Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
agnese dzięki 🙂 każdy kciuk mile widziany 🙂 w pierwszych kilku tygodniach ciąży te przerwy między wizytami u gin były nie do zniesienia, w domu mnie nosiło z nerwów i niepewności co zobaczę na kolejnym usg i czy kruszynka jeszcze tam będzie, teraz jakoś ten miesiąc wytrzymuję. Jeszcze troszkę i u mnie będzie półmetek ciążowy, ale to zleciało.. a pamiętam jak na pierwszej wizycie nic nie było widać a na kolejnej malutki pęcherzyk 1,5cm a w nim "kropeczkę" 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej Mamusie!!
snakerka ja ostatnie usg miałam 4 tygodnie temu i dziecko miało 7,3 cm..ale wyraźnie było je już widać.Dziś miałam wizytę u ginekologa i dał mi zwolnienie na 2 tyg,byłam prywatnie i nawet się opłaca bo bierze 100zł za miesiąc więc 100 za 4 tyg ..A za 2 tygodnie mamy umówić się na kolejne usg tylko mam przynieść wynik z krwi i moczu bo dał mi skierowania..no i szefowa oznajmiła mi dziś że przedłuża mi umowę do porodu bo tak to bym miała tylko do 30 września..ale była zła hehe 🙂
I w ogóle dziś bardzo fajnie się czuje mam dobry humor 🙂Maleństwo znów mnie kopnęło:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o mnie też moje maleństwo kopie...co chwila bombarduje kopniaczkami 🙂
Ja kolejne usg mam 29 września już nie mogę się doczekać...pewnie poznamy płeć dzidziusia 🙂
Dzisiaj widziałam takie słodkie body dla dzidzi i taki ręczniczek miękki,który mógłby służyć jako pieluszka....Ja też dzisiaj dobrze się czuje chociaż spać mi się chce trochę....Pogoda u mnie nie najlepsza:czasami świeci słoneczko,czasami zachmurzone niebo a zimno jak piorun 😞
Mój brzusio już fajnie widać dzisiaj 3 osoby na mieście powiedziały mi,że ślicznie wyglądam i ciąża mi służy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja miałam wcześniejsze usg niecałe 5tyg temu i wtedy moja dzidzia miała 5cm. Mam nadzieję, że dziś zobaczę kilkanaście cm ruszającego się maluszka 🙂
Za wizytę u mojej gin.płacę 80zł i w tym mam usg, a jeśli np. idzie się do niej tylko po receptę to w ogóle się nie płaci mimo, że przyjmuje prywatnie.Więc cenowo też nie jest źle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hahaha, mój mąż nastawia się na chłopca i gada do brzuszka \"Antoś\" 🙂 Ale jak będzie dziewczynka to też będzie szczęśliwy - wtedy będzie Karinka 🙂
WiolaGral zazdroszczę Ci tych kopnięć, bo ja puki co jeszcze nie odróżniam czy to maleństwo się rusza czy mi po prostu \"jeździ\"po brzuchu 🙂 Mam do Was pytanko czy będziecie się zaopatrywały w sterylizator do butelek i smoczków oraz laktator? Bo wydaje mi się, że bez tego pierwszego można się obyć ale chętnie się dowiem co inne z Was myślą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A u Nas jak będzie dziewczynka to Wiktoria a jak chłopczyk to Kacper..I to taka śmieszna historia z tymi imionami bo jak poznaliśmy się z mężem 5 lat temu to jakoś szybko zaczęliśmy mówić o dzieciach i ślubie a wtedy jeszcze chodziliśmy do technikum haha,i wtedy właśnie wymyśliliśmy te imiona,,więc bardzo się cieszę że nie zmieniliśmy zdania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A w internecie znalazłam taką stronę dodaje się zdjęcie męża i swoje i oni tam generują i wyświetla się zdjęcie jak będzie wyglądało nasze dziecko..taka trochę głupota i zbytnio w to nie wierzę ale sprawdziłam i ciekawa jestem na ile to dziecko ze zdjęcia będzie podobne do naszego i czy w ogóle...hehe w google trzeba wpisać jak będzie wyglądało Twoje dziecko jakby któraś z Was była ciekawa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja mam dzisiaj śpiący dzień i to bardzo. Pospałam jedynie jak moja córcia spała.

Mi na zaparcia nic nie pomaga 😞
z początku był to winogron , banany, śliwki później maślanka jogurty mleko , ostatnio gruszki jabłka a teraz już nic nie mam pojęcia co to robić. Po kilka dni bylo fajnie i zpowrotem wracały. no nic w 1 ciąży też mnie męczyły zaparcia i teraz to samo. wtedy po 5 miesiącach dostałam jakieś leki na to ale najlepiej jest jak samo przechodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nic ci nie doradze na zaparcia. Ciekawe czy Wioleta znajac plec dziecka nie wygada sie, ja bym nie mogla, w sumie pozna widzac jaki kolor rzeczy kupuje, to jest nie do uktycia. Mojego maluszka nie czuje. Dzis pierwszy raz w zyciu pieke sernik. 🙂 Widze, ze Aleksandra wybrala imie dla synka Szymek, sliczne imie i malo znane. Mam tylko jedrngo wojka o tym imieniu, ktory ma 80 lat. Zero kolegow o tym imieniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja koleżanka stosowała kosmetyki mustela generalnie dlatego ,że wychodziła z założenia iż droższe znaczy lepsze fakt nie miała wiele rozstępów może dlatego że jest szczupłą osobą i skóra jej się bardzo nie rozciągnęła. Ja stosuję krem perfecta mama i jestem zadowolona bo ma przyjemny zapach i lekką konsystencję szybko się wchłania i jest w przystępnej cenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Cie Aniu. Widzialm wypowiedz dziewczyny, ktora ma sreaszne roztepy i ona pisze, ze teraz zaluje, ze nie uzywala lepszych kosmetykow, bo jej kolezanka wlasnie miala kosmetyki z musteli i zero roztepow. Mi sie zdaje, ze tez zalezy duzo od skory jeden moze uzywac nie wiadomo jakich kosmetykow a roztepy i tak sie pojawia, drugi nie ma ich wcale. Ja osobiscie uzywam Lierac paris phytolastil bo akurat byla promocja na nie w aptece. I Panie zachwalaly, ze jest lepszy od Vichy. Moje kolezanki w Polsce uzywaly Vischy i byly bardzo zadowolone mowily, ze krem jest bardzo wydajny i przez cala ciaze zuzyly tylko po 2 tubki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a u nas będzie Eryk Gabriel albo Lena Natalia 🙂
my też raczej imion już nie zmienimy 🙂
Mi obecnie na zaparcia pomaga jabłko ze skórką 🙂
Ja myślę,że zaopatrzę się w laktator,natomiast sterylizatora nie będę kupowała....
U mnie dużo osób daje chłopcu na imię Szymon a dla dziewczynki Julia lub Amelia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bardzo ladne imiona. Dla dziewczynki moze byc tez Gabriela lub Erika. Moj maz chcial bardzo coreczke, a teraz mi mowi ze ja na poczatku ciazy mu wmowilam, ze bedzie corcia. I on do brzuszka mowil Francesca. Nawet z moja siostra przegral zaklad o plec dziecka. Teraz to widze, ze sie bardzo cieszy, ze bedzie mial synka. A w sumie na pierwsze dziecko niewazna plec by bylo zdrowe. 🙂 Ciekawe jakie nowiny przyniesie snakerka, bedzie w tabelce bardziej rozowo czy nadal niebiesciotko. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też zaglądam cały czas na forum bo jestem ciekawa co Snakerka nosi pod serduszkiem 🙂
Mój ukochany chciałby mieć synka ale zobaczymy....Ja też wolałabym mieć synka ale ważniejsze jest to żeby było zdrowe.Mam nadzieję,że 29 września dowiem się co mnie bombarduje kopniaczkami....
Ja miałam USG tylko w 12 tygodniu 😞 Te z 12 tygodnia nawet w kartę ciąży nie mam wpisane 😞
I teraz będę miała pawie w 22 tygodniu 🙂
Tak to jest jak się człowiek przepisze do innego lekarza:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja bede mial nastepne USG czyli juz czwarte 5 pazdziernika. czyli 21 tydizen ciazy. 🙂 I tak sie doczekac nie moge, bo wcale synka nie czuje. Moze spi. Ale moja tesciowa mi mowila, ze maj maz jak sie urodzil, byl taki cichym i spokojnym dzieckiem, ze sasiadki z klatki pytaly jej sie czy urodzila to drugie dziecko czy nie. Starszy syn straszny rozrabiaka, wszyscy go slyszeli, A drugi cichutki. Ona mi mowila, ze to zalezy od charakteru dziecka jakie jest. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem! Wyniki mam ok, tylko w moczu wyszły bakteria i gin.przepisała tabl. które mam brać przez tydzień żeby się oczyścić. Maleństwo się strasznie wierciło, nie była go w stanie zmierzyć, więc zmierzyła samą głowę 🙂 i głowa ma 4,3cm 😉) No i jest spore prawdopodobieństwo, że będzie .... Antoś 😉 Twierdziła, że jak dla niej to ewidentnie "coś dynda" 😉 Ale wiadomo w tym okresie jeszcze może "przestać dyndać" 😉)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no właśnie agnes to zależy chyba w dużej mierze od skóry i od genów moja mama nie miała rozstepów u siebie nie zauważyłam żadnych więc chyba zostanę przy perfecta mama bo na pewno stosowanie kremów poprawi elastycznośc skóry.
mi też na zaparcia pomaga jabłko ze skórką dwa dziennie i nie mam ztym problemów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...