Skocz do zawartości

Hemoroidy po porodzie | Forum dla mam


beti22

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Tez sie z tym mecze:/ Teraz jest juz o wiele lepiej, bo na poczatku bylo strasznie- bol byl taki, ze nie umialam poruszyc sie na lozku- autentycznie. Robilam tzw. nasiadowki z czarnej brzozy (dostepne jest to w aptece), smarowalam mascia Posterisan. Musze powiedziec, ze owszem- zmniejszyly sie i juz nie bola, ale nadal sa :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
muszą się wchłonąć. ja jeszcze mam maść która mogę przyjmować w ciąży,więc pewnie i po porodzie bez problemu, może warto by było ją stosować by przyspieszyło wchłanianie. ale podobno są też czopki o takiej samej nazwie i nie wiem czy rzeczywiście nie były by lepsze. nazwa to posterisan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Szczerze mowiac, po porodzie hemoroidy sa tak wielkie, ze nawet nie daloby sie jak wlozyc tego czopka... pierwsze dni to byl koszmar, teraz jest troche lepiej- przynajmniej nie bola. Ja tez uzywam posterisan, ale w masci. To ja mam jak nic IV stopien.

Wyczytalam
"Można wyróżnić cztery stopnie zaawansowania choroby:

I.stopień - przenikanie do światła. Pojawiają się małe żylaki, nie powodujące problemów. Obserwuje się ślady krwawienia.
II. stopień - dochodzi do wypadania bez powrotu do ściany kanału. Pojawiają się większe guzki, które powodują ból i krwawienie. Wypadają podczas oddawania stolca i spontanicznie wsuwają się do środka.
III. stopień - żylaki wysuwają się na zewnątrz ale można tkankę z powrotem umieścić w kanale analnym.
IV. stopień - zachodzi w przypadku wypadania tkanki bez możliwości umieszczenia jej z powrotem.

Od II stopnia przypadłość jest bardzo bolesna, nie tylko przy korzystaniu z toalety ale też przy pozostawaniu w pozycji siedzącej."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
straszne sa, ja po porodzie tez nawet siedziec nie moglam 😞
ja smaruje mascia avenoc, lekarz mi ja przepisal bo karmie piersia, smaruje ja ale za bardzo nie pomaga 😞 znajoma mowila zebym robila nasiadowki z roznych ziol, kupilam wczoraj kore debu i tak zrobilam, moze pomoze i to w koncu zniknie oby...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pije duzo wody, nie jem nic slodkiego a nadal mam zaparcia, chociaz nigdy nie mialam tego problemu 😞 nie mowilam o tym lekarzowi bo nie pytal a sama nawet niewiedzialam ze mam hemoroidy dopiero jak poszukalam informacji w internecie ze to co peka to zylaki to juz wiedzialam ze to mam i o tym mu mowilam ale niewidzialam ze zaparcia moge dodatkowo utrudniac wygojenie, tylko jak zlikwidowac te zaparcia,powinnam isc do lekarza czy sama probowac cos innego jesc (jablka albo cos?)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
na tragiczne zaparcia w czasie ciąży spowodowane przyjmowaniem dodatkowego żelaza jadłam suszone śliwki- naprawdę mi pomagały a męczyłam sie na toalecie przez wiele godzin i czasami bez widocznego efektu 😉 Z tego wszystkiego tez mam hemoroidy ale małe- mam nadzieje ze sie wchłoną.
beti22- suszone śliwki sa dobre ale nie wolno przesadzać bo jesli karmiesz piersią to i pewnie śliwki przenikną do mleka a nie chcemy żeby Hania miała biegunkę czy cos takiego. Najlepiej poradzic sie jeszcze lekarza.

Aha, i błonnika dużo jedz- pełnoziarniste makarony, kasze, chlebek czarny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beti, naturalnie chyba sie nie da tylko operacyjne.Podam ci nazwe masci, ktora super dziala Tronothane, i Proctolog( masc i czopki), kupilam je we Francji, ale jesli podasz nazwe powinny Ci odnalezc w spisie. Pierwsza super dziala na ataki hemoroidalne, druga + czopki -leczy
Powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Domi pytałam o te maści, ale ciężko... nic o nich babka nie wiedziala, ale byłam tylko w jednej, podrzędnej aptece:/ Proctolog podobno jest dostępny czasem w innych aptekach lub ewentualnie można zamówic.
Ja smaruje dalej Posterisanem czy jakoś tak- nie bolą już, są mniejsze, ale raczej nie wierze w ich wchłonięcie...nie wspomnę juz o tych wewnętrznych...O operacji to narazie nie chcę nawet myśleć:/ale nie wiadomo czy tak to wlaśnie się nie skończy:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi znajoma powiedziala ze powinny zniknac, bo wyszly od porodu wiec mam taka nadzieje ze tak bedzie, do lekarza narazie nie umiem isc bo jest caly miesiac na urlopie,a do innego niechce isc wiec poczekam az wroci ( po nasiadowkach i masci troche sie polepszylo) a o operacji tez nawet niechce myslec, duzo slyszalam ze to sa bardzo bolesne operacje 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Dziewczyny musze powiedzieć, ze te czopki Hemorectal, tanie bo tanie-7zł, ale jak dla mnie są rewelacyjne. Sorki za opis 😁, ale idealnie wszystko się wchłania, robi się miękkie, pomniejsza i nie boli 🙂 Wcześniej złużyłam 2 tubki Posterisanu,spoko jest, ale maść jest dość droga a efektów takich aż nie zauważyłam. Zatem czopki Hemorectal bardzo polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...