Skocz do zawartości

Komórki Macierzyste | Forum o ciąży

Rekomendowane odpowiedzi

• Mamusia
Witam Was wszystkie!
Chcialabym poznać Waszą opinię na temat pobrania komórek macierzystych z krwi pępowinowej w czasie porodu. Bardzo poważnie rozważam tę możliwość, ale chcialabym zgromadzić jak najwęcej informacji. Na stronie banku nie dowiedziałam się za wiele i stąd moje pytanie na forum. Czy któraś z Was już się na to zdecydowała, jakie są tego koszty czy płaci się jednorazowo, czy co mieciąc (co rok). Interesuje mnie wszystko na ten temat. Z góry dziękuję i pozrawiam serdecznie.

Hej Kasiu!
samo pobranie krwi pępowinowej kosztuje od 200 zł pewnie zależy od szpitala ale już zdeponowanie w banku jest płatne co miesiąc albo rocznie zależnie jak kogo stać i tu już stawki chodzą w tysiącach złotych.Ja też zastanawiałam się nad tym bo to moje trzecie dziecko a komórki może wykorzystać również rodzeństwo ale stwierdziłam ze smutkiem że mnie nie stać...Jest to powszechnie reklamowane w środowisku aktorów szczególnie ale oni nie muszą się martwić że im na to nie starczy....Dobra rzecz ale niestety niedostępna dla wszystkich

• Mamusia
Ja zamierzam skorzystać. Myślę, że to jedno z lepszych zabezpieczeń na przyszłość. Owszem koszta są duże, ale jakże opłacalne. Więc ja pewnie zrobię wszystko aby pobrać krew pępowinową.
A co do innych kwestii, zadzwoń do kliniki, która Cię interesuje i wypytaj o wszystko. Napewno udzielą Ci szczegółowych odpowiedzi.

Pozdrawiam