawie, bo jakieś dwa mało ważne parametry się coś różnią, mocz - wszystko super. HIVa nie mam, i HCV też ujemne 🙂

no to teraz jeszcze jutro KTG i wymaz 🙂

a mnie to moje dziecko to tak maltretuje od środka, że masakra... nie mogę siedzieć, bo jego nogi pod moimi cyckami, nie mogę leżeć bo wtedy kopie niemiłosiernie i próbuje różne części swojego małego ciałka mi przez skórę przebić 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ulka napisał(a):
helo, ja juz sie wyrwałam, ale nie do konca jestem pewna czy dobrze czy zle, cisnienie przy wypisie 130/95, białkomocz ale taki skąpy, i nie wiem, za tydz we wtorek kontrola i moze nic sie nie wydarzy do tego czasu , pozatym chciałam wyjsc bo sie bałam ze zaraz mi cesarke zrobią, bo robili z byle powodu! moj lekarz chcial mnie uchronic i mnie dzis pogonił, bo jutro bedzie profesor i zagrozenie ze mi beda chcieli ciaze zakańczac, jak nie jest jeszcze tak zle, a dziecko dopiero 2,5 kg wiec niech w brzuchu siedzi ile sie da
powiem ze trzesłam portkami jak po kolei cieli dziewczyny jak tylko 37 tydz konczyły czy chciały czy nie

moje dziecie na ktg tez miało czasem 180 przez dłuzszy czas i dr nie zareagował i nie wiem teraz, bo sama sie nie doptywałam czy moze tak byc wanilia napisz co to moze oznaczac!

ja ide sie klade bo wymeczona jestem konkretnie,

guga gratulacje!

to chyba standard w klinikach... tna na wszelki wypadek 😮
a ja wlasnie wrocilam ze sklepu, mam juz prawie polowe prezentow pod choinke dla rodzinki. Nawet dla Julka kupilam glosniczek z Kubusiem Puchatkiem do ipoda zeby mu kolysanki puszczac 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
solenizantka napisał(a):
Ulka napisał(a):
helo, ja juz sie wyrwałam, ale nie do konca jestem pewna czy dobrze czy zle, cisnienie przy wypisie 130/95, białkomocz ale taki skąpy, i nie wiem, za tydz we wtorek kontrola i moze nic sie nie wydarzy do tego czasu , pozatym chciałam wyjsc bo sie bałam ze zaraz mi cesarke zrobią, bo robili z byle powodu! moj lekarz chcial mnie uchronic i mnie dzis pogonił, bo jutro bedzie profesor i zagrozenie ze mi beda chcieli ciaze zakańczac, jak nie jest jeszcze tak zle, a dziecko dopiero 2,5 kg wiec niech w brzuchu siedzi ile sie da
powiem ze trzesłam portkami jak po kolei cieli dziewczyny jak tylko 37 tydz konczyły czy chciały czy nie

moje dziecie na ktg tez miało czasem 180 przez dłuzszy czas i dr nie zareagował i nie wiem teraz, bo sama sie nie doptywałam czy moze tak byc wanilia napisz co to moze oznaczac!

ja ide sie klade bo wymeczona jestem konkretnie,

guga gratulacje!

to chyba standard w klinikach... tna na wszelki wypadek 😮
a ja wlasnie wrocilam ze sklepu, mam juz prawie polowe prezentow pod choinke dla rodzinki. Nawet dla Julka kupilam glosniczek z Kubusiem Puchatkiem do ipoda zeby mu kolysanki puszczac 🙂 🙂


ja też mam już trochę prezentów 😁 zawsze lubię je wcześniej kupować 🙂 a resztę mam zamiar dokupić w przyszłym tygodniu jak mąż przyjedzie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaagaaa napisał(a):
solenizantka napisał(a):
Ulka napisał(a):
helo, ja juz sie wyrwałam, ale nie do konca jestem pewna czy dobrze czy zle, cisnienie przy wypisie 130/95, białkomocz ale taki skąpy, i nie wiem, za tydz we wtorek kontrola i moze nic sie nie wydarzy do tego czasu , pozatym chciałam wyjsc bo sie bałam ze zaraz mi cesarke zrobią, bo robili z byle powodu! moj lekarz chcial mnie uchronic i mnie dzis pogonił, bo jutro bedzie profesor i zagrozenie ze mi beda chcieli ciaze zakańczac, jak nie jest jeszcze tak zle, a dziecko dopiero 2,5 kg wiec niech w brzuchu siedzi ile sie da
powiem ze trzesłam portkami jak po kolei cieli dziewczyny jak tylko 37 tydz konczyły czy chciały czy nie

moje dziecie na ktg tez miało czasem 180 przez dłuzszy czas i dr nie zareagował i nie wiem teraz, bo sama sie nie doptywałam czy moze tak byc wanilia napisz co to moze oznaczac!

ja ide sie klade bo wymeczona jestem konkretnie,

guga gratulacje!

to chyba standard w klinikach... tna na wszelki wypadek 😮
a ja wlasnie wrocilam ze sklepu, mam juz prawie polowe prezentow pod choinke dla rodzinki. Nawet dla Julka kupilam glosniczek z Kubusiem Puchatkiem do ipoda zeby mu kolysanki puszczac 🙂 🙂


ja też mam już trochę prezentów 😁 zawsze lubię je wcześniej kupować 🙂 a resztę mam zamiar dokupić w przyszłym tygodniu jak mąż przyjedzie 😁

ja lubie swoja droga, no a w tym roku to wole sie zabezpieczyc, bo potem z maluszkiem nie wyjde do marketu.. 😉 przynajmniej tak od razu 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
GUGA GRATULACJE Ciesze sie, ze wszystko z Emma dobrze 🙂 Radosne wiadomosci oby wiecej takich.

Ja juz mysle, ze w czwartek tez sie dowiem co i jak, bo moze to samolubne, ale jakos chce sie rozpakowac do Swiat i nie chce czekac 🤢

MOja miala tez na ktg 170-180 przez dluzszy czas, lekarze stwierdzili, ze to od ruchow dziecka. Tak jak dziecko starsze lub dorosly tez po wysilku ma szybsze bicie serca i to jest normalne, ze takie malenstwo ma szybsze bicie po ruchach. Ja pamietam, ze mi tez sprawdzali od czego moze byc tachykardia, ale nic nie wykazalo, zadnych zmian w serduszku a mimo to na kazdym ktg zdarza sie taka chwilowa lub dluzsza tachykardia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
solenizantka napisał(a):
katja26 napisał(a):
AAA prezenty też się muszę zaopatrzyć żeby mi wody nie odeszły w kolejce po jakiś uroczy drobiazg.

ahahaha, dobre katja!!! 😁 😁


A u mnie w tym roku bezprezentowo 😞
Olkę jej tatuśko na Szczecin wywozi przed świętami i przywozi 1 stycznia więc rodzinka ją na pewno prezentami zarzuci i jeszcze chrzestnych tam ma więc ode mnie Kajetana dostanie 🤪 ...a poza tym przez tego ciulasa ojca małego sama musiałam kupić wszystko prócz łóżeczka i wózka...a wiecie ile na to kasy poszło 🤢 No i jeszcze parę rzeczy brakuje, a przecież jeszcze za coś żyć trzeba 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka kobietki!!! Byłam u lekarza tętna słuchali bije serduszko mojego kochanego chłopczyka!!! Weszłam do doktor zbadała mnie mówi mi że z tą kością ogonową może coś być ale nie musi będzie się wszystko obserwować w trakcie porodu!!! Mówi że normalnie mam przyjechać do porodu z bólami i próbować rodzić naturalnie!!! co do usg to też oki sprawdzała mi ilość wód płodowych to jest ważne przy cukrzycy i są w porządku łożysko też mam w porządku 2 stopień i mały ma się dobrze główką w dół cukry oki i w czwartek idę na ktg bo muszą mi ktg teraz co parę dni podłączać bo ze względu na cukry!!! I jeśli do 6 grudnia nie urodzę to do szpitala będę musiała się położyć bo już po terminie będzie i będą obserwować maluszka!!!! Przynajmniej wiem że mam się nastawić jeśli akcja porodowa się nie rozpocznie!!!! NA RAZIE ZERO ROZWARCIA szyjka zamknięta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja juz kupilam i dalam prezent mezowi. Zazyczyl sobie zestaw do ps3 taki fotel z kierownica i pedalami i gre wyscigi samochodowe GT. Juz mu to podarowalam, bo w Swieta moze byc roznie, wiec niech sie nacieszy poki moze 😜
Dzieciakom siostry i szwagra kupimy jakies zabawki a rodzicom nie wiemy jeszcze 🤢
Mi przez myslenie o swiatecznych zakupach odejda wody 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
solenizantka napisał(a):
beata26 napisał(a):
Holi swietne wiadomosci!! 😆
Oj ja na koncu tabelki naszej jestem i zaczynam zle sie z tym czuc 🤢

razem bedziemy sie meczyc, spoko 😉


Razem razniej 😉 Dziewczyny sie "przesiada" na mamusie.net a my nadal na brzuszku bedziemy 😁 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...