Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kobzior widzę, że wizyta wpłynęła na Ciebie optymistycznie - i dobrze! 🙂
Dobrze, że zrobił Ci masaż szyjki, ciekawe czy u Ciebie poskutkuje 😉

Ja z kolei dzisiaj miałam dzień beznadziejny. Wysiada mi chyba psychika od tych telefonów i sms-ów. Popłakałam sobie, ze złości porobiłam porządki i warczałam na męża, ale on na szczęście przytulił mnie, wysłuchał i pojechaliśmy do restauracji na pyszne jedzonko (być może to ostatni taki posiłek 😉 ), a potem połaziliśmy po sklepach. Może taki ruch pomoże...? Bo sex coś nie działa (a nie piszę już o tym, że nie mam na to w ogóle ochoty).
Czytałam w necie, że ciąża przenoszona jest dopiero po ukończeniu 42 tc. Więc w sumie też na luty mogę się załapać 😮 Ale od przyszłego tygodnia chyba wyłączam komórkę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
WielkaB milo ze jestes i dobrze ze juz w domku...

Kasiulka te kometaze sa nieuniknione poprostu jak sa za mocno uciązliwe to trzeba komus zamknac buzie 😉

Nikusia ja nie wiedziałam ja bylam u gina po sylwestrze bo mnie połozna po antybiotyk jakis wysłała do rodzinnego a on był na tyle mazdr ze wysłam mnie do gina i ten mi zrobił usg i wyszło ze macica o wiele ze duza jak na ten okres po porodzie wiec dostałam antybiotyk i kazał mi brac paracetamol i po tygodniu byłam na kontroli i wyszło ze jest lepiej ale jescze nie tak jak powinno byc powiedział mi ze nie obiecuje mi ze mnie szpital ominie i kazał przyjsc za 3 tygodnie czyli tak jak powinna sie odbyc kontrola po porodzie no chyba ze dostane temperattóre to mam jechec zaraz do szpitala ..

Kasiulka to moja tesciowa kazała przestac karmic mi piersia po miesiacu dwuch jak powiedziała...

u mnie połozna tylko na pierwszej wizycie skontrolowała sama macice pózniej jak jej powiedzałam ze byłam u gina ale ona twierdziła ze wszystko jest ok

Ja karmie na lezaco lub półlezoca( z mała do góry ) chyba ze mam mniej mleka to na siedzaca

Kobzior no i zeby ten masaz pomógł 😉



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beata ja na końcówce też wyłączyłam telefon, nie dałam rady. dobrze, że masz mega wyrozumiałego męża, mój też mi pomagał jak otoczenie mnie dobijało 🙂
Kobziorku po masażu na pewno będzie rozwarcie 🙂 trzymam kciukasy 🙂
Elka ja karmię cycem więc w pozycji półleżącej ale jak Młody przestanie ssać to siadam żeby mógł sobie spokojnie beknąć 😁
Urszulka u mnie jest mama a przez chwilę była też teściowa. Moa mama mieszka ode mnie 400km ale teraz na miesiąc przyjechała bo ja nie dałabym rady szczególnie na początku, zaraz po tym moim nieszczęsnym porodzie. Tzn. radę może bym i dała ale na pewno obiadków by nie było 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobzior i Beata to ja nadal czekam 🙃 🤪

Włosy ufarbowane 🤪 Dzieciatko nakarmione, grzecznie leży i patrzy się w sina dal. Pól dnia nosiłam na rękach a jak odkładałam to płakał az w koncu polozyłam go na brzuszku i od razu zasnał 🙂
Starszy synek też nie spi, buduje wieże z klocków 😉
Dziś z optymizmem patrze na świat 🙂

Dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie byli dziś goście, ale fajnie było trochę pogadać., Teraz wykąpałam małą i troszkę przy piersi tzn kilka minut bo już się darła a potem butla. Zjadła 40ml i śpi. Daję je jakieś pół godziny i się obudzi głodna. Jak mi znowu takie jedzenie na raty zafunduje w nocy to chyba padnę.
Anabel myślałam, że miałaś badanie i stwierdzili, że się nie obkurcza. Dobrze, że usg. Mam nadzieję, że teraz się okaże, że wszystko ok.
Skoreczka to mi tak macicę w szpitalu kontrolowali. Położna się tylko Emilka zajmowała.
Spróbuj w nocy karmić na leżąco, dla mnie o wiele lepiej. Ja jeszcze oprócz tego miałam problem z bólem pleców to wtedy wypoczywałam.
Kobzior takie dobre wieści aż przyjemnie się czyta, ale mam nadzieję, że masaż szyjki macicy szybciej podziała. 😘 Napisz jeszcze czy Cię bolał, bo mamy różne opinie. 😉
Beata ja sobie wmawiałam, że te wszystkie osoby co dzwoniły i pisały się o mnie troszczą. Chociaż przyznaję, że ja nie byłam po terminie więc największego oblężenia pewnie nie przeżyłam.
Magditta jak urodziłam synka to zawsze obiadek był jak mąż wracał z pracy i czysto w domu 🙃 a teraz to jak mi się uda, ale też wrzuciłam sobie trochę na luz. Doszłam do wniosku, że teoretycznie jakbym wcześniej wstawała z łóżka to zdążę wszystko porobić a mąż przyjdzie z pracy i nie będziemy się dzielili obowiązkami, bo nie będzie czym. Ja będę wykończona a on nie będzie rozumiał dlaczego 🙃, więc teraz na spokojnie, na brzuszek też czas się musi znaleźć 🤪
Skoreczka dobrze, że znalazłaś czas dla siebie, pewnie od razu się lepiej poczułaś. 🙂

A ja się jeszcze nawet nie zarejestrowałam do ginekologa na kontrolę. Muszę przemyśleć do którego mam iść. Jeszcze dziś syna próbowałam zarejestrować, ale nie wiem jak przez pól dnia może nikt telefonu nie odbierać 😠, no i jeszcze Emilkę do okulisty i na bioderka. Z tym, że najpierw muszę mieć pesel. 🙃
Idę się myć ale jeszcze zajrzę 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobrze, że jakoś nam wszystkim nastrój w miarę dopisuje 🙂
skoreczka chyba wezmę przykład z Ciebie i też sobie zafarbuję włosy 😁
Nikusia życzę Ci, aby Emilka nie dała Ci dziś popalić i abyś się w miarę wyspała. A co do masażu szyjki - mnie nie bolał. Może dlatego, że nie mam żadnej infekcji w środku, lekarz był naprawdę delikatny w tym co robił i nie miałam jeszcze rozwarcia - więc to zawsze inaczej niż przy rozwarciu albo jak już się leży na porodówce w bólach.
31072010 tekst o TOUDIM z gumisiów to HIT dnia 🤪 😁 🙃
...a ja po dobrej kolacji przy świecach w domowym zaciszu uciekam do mężulka na relaksujący masaż przy muzyczce 😉
ŻYCZĘ PRZESPANEJ NOCY bez ekscesów, ulewań, płaczu i bólu bioder! Pa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Odhaczam się i zaraz zmykam 🙂

Nikusia też sobie tak tłumaczyłam z telefonami, ale jak ta sama koleżanka ciągle wydzwania i wysyła sms-y, mimo tego, że powiedziałam i napisałam, że jak urodzę, to naprawdę dam jej znać, to naprawdę może nerwica wziąć 😉 Ona by chyba chciała wiedzieć o porodzie pierwsza nawet od mojej rodziny. A przyznam, że to nie jest taka bliska koleżanka, nie miałam z nią kontaktu ładnych parę lat, ostatnio się spotkałyśmy i teraz chyba myśli, że przyjaciółeczkami jesteśmy 😁

A! I wydaje mi się, że mnie i Kobziora masaż szyjki nie bolał, bo być może boli jak robią to w skurczu, a my skurczy jeszcze nie mamy 😉

Kobzior mój Mały wg USG w 38 tyg. ważył powyżej 3500 g 🙃 I powiedział, że do 40 tyg. dobije do 4 kg - więc ciekawa jestem ile waży teraz. Obym zdołała go urodzić, skoro siedzi jeszcze w brzuszku 😮

Kasiulka współczuję tekstów teściowej 😠 Dobrze, że ja takiej nie mam 🥴 A jakbym taką miała, to na pewno zamieniłabym z nią kilka ostrych zdań! Nie daj się 😘

I dzięki, że na nas czekacie na brzuszku 😘

Życzę przyjemnej soboty, bo nie wiem jak u Was, ale u mnie mimo mrozu piękne słoneczko świeci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No jestem kochane nie spalam cala noc bo moja tesciowa już chyba uroki zucila na malego bo tak plakal w nocy ze szok nawet jak miał zapalenie ucha i kolke to tak nie plakal po prostu była jedna syrena wiec tak:
W poniedziałek pojechałam do kontroli z malym czy już ok. z uszkiem ale co się okazalo ze malemu rozwinęło się zapalenie i musza nas położyć na odzial bo dziecia do 3 miesiaca nie podaje się zadnych lekow tylko w szpitalu i wiec zostaliśmy
Najpierw poszliśmy do zabiegówki na pobranie krwi tak go pielęgniarki z kuły ze myślałam ze im zęby powibijam mój to już chciał robic z rozrube ale go powstrzymałam o w jedna raczke wkuwaly mu się po 4 razy ale ok. caly przebieg w szpitalu mialam spokojny ale do srody bo zadzwonila moja ciocia do mnie ze i powiedziala mi ze tesciowa chodzi po ludziach i opowiada głupoty co najlepsze powiedzila tez do mojej cioci ze to moja wina ze jestem z dzieckiem w szpitalu bo woziłam dziecko i przemroziłam i co zemnie za matka ze umiem tylko pyskowac nadam sobie nic powiedziec jestem najmądrzejsza i ze powie w koncu mojemu M wiecie co była moja mama u mnie akurat Az się poplaklam i zeszłam na dół odpaliłam sobie papierosa co nie pale odkad dowiedzialm się ze jestem w ciazy i obiecałam mojemu snkowi ze już nie zapale ale tak mnie poniosło ze już ni wytrzymałam zdążyłam go odpalic i od razu go wyrzuciłam bo powiedzilam sobie jak obiecałam dziecku to nie będę palic wróciłam na sale w mojej mamie się gotowalo nagle patrzymy a tu wchodzi moja tesciowa jak niby nigdy nic i udaje kochajaca babcie wredna malpa nic się nie odezwałam udawałam ze jej nie ma ale za to moja mama jej powiedzila ze to zapalenie uch to przez infekcje nie to ze dosłownie ze to ona zarazila dziecko ale dobitnie i co cisza w domu udaje kochajaca babcie a ja czuje taka nienawies ze szok Az nie mogę na nia patrzec przychodzi co troche do pokoju i mowi o pierdus nie spi jak jeszcze raz przyjdzie i tak powie do dziecka to powiem on to ma na imie Fabian a moj jak sie tylko do mnie odezwie to drazu pakuje dziecko i siebie


kasiulka55544 widze ze ,masz tak jak ja czy te Fabianki musza mieć takie babcie ale nie przejmuj się moja tesciowa ma drugiego wnuczka 6 km i tez widzi go raz na 2 tygodnie a jest tylko miesiąc starszy od mojego co jest smieszne ze szwagierka nie ubolewa nad tym bo po jej odwiedzinach dziecko nie chce jesc lub spac

tego posta pisze 2 godziny bo z małym na rekach znow ma kolke wiecie co przerasta mnie to

jeszcze teraz mi weszla do pokoju i sie pyta tesciowa co ja tem dziecku robie maly usnol nie spal od 2 ja ide sie tez walnac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka
A u mnie dziś w nocy nie było tak źle, ale to nie dzięki Emilce a mężowi. To on do niej wstawał dwa razy w nocy i robił butlę a ja tylko raz 🤪, wprawdzie jak on wstawał to ja nie spałam, ale to już też inaczej. I chyba jakiś urok rzucił na Emilkę, bo nakarmił, przebrał a ona grzecznie "poszła" spać do siebie do łóżeczka. Za drugim razem trochę mu pokrzyczała, a teraz i mąż i Emilka jeszcze śpią 😁 😁 😁.
A Kuba rano skomentował, że teraz tato będzie wiedział, że to wcale nie jest tak łatwo w nocy wstawać - myślałam, że padnę jak to powiedział. 🙃
Kasiulka może u Ciebie to zmęczenie materiału, zwyczajnie jesteśmy na obrotach cały dzień i to wychodzi. Chyba że masz anemię ona też się zmęczeniem objawia.
Beata a nie myślałaś, żeby tej koleżance napisać, że jej smsy Cię stresują i jak urodzisz to dasz znać, a teraz ma nie pytać? Prosto z mostu. Bo skoro to nie jednorazowe smsy to na pewno są uciążliwe. A co do czekania na Was, to przecież przez cały czas razem przez ciążę przechodziłyśmy i jakbyśmy mogły Was teraz zostawić 😘 😘
A co do mrozu to u mnie -7 i na pewno dziś z Emilką na spacerek nie wyjdę. Szkoda.
WielkaB współczuje. Teściowa poniżej wszelkiej krytyki, a Fabianek też Ci daje popalić. A uczycie, że Cię to przerasta to ja znam, jak problemy z karmieniem miałam. Też już myślałam, że nie dam rady. Powoli wszystko się ułożyło, bo by mamusie mamy dużo siły i Ty też masz. 😉
Miłego Dnia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mamusie i brzusie 🙂

Nikusia też musze czekać na pesel i to podobno za 3 tyg dopiero ma być, to długo. Co do lekarza to też nie wiem do którego iść bo też m iałam dwóch. Wolałabym jakoś umówić się do tego pierwszego bo z nfz ale zobaczymy czy się uda od niego uzyskać podpis pod papierkirm. Tak myslę ze w końcu to on mi załozył kartę ciążową.
Co do twojego pokarmu to dziwne ze tak poprostu zanika. Może poczytaj o jakiś ziołowych sposobach na powrót laktacji. może coś znajdziesz 🙂

Kasiulka pisała ze jej mleczko to sama woda. Zaczęłam obserwować swoje. Białe i takie dość geste. Nie mam zielonego pojęcia jak ma wygladac prawidłowe mleko matki 😮

WielkaB najważniejsze ze mały wyzdrowiał 🙂

No i u nas zima w pełni, śnieg i mróz.

Miłego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieki dziewczyny za wsparcie powiem wam szczerze ze jak by nie wy i moi rodzce noi M to bym sie juz dawno załamała najpierw poblemy w ciazy teraz Fabianek moja iskierka daje mi popalic nawet teraz spi mi na ramieniu 🙂 🙂 🙂 🙂
ulewanie pilnujcie dziewczny zeby zawsze dzieciaczkowi sie odbilo bo gdy maluszek spi i musie uleje mze dotac mu sie do uszka a to najczestrza przyczyna zapaleni ucha u niemowlakow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoreczka mi pokarm zanika bo mała nie chce jeść z piersi. Jak ją przystawię to krzyczy kilka minut a potem śpi. Jak nie ciągnie to zanika, ale też przypuszczam, że tam pusto jest dlatego krzyczy.
Co do ginekologa to ja mojego dawnego wcale nie biorę pod uwagę, tylko tych dwóch u których byłam na koniec ciąży.
Kasiula i Skoreczka ja czytałam kiedyś że nawet niedożywione kobiety mają pełnowartościowe mleko, a co do koloru i konsystencji to zależy. Najpierw mleko mamy jest rzadsze, żeby dziecko zaspokoiło pragnienie a potem w miarę jedzenia robi się gęściejsze żeby zaspokoić głód. Co do kolory to jak porównasz do mleka krowiego to na pewno mam inny kolor, ale to normalne.
A Tu kilka linków, jeden na temat diety a pozostałe na temat mitów i faktów na temat mleka matki:
http://dziecisawazne.pl/karmienie-piersia-dieta/
http://www.przepisy-dla-dzieci.pl/Cooking/Article/b37bb16e-882c-4cc4-b23b-163217c4d131
http://mlekomamy.pl/index.php?page=mity-dotyczace-karmienia
http://www.tipy.pl/artykul_632,jakie-sa-mity-na-temat-karmienia-piersia.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikusia takie są małe dzieciaczki jak poczuja butle to potem nie chce im sie ciągnac cyca. Moj dostawał butle w szpitalu przez 2 dni i chyba zapomniał bo cyca ssie, choc nadal prze kapturki 😉 Może mysli ze to butelka? 🙃
Znawczynią od laktacji nie jestem, ale staram się karmic, choc martwi mnie ze czasami mały płacze i nie moze zasnac 😞

WielkaB nawet nie wiedziałam ze zapalenie moze wdać sie od ulania 😮 Będę brać to pod uwagę!

Nikusia
to twój mąż rzeczywiście zaczarował Emilkę 🤪 No cóż córusia tatusia 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc

Skoreczko jak milo czytac ze jestes w lepszym humorku 😉 no i dzieci grzeczne 😉

Nikusia ja tez mam nadzieje ze juz jest ok ale boje sie tej wizyty ..
Zapisujesz Emilke do okulisty??? ze wzgledu na to ze synek ma wade wzroku??/ czu takie zalecenia sa co do małej??? bo nas do okulisty nie wysłali

To na tyle bo ssak juz wstał 😉



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wielka B usciski moje tesciowa to tez taka madra jak Twoja na szczescje ja juz to przeszłam zx Jakubem i teraz mam na razie spokuj z nia choc denerwuje mnie bo jak przyjdzie i mały płacze to stoi i patrzy jak by mnie kontrolowała co ja bede z nia robiła...

skoreczko mleko leci najpierw takie wodnite prawie przezroczyste a pózniej białe lub kremowe takie tłuste to po to zeby maluszek mógł sie najpierw napic a pózniej najwsc 😉

o widze ze Nikusia juz to opisała

Skoreczko u nas tez mała po najedzaniu sie płacze i nie moze zasnąc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny wczoraj w końcu zawitaliśmy do domu 🙂 🙂 Zosia dziś smacznie i grzeczni śpi bo wczorajsza noc była koszmarem bo walczę z moimi popękanymi piersiami.Wczoraj płakałam z bólu mała z głodu a mój z bezsilnosci. Doszła do tego gorączka i dreszcze ,ale dziś jest już lepiej.Dziś zaopatrzyliśmy się w mleko więc mam czas na regenerację brodawek robię okłady z kapusty i odciągam pokarm. Tyle z ciekawości jak tylko będę umiała to będę zaglądać do was 🙂
Stęskniłam się za wami witam wszystkie mamusie i dwupaki 🙂
A oto moja Zosia
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/339/zosiay.jpg/][IMG]http://img339.imageshack.us/img339/2918/zosiay.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Anabel mam lepszy humor bo i czuje się lepiej 🙂
Kruszyna fajnie ze jesteś 🙂 Nie mogę sie napatrzeć na fryzure Zosi, wyglada jak laleczka 🙂

Moje chłopaki spią, a mnie troche udało sie posprzatać. Jak Błażejek sie obudzi to juz raczej nie bede miała na nic czasu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kruszyna zagladaj do nas jak tylko bedziesz miala jak moj M tez prawie plakal w nocy straszyl malego ze jak sie nie uspokoi to wywiezie go do szpitala potem go calowal i tatuś♠ zartowal ale juz nie placz 😁 😁 😁 😁

dziewczyny musze sie wam pochwalić moj juz dom jest w pełni ma dach i okna jestem mega szczesliwa jak przyjedzie moja mama pojade na budowe zrobie wam fotke 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć 🙂
WielkaB dlatego właśnie tak boję się tego, że mój Malutki ulewa. Po pierwsze, że szybko o zapalenie ucha a po drugie że łatwo się dziecku zakrztusić 😞
Zaglądam w sumie po to żeby zobaczyć czy Beatka i kobziorek czasem nie rodzą 🙂 trzymam cały czas kciuki za Was dziewczynki 🙂
Kruszynka Dzidzia zaadoptuje się w domku to i spać będzie spokojniej 🙂 Trochę czasu i cierpliwości i będzie dobrze 🙂
ewelinka jak tam wasze badania ?? wszystko już dobrze?? my mamy nadróz neurologiczny i usg głowy obowiązkowe w 1 miesiącu życia. No i co do szczepienia to oczywiście przysługuje Młodemu DTPa. A wy macie takie zalecenia??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruszyna super, że już jesteś. Zosia cudna, syn stwierdził, że ma dłuższe włosy niż on i boską fryzurkę. 🤪
WielkaB to czekamy na fotki 🙂
Magditta ja mam bioderka i okulistę. Szczepienia normalnie, muszę wybrać na które się decydujemy. a przyznam, że jak najpierw chciałam bezpłatne podstawowe to teraz mam wątpliwości. No ale mam jeszcze 2 tyg czasu na zastanowienie się. 🙂
Wcześniej nakarmiałam Emilkę piersią i nawet potem dużo z butli nie zjadła 🙂
Uciekam za porządki się brać, bo Emilcia zasnęła. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...