Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dlatego ja myślę, że to rozsądne rozplanować sobie wydatki na kilka m-cy 🙂 I mniejszy stres później "że jeszcze tyle trzeba dokupić.."
Co do DADA z Biedronki też kilka osób chwaliło, np. znajomi, którym urodziły się bliźniaki, więc wiadomo podwójne koszty pieluch mówili, że inaczej by sobie nie wyobrażali ... ale też zależy czy właśnie dzieciątko nie będzie miało uczulenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DUK? Nie słuszałam ani nie widziałam gdzie można kupić?
A co do Dada z biedronki to też słyszałam że sa dobre i tanie - a producentem jest pampers tylko inna nazwa i opakowanie. Wiele produktów z bierdonki jest produkowanych przez znane i drogie firmy tylko pod inna nazwą i oczywiście ceną 🙂 a producent ten sam
Ja myślałam o kupieniu happy bella i dada i je wypróbować dada na dzień a happy na noc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że chyba jako jedyna z Was myślałam o ekologicznych pampersach. Znajoma ich używała. Koszt to ok 1,5 tys zł ale "objechała" na nich dwójkę swoich i jeszcze jednej kuzynki dzieci.. Ciekawe 🤔 Oczywiście na wizyty do lekarza i dłuższe wyjścia pampersory 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rany chyba mnie trafi! Moja gin. przyjmuje 3x w tyg (chodzę prywatnie) i akurat dzisiaj była karteczka że ze względów rodzinnych nie przyjmuje... A ja miałam do wczoraj L4! No to pędem do rodzinnego żeby mi wypisał, a tu klops bo sporo ludzi... i rejestratorka kazała przyjść jutro... niby 1dzień do tyłu i do przodu mogą druk wypisać.. koszmarek mówię Wam, a tak się cieszyłam, że dziś maleństwo zobaczę po miesiącu przerwy... ehhh 😞(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc Snakerka! cieszesie zedolaczylas do nas 🙂
ja po poronieniu zaszlam w ciaze po 1 miesiaczce. Jaze wielkie bylo szczescie 🙂 🙂 🙂 wiec wiem co czujesz.
Co do listy, to pewnie ze nie wszystko jest potrzebne. Taze do doswiadczonych Mamusi: to co niepotrzebne to dac znac, wiadomo ze nikt na pieniazkach nie spi. Ja juz po pracy, od 4 rano na nogach i pol godziny temu dopiero do domku zawitalam. MASAKRA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Snakera wspomnialas, ze masz prace stresujaca, wiec myslalam, ze lekarz wie o tym i od razu dal ci zwolnienie do konca ciazy. My z mezem po slubie dlugo nie mielismy dzieci /wzgledy finansowe/ nie chcialm byc uzalozniona od tesciowej. Pierwszy raz staralismy sie w kwietniu, ale nic nie wyszlo, za drugim razem nam sie udalo w maju. Jak to opowaidam kolezanka to sie dziwia bo one nieraz po 2 lata zajsc w ciaze nie mogly. Wczesniej o tych problemach z zajciem w ciaze nie slyszalam, bo to zawsze kazda z moich kolezanek bala sie by nie wpasc czy to na studiach, czy zaraz jak zaczely pracowac. A okazalo sie, ze potem zaczynaja sie problemy by zajsc w ciaze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnese, my jesteśmy 3lata po ślubie, w sumie 4lata bez zabezpieczeń.. jakiegoś specjalnego parcia na ciążę nie było ale sam fakt że tyle czasu nic.. Wiele par tak ma, że są po ślubie, na swoim, mają pracę itp. i do pełni szczęścia brakuje tylko dzidziusia a jednak tak od razu nie wychodzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monisiaj znalazlam dziewczyne ale nie wiem czy styczniowka czy wrzesniowka, ona pisala ze mieszka w Holandii, i rzeczywiscie po porodzie, po kilku godzinach wysylaja kobiete do domu. Ale przychodzi jakas kobieta do domu, ktora pomaga i przy dziecku i w domu, ze nawet robi zakupy i gotuje i sprzata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agnese, to prawda z ta polozna, ale w praktyce to jest roznie. Hihi moj kolega z pracy opowiadal ze trafili na beznadziejngo babsztyla ktora bite 6-7 godzin siedziala i kawke spijala i tylko drygowala (za nic nie chciala sie wyniesc bo KONTROLA MOZE WPASC I CO WTEDY??), a inna z kolei zachwalala bo trafila na fajna kobietke, ze tylko lezala i dzidzia sie cieszyla a kobieta wyreczala ja w domnowych obowiazkach. Jak sie trafi. zObaczymy. Martwi mnie to tutaj ze poki co mialam tylko raz robione badanie krwi w 9 tygodniu i teraz nic. Nawet siku mi nie sprawdzali 😞 Zobaczymy co za 2 tyg sie okaze. Juz teraz to sie sama upomne a co.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka
Jeżeli chodzi o pampersy to ja używam do tej pory Dada. Od pewnego czasu są naprawdę brardzo dobre. kiedyś były grubsze itd ale po zmianie opakowań zmieniły się także same pieluchy. teraz też od samego początku będę kupować DADA. Rodzinie też mówię aby kupowali Pampersy i inne przydatne rzeczy maluchowi. Po tylu dzieciaczkach co mamy w rodzinie to ubranek jest ponad stan (do tego mam dostęp do hurtowni odzieży używanej więc wybieram się czasami)

Kosmetyki - jak dla mnie NIVEA. z pewnymi wyjątkami (na odparzenia puder nivea ale krem sudocrem lub linomag - ten 2 na początek napewno)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My z mężem nie mieliśmy ślubu a dzidzię planowaliśmy (pierwszą), w pierwszym miesiącu się nie udało (bo za późno się zdecydowaliśmy), a następny miesiąc okazał się szczęśliwy mimo moich nieregularnych miesiączek i jego poparzenia (a nawet sparzenia) narządów płciowych (jest spawaczem i miał przykry wypadek).
ta ciąża nie była planowana (bałam się - i nadal się boję - wiadomo te czasy 2 dzieci) ale naprawde się cieszymy. przy jednym i drugie się wychowa a wiek jest ok. pewnie im dłużej byśmy czekali na drugie dziecko tym gorzej byłoby sie zdecydować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A jak przyszłe mamusie planujecie po urodzeniu, macierzyński potem wychowawczy i dopiero praca czy po macierzyńskim od razu? A i jeszcze chciałam zapytać czy czytacie jakieś książki które faktycznie fajnie opisują ciążę, macierzyństwo, albo czy np. dziewczyny które już są mamami mogą polecić jakąś literaturę gdzie opisany jest dokładnie rozwój dziecka od noworodka, pielęgnacja, choroby itp.? Sporo jest książek, ale nie we wszystkie na pewno warto inwestować..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...