Skocz do zawartości

Rodze w marcu 2010 - czy ktos sie do mnie dolaczy? | Forum o ciąży


AngelFire

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • anulab84

    2024

  • kasenn88

    1920

  • ola73

    3058

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej Brzuchatki 🙂 Kurcze miałam problem z laptopem i nie mogłam zajrzeć tu z samego rana, normalnie panikowałam 😉 Uzależniłam się już od Was hi hi 🙂
Idę gotować ogórkową, zajrzę do Was później!
june daj znać co powiedział lekarz, kurde chyba padnie na Ciebie :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry brzuszki 🙂

To ja już 100% mamuśka witam się z Wami 🙂 jestem po pierwszej nocy w domku 🙂
Ależ jestem szczęśliwa 🙂 dajemy sobie ekstra radę z mężem 🙂

Poród mój trwał niecałej 3h i powiem Wam że nie było strasznie nawet nie było źle 🙂 jestem bardzo zadowolona z opieki i z mojego męża - jego zachowanie i pomoc mi w porodzie mnie bardzo zaskoczyła 🙂 chodził ze mną na szkołę rodzenia ale zawsze był tylko słuchaczem - a to co robił na porodówce wielki szok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć dziewczyny,
Montusia witaj, jeszcze raz kochana gratulacje, pięknie się nam tu spisałaś i dałaś początek marcowym mamom hihihi, lutowe w stresie siedzą 🙂
GBS dziewczyny pobiera się z pochwy i odbytu jeśli jest dodatni to musi być profilaktyka przy porodzie tzn dostajecie antybiotyk dawkę na 6 godz jeśli nie urodzicie do tego czasu powtórka.
Ja mam dodatni , podali mi antybiotyk ale nie zdążył zacząć działać bo mój w sumie poród trwał godzinę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zaraz wgram pare fotek bo własnie zgrywam z aparatu 🙂

Powiem, tak jest bardzo grzeczna 🙂 mało płacze no chyba że jest głodna lub ma mokro ale zaglądamy często do pieluszki więc sytuacja zawsze jest opanowana 🙂

Cycka bardzo ładnie ssie 🙂 brodawki mam całe, nawet nie używam tych sylikonowych nakładek sądze, że wszystko dzięki temu kremowi Maltan - tak mi się przynajmniej wydaje 🙂 Teraz też się nim smaruje 🙂

czesto dostaje czkawki ale to chyba dlatego że jest taka chudziutka i szybko traci ciepło jak ja przebieramy 🙂

I cały czas się uśmiecha choć wiem że to zwykły grymas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam rowny tydzien do terminu i jakos nic mnie dalej nie bierze.znioslam lozeczko ze strychu i okazalo sie ze jest troche poobijane i jade po farbe jakąś taką nieszkodzącą dziecku i trzeba jeszcze pomalowac. montusia zazdroszcze ci malenstwa 🙂 czyli ten porod nie jest taki straszny? a co jest w nim najgorsze i najbardziej bolesne? a mialas jakies znieczulenie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Montusia Witamy! Super że mała taka grzeczna, a jak noce? Śpi czy raczej się budzi co 2 godzinki??

Anula dobrze by było jakbys się pozbyła tego zakażenia bo jak dziecko będzie się rodzić to może się zarazić, dlatego powinnaś jak najszybciej jechać do szpitala jak poczujesz że zaczynasz rodzić, nawet jak skurcze będą nie regularne, bo będą musieli podać Ci antybiotyk który ma na celu ochronę malucha podczas porodu. Nie można go podać wcześniej tylko śródporodowo. Mówię tu o bakteriach w pochwie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze byc i w terminie byle nie dlugo po bo bede sie stresowac choc tam gdzie mam rodzic powiedzieli mi ze jak do 1 marca nie urodze to mam sie do nich przyjechac i moze wtedy juz zostane?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem już Wam wszystko pisze wisiałam właśnie na cycku 🙂
Zdjęcia pozniej wgram teraz opisze o porodzie 🙂

Więc jak wiecie do szpitala przyjeli mnie w czwartek - zrobili tysiące różnych badań, 2 razy usg, ktg cały czas 🙂 Mój lekarz i lekarka, która mnie prowadziła w szpitalu zadecydowali że założa mi foleja (czyli balonik) ale pewnie nic nie będzie i dopiero w poniedziałek coś zaczniemy dalej działać.
Więc założyli mi balonik powiem Wam, że bolało masakrycznie nawet podczas porodu mnie tak nic nie bolało - może dlatego że to mała ingerencja tam.
No i się przespałam z balonikiem, nie wypadł mi więc w piątek zadecydowali że mi go wyciągną, więc ja na fotel spuszczają balonik a Pani dr do mnie "Wow, świetnie, bardzo ładnie" a ja zdziwona o co jej chodzi. A ona do mnie 5-6 cm rozwarcia no to co na porodówke 🙂 szokkkkkkkkk
Pytam się do niej wogóle czy mój mąż dojedzie, a ona mówi że spokojnie tak bo nie miałam jeszcze skurczy 🙂

Na porodówce podali mi oksy no bo nie było skurczy wody też nie odeszły. Pierwsze krople oksy zeszły no i pojawil się pierwszy skurcz dla mnie nie wyczuwalny tylko na ktg było widać. Więc postanowili przykręcić oksy i przebic worek z wodami (powiem Wam, że wody są tak przyjemnie ciepłe ehh dla mnie to było miłe) no i zaczeło się reguralne skurcze - oddychanie jest najważniejsze przy skurczach naprawde pomaga jeśli umiecie oddychac - TRENOWAC JUZ W DOMU !!!

Poszłam pod prysznic tam mąż mnie masował - a ja wyszłam i się ubrałam i trafiłam na fotel to zaczeły sie maksymalne skurcze wsumie, po 14 to juz była jazda podali mi FENTANYL (lek działa jak po setce mój mąż mówił że byłam jak pijana i łatwa na wszystko się zgadzałam).
Prysznic zrobił swoje i generalnie stanie czyli siął graiwtacji 🙂
o 14,50 zaczeły mi się skurcze parte (ooo to jest masakra jak by się chciało zrobić 2 w wc a nie idzie) pożniej Pani dr mówi że jak chce to mogę doknąc głowki małej szokkkkkkkk
była u mnie pomiedzy nogami hiohi szybko wezwali pediatre bo o 15,21 już miałam ją na brzuchu poprostu wyskoczyła nawet nie poczułam dobrze wyjscia jej całego ciałka ze mnie.

Problem był tylko z urodzeniem łożyska nie chciało wyjść musieli mnie cewnikować. A samego jego porodu to już nei czułam - musieli mnie łyzeczkować bo było troche nei jasności ale to pod totalnym znieczuleniem wiec nic nie czułam.

No i musieli mnie też zszyć bo miałam małe naciecie - samego naciecia tez sie nie czuje bo i tak tam wszystko jest już napięte że to juz pryszcz 🙂

No i tak wyglądał mój poród wjechałam uśmiechnieta i wyjechałam tez plus zmeczona ale normalnie miałam siłe iść bo odrazu poszłam się kąpac i zjeśćccccccccccccc bo myślałam że padnę hihii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczynki myślę że powoli byście poważnie się przygotowały do porodu.
Lutówki powoli się kończą, jeszcze chyba 4 zostały jeśli dobrze policzyłam, zatem....:laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
olamat teraz sie czuje dobrze jakoś skurcze macicy mi nie dokuczają az tak bardzo jak ból pleców ale to dlatego pewnie że zmienia sie juz moja cała postawa 🙂 nawet widze juz wciecie ale biodra nadal nie zafajnei wygladaja ani podbrzusze - ale co tam mowie to dopiero tydzien minał 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...