Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja sie bardzo dobrze czuje. Nic mnie nie boli. Nawet spanie odeszlo. Wczoraj meza nakrzyczalam, ze to juz polowa ciazy a on holu nie odmalowal, ani nie mysli o barierkach dla dziecka. Zapytalam czy czeka az dzidzia sie urodzi i bedzie smrodzil. No to rzucil swoje gierki i zdemontowal porecz od schodow. Ciekawe ile bedzie malowal. 😉 Od tygodnia mam polska telewizje przez internet z 6 h opoznieniem. Ogladalam program z Magda Gesler i narobila mi ochoty na pampuchy, nigdy w zyciu tego nie jadlam, ale jak widzialam jak ona to zajada i kucharki to przygotowuja to mam zamiar sama zrobic ciekawe czy mi wyjda. Moze ktos z was lub mama robi pampuchy i ma dobry przepis na nie. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam cos dla Aleksandry jej maz chodzi na polowania.
Maz upolowal niedzwiedzia, przyniosl go do domu, zona go przyrzadzila na obiad. Dziecia bardzo smakuje mieso i pytaja taty. Co udalo mu sie upolowac. Tata chcac pomoc dziecia z jakiego zwierza jest mieso. Podpowiada, a jak mama na mnie wola? A dzieci pytaja? Z osla? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas 2miesiące się ciągnie remont kuchni, masakra, ale mam nadzieję, że w tym tygodniu się skończy... 0 gotowania było 😞 Ale na szczęście mam kochanych teściów, którzy o nas dbają i mieszkają blisko i co 2dni obiadki przynosili 🙂 A "Kuchenne Rewolucje" uwielbiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny a ja mam pytanie z innej beczki. Robi się coraz chłodniej, ja jesienią i zimą uwielbiam ciepłe herbatki, milutki kocyk i dobrą książkę. Z kocykiem i książką problemów nie mam, natomiast z herbatami to już dylemat. Naczytałam się, że czarna i zielona są niezdrowe te z dodatkiem ziół tez nie wszystkie można 🥴.Ja piję codziennie zieloną herbatę ale z drugiego parzenia. Nie umiem żyć bez tego napoju. Z kawy zrezygnowałam bez problemu. Co Wy myślicie na ten temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurcze, a ja znowu mam zaleglosci na brzuszku...
skanerka - gratuluje synusia.
martarer- dzieki za dobre rady kilkanascie stron temu 😉 i mam pytanie- wspominalas cos o tureckim alfabecie, czy twoj maz jest tureckiego pochodzenia? pytam bo moj maz jest tunezyjczykiem i poki co znam tylko jedna dziewczyne z mieszanego malzenstwa. jesli to pytanie zbyt osobieste- przepraszam, tematu nie bylo 😉
agnese- wiek ciazy mamy ten sam, i ja mam usg 4.10 i strasznie sie denerwuje!
paska (upragnionego- bo az mi sie sni) nie mam do tej pory i raczej miec nie bede 😞
martwie sie tez, bo od paru dni boli mnie gardlo i mam bolacy kaszel, wczoraj caly dzien w lozku, wzielam rano i wieczorem po pol tabletki paracetamolu, dzisiaj wzielam wolne i ide do lekarza rodzinnego, poza tym od paru dni nie czuje maluszka w ogole, to co czuje to sa tylko jelita. Mam nadzieje ze rodzinny poslucha chociaz stetoskopem mojego brzusia i powie mi ze dzidzia ma sie dobrze. Brzuch mnie nie boli niby ale wiecie jak to jest... masakra. przerazala mnie choroba w ciazy i masz, dopadlo mnie. Niby goraczki nie mam, wlasnie dziewczyny jaka macie temperature ciala teraz? ja mam 36.2 36.6 to tezs mnie przeraza bo powinna miec ciezarna ok 37.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Należy pamiętać, że nadmierne spożycie jakichkolwiek herbat ziołowych w czasie ciąży może okazać się niebezpieczne. Dlatego NIGDY kobieta w ciąży nie powinna ich stosować na własną rękę. Należy skonsultować się z lekarzem przed użyciem jakichkolwiek ziołowych herbat z kilku istotnych przyczyn:


1.Nie wszystkie zioła zostały zbadane pod kontem ich działania na organizm kobiety ciężarnej i jej płodu
2.Niektóre zioła mogą narobić więcej szkody niż pożytku
3.Niektóre zioła mogą zabierać związki, które stymulują mięśnie macicy i mogą przyczyniać się do poronień
Skopiowałam to z internetu. Jeżeli zaś chodzi o herbaty zwykłe czarne, czerwone, zielone to wyczytałam że również mogą szkodzić.
Ja do tej pory piłam z dzikiej róży a ponoć też może mieć szkodliwy wpływ, sama już nie wiem... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tynka masz racje z tymi ubrankami...ale komplet który mi się podobał na wyjście ze szpitala był tylko różowy i niebieski....jeśli kupie różowy a będzie syn to będzie komicznie wyglądał z kwiatkami ;/
Ja nie jem za dwoje a jednak 7,2 kg na plusie i też się nie objadam...
Ja też mam suchy nos po przebudzeniu i pojawia się krew chociaż z nosa mi nie leci;/
No ale czytałam,że to normalne tak samo jak krwawiące dziąsła....
Monisiaj22 trzymamy kciuki za Was 🙂
Ja piję herbatki np sagę owocową lub w biedronce w torebkach jest taka dobra herbatka Rajski ogród z dziką różą,granatem,rabarbarem truskawką...
Wczoraj od znajomych z działki dostałam sałatę ale miałam kolacyjkę i dzisiaj śniadanko...
Ostatnio bardzo lubie surówki,sałatki i surowe warzywa,owoce tez bardzo lubię 🙂
Za 3 dni mam USG nie mogę się doczekać tak samo jak mój narzeczony aż biedny nogami tupie hehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnes świetny dowcip zaraz ide go opowiedzieć mężowi 🙂 ja też zawsze szukam dowcipów o mysliwych a smieję się wtedy aż na płacze 🙂
Oj nie pamiętam kto tam pisał że w pierwszej ciąży urodziła w 36 tc a w pasie miała 96.
Ja w pasie już mam 89 (a maiłam 72) w brzuszku mam natomiast 98 cm i 4 kg na plusie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no i wrocilam, w szoku jestem co do podejscia lekarzy w holandii. Zajrzal mi tylko do gardla, powiedzial ze to normalne co mam o tej porze roku, przepisal mi jakies kapsulki bezpieczne dla ciazy i to wszystko. zapytalam sie go czy moge pracowac czy mam lezec troche w domu to powiedzial ze jesli sie ok czuje to lepiej zebym byla aktywna niz czekala az sie wykuruje. Masakra. Ja cale zycie bylam hipohondryczka i Holandia mmnie teraz sprowadza na rowne nogi. W Polsce juz dawno bym musiala przelezec z tydzien czasu conajmniej, a tu? Az mi sie smiac z tego chce. Jeszcze w aptece sie zapytalam o te kapsulki czy moge brac w ciazy to sprawdzila to i moge. Mam nadzieje, ze nie zaszkodze dzidzi. Oby gorzej nie bylo. Az sie lepiej czuje. Brzucha mi nie osluchal, musze czekac na nast wtorek, zeby zobaczyc mojego maluszka i sie upewnic ze wszystko ok.
Co do imion, to bedzie maluszek mial 2- jedno arabskie drugie Polskie. Maz syna chce nazwac Azis, polskiego typu nie mam poki co. Ale dziewczynka BARDZO BARDZO BARDZO podoba mi sie Sofia, Zoska. No po prostu odlatuje 🙂 TAk doglebnie to temat imion nie byl jeszcze omawiany, czekamy do wtorku 🙂 ale juz pierwsze typy sa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bardzo lubię czytać wasze posty- cały czas człowiek się czegoś uczy i dowiaduje. Ja również mam bardzo przesuszony nos...myślałam ,że coś z tym nie tak ale teraz już wiem ,że to normalne w ciąży. Dłonie i stopy na razie mi nie puchną ale pewnie wszystko przede mną 🙂
A mam pytanie -wprawdzie jeszcze mamy trochę czasu ale zastanawiałyście się odnośnie wózeczków? Pytam bo tak trochę zerkałam na nie w sklepie ,dodatkowo słyszałam 1000 opinii -ile ludzi tyle opinii-jedni każą zwracać uwagę przy wyborze na koła ,inni na ciężar ,inni tylko na firmę itp itd a ja jestem zielona... i nie wiem co za jakiś czas kupić 😞 Może któraś z was ma większą wiedzę odnośnie pojazdów dla naszych maleństw??? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aleksandra ten komplecik jest w PEPCO....
odnośnie kocyków to ja kupie właśnie albo w PEPCO albo na allegro....
Misia79 my kupujemy wózeczek wielofunkcyjny...zależy nam na takim z gondolą,fotelikiem samochodowym,spacerówką itd....Podobno pompowane koła są najlepsze....My też chcemy żeby gondola była trochę większa od normalnej....Firmy baby Merc są właśnie z dłuższą i szerszą gondolą żeby dzieciaczek mógł dłużej pojeździć....Firmy Tako są podobno ok wózeczki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...