Skocz do zawartości

Złe leki? | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
KOchane lekarz przypisal mi leki jakis lek na G...(dopochwowo) silnie bakteriobojczy ... z wynikow badan wynikala ze mam liczna flore bakteryjna... jednak zdziwilam sie gdzy okazalo sie wg ulotki ze ciaza i karmienie piersią sa w przeciwskazaniach... i tak troszke sie obawiam czy lekarz mogl sie pomyslic? 🤔

P.S. Dostalam tez nospe 3x1 Rutinoscorbin 3x2 (a przeciez biore Feminatal dla kobiet w ciazy- czy nie bedzie za duzo tych witamin) i jakis lek od nerek na uklad moczowy 3x2 bo podejzrewa lekarz ze mam kamyczka w nerce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dla twojego spokoju powinas skonsultowac sie z innym lekarzem i upewnic sie. Ja natomiast lykam feminatal plus potas i magnez bo wkolko slabne i mam dretwienia. Albo mozesz sie przejsc do tego samego lekarza lub zadzwonic i dokladnie to skonsultowac a jak to ci nie da spokoju to tak jak pisalam idz do innego lekarza jeszcze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asnet ma rację jeśli mas zwątpliwości to skonsultuj to z innym lekarzem.Czasem jest tak,że lekarz przepisuje lek,bo bardziej zagrozi dzidzi nie leczona choroba niż lek.
A co do witamin to ja biorę PrenateElite i osobno jeszcze magnez(skurcze łydek) i żelazo(anemia)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ten lek na G to pewnie Gynalgyn- nie wiem czy tak sie pisze. Ale nie martw sie, bo nie ejst szkodliwy dla dzidziusia. Jak lezałam na patologii ciąży to kazda z nas dostawała cos dopochwowo, bo kobietyw ciazy sa bardzo narazone na takie infekcje. Ja dostawałam Nystatyne, a koleaznka obok własnie gynalgyn. wiec sie nie martw. co do reszty sie nie wypowiadam ... ciezko powiedziec... ja staram sie unikac leków jak najbardziej moge, ale rózne drozdzyce, grzybice sa groźne, bo pózniej jak maluch pzrechodzi pzrze nasz kanał rodny przy porodzie to moze miec pleśniawki, wiec lepiej wyleczyc 🙂 Ja brałam ta nystatyne, a teraz miałam robiony posiew z pochwy i nic nie ma 🙂 bardzo jestem zadowolona, choc czeka mnie cesarka i dzidzius nie bedzie wychodził pzrez pochwe. Ale ogolnie stany zapalne rózne nie sa dobre, dlatego tzreba sie leczyc jak cos sie dzieje, i zabki leczyc w ciazy... dbac o siebie 🙂 bo nasze malenstwa to czuja jak my jestesmy w niezbyt dobrym stanie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lekarz napewno wie co robi ja też początkowo byłam sceptycznie nastawiona do leków w ciąży ale teraz wiem że jak są konieczne to trzeba brac

ja brałam nospę 2x1 teraz już nie muszę i isoptin na kołatanie serducha trudno jak trzeba tgo trzeba

ps moje 2 znajome które miały termin na luty ( nie z forum) już urodziły i to w 1,5 godziny i było po wszystkich teraz tak mi smutno bo zostałam sama na placu boju tak to zawsze było raźniej

ale coś od 2 dni mam cały czas twardy brzusio więc to już chyba nie długo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja odpukać, oprócz biofer folika nie biore nic. Wyniki krwi mam świetne, a przed ciążą miałam anemię! 🤪
Jak miałam, czy mam bóle brzucha to próbuje wytrzymać-samo mija. Nie chce brac no-spy. Mam kolezanki rehabilitantki od dzieci i one uważaja,że no-spa powoduje zwiekszona wiotkość mięśni u dzieci. Wiem,że to lek, który się bierze jak cukierki ale jak mogę wytrzumać bez to tak wolę.
Za to pije ziółka,np. herbatę z liści pokrzywy. Ponoć poprawia wynik hemoglobiny we krwi ( tak mówiła moja babcia-lekarka) 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zosienka
no spa nie przechodzi do plodu - dziala miejscowo, dlatego mozna brac bez problemu. :laugh:

ja biore Prenatal i folik, dodatkowo hormony na tarczyce(bo fT4 bylo na pograniczu normy), jodid do tego oraz wit.D3 w plynie(vigantal czy jakos tak sie nazywa).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niebo, a propos no spy nie zgodzę sie z Tobą. W niektórych krajach Typu USA i paru innych Europy zachodniej no spy nie podaje sie w ciąży ze względu na zaobserwowane zmniejszone napięcie mięśniowe u dzieci.
Czasami nie ma wyjścia i trzeba ja wziąć, jak inne leki ale na lekki ból brzucha proponowałabym ralaks i lekka kapiel 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałam artykuł w gazecie na temat wycofania leków i wśród nich jest NO-SPA,leki te mają być w ciągu 5 lat wycofane,bo nie spełniają norm unijnych lub szkodzą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, na pewno szkodzą, ale tylko w niektórych sytuacjach i zapewniam Cię, że No-Spy raczej nie wycofają bo jest to jeden z podstawowych leków, jakie stosuje się zab. czynnościowych układu pokarmowego i jest ona dostępna w unii europejskiej. Tak samo było kiedyś z Pyralginą, że niby szkodzi itd. a jest to właściwe najlepszy i najskuteczniejszy lek obniżający gorączkę, nawet tę pochodzenia mózgowego i teraz wróciła do łask. Właściwie to wszystkie leki szkodzą, bo każdy z nich jest obca substancją, w niektórych krajach są dopuszczone a niektórych nie, np. Duphaston właściwie stosuje się tylko w Polsce i to masowo, czy trzeba czy nie ( na wszelki wypadek)a na zachodzie nawet nie jest zarejestrowany, tak samo nie stosuje się tam fenoterolu czy no-spy, bo uważa się, że ciąża to fizjologia i jak coś się ma stać, to się stanie, a jak ciąża ma się utrzymać, to tak będzie, bez względu na stosowane leki. Ale fakt faktem, że w Polsce nadużywa się leków, szczególnie tych dostępnych bez recepty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
porownujecie kraje zachodnie z polska...a ciekawe co powiecie na opieke lekarska podczas ciazy np. w uk? tam lekarza nie widzicie przez okres ciazy a na hasło badania p/toxo połozna zrobiła wielkie oczy!!(nie wspomne o specjalistycznych badaniach) usa - badania ogolne i tyle, a jak ma dziecko popłynac to niech płynie.(czy w takich warunkach chcecie prowadzic swoje ciaze?)no ale tak chwalicie 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To akurat tez słyszłam,że w uk jest totalne olewaactwo 😠
Myślę,że najlepszy jest złoty srodek. niestety znam kobiety, które na każdy kłopot w ciązy biorą no spę. Ciąża to nie zawsze sielanka i o ból tu łatwo. Ale dla mnie leki to konieczniość, a nie fanaberia. Jak nie muszę, nie biorę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paula
ja tez tak brałam i juz teraz nie musze, bo przestalo bolec- biore tylko w razie potrzeby (wtedy 2 tabletki jednorazowo)

dodam ,ze moja ciocia brała no-spe cala ciaze(1 i 2) a na noc relanuim i dzieci sa zdrowe(corka ma 12 lat , syn 7)-zadnych problemow wiotczejacych miesni- zywe złota. jedynie synek bardziej chorowity - ma astme , z ktorej podobno wyrosnie, bo nie ma ewidentnej przyczyny+ nie jest alergikiem,bo robili testy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja juz od jakiegos czasu mam bardzo twardy brzuch i mimo tegoz e sie nic niby nie dzieje lekarza kaze brac nospe forte (tą mocniejsza) 3 x 1 ( a nawet 4). Brałam tez ja praktycznie od samego poczatku jak była ciaza zagrozona i bolał brzuch. Lekarz powiedział ze jak mi zalezy na dzidziusiu to zbey nospe brac. Takze nie wiem jak to jest z ta nospa. Juz mi niewiele zostało wiec biore do konca 🙂 hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewci@ napisał:
A ja juz od jakiegos czasu mam bardzo twardy brzuch i mimo tegoz e sie nic niby nie dzieje lekarza kaze brac nospe forte (tą mocniejsza) 3 x 1 ( a nawet 4). Brałam tez ja praktycznie od samego poczatku jak była ciaza zagrozona i bolał brzuch. Lekarz powiedział ze jak mi zalezy na dzidziusiu to zbey nospe brac. Takze nie wiem jak to jest z ta nospa. Juz mi niewiele zostało wiec biore do konca 🙂 hehe

Jak lekarz Ci kazał to siła wyższa i sie nie przejmuj 😘
No spa to pikuś w stosunku do niektórych leków...
Jak miałam goraczkę 38,7 to musiałam wziąć paracetamol. Nie chciałam ale trzeba było zbic gorączkę, a nic innego juz nie pomagało...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...