Skocz do zawartości

Rodze w marcu 2010 - czy ktos sie do mnie dolaczy? | Forum o ciąży


AngelFire

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • anulab84

    2024

  • kasenn88

    1920

  • ola73

    3058

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Penycilina jest ok w ciazy. Bo z tego co widze ten lek to penycilina.Sa co prawda rozne rodzaje pencylin ale wszystkie wymienione naleza do bezpiecznych w ciazy no chyba ze masz uczulenie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki mamuśki za miłe słowa,kochane jesteście 😘
June trzymaj sie i zdrowiej szybko a ja dziś znów dzwoniłam do szpitala za swoim ginekologiem ale niestety dopiero jutro będzie to spoko jakoś przeczekam myslę że nie powtórzy się to jeszcze dziś.teraz bedę mieć nauczkę że powinnam mieć numer do swojego lekarza!! Dobrze tylko że nie byłam sama i poza domem jak mnie to chwyciło bo aż zesłabłam z tego bólu i lęku że coś się złego małej dzieje
Póki co mam teraz tak jak wcześniej tylko lekkie skurcze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja właśnie wróciłam ze spaceru zmarznięta , głodna oczywiście :laugh: ale mróz nigdzie sie już dzisiaj z domu nie ruszam teraz ciepła herbatka i robię obiadek . pozdrawiam sobotnio - i nie straszcie już dziewczyny tymi bólami bo mnie zaczyna wszytko boleć jak czytam 😉 :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moni i june to moze urodzicie troszke wczesniej jak juz was na takie skurcze bierze,chodz ja sie w sumie tam nie znam,doswiadczenia nie mam 🤨 mnie sie wczoraj zaczal 35 tydz ale jak narazie nie mialam zadnych skurczy,(no moze jedyny raz,z tydzien temu ale to zaraz po... 😉 z moim mężulkiem)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny a ja mam pytanie. Bo lekarz i znajoma położna się mnie pytała czy mam plamienia a ja powiedziałaqm że nie bo chodzi o plamienia krwią? bo tak to rozumię 🤨 jeśli tak to nie mam ale od jakiegoś tygodnia z rana ino wstakje z łóżka to puszcza mmi się jakaś strasznie wodnista wydzielina ale bezbarwna jak woda i tak nie za dużo ale majtki mam całe mokre i czasem aż po nogach poleciało, to nie mówiłam o tym bo myślę że to raczej normalne? wiecie coś na ten temat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moni27 a mialas robiony wymaz???
ja tez tak czasem mam zwlaszcza teraz w koncowym etapie u Nas tez Mamusie tak maja i juz 4 z Nas byly na pogotowiu myslac ze to wody sie sacza a to poprostu byla wydzielina...ale doslownie mokro jakby sie czlowiek posiusial :P
mi lekarz powiedzial ze to normalne i tak samo reszta dziewczyn. Co prawda jedna ma globulki dopochwowe ale nie wiem dokladnie po co. Jesli mialas wymaz i wszystko jest ok mysle ze mozesz byc spokojna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moni to masz upławy , możesz powiedzieć lekarzowi na wszelki wypadek ja tez tak mam i chodzę cały czas z wkładka 😉 mówiłam mojemu gin. zapisał w karcie i sprawdził jaka to wydzielina -i mówi ze tak może być nie mam się co martwić 🙂 gdybyś zauważyła wydzielinę innego koloru bądź z krwią to natychmiast zgłoś lekarzowi .

montusia i anulka milej zabawy 🙂 tylko bez szaleństw 😉 :P

a ja zrobiłam murzynka i się delektujemy z mężem właśnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam popołudniowo 🙂
Doczytałam Was 🙂
Moni i June - dobrze ,że już się trochę wyjaśniło co i jak i że lepiej się czujecie 🙂 🙂 🙂 Aby jak najmniej takich rzeczy nam się przytrafiało 🙂
Montusia i Anulka - miłej zabawy , jak mam gości jutro 🙂
Co do jedzenia to chyba kłódkę założę na szafkę ze słodyczami, bo wymiatam wszystko co się w niej znajduje czekoladowego albo zacznę kupować słodycze owocowe, może nie będę ich jeść 😞
Co do kolejności porodów to wychodzi , że na jestem na szczerym końcu 😞 😞 😞 Jak niektóre z Was będą już miały Maleństwa przy sobie ja pewnie będę się jeszcze z moim bąbelkiem nosić w brzusiu .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam mamusie.
ja juz od 3 miesiecy nie moge wyleczyc jakiegos zapalenia ukladu moczowego ;/ ciagle mi wychodza jakies bakterie. juz drugi antybiotyk dostalam i zobaczymy co teraz bedzie.
co do obfitej wydzieliny, to meczy mnie od 15t.c. dobrze, ze w biedronce sa tanie wladki, bo wydalabym na nie majatek.zmiana srednio co 1-2 godziny.inaczej czuje sie jakbym sie posikala.

pozdrawiam serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny tak mnie boli jedna pierś ze chyba zwariuje , nie wiem co sie dzieje 😞 😞 😞 mam powiększone naczynia , ból sprawia nawet podnoszenie ręki , wygrzałam pierś w wodzie , po uciskałam by sprawdzić czy wylatuje pokarm i leci 🙂 boję sie czy to nie jakieś zapalenie -tylko dziwne ze tylko jedna pierś i od wewnętrznej strony -jak ja dzisiaj zasnę nie mam pojęcia 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
haloo 🙂

jak tamm 🙂

Ola a nie przeziebiłaś jej?? mnie bola a raczer pieka ale własnie nie sa obrzmiałe tylko wrecz przeciwnie a rozmiar sie zmienił z 75Cduze na 80 E i tak juz duze... a i smaruje juz teraz brodawki i codziennie masuje palcami(nakaz mamy) by mi po porodzie nie popekały i by mnie nie bolały i racja bo juz tak nie bola sa inne..

Doti co do upławów od 2 tygodni mam takie jak ty ale uczucie pojawia sie no po 3-4 i nie przyjemne jest jeszcze takie cos tam ..a najbardziej sie wydziela jak mały skacze.

A MY bylismy na kuligu maż mi i Zuzi zrobił po lesie fajnie było do puki nie musiałam wstać 😁 szłam jak kaczka 🙃

buziakii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasenn raczej nie przeziębiłam ,boli tylko jedna pierś , robię teraz rozgrzewające okłady ale mnie to martwi moze ma to związek z tworzeniem sie pokarmy podcieka mi co chwile po kropelkach cos tam , jak jutro bedzie tak samo albo gorzej to chyba zadzwonię na oddział albo podjadę tam może mi coś pomogę . a brodawki tez smaruję od 1-2 tyg maścią do brodawek i ubieram sie ciepło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie. Imprezka bardzo udana 🙂 Objadłam się a Mała szalała cały wieczór w brzuszku :laugh:
ola73 współczuję Ci strasznie, mam nadzieję, że czujesz się juz lepiej 😘
Mnie już piersi nie bolą, bolały tylko na początku ciąży. Są duże i ociężałe, ale nie bolą. I siary nadal brak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam mamusie

jakoś przespałam noc choć nie było łatwo , spalam w staniku aby mi sie pierś na boki nie przewracała CO DAWAŁO BY WIĘKSZY BÓL , temperatury nie mam na szczęście ale nadal boli -dziwny ból tylko z jednej strony , na razie nie panikuje nie mam obrzęku ani zaczerwienienia gdyby coś więcej się działo jadę do szpitala a jak nie jutro pójdę do swojej położnej środowiskowej z przychodni może coś poradzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Mamusie 🙂 Anulab zazdroszcze jedzonka tak wczoraj pisalals ze idziesz gdzies na imprezke i tak juz mowie do Mojego ze przeszlabym sie na porzadne imieniny itp na jedzonko 😁
Ola73 a probowalas lisci z bialej kapusty??? dzialaja lepiej niz niejedna masc sciagaja opuchlizne lagodza podraznienie i sciagaja goraczke...pomagaja przy zapaleniom itd.
trzeba liscie kapusty wlozyc do lodowki na troszke zeby je schlodzic pozniej wyciagnac tłuczkiem rozgniesc troszke i wlozyc za biustonosz i tak chodzic z nimi...Bardzo skuteczna metoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasenn88 napisał:
haloo 🙂

jak tamm 🙂

Ola a nie przeziebiłaś jej?? mnie bola a raczer pieka ale własnie nie sa obrzmiałe tylko wrecz przeciwnie a rozmiar sie zmienił z 75Cduze na 80 E i tak juz duze... a i smaruje juz teraz brodawki i codziennie masuje palcami(nakaz mamy) by mi po porodzie nie popekały i by mnie nie bolały i racja bo juz tak nie bola sa inne..

Doti co do upławów od 2 tygodni mam takie jak ty ale uczucie pojawia sie no po 3-4 i nie przyjemne jest jeszcze takie cos tam ..a najbardziej sie wydziela jak mały skacze.

A MY bylismy na kuligu maż mi i Zuzi zrobił po lesie fajnie było do puki nie musiałam wstać 😁 szłam jak kaczka 🙃

buziakii
A czy Ty wiesz ze masowanie sutkow pobudza macice do skurczy??? lepiej uwazaj z tym masowaniem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuski 🙂 ależ wczoraj się najadłam różnych pizz własnego wyrobu - jak znajome wpadły to tylko pizza i pizza wczoraj była wyrabiana - te ciasto drożdżowe mniam

A na deser ciasto raffaelo alez to było dobre na dziś też zostawiłam sobie kawałek 🙂

Ola73 bardzo mi przykro, że ciebie boli ta pierś, anitek85 ma rację moze zrób sobie okład, bo może masz jakiś mini zastój juz teraz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
też myślałam o kapuście bo czytałam o tym że pomaga , ale to był wieczór sobotni to nie miałam jak kupić , może dzisiaj gdzieś w markecie dostanę , ból się na szczęście nie powiększa , pierś troszkę większa mam niż lewą i jeszcze po tych moich wczorajszych okładach chyba lekko oparzyłam 😞 a teraz tylko wkładka i maści na brodawki . Jak leżę i nie ruszam to jest ok.

zazdroszczę jedzonka , my od wczoraj pół murzynka zjedliśmy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam niedzielnie 🙂
a ja wczoraj wieczorem znowu dramat przezylam, bo nagle rozbolaly mnie nerki, nie moglam wytrzymac z bolu i na dodatek po 15 min doszly skurcze- macica w ciagu godziny 5 razy robila sie twarda wiec juz bylam zalamana ze zaczelo sie... nawet no-spa nie pomagala, ale wzielam nastepna dawke antybiotyku i po 20 min zaczelo przechoszic, ale stres zaliczylismy niezly...
Dzis niby jest OK, moze antybiotyk zaczyna wreszczie dzialac.

Ola, wspolczuje tego bolu, mi pomagaly nie cieple ale zimne oklady, najlepiej zamrozic wilgotna pieluche tetrowa zlozona w kwadrat i robic z niej oklad, mi naprawde bardzo to pomoglo a polecila mi to polozna.

Kasenn, podpisuje sie pod tym co napisala Anitek, masowanie brodawek powoduje wzrost oksytocyny co prowadzi do skurczy! wiec ostroznie, mysle ze samo smarowanie mascia wystarczy. Kiedys faktycznie kobiety tak robily, ale teraz juz wiadomo ze jest to niebezpieczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...