Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć Brzuchatki 🙂
Ja wstałam po 9 i nawet zjadłam śniadanko(jedno o 6 a drugie po 9),posprzątałam w pokoju i teraz się lenie...Dziś całą noc śniło mi się,że kupowałam malusią czapeczkę kremowo-pomarańczową dla dzidzi 🙂
Mój narzeczony wczoraj stwierdził,że syna by chciał.ale woli mieć córcie bo będzie druga kobietka w domciu i będzie miał komu robić śniadanko rano.....O tym śniadaniu dla małej to chyba mówił z wyprzedzeniem 2-letnim:P
Wczoraj zrobiłam sobie listę co muszę kupić do szpitala dla siebie i dzidzi....
A dzisiaj zacznę się organizować z innymi rzeczami....Co trzeba kupić i wgl.
Musze mojego narzeczonego pogonić z przerabianiem mebli bo już powoli zaczęłabym może zwozić dzidzi rzeczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂
Ja tradycyjnie też od rana na nogach.... wyszykowałam córcię do szkoły ,poszłam na spacer z psem, wstawiłam kolejne pranie i.... zjadłam rewelacyjną sałatkę jarzynową (mój mężuś w końcu ją zrobił a jest mistrzem w dziedzinie sałatek jarzynowych 😉 )
Kombinezonik mam już na 62 i mam nadzieję ,że będzie ok-wczoraj przyszły mi z allegro 2 zimowe czapeczki-piękne 🙂
Komoda pomału zapełnia się garderobą dla dzieciaczka 🙂
Agnese te literki to super pomysł 🙂 Bardzo mi się podoba.
A teraz z innej beczki -mam pytanie odnośnie naszego zdrówka -wiem z różnych książek i gazet ,że w ciąży można mieć podwyższony puls(nawet do 120-130 uderzeń na minutę ) -wiadomo ,serce w tym czasie pracuje ze zdwojoną siłą...sprawdziłam u siebie i faktycznie puls mój oscyluje około 100- raz 90 a raz np 105. Moja kuzynka tez tak ma.... ale chciałabym wiedzieć czy wy może sprawdzałyście u siebie? Wiem ,że w ciąży najważniejsze jest dobre ciśnienie krwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzuchatki 😉
Ja dopiero co wstałam hehe zaraz idę się szykować do lekarza mam na 15 ale muszę jeszcze coś pozałatwiać przed. Już nie mogę się doczekać kiedy zobaczę moją dzidzie która mnie wczoraj tak mocno kopała 😉 Teraz czy siedze przed kompem czy leże na plecach to ją czuję dosyć często aż się sama dziwie. Mam nadzieję że jak się urodzi to nie będzie tak wariowała i mamusia będzie mogła się uczyć haha;p

timecontrol15 może pochwalisz się tymi listami co, jestem ciekawa 😉
Dobra trzymajcie się miłego dnia Wam życzę odezwę się jak będę miała dostęp to kompa hmm ciekawe co mi powie o tych bólach pod lewą piersią. Pa;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleksandra coś się dziś nie odzywa mam nadzieję, że to nie przez te gardełko o którym wczoraj pisała. Ja dziś postanowiłam zrobić porządek w szafie i komodzie ale idzie mi to jak krew z nosa a jeszcze okno woła do mnie myj mnie hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
komoda.. znam ten ból 😉 sama od dłuższego czasu się za nią zabieram, są w niej głównie gazety i jak wczoraj się wreszcie zmobilizowałam, "aż" jedną reklamówkę zapełniłam, kilka kg na pewno ważyła... a w komodzie jakby nic się nie zmieniło 😞 i tak systematycznie dzień po dniu będę coś z niej wywalać i mam nadzieję, że w końcu zaświeci pustką 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuchatki 🙂
Dziś u mnie jakieś słabe samopoczucie...A raczej jakieś dziwne myśli pałętają mi się po głowie,bo już od 4 dni nie czuję swojego maleństwa...Nie wiem bo i odpoczywam i spaceruję i nie wiem dlaczego nie odczuwam ruchów,moze się obróciło jakoś inaczej i to dlatego..hmm mimo wszystko martwię się i zastanawiam czy nie pójśc z tym do lekarza ale z drugiej strony nie chcę wyjść na panikarę...


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobrze więc ze nie mówiłam nic mężowi o moich głupich myślach zresztą on to by od razu powiedział że z nudów wymyślam..
A dziś mi się śniło,że siostra przysłała mi 3 duże paczki z ubrankami i różnymi rzeczami i tam było mnóstwo rzeczy z hello kitty...Bo czekam na paczkę od niej ale umówiłyśmy się że nic różowego.Czyżby może jakiś proroczy sen co do płci dziecka,hehe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WiolaGral ja też czasami się zastanawiam co maleństwo tak robi, że go nie czuję,ale tłumaczę to sobie tak, że jest jeszcze malutkie i nie każda zmiana pozycji będzie dla nas wyczuwalna na tym etapie, ja w ogóle na razie słabo czuję te ruchy dziedziątka, ale nie będę się niepotrzebnie nakręcać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie gardło już mniej boli ale w nocy dostałam kaszlu i zapchanego nosa teraz odpukać nie mam ani z tym ani z tym problemu ale jestem strasznie zmęczona wiec ide sie położyc na 2h.
Słyszałam że teraz jakiś wiru panuje więc nic nie pozostaje jak duzo odpoczywąc.
A jak mi nie przejdzie to w piątek pójde do lekarza - mimo że gorączki nie mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
misia79 ja własnie dziś wróciłam od kardiologa w związku z ciśnieniem i pulsem.
Przed ciążą normalny puls to ok. 60-70 - nie mówie tu o wysiłku. a ja mam w ciągu dnia np. leżąć nagle 80 a po minucie 120 i przy tym mam wrażenie że mi serce wyskoczy :/ więc dostałam skierowanie na ekg, echo serca i na coś jeszcze zakłada się taki pas i on przez 24 h monitoruje plus i cisnienie.
W ciąży jak masz stabilne ciśnienie wyższe to dobrze tylko że tak jak u mnie skacze to trzeba zbadac czy aby na pewno wszystko w porządku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiolagral piszesz, ze nie chcesz rozowych ciuszkow. Moja mama jak mnie urodzila, tata jechal w delegacje do Niemiec. Tam bylo duzo ladnych ciuszkow na dzieci /w polsce 30 lat temu nic nie bylo w sklepach/ i mama do taty powiedziala tylko nie rozowe, a moj tata zakodowal tylko rozowe. Potem po latach sie smialam z tych rzeczy, mama dala mi je dla misia.
Mi strasznie sie te literki podobaja, jedna kosztuje 25 zl. Ja bym musiala wydac 200 zl. Wiec postanowilam, ze zrobie je sama, deseczki sa w castoramie, farby tez. Ale mozna wyciac je z filcu i pokolorowac. Lub wyciac z samoprzylepnego kolorowgo papieru. W empiku moja mama widziala rozne samoprzylepne kokardki w postaci tasmy. Mam duzo czasu, wiec sama postaram sie je zrobic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie się umówiłam na usg 4D (w tym zapis badania na płytce) na 21 października strasznie się cieszę bo lekarz do którego trafię ma dobre opinie i mam nadzieję, że dokładnie \"obada\" moje maleństwo. A potem 24/10 wizyta u mojej gin. A poza tym właśnie się zdecydowałam na kombinezonik na Allegro 🙂 Używany w idealnym stanie śnieżnobiały z beżowym misiem z przodu rozm.62. Myślę że będzie uniwersalny w razie gdyby urodziła się jednak dziewczynka 🙂 a cena super jak dla mnie -28zł z wysyłką. Więc jestem mega zadowolona 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam,że czytam listy potrzebnych rzeczy i dochodzę do wniosku,że ja chyba to ograniczę do naprawdę potrzebnego minimum.... Tzn chciałabym ograniczyć wydatki 😉 Jeśli ktoś z rodziny,znajomych da mi coś co bym sama nie kupiła to przecież tego nie wyrzucę 😉 Tak sobie myślę o tych bajerach,rozmawiałam o tym ze swoją Mamą i tylko się uśmiała. Stwierdziła,że my takie pierworódki to woda na młyn dla rekinów biznesu dziecięcego. Ona urodziła ponad 21 lat temu,na dodatek bliźnięta i jakoś dała sobie radę bez tych akcesoriów. Po przeczytaniu listy stwierdziła,że żałuje,że wtedy nie było tylu ładnych ubranek, tak dostępnych pampersów i mleko na kartki ....
Widocznie można podejść do wyprawki z odrobiną rozsądku i ja podejmę się tego trudnego zadania 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesć brzuchatki 🙂)ja od czasu do czasu tylko wpadam i dziele sie tym co u mnie 😉)wczoraj byłam na usg, z dzidziusiem wszystko dobrze-rozwija sie prawidlowo 🙂))zdaje sie,ze to jednak bedzie synuś-Bartuś , choc zaslanial nóżką siusiaczka, ale pan doktor twierdził,ze widac worek mosznowy 😉)) Także bedziemy miec parkę, Oliwcia ma prawie 5 lat i czeka z niecierpliwoscia na braciszka, choc chciała na poczatku miec siostrę 😉)Ale szybko zaakceptowala fakt brata 😉))twarzyczki tez nie chcial pokazac, zaslanial ja rączką, ale najwazniejsze, ze rozwija sie prawidlowo 😉))Ja szczerze mówiąc jeszcze za niczym sie nie rozgladam, a czytam,ze niektóre z was juz powoli cos kupują 😉pudła ciuszków po Oliwci leżą puki co u tesciów na strychu, planuje tak w grudniu je przytargac do domu i przejrzec, ale moze to za późno co????pozdrawiam was cieplo i nie dajcie sie przeziebieniu, mnie tez dopadlao ale wit,c i czosnek daly rade i sie nie rozwinelo nic 🙂) a od poczatku ciazy przytyłam 1 kg z czego sie bardzo ciesze 😉))a to 21 tydzien 🙂))-czyli półmetek mam za sobą 😉)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...