Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Jak byłam na poprzedniej wizycie czyli to było tak że zwolnienie miałam do 9 września do piątku a wizytę dopiero 12 września czyli w poniedziałek i normalnie dostałam zwolnienie od 10 września do 7 października.
Zaniosłam zwolnienie do zusu a babeczka niczego się nie czepiała.
Więc ja bym sie nie martwiła.
Twój ginekolog przyjmuje jeszcze w piątek wiec to z jej winy nie miałaś dziś wizyty i bym powiedział że zwolnienie skończyo się w środę ale pani doktor odwołała wizytę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej ale się rozpisałyście hehe.
snakerka witaj 😉
co do książek to ja miałam kupić jakąś na allegro nawet używaną ale mieli w bibliotece wieć wypożyczyłam ale na razie nie miałam czasu się pogłębić w niej i mam też chyba z 3 gazetki typu mam dziecko bardzo ciekawe i praktyczne polecam.
Wiecie co przemyślałam to co piszecie i najważniejsza jest miłość do malucha a nie jakieś drogie rzeczy które go otaczają. Zrezygnuje z tego przewijaka i paru tam jeszcze rzeczy jak poduszka. W sumie lepiej zostawic sobie kasę na pózniej szczególnie jak my jesteśmy młodymi rodzicami. Nas bardzo ratuje ta kasa co dostaniemy z zus-u. Jak na razie to mam zapewnione łóżeczko pościel itd bo tata kupi wózek teście pewnie też dziadki coś sypną kasą, ciuszków już nie będę kupowała jedynie tylko do szpitala nowe. Co do pampersów to myslałam że pierwsze 3 miesiące kiedy jest najdelikatniejsza skóra będę kupowała pampers a pózniej jakieś tańsze ale nie wiem czy dziecku nie będzie przeszkadzać ta zmiana? Jeszcze dużo czasu jest. Ja już zacznę od listopada kupować niezbędne akcesoria żeby pózniej latania nie było.
Co do maluszka co cały czas się odzywa dzisiaj mniej po zabiegana byłam może nie czułam nawet sprzatałam pokój po malowaniu układałam w szafach itd ładnie wyszło mamy ciemny fiolet. Nie mogę się doczekać kiedy będzie tapeta w serduszka w kąciku dziecka 😉
A co do mojego samopoczucia to tragedia wczoraj spać nie mogłam...a miałam dziś rano iść na pobranie krwi nie poszłam bo nie mogłam wstać tak mnie znowu zgaga męczy już mam dosyć i dzisiaj to samo było eh. Dobranoc brzuchatki;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie jestem pewna czy czuję w ogóle ruchy... tzn. "trzepotu skrzydełek motyla" na pewno nie, czasami mam takie jakby pulsowanie przez np.2minuty, albo ostatnio jakby "uderzanie we wnętrze brzucha" ale nie powtarza się to zawsze tak samo więc nie wiem już... czy sobie czegoś nie wkręcam, czasami "przelewanie"ale też zazwyczaj przed snem jeszcze coś piję i też nie jestem pewna czy to nie te płyny 🙂 Dziewczyny jakbyście jeszcze jakoś bardziej obrazowo opisały te pierwsze ruchy? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agatam mi na zgage pomaga woda z cytryną i od 3 dni mam spokój tylko pije ją regularnie ale ulga pierwsza byla po ok 3 h.
Najpierw jak wypiłam to pieklo jeszcze bardziej a potem sie upokoiło. I teraz jak coś delikatnie chce zapiec od razu pije wode z cytryna i juz nie ma.
Niby mleko jest tez dobre na to - ciepłe i migdały. Ale nie próbowałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂
Zrobiłam sobie chwilę przerwy w pracy żeby do was zajrzeć 🙂 Jeżeli chodzi o pieluchy to ja przy pierwszym dziecku przez pierwszy rok używałam tylko Pampersów, wtedy nie było aż takiego wyboru, też słyszałam że pieluchy Dada są bardzo dobre.
Przy pierwszej ciąży czytałam miesięcznik Dziecko, i teraz po latach do niego wróciłam polecam jest naprawdę dobry 🙂 Niedawno znalazłam stronkę w internecie: dzieciowo.mi, dziewczyna która go prowadzi testuje i ocenia róne produkty potrzebne w czasie ciąży i po urodzeniu dziecka. Blog jest naprawdę godny polecenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry brzuchatki 😉
super jest ten blog! Fajnie opisuje tak po swojemu tego szukałam na razie poczytałam sobie o tygodniu w którym jestem i na pewno będę czytała dalej tylko coś zjem;D
Miałam napisac wagę więc na początku było ok 58 wachało się trochę ale niech będzie a teraz 61,5 😉
+3,5kg niezle;p nie chyba tylko raz tyle ważyłam doszłam kiedyś do 63 pewnej zimy...a tak to zawsze przy wzroście 160 trzymałam sie ok 55-58 najwięcej. Jakbym nie była w ciazy to pewnie bym ważyła z 55 teraz jestem maniakiem diet i różnych ćwiczeń. A co do ćwiczeń jak trafią Wam się jakieś fajne ćwiczenia dla nas to dawać stronkę 😉
Co do ruchów to pisałam wczśniej ale powtórzę się ja czuje takie PYK i koniec czasem jest pare razy tak 2 minutki zmęczy się i śpi 😉 najczęściej wieczorem jak leżę na brzuchu ale teraz zdarza się też na siedząco.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc brzuchatki ale z was ranne ptaszki, ja dopiero sie przebudzilam. 🙂 Jak cos wyczytacie w tych gazetach dziecko to wrzucajecie. Moja mama zaczela mi te gazety kupowac, ale ja je dopiero odbiore za miesiac. Ruchow malenstwa nie czuje. 😞 Za to dzis samopoczucie super, zgaga tez mi dokucza. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂
Ja dzisiaj czuję się jakbym dostała łomem po głowie. Nie dość,że wieczorem położyłam się ok 22 ze względu na silny ból głowy to dzisiaj wstałam ok 9 z jeszcze większym bólem. Prawie wariuję z tego bólu... 😠 Liczę,że to na zmianę pogody - u mnie od rana tak smętnie i mglisto...
Co do przewijaka- wiem z własnego doświadczenia,ze fajne są takie przewijaki, które kładzie się na łóżko. Taka jakby deska z podniesionymi brzegami. Dziecko, gdy zaczyna się już przewracać ma trochę ograniczone pole manewru. W taką deskę na pewno się zaopatrzę. Z zadowoleniem stwierdzam,że zaczęło wywalać mi brzuszek 🙂 Czy używacie jakiś konkretnych kosmetyków do pielęgnacji ciała ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tynka90 chodzi ci o taki materacyk? http://www.2o2.pl/produkt,17468,miekki-przewijak-na-komode-mis-z-gwiazdkami.html ??

bo ja tak też dzisiaj myśałam że jedynie takie coś kupie ten akurat jest pierwszy lepszy widziałam też tańsze 😉 nie wiem czy czasem nie mozna zamontowac ich na łóżeczko hmm
Co do kosmetyków to tylko oliwka babydream brzuszek i piersi dokładnie czasem pupa 😉 reszte ciała zwykły balsam. Na razie jestem zadowolona troche zapach mi nie pasuje ale co zrobić. Jak się skończy to może cos innego wtedy kupię może cos z ziaja. A na koniec coś bardzo konkretnego jeszcze muszę poszperać na forum 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Za szybko sie pochwalilam dobrym samopoczuciem, glowa mnie strasznie boli. 😞 Zjadlam banana i platki miodowe na mleko, wszysko oddalam do zlewu. ja juz jestem zmeczona. Zgage mam zawsze popoludniu. 😞Wczoraj zjadlam brukselke, ktora zawsze uwielbialam, a teraz nie moge na nia patrzec nawet mi nie smakuje jak kiedys. Ja juz nie wiem co mam jesc. Zostane chyba na tych kaszkach. Jedynie po nich w miare dobrze sie czuje. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie!!
Ale się wczoraj rozpisałyście,fajnie.Jeżeli chodzi o informacje o ciżży z netu to ja korzystam z tej strony:http://www.medserwis.pl/?p=4097,883,10
A u mnie ze zwolnieniem jest tak ze lekarz daje mi zwolnienie tylko na 2 tygodnie i muszę tak latać,a ostatnio powiedział że może wypisywać zwolnienia tylko do 14tc,ale że mi drętwiały nogi to jeszcze mi dał i powiedział że potem to prywatnie tylko,ale bez sensu bo nie pozwolił mi wykonywać żadnych ćwiczeń a z pracy nie chce mi dać dłuższego zwolnienia mimo ze pracuje w pralni i jest strasznie ciężko i gorąco i śmierdząco...
A zwolnienie mam właśnie do jutro a wiem że jest na urlopie,ale to pójdę do rodzinnego to on mi da na tydzień...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...