Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
u nas socjalny jest bardzo fajny!!!!!!!! nie dosyc ze za przedszkole lub zlobek placisz tylko 60E(jedzenie)-wczesniej bylo okolo 300E- to jeszcze rodzinne do 18roku zycia 170E na kazde dziecko 🤪 plus maciezynski czy tez wychowawczy ,w zaleznosci ile chcesz siedziec z dzieckiem w domu . ustawowo przypada na kazda mamusie 16,200 E i w jaki sposob chcesz je otrzymywac ,sama decydujesz,ja wybieram wariant 1,5 roku czyli 1000E do kieszeni co miesiac( do tego moj maz moze wziasc 3 miesiace nie tracac pracy) 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
madziara miejmy nadzieje ze po badaniach wszystko bedzie dobrze,zgadzam sie z toba ,ze siedzenie w domu plus fatalna pogoda nie dzialaja na nas zbyt dobrze
apropo Kubuś śliczne imię ja też takie chcialam 🙂
ok spadam po corke powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewelina ale Ci zazdroszcze 🤪 mi by sie duzo rzeczy nalezalo gdybym byla w Holandii min 5 lat. Poki co mam tylko rok, wiec moge sie pocalowac w dzyndzel, i dostaje tylko 16 tyg macierzynskiego, a potem jakies grosze co miesiac albo i kwartal na dzidzie, chyba ok 100 e. No ale coz, czekac nie zamierzalismy, bo ja bym nie wyrobila 😮 N zreszta tez nie. Damy rade i tak 😉 ale super ze masz taka fajna sytuacje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny cieszcie sie ze wogole cos bedziecie mialy mi zaproponowali 1000 zl becikowego i 68 zl zasilku co miesiac gdyby maz nie pracowal to ja nie wiem co by bylo ja przed zajsciem w ciaze zostalam zwolniona z pracy ze wzgledu na redukcje etatow wiec gdy sie dowiedzialam ze jestem w ciazy nie szukalam pracy no i zostal urzad pracy masakra ale wierze ze wszystko sie jakos ulozy kurcze ale mnie boki brzucha biodra i dol brzucha bola ledwo chodze niby to nie sa skurcze chyba wiazadla ale masakra ej mam pytanie ciekla wam juz siara?z obydwu piersi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evelcia to naprawdę komfortowa sytuacja u Ciebie. Człowiek nie musi się zastanawiać czy stać go na dziecko.
Magda ja też zostałam zwolniona ze względu na redukcję etatów ale dzięki Bogu moja córcia nas uratowała bo okazało się, że byłam w ciąży gdy dostałam wypowiedzenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziara ja mialam najpierw siare w prawej piersi, w lewej NIC, a niedawno zauwazylam na staniku plamke wlasnie od lewego cycocHa i teraz z obydwu mi cosik kapie ale to sladowe ilosci i to tylko jak konkretnie scisne piers. Mysle ze mamy jeszcze troche czasu 😉
Konefka, to corka faktycznie wyczula moment na pojawienie sie 😉
Kurcze, szczerze mowiac gdybysmy mialy patrzec tylko na kase to zadna z nas nie zdecydowalaby sie na dziecko, bo zwssze jej malo... jakos to bedzie 😉 ja w przyszlym tyg zapisuje synka do zlobka w razie jakby N wyplata nam nie wystarczala, o tyle dobrze ze za zlobek panstwo zwraca praktycznie w calosci jak oboje rodzice pracuja. 🙂 wiec dobre i to.
Maz ma mi przywlec jakies slodycze i owoce do domu na moja depresje, wiec moze niedlugo mi przejdzie. Pogoda do dupy, ja mam dzisiaj "dzien pidzamowy" i wygladam jak ropucha ale mam dola i zamierzam w nim tkwic caly dzien hihihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po porodzie zostaje na podstawowym macierzyńskim 20tygodni plus 4 dodatkowe, do tego później zaległy urlop wybiorę,a potem wracam do pracy, ale w zamian za rezygnację z wychowawczego zmienię sobie z całego etatu na 6/8 lub 7/8 co mnie od razu ochroni przed ewentualnym zwolnieniem prze 12 m-cy więc luzik, dłużej siedzieć nie chcę w domu, tym bardziej na wychowawczym, na którym mi się kasa nie należy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zazdroszecze pracy ja jak nic nie znajde to bzika dostane wiecie moj maz zanim sie dowiedzial ze jestem w ciazy to tak mowil zeby jeszcze troche poczekac bo chce zapewnic dziecku jak najlepsza przyszlosc jak mu powiedzialam ze jestem w ciazy to najpierw sie wystraszyl czy podola a teraz jakby mogl to by nie odchodzil od brzucha caly czas tylko mowi jak to bedzie z syniem sie bawil lezal itd wiec macie racje patrzac na kase to nigdy nie byloby jej wystarczajaco ja na swoja chandre zamowilam u meza pizze ale bedzie dopiero po 17 wiec jeszcze troche
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam nigdy nie ma dobrego momentu na dziecko a jak jest to zazwyczaj dziecka mieć nie można. Ile się zna par,które mają dobre stanowiska, własne już spłacone mieszkanie a do szczęścia brakuje tylko tupotu małych nóżek,czy krzyku. Nigdy nie można mieć wszystkiego.

Ja zaszłam w ciążę dość przypadkowo (tzn wiadomo nie wiatropylnie 😜 ) ale nie planowaliśmy w tym momencie dziecka. Byliśmy zaręczeni,nie chcieliśmy mieszkać razem przed ślubem, ja studiowałam i miałam pracę. O to ostatnie bałam się najbardziej bo do 31 sierpnia miałam umowę,następną dostałabym już na stałe,ale gdy powiedziałam o ciąży byłam pewna,że mi podziękują. Słuchajcie przychodzę 1 września po weselu z ciastkami a dyrektorka daje mi umowę na stałe 🤪 🤪 Jak widać ciąża dla budżetówki to nie problem,zatrudnili kogoś na zastępstwo a ja spokojnie wypoczywam. Do pracy planuję wrócić po macierzyńskim i zaległym urlopie wypoczynkowym. Wychodzi na to,że będzie to początek sierpnia. Być może zostanę jeszcze miesiąc na wychowawczym żeby pracę zacząć we wrześniu.

Byłam właśnie u tej koleżanki,która wczoraj urodziła. Dziewczynka przepaskudna 🙂 Ale ma dużo czarnych włosów na główce,komedia 🙂 Współczuję jej,bo widać,że po cc nie ma żartów. Powiedziała,że pół dnia zastanawiała się jak przesunąć nogę o 1 cm żeby nie bolało. Oczywiście cewnik po kilku godzinach zdejmują i masz sama iść do wc. Nie możesz leżeć, masz się ruszać. Jak widziałam w jakim stanie szła do wc z Mężem to aż mi się serce krajało. Mam nadzieję,że dla Nas dla których nie będzie przeciwwskazań do sn ,urodzą naturalnie. Tego sobie i wam życzę. Amen ! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jejku ja sie własnie tak strasznie boje tych wynikow z tarczycy leczylam sie na nia w styczniu w maju zaszlam w ciaze w sierpniu odstawili mi leki bo wpadlam w nadczynnosc pozniej wszystko sie ustabilizowalo az do teraz znowu leciutka niedoczynnosc i leki no i w poniedzialek wyniki wlasnie przy problemach z tarczyca stosuja cc ale podobno to zalezy od poziomu hormonow a strasznie chcialabym rodzic sn jak lezalam na patolologii to dziewczyna mi opowiadala o kolezance ktora urodzila coreczke i musieli jej grzywke obciac bo siegala jej do noska i nic dziecinka nie widziala normalnie nie moglam uwierzyc ale rozne przypadki sa na swiecie mysle ze urodze jak tylko zadecyduja lekarze nawet cc byle moje malenstwo bylo zdrowe i silne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madziara to oczywiste,że dla dziecka wszystko. Nawet konieczność cesarki oby tylko było zdrowe 🙂 Ta koleżanka miała piękne skurcze,bardzo regularne ale co z tego jak rozwarcie tylko na dwa palce i mimo podania leków nic sie nie powiększało. Dziecko nie "napierało" na kanał rodny tylko w bok szyjki i dlatego nic się nie działo więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeśli chodzi o siarę to u mnie pojawiła się dopiero z 3 dni temu...Martwiłam się tym,że wszystkie z forum prawie miały a ja nie...No ale pojawiła się...
Evelcia ale masz dobrze 🙂
Ja będę siedziała z małym w domu dopóki nie skończę szkoły i nie zdecydujemy co dalej 🙂Ja przez pierwsze 3 miesiące ciąży pracowałam ale nie miałam umowy tylko umowę o dzieło...Odeszłam i wcale nie żałuję bo nieźle mnie ta praca niszczyła 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
patrze wlasnie na pieluchy jednorazowe. fajne promocje niby sa na bella happy 6 paczek po 42 sztuki i 4 opakowania chusteczek nawilz. za 122 zl. duzo ludzi je bierze http://allegro.pl/listing.php/showcat?id=99395&order=bd&change_view=1, ale jednak chyba bede bala sie brac takiej ilosci, bo jak uczulą, pampersy jednak najlepsze choc drozsze.podobno pieluchy dada z biedronki tez sa dobra-jest ich duzo i sa tanie, a przy tym podobno jakosciowo jak pampersy, a nawet podobno szybciej wchlaniaja wilgoc., b. duzo ludzi je chwali, moja kolezanka tez teraz ich uzywa -urodzila w listopadzi i podobno ok.ja chyba na poczatku kupie pampers, a po kilku opakowaniach spróbuje tych dada. a ja nie mam tez jeszcze siary, ale nie martwie sie tym zbytnio 😉pozdrawiam was cieplo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
patrze wlasnie na pieluchy jednorazowe. fajne promocje niby sa na bella happy 6 paczek po 42 sztuki i 4 opakowania chusteczek nawilz. za 122 zl. duzo ludzi je bierze http://allegro.pl/listing.php/showcat?id=99395&order=bd&change_view=1, ale jednak chyba bede bala sie brac takiej ilosci, bo jak uczulą, pampersy jednak najlepsze choc drozsze.podobno pieluchy dada z biedronki tez sa dobra-jest ich duzo i sa tanie, a przy tym podobno jakosciowo jak pampersy, a nawet podobno szybciej wchlaniaja wilgoc., b. duzo ludzi je chwali, moja kolezanka tez teraz ich uzywa -urodzila w listopadzi i podobno ok.ja chyba na poczatku kupie pampers, a po kilku opakowaniach spróbuje tych dada. a ja nie mam tez jeszcze siary, ale nie martwie sie tym zbytnio 😉pozdrawiam was cieplo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karina ja tez slyszalam o tych pieluchach dada ze sa dobre znajomi mojej siostry sosuja je na dzien a na noc pampersy ja na poczatek chyba kupie pampersy new born ostatnio widzialam w tesco 78 szt za 49 zl a i chusteczki sa 4 opakowania za 25 zl takie sensitive wiec wydaje mi sie ze nie ma tragedii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej siary nie ma tym lepiej,później ma największą wartość dla dziecka a przecież o to w tym chodzi.Tłumaczył mi to Mąż,bo jest specem od laktacji co prawda... krów 😁 ale zasada podobna. Więc spokojnie te,które nie mają 😉
Też kupiłam Pampers New Born i powiem Wam,że one wcale NIE SĄ DROŻSZE od tych z Dada. Zwykła ściema,wystarczy przeliczyć ile kosztuje nas sztuka i po wszystkim. Mnie dobija fakt,że w Biedronce nie można płacić kartą,więc jak nie muszę to tam nie chodzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja sie jakos hurtem zbieram na zakupy dla maluszka i swiateczne tak za jednym zamachem ostatnio sie wkurzylam bo w lublinie przebudowali tesco i zlikwidowali kasy z pierwszenstwem dla ciezarnych moja siostra skrecila awanture i kierowniczka wsadzila nas na poczatek gigantycznej kolejki wiec poszlo sprawnie ale spojrzenia tych ludzi w kolejse przerazily mnie mialam wrazenie ze zaraz ktos sie na nas rzuci masakra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...