Skocz do zawarto艣ci

Bol brzuszka - klopoty z wyprocznianiem | Forum dla mam


paula8966

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kochane macie jakies sposoby na bol brzuszka bo mala moja ma problemy z kupkami i strasznie sie meczy karmie piersia i dokarmiam mlekiem (NAN ACTIVe 1) + herbatka kkoperkowa i woda przygotowana do przepajania ...
mala takie mi koncerty urzadza ze szok
masuje brzyszek ciepla pieluche przykladam klade na brzuszku przyciskam lekko nozki do brzuszka juz nie mam pojecia co robic a nie chcialabym czopkami sie bawic bo moga czesto stosowaje podrazniac odbyt i lekarz mowil ze czopki to jak sie bedzie mogla ztrobic ze 3 dni kupki...
mamusie poradzcie bo ja swiezo upieczona i nie mam pojecia co tu robic ...caluski
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja podawa艂am mojemu synkowi herbatk臋 koperkow膮 bodaj偶e nazywa艂o si臋 to plantex kupowa艂am w aptece niedrogo a bardzo mu to pomaga艂o a w艂a艣nie mi si臋 przypomnia艂o ja mojemu synkowi mleka nie mog艂am dopasowa膰 po ka偶dym mia艂 kolki dopiero bebiko mu spasowa艂o i jak zmieni艂am mu mleko to wszystko mu przesz艂o.Powodzenia jak nic malutkiej nie pomo偶e to udaj si臋 do pediatry napewno co艣 poradzi g艂owa do g贸ry 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
paula
wydaje mi sie ze to przez to mleko, moja mala tez czasem ma problemy i nie robi kupki pare dni ale karmie ja tylko piersia i lekarz powiedzial ze nawet 7 dni moze nic nie robic ale gdybym dokarmiala mlekiem to juz co innego bo mleko mod. moze zatwardzac.
Masuj dol brzuszka i przyciskaj nogi do brzuszka, mozesz tez wziac na palec troche oliwki i masowac odbyt malej, slyszalam tez ze herbatka koperkowa moze powodowac zatwardzenia, zalezy od organizmu, jeden ma tak drugi inaczej
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
paula8966 napisa艂:
Kochane macie jakies sposoby na bol brzuszka bo mala moja ma problemy z kupkami i strasznie sie meczy karmie piersia i dokarmiam mlekiem (NAN ACTIVe 1) + herbatka kkoperkowa i woda przygotowana do przepajania ...
mala takie mi koncerty urzadza ze szok
masuje brzyszek ciepla pieluche przykladam klade na brzuszku przyciskam lekko nozki do brzuszka juz nie mam pojecia co robic a nie chcialabym czopkami sie bawic bo moga czesto stosowaje podrazniac odbyt i lekarz mowil ze czopki to jak sie bedzie mogla ztrobic ze 3 dni kupki...
mamusie poradzcie bo ja swiezo upieczona i nie mam pojecia co tu robic ...caluski


hejka, moze ci cos pomoze 馃檪 ale moja mama zawsze mi m贸wi艂a 偶e jak my (jej dzieci) nie umia艂ysmy to nam pomaga艂a termometrem, wiesz myziala taam i samo szlo 馃檪 jeszcze nie dawno tak samo robia z corka mojej siostry bo ona tez miala taki problem, i sie udalo nie zaliczajac faktu ze cala moja mama 馃檪 c贸rka siostry i 艂贸偶ko by艂o w kupce:P ale przesz艂o
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe wiesz ja nie m贸wi臋 ze masz go wsadzic ca艂ego. Posmarowa膰 jakims kremikiem i jezdzic deliktanie na obrzezach g艂臋biej wk艂adasz jak temperature mierzysz 馃檪 uwazam to za dobry sposob. wiadomo tez ze czesto takiej czynnosci sie nie robi bo nie coodziennie dziecko ma problemy z wypr贸偶nianiem
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
moje ma codziennie takie problemiki hehe ale z ta herbatka koperkowa ze moze powodowac zatwardzenia pierwsze slysze dziekuje dziewczynki ...
a slyszalam o jednym jeszce sposobie 2 kropelki po 2 razy dziennie espumisanu .... caluski ...
P.S. Ciagle sie mecze moje malenstwo nawet sen ma lekki przez te problemy
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja wam ca艂kowiecie odradze tego termometra!!!!!! delikatnie bo delikatnie robisz ale !! - ja robi艂am tak m艂odszej c贸rce i potem si臋 okaza艂o 偶e ona ma rane w pupci 馃槷 馃槷 鈽猴笍 nie wiem czy to od tego czy ona mia艂a co艣 niezro艣ni臋te od urodzenia ale problem by艂 powa偶ny i to chyba przez to nie chcia艂膮 robi膰 kupy. jak mierzymy temp to tylko trzymasz nic nie podra偶niasz. jeszcze dodam 偶e dziecko si臋 przyzwyczaja do termometra.

CA艁KOWICIE ZATEM ODRADZAM !!!!!
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
nie pami臋tam beti, c贸ra ma ju偶 prawie 4 lata 馃槈 ale ona chyba po prostu bardzo si臋 pr臋偶y艂a i nie robi艂a tak cz臋sto jak starsza c贸ra wi臋c mi si臋 to wydawa艂o za rzadko.ale nie by艂o tak 偶e wcale nie robi艂a. by艂am z ni膮 u lekarza w sprawie wypr贸偶niania i 偶e to niby kolki, pami臋ta 偶e zdziwi艂o mnie 偶e zawsze bardzo p艂aka艂膮 mi po k膮pieli, jakby j膮 szczypa艂o w艂a艣nie. w ko艅cu jak mia艂a p贸艂 roku wyl膮dowa艂am z ni膮 u lekarza w poradni metabolicznej, ten zajrza艂 jej do odbytu i m贸wi 偶e powa偶nie zainfekowana rana ju偶 tam jest. biedactwo ca艂y czas mia艂a inny problem 馃槥 .... na szcz臋艣cie ma艣cie i inne pomog艂y i szybko si臋 to wygoi艂o. nie wiem do tej pory czy to przeze mnie bo mi doradzano w艂a艣nie ten termometr czy by艂o to wcze艣niej. nie mam poj臋cia a z zewn膮trz tego nie by艂o w og贸le wida膰 nawet nie by艂o zaczerwienione.
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
paula
mi lekarz tez mowil ze jak dlugo nic nie robila najpierw jakies amputki przepisal z kulturami bakterii a jak po tym dalej nic nie bedzie to wtedy czopek glicerynowy ale akurat jak przyjechalismy do domu od lekarza mala zrobila kupke :laugh: i nawet recepty nie wykupowalam
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
paula - nigdy nie urz膮dzaj dziecka termometrem !!!!!!!
tak w艂a艣nie mo偶e si臋 zrobi膰 dziecku wielk膮 krzywd臋, bo raz pomo偶esz, owszem dziecko zrobi wielk膮 kup臋, ale mo偶esz w ten spos贸b uszkodzi膰 BARDZO WRA呕LIWE B艁ONY i k艂opot gotowy na wiele dni bo tak jak kole偶anka pisze tej rany z zewn膮trz nie wida膰 a nast臋pne wypr贸偶nienia b臋d膮 powodowa艂y ogromny b贸l.

DICOFLOR bardzo dobry ja te偶 stosowa艂am u mojego syna, mo偶na kupi膰 w saszetkach - ale stwierdzi艂am 偶e za du偶o jak na niemowl臋 i kupi艂am w kapsu艂kach, wtedy zawarto艣膰 rozpuszcza艂am w 艂y偶eczce mleka z piersi :-)

Czopek glicerynowy to jedyne wyj艣cie jak dziecko nie robi kupy przez kilka dni bo te偶 mo偶na zaszkodzi膰 jak kilka dni si臋 nie za艂atwi. Moja c贸rka tak mia艂a i w ko艅cu t膮 kupk臋 musia艂 wyci膮ga膰 chirurg bo mia艂a okropnie tward膮. Wi臋c trzeba kierowa膰 si臋 rozs膮dkiem 馃檭
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
Wlasnie dawalam ten dicoflor mala robi kupy codziennie ale to wyglada tak ze caly dzien jeczy steka spi lekko czujnie steka meczy sie placze ...a w nocy to spi ok 3 sie budzi i wtedy koncert gotowy i wtedey kupke robi a ja pomagam jej trzymajac nozki przy brzuszku alewszystko to jest "olane" az lzami (a mowia ze oworodki nie placza)....
nie wiem niby robi ale mowie jest ciezko m szkoda a sama chodze jak trup heh ze zmeczenia
mysle jeszce o kroplekach Espumisan...
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Oskarowi pomaga rowerek,czasem nawet godzin臋.Daj臋 mu nieraz czopek glicerynowy(po艂贸wk臋),Lactulosum jest na zaparcia dobre.
No i du偶o picia,jak nie chce to cho膰 po trochu na 艂y偶eczce.
Par臋 dni temu da艂膮m ma艂emu wod臋 z soczkiem gerbera jab艂kowym i zrobi艂 kupk臋.

Lekarka mi powiedzia艂a,偶e w wiekszo艣ci zaparcia bior膮 si臋 od zbyt ma艂ej ilo艣ci wody,a Oskar nie che za duzo 馃槥soczek ca艂y wypi艂(3 艂y偶eczki na 100ml)

Podobno dobry jest Plantex
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • 2 tygodnie p贸藕niej...

Je艣li chcesz doda膰 odpowied藕, zaloguj si臋

Komentowanie zawarto艣ci tej strony mo偶liwe jest po zalogowaniu



Zaloguj si臋
×
×
  • Dodaj now膮 pozycj臋...