Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
-4-5 sztuk body z krótkim i długim rękawem;
-4-6 sztuk bawełnianych koszulek i kaftaników;
-4-5 sztuk bawełnianych śpioszków;
-6 par skarpetek lub bucików bawełnianych;
-2-3 sweterki, bluzy i spodenki;
-4-5 czapeczek w tym 2 do założenia po kąpieli, te niekoniecznie musza być wiązane;
-2-3 pajacyki
-2 pary rękawiczek,
-2 kombinezony lub ciepły śpiworek
-2 czapeczki cieplutkie
-2 ręczniki z kapturkiem
-Wanienka do kąpieli
-Myjka
-Bezpieczne nożyczki dla niemowląt do obcinania paznokci;
-Szczotka do włosów z miękkiego włosia;
-Termometr do wody
-Mydełko dziecięce
-Oliwka dla niemowląt;
-Spirytus 70 % (wystarczy kupić 100 ml spirytusu rektyfikowanego, rozcieńcza się go przegotowaną wodą w stosunku 2:1)
-Sól fizjologiczna do przemywania oczu lub czyszczenia noska;
-Butelka do podawania picia lub karmienia ze smoczkiem o małym przepływie
-Szczotki do czyszczenia butelek i smoczków

To to co ja kupuję tylko...Skoro mam mieć ubranka od siostry narzeczonego to nie mam potrzeby kupowania więcej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam zamiar sie nie poddać przeziębieniu i mimo że jestem pełna - bo zjadłam gorący rosół to zjem jeszcze kromke chleba z czosnkiem może czosnek pomorze 🙂
Jest pełno list wyprawkowych na internecie ja sobie ściągnełam kilka i tworze własną na własne potrzeby tylko że ja mam ją tylko na kartce. Ja ciuszków nie kupuje - chyba że cos znajde ładnego w lumpeksie bo mam jeszcze dostac od 2 kuzynek ciuszki no i babcia ma uzbierane (a znając babcie to ma wielki wór dla Szymona do ukończenia 1 roku zycia 🙂) i będe chciała to od nich zabrac w listopadzie żeby w razie "W" dokupić coć czego tam nie dostanę (np. kombinezon zimowy).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczynki nie cieszcie sie z mojego 1 kilograma, bo ja mam ich juz i tak sporo, pozostalosci niestety po 1 ciąży,no i moje łakomstwo dały sie we znaki 😉) w 6 tyg. startowałam z wagą 77,500 przy wzroscie 160cm , a dzis mam 78,5kg zapisane po wizycie u gine. takze cale szczesie, ze mam tylko 1 kg.do przodu bo max. chce przytyc 8kg nie wiecej 😉a tak nie wiem jak dałabym rade później pozrzucać te kiloramy nabyte 😉) trzymajcie kciuki bym przytyła jak najmniej 😉)i wam oczywiscie tez tego zyczę 😉) Niestety tez nie posiadam spisu wyprawki, choc dostała kiedys taką na szkole rodzenia jak chodziłam z Oliwką w ciazy 🙂(teraz nie bedziemy chodzić) Zrobię ją jakos pewnie na wyczucie sama ją skomponuję przy pomocy waszej i internetu 😉 buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej i-jezioro. Witamy przyszła mamusie 🙂
Co do ruchów to słyszałam że zalezy to od wielu cynników np. wagi kobiety w ciąży jak również ułożenia macicy (przodozgięcie itp.) ale w piątek na pewno sie uspkoisz bo wszystko będzie dobrze. 🙂
Jak będziesz po wizycie to napisz co i jak.
Jak masz termin porodu i czy znasz juz płeć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Termin mam na 13 lutego...i jeszcze nie wiem co będę miała...czuję że to będzie synuś uroczy jak mój mężuś 😉 a waga...hm..znaczy duża czy małą? przytyłam w sumie 3 kg waga wyjściowa 58 kg. wiem że różnie dziewczyny czują te ruchy...tłumaczę sobie jakoś że czemu ma być coś nie tak skoro świetnie się czuję i nic mi od początku nie dolega! Gdyby nie ukazujący się powoli brzuszek w ogóle nie czułabym że jestem w ciąży! I tak zazdroszczę tym wszystkim przyszłym mamom że czuję swoje skarby pod sercem!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To jest pierwsza moja ciąża i ja dopiero od poniedziałku czuje wyraźne łaskotanie ale żadnych kopniaczków a niektóre dziewczyny już czują kopniaki.
Moja znajoma pierwszy raz poczuła swoja córeczkę w 26 tyg więc u Ciebie na pewno też będzie wszystko w porządku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeszcze raz ja 😉 siostra dała mi książkę o ciąży a w niej dużo dziwnych rzeczy 🙂 podana np dietę dzienną! dla ciężarnej i tak patrzę że jakbym miała to wszystko zjeść to bym była słonica! Dziewczyny wzrósł wam apetyt? bo mi wcale. jem tyle samo co przed ciążą. A macie jakieś zachcianki kulinarne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy kolejną przyszłą Mamę !
Ja dzisiaj zauważyłam wzrost apetytu,ale chyba tylko na jedną rzecz, więc to tylko łakomstwo 😁 Co do listy do szpitala- u mojego lekarza w poczekalni jest taka lista, jutro ją wezmę i zeskanuję i może uda mi się tutaj wrzucić a jak nie to przepiszę. Karina widzę,że zaglądasz na forum, myślałam że przepadłaś 😉 Ja też przytyłam mało bo 2 kg na plusie a brzuch mi rośnie w mega tempie,ale tak jest malutki...Czuję mocne kopniaki,czyżby dziecko miało mało miejsca? Jutro mam USG i nie mogę się doczekać 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i-jezioro ,ja Ciebie też witam. Apetyt chyba miałam większy w pierwszym trymestrze-takie mega ssanie w żołądku mi się włączało -ale teraz już przeszło 🙂
Aleksandra -śliczny brzuchol -o też ja uwielbiam kobiety w ciąży 🙂
Co do ruchów dziecka to też się odrobinę martwię-bo w sumie czuję je bardzo delikatnie i nie każdego dnia.... wiem ,że to nie jest w tym momencie jeszcze powód do paniki ale zaczynam się troszkę niepokoić 😞. Wizytę mam za 6 dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...