Skocz do zawartości

Rodze w marcu 2010 - czy ktos sie do mnie dolaczy? | Forum o ciąży


AngelFire

Rekomendowane odpowiedzi

a w nocy ostatnio chodze do kibelka co godzine ,czasem jak dobrze pojdzie co dwie,ale to tez moja wina bo wstane zrobie siusiu i przed wejsciem do łozka wypije z pol,albo cala szklanke wody tak mnie suszy i tak w kółko.takze ogolnie ostatnio duzo pije,tez tak macie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • anulab84

    2024

  • kasenn88

    1920

  • ola73

    3058

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

a własnie wy juz macie papiery od ginekologa potwierdzające ze chodzilyscie do niego i pierwszy raz bylyscie przed 10 tyg ciazy??te potrzebne do becikowego? ja zapomnialam sie o to spytac mojego gin i nie wiem czy mi to teraz wypisze czy to mial wypisac na poczatku ciazy???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na chwilkę wyszłam na spacer i 2 strony do czytania już mam 🙂

olamat ja biorę 5 jabłuszek średnich wszystko zależy od tego czy chcesz sztywną galaretkę czy taki bardziej muss 🙂

Pas po porodowy kupuje dopiero po porodzie 🙂 tak mi doradził jeden sprzedawca, że wtedy zmierzyc swój obwód i wtedy rozmiar dopasować - bo tego nie raczej teraz się przewidziec 🙂

kamis21 ja rozmawiałam z moim ginekologiem o tym zaświadczeniu i mówi, że się go wystawia po porodzie i nie ma jakiegoś tak czas na załatwienie tego możesz nawet po paru mc 🙂 więc spokojnie zdążysz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eee Olamat jaki pas a co ty chcesz mieć potem wały wiszacej skóry??? przecież to zgroza co oni wymyślili ćwiczyć smarować ciało i a po 2 miesiaćach kupić zestaw guamu i zrobić sobie serie i bedziecie miały ciała jak z przed porodu żadnych pasów przecież to tylko szkodzi. nie wiem ale ja z kazda osoba co rozmawiałam co uzywała pasa pluje sobie w twarz.


pozatym he he przed chwila malego pochwaliłam że taki dziś grzeczny i mamie ała nie robi i zjadłam paczka to jak dostała .. to to jestem już zgirnta w pałąk 😁


Ola Ty sie za szybko nie wybieraj na ta porodówke!!!!!!!!!!!

bo ja będe miała wiekszy stras bo ja króko po tobie jestem.. a i właśnie mi sie nie śpieszy nawet jak chce to może siedzieć do tego 2 terminu choć nie . daty 5, 8,9,10 to idealnie ale najbardziej ten 9 dziadkowie beda mieli prezent bo moja mama jest z 9czerwca a tata 9 listopada i ich pierwszy wnuk z 9 fajnie co 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Dziewczyny.
Oczy Was nie bolą od komputera? Mam wrażenie,że piszecie tu non stop, a ja tylko doczytuje zaległości :laugh:
Widzę,że już się ustawiacie w kolejce do rodzenia. Ja wg ost.miesiączki mam 15 marzec, a wg ost. usg 8 marzec. Ale położna mówi,że najlepiej trzymac się tego wyjściowego terminu, bo z usg to co miesiac mam inna date, w zależności ile Mały podrósł...a wiadomo,że granica błędu przy pomiarach wynosi do pół kilograma, więc i terminem tym trudno się wzorować. Chciałabym by akurat tego 15 marca wypaliło 🤪
Ja się pięknie wyspałam, pojadłam już nieco od rana, pooglądałam tv, poczytałam gazetę i zaraz zabieram się za obiad. Rybka dzisiaj... 😉
Kurczę Kasenn, zdziwiło mnie to co piszesz o pasach, bo ja wręcz mam odwrotne informacje. Te laski, które nie korzystały z pasa mają fałdę na brzuchu, a te które sie po połogu ściągały, są płaskie jak deski... Tylko fakt, po połogu można się ściągać, bo wcześniej to grozi zbyt szybkim ściśnięciem macicy i może w niej dojść do zrostów. Co w efekcie uniemożliwi ponowne zajście w ciążę...
Tyle co mi się o uszy obiło w tym temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasenn88 ja też jestem w szoku co Ty piszesz o tym pasie - mnie się nawet moja mama pytałam czy nadal jest taka moda na pasy - bo jak ona mnie urodziła, to też coś ala takie pasy były.

Też słyszałam że nie można odrazu tylko po jakiś 2 tygodniach od porodu.

Ehh widze, że trzeba poczytać cos na necie żeby sie wyedukowac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale tu nowych tematów 😉
na temat pasów sie nie wypowiadam nie używałam i teraz tez nie wiem czy coś takiego kupię 🙂
byłam na małym osiedlowym spacerku i załatwić w Urzędzie Skarbowym papierki męża -musiałam z nim iść bo on sie śmieje ze ja jego sekretarką jestem :laugh: :laugh: :laugh:
co do tej waszej listy kolejność porodu to sie uśmiałam :laugh: :laugh: :laugh: tylko mi sie jej trzymać 😉 montusia raczej ma 1 dzień przede mną termin z tego co wiem 🙂 a deser robisz kuszący widzę , a tą galaretkę taką suchą wsypujesz czy ja rozpuszczasz zw wodzie przed ?
a ja miałam dzisiaj ochotę na sałatkę chińska i już zrobiłam i pół zjadłam -pycha 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olamet przepraszam ja nie krzycze tylko mi od pocztaku ciazy mówią że nie bo to co napisałam i tak no by was nie skłamać 6 babek powiedziało 2 młodziudkie i reszta takie w wieku Oli.

a wiem że np. moja fryzjerka nigdy nie urzywała urodziła 3 dzieci i ma talie osy i mnie wystrzegała bo to zaburza prace skóry i wogole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mam pytanko jedno jeszcze 😉 - czy któraś wie coś na temat obcinania paznokci maluszkom -kiedy można itd ? pamiętam jak moja babcia św.pam. przed urodzeniem Elizy mówiła mi ze pierwsze pazurki sie obgryza -nie wiem czy tak kiedyś po prostu bylo i ona tak robiła swoim dzieciom czy to prawda ? ja właśnie nie pamiętam -ale na pewno nożyczkami obcinałam tylko nie wiem po jakim czasie od porodu ? moze te które chodzą do szkoły rodzenia coś wiedza albo spytają na zajęciach -byłabym wdzięczna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jeśli chodzi o dojście do tali osy to każda ma inne predyspozycje - i różnie to będzie , na pewno zależy od wielu czynników - diety , ćwiczeń i może nawet od tego pasa .Powiem tylko wam że jak sie odchudzam 5 lat temu i schudłam 42 kg w rok -tylko dieta i ruch 🙂 żadna skora mi nie wisiała co dziwne -ale bylam plaska naprawdę , może dlatego teraz przybieranie w obwodzie w ciąży nie powoduje u mnie powstania nowych rozstępów -jestem elastyczna :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ola73 też słyszałam że kiedyś sie obgryzało noworodką paznokcie ale to dlatego, że nie było specjalnych nozyczek dla dzieci.

Na szkole mówią, że czasami odrazu w szpitalu można obciąc z położną lub załozyć rękawiczki niedrapki i samemu w domu obciąć - czyli wychodzi na to że odrazu można 🙂

Właśnie z wagą to jest róznie ostatnio mi ktoś opowiadał, że kobitka w ciązy przytyła 35 kg no i po porodzie się zawzieła i schudła 25 kg tylko że dodatkowo straciła mleko w piersiach - więć z dietami po porodzie to chyba tez trzeba ostrożnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ok. dzięki

z dietami tak trzeba uważać, na pewno te które chcą karmić to będą i tak na diecie nie szkodzącej dziecku czyli wszytko gotowane , a to już mniej kalorii , poza tym samo karmienie piersią wyciąga z kobiety dużo kalorii wiec to też metoda na zgubienie kilku kg. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
daję wam słowo ,że po porodzie będziecie tak zajęte maluszkami ze zapomnicie jak wyglądacie przez te pierwsze tyg. a może nawet i mc.A mężowie będą zachwyceni tak samo dziećmi że nic im nie będzie przeszkadzać -no chyba że znajdą sie jacyś egoiści 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...