Skocz do zawartości

Bol brzuszka - klopoty z wyprocznianiem | Forum dla mam


paula8966

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kochane macie jakies sposoby na bol brzuszka bo mala moja ma problemy z kupkami i strasznie sie meczy karmie piersia i dokarmiam mlekiem (NAN ACTIVe 1) + herbatka kkoperkowa i woda przygotowana do przepajania ...
mala takie mi koncerty urzadza ze szok
masuje brzyszek ciepla pieluche przykladam klade na brzuszku przyciskam lekko nozki do brzuszka juz nie mam pojecia co robic a nie chcialabym czopkami sie bawic bo moga czesto stosowaje podrazniac odbyt i lekarz mowil ze czopki to jak sie bedzie mogla ztrobic ze 3 dni kupki...
mamusie poradzcie bo ja swiezo upieczona i nie mam pojecia co tu robic ...caluski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja podawałam mojemu synkowi herbatkę koperkową bodajże nazywało się to plantex kupowałam w aptece niedrogo a bardzo mu to pomagało a właśnie mi się przypomniało ja mojemu synkowi mleka nie mogłam dopasować po każdym miał kolki dopiero bebiko mu spasowało i jak zmieniłam mu mleko to wszystko mu przeszło.Powodzenia jak nic malutkiej nie pomoże to udaj się do pediatry napewno coś poradzi głowa do góry 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paula
wydaje mi sie ze to przez to mleko, moja mala tez czasem ma problemy i nie robi kupki pare dni ale karmie ja tylko piersia i lekarz powiedzial ze nawet 7 dni moze nic nie robic ale gdybym dokarmiala mlekiem to juz co innego bo mleko mod. moze zatwardzac.
Masuj dol brzuszka i przyciskaj nogi do brzuszka, mozesz tez wziac na palec troche oliwki i masowac odbyt malej, slyszalam tez ze herbatka koperkowa moze powodowac zatwardzenia, zalezy od organizmu, jeden ma tak drugi inaczej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paula8966 napisał:
Kochane macie jakies sposoby na bol brzuszka bo mala moja ma problemy z kupkami i strasznie sie meczy karmie piersia i dokarmiam mlekiem (NAN ACTIVe 1) + herbatka kkoperkowa i woda przygotowana do przepajania ...
mala takie mi koncerty urzadza ze szok
masuje brzyszek ciepla pieluche przykladam klade na brzuszku przyciskam lekko nozki do brzuszka juz nie mam pojecia co robic a nie chcialabym czopkami sie bawic bo moga czesto stosowaje podrazniac odbyt i lekarz mowil ze czopki to jak sie bedzie mogla ztrobic ze 3 dni kupki...
mamusie poradzcie bo ja swiezo upieczona i nie mam pojecia co tu robic ...caluski


hejka, moze ci cos pomoze 🙂 ale moja mama zawsze mi mówiła że jak my (jej dzieci) nie umiałysmy to nam pomagała termometrem, wiesz myziala taam i samo szlo 🙂 jeszcze nie dawno tak samo robia z corka mojej siostry bo ona tez miala taki problem, i sie udalo nie zaliczajac faktu ze cala moja mama 🙂 córka siostry i łóżko było w kupce:P ale przeszło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe wiesz ja nie mówię ze masz go wsadzic całego. Posmarować jakims kremikiem i jezdzic deliktanie na obrzezach głębiej wkładasz jak temperature mierzysz 🙂 uwazam to za dobry sposob. wiadomo tez ze czesto takiej czynnosci sie nie robi bo nie coodziennie dziecko ma problemy z wypróżnianiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moje ma codziennie takie problemiki hehe ale z ta herbatka koperkowa ze moze powodowac zatwardzenia pierwsze slysze dziekuje dziewczynki ...
a slyszalam o jednym jeszce sposobie 2 kropelki po 2 razy dziennie espumisanu .... caluski ...
P.S. Ciagle sie mecze moje malenstwo nawet sen ma lekki przez te problemy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja wam całkowiecie odradze tego termometra!!!!!! delikatnie bo delikatnie robisz ale !! - ja robiłam tak młodszej córce i potem się okazało że ona ma rane w pupci 😮 😮 ☺️ nie wiem czy to od tego czy ona miała coś niezrośnięte od urodzenia ale problem był poważny i to chyba przez to nie chciałą robić kupy. jak mierzymy temp to tylko trzymasz nic nie podrażniasz. jeszcze dodam że dziecko się przyzwyczaja do termometra.

CAŁKOWICIE ZATEM ODRADZAM !!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie pamiętam beti, córa ma już prawie 4 lata 😉 ale ona chyba po prostu bardzo się prężyła i nie robiła tak często jak starsza córa więc mi się to wydawało za rzadko.ale nie było tak że wcale nie robiła. byłam z nią u lekarza w sprawie wypróżniania i że to niby kolki, pamięta że zdziwiło mnie że zawsze bardzo płakałą mi po kąpieli, jakby ją szczypało właśnie. w końcu jak miała pół roku wylądowałam z nią u lekarza w poradni metabolicznej, ten zajrzał jej do odbytu i mówi że poważnie zainfekowana rana już tam jest. biedactwo cały czas miała inny problem 😞 .... na szczęście maście i inne pomogły i szybko się to wygoiło. nie wiem do tej pory czy to przeze mnie bo mi doradzano właśnie ten termometr czy było to wcześniej. nie mam pojęcia a z zewnątrz tego nie było w ogóle widać nawet nie było zaczerwienione.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paula
mi lekarz tez mowil ze jak dlugo nic nie robila najpierw jakies amputki przepisal z kulturami bakterii a jak po tym dalej nic nie bedzie to wtedy czopek glicerynowy ale akurat jak przyjechalismy do domu od lekarza mala zrobila kupke :laugh: i nawet recepty nie wykupowalam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paula - nigdy nie urządzaj dziecka termometrem !!!!!!!
tak właśnie może się zrobić dziecku wielką krzywdę, bo raz pomożesz, owszem dziecko zrobi wielką kupę, ale możesz w ten sposób uszkodzić BARDZO WRAŻLIWE BŁONY i kłopot gotowy na wiele dni bo tak jak koleżanka pisze tej rany z zewnątrz nie widać a następne wypróżnienia będą powodowały ogromny ból.

DICOFLOR bardzo dobry ja też stosowałam u mojego syna, można kupić w saszetkach - ale stwierdziłam że za dużo jak na niemowlę i kupiłam w kapsułkach, wtedy zawartość rozpuszczałam w łyżeczce mleka z piersi :-)

Czopek glicerynowy to jedyne wyjście jak dziecko nie robi kupy przez kilka dni bo też można zaszkodzić jak kilka dni się nie załatwi. Moja córka tak miała i w końcu tą kupkę musiał wyciągać chirurg bo miała okropnie twardą. Więc trzeba kierować się rozsądkiem 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wlasnie dawalam ten dicoflor mala robi kupy codziennie ale to wyglada tak ze caly dzien jeczy steka spi lekko czujnie steka meczy sie placze ...a w nocy to spi ok 3 sie budzi i wtedy koncert gotowy i wtedey kupke robi a ja pomagam jej trzymajac nozki przy brzuszku alewszystko to jest "olane" az lzami (a mowia ze oworodki nie placza)....
nie wiem niby robi ale mowie jest ciezko m szkoda a sama chodze jak trup heh ze zmeczenia
mysle jeszce o kroplekach Espumisan...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskarowi pomaga rowerek,czasem nawet godzinę.Daję mu nieraz czopek glicerynowy(połówkę),Lactulosum jest na zaparcia dobre.
No i dużo picia,jak nie chce to choć po trochu na łyżeczce.
Parę dni temu dałąm małemu wodę z soczkiem gerbera jabłkowym i zrobił kupkę.

Lekarka mi powiedziała,że w wiekszości zaparcia biorą się od zbyt małej ilości wody,a Oskar nie che za duzo 😞soczek cały wypił(3 łyżeczki na 100ml)

Podobno dobry jest Plantex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...