Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja jak będę miała kupić materac to pewnie pojadę do jakiegoś sklepu i po prostu spytam....Bo moja siostra jedna była niezadowolona no i właściwie nawet nie pytałam dlaczego...Ale moja sąsiadka też mówiła,że 4 lata temu kosztował majątek a jej syn w łóżeczku takim zwykłym nie spał bo miał coś z kręgosłupem i ta kasa poszła w pioruny....Muszę się jeszcze zastanowić....Jak to mówią co kraj to obyczaj tak samo jest z opiniami co matka to inna opinia 🙂
Gratuluję udanych wizyt 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Doczytalam Was jednak dzisiaj, dostalam chwile wolnego na brzuszka.net 😁 😁 😁
Wiola, mam nadzieje ze wrocisz z dobrymi wiesciami, ze to tylko lenistwo Twojego dziecka 🙂
Tynka, Klocuszek z Twojego Babelka, gratuluje udanej wizyty 🙂 mimo wszystko oszczwedzaj sie jak mozesz!
Malwina, nie kloc sie z rodzicami, kijowo ze sie wtracaja, bo to ojciec Twojego dziecka wiec jak moga kazac Ci wybierac???? Olej ich, to juz tylko 2 tyg 😉 szkoda Twoich nerwow!
Ania, zaden lekarz nie wezmie teraz odp i nie da ci pozwolenia na podroz, bo to juz zaawansowana ciaza. Ja bylam dzisiaj u poloznej i powiedziala ze do 32 tyg mozna latac samolotem, podroze do ok 34 tyg ale po dobrych drogach, nie polskich, no i autokar odpada. Samochodem pewnie byscie dali rade z przerwami, ale to zalezy od Twojego samopoczucia 🙂 Ty nie chcesz wracac do Nl wiec lekarz powiedzial to co chcialas uslyszec 😁 😁 😁 Facet glupi jak chce ryzykowac, zreszta facet to facet, on w ciazy nie chodzi tylko Ty!
Ja nie mam problemow z puchnieciem nog, cZasami tylko widze po obraczce ze czasami lapka troche wieksza, stopy normalne, w sumie nie moge narzekac (narazie) bo nie mam na co za bardzo. Tylko czeste wstawanie i obolaly dol po nocy lacznie z krzyzem. Sprzatam cala chlupe to czuje krzyz ale tez znosnie. Mam nadzieje ze tak bedzie do konca 🤪 mowia ze jak kobieta dlugo pracuje w ciazy to ja lepiej znosi. Poki co jest ok. Pewnie zapeszylam 😮
Z goleniem-tragedia! zasapana, z lusterkiem w reku przez chwile bo zaraz zaparowane i na czuja. Nie powiem jak sie przerazilam jak zobaczylam dolne partie mojego ciala, jak to teraz tam wyglada. Nic ciekawego. Ogolnie zaluje ze zaprzestalam depilacji woskiem bo teraz bym miala spokoj, raz na 3-4 tyg wystarczylo.
Dziewczyny pamietacie o miesniach Keegla? trzeba zaczac cwiczyc 🤔
Dobra koncze i nie zanudzam wiecej. Nie wiem czy pamietacie Misia79 sie nie odzywa, Karina tez nam zaginela. Marta tez po weekendzie nie dala znaku, Oby wszystko ok bylo.
Dobranoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A i od poczatku ciazy 14 kg na plusie. Teraz mam 69. Pytalam dzisiaj poloznej jak widzi moj przyrost to powiedziala ze na poczatku za szybko tylam ale teraz jest ok przez 4 tyg przybylo 1,5 kg. Na poczatku duzo przybylo bo palenie rzucilam, wiec dlatego, ale mam nadzieje ze dobije do 20 i na tym sie skonczy. Zreszta przy dziecku szybko zrzucimy ! grunt to zdrowie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monisia ja zaczynałam od 54 kg a teraz ważę 68,2 kg...
Ja od 7 listopada do 5 grudnia przytyłam 4,3 kg 😞
Ale faktem jest,że jak maluch się urodzi i później zacznie chodzić to motorki w tyłkach będziemy mieli....
Ja widzę jak moja siostra ma taką córkę,że masakra jakaś....To dziecko na bank ma ADHD....Ona biega jak szalona a moja siostra za nią jakby miała motorek w tyłku...
O zgrozo!Ja jutro z tą córką ruchliwą zostaje w domu 😞Jak wróci jej mama a ja będę żyła to będzie jakiś cud....Włączę jej bajkę,kupię chrupki kukurydziane i może posiedzi trochę spokojnie...Ja mam zamiar się jutro pouczyć zobaczymy czy mi się uda....Mam nadzieję,że nie będę musiała jej przywiązywać nigdzie...hihi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tak nie miałam...Zastanawiam się czy jest to możliwe żeby dziecko jednocześnie wkładało nóżki z jednej i drugiej strony pod żebra??A moje dzieciątko cały dzień szaleje...Teraz zrobiłam sobie pyszne kakao i się degustuje...
Wioletka całe szczęście wszystko ok...
Kamień z serca 🙂
Idę zaraz spać bo jutro rano o 7:30 czeka mnie pobudka 😞
Trzymajcie się kochane cieplutko 🙂
Do jutra:*
P.S.Jutro jak będę szła na wyniki od razu kupię pączki żeby znowu mi nie zabrakło 🙂Wam też kupię i się podzielę 😁 🙃 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój mały tak wariuje po tabletkach że jestem cała obolała - jak trzymam ręke na brzuch to dokładnie czuje kiedy przejechał noga a kiedy tyłem wypina. Wszystkie organy mnie bolą.
Jakby nagrać mój brzuch bo cały chodzi jakby mały w środku biegał...

Jak bede miec wizyte przed świetami to powiem o tym lekarzowi bo boje sie ze te leki krzywde mu jakąś robią :/
Chyba juz wole lezec byle tylko maluch czuł sie dobrze a jak ja sie czuje źle to pewnieon też....

Jutro robie szał zakupowy i dokańczamy wyprawke 🙂
Bede szaleć 🙂
Oczywiście nie wychodzac z domu - allegro rzadzi 😁




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny,
dziś późno śniadanko zjadłam 🙂
Mąż wracając z nocki przyniósł mi wypasionego pączka z bitą śmietaną, czekoladą na górze i kokosem 🙃 no ale musiałam jeszcze popchnąć kanapkami 😁
Aleksandra biedactwo współczuję, mam nadzieję, że z Szymonkiem wszystko dobrze 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kobietki.
Ja dziś spałam u siostry i teraz tak przez cały tydzień bo prowadzam moją chrześnicę do przedszkola. Normalnie kosmos jakiś wstać tak rano i natychmiast pracować na wysokich obrotach. A ja chcę mieć szybko 3 dzieci hehe. Pokłony składam wszystkim dziewczynom które maja już szkraba na co dzień w domu i teraz turlają się z brzuszkiem 😆 Choć jak to mówią do wszystkiego można się przyzwyczaić.
Dziewczyny ja dziś poruszam temat wanienek. Jeśli któraś z Was kupowała na allegro to poproszę linka. Ja chciałabym taką ze stelażem. Zastanawiam się też nad taką z odpływem. Czy to jest przydatne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzuchatki.
ja dopiero wstalam. Wczoraj caly dzien sprzatalam ale z przerwami na pogaduchy na skypie. Maluch caly dzien spal. Dlugo wczoraj siedzialam i ogladalam filmy z mezem do polnocy. Najepiej bo w nocy nic mnie nie bolalo ale synek tak zaczal kopac, ze nie moglam spac, obija mi prawy bok. Szalal tak z dobra godzine. Wstalam zjadlam babke z bakaliami i popilam mlekiem, po 10 minutach zasnal. Moze szalal bo byl glodny? 😉
Tynka gratulacje 2 kg, bardzo ladnie. 🙂 🙂
Snakerka ja tez chce takiego paczka. 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malwian ale mi narobilas ochoty na slodkie.
Konefka fajna ta wanienka. Ja mam wanienke bez odplywu. Ja wiem czy ten odplyw potrzebny. Na poczatku tez duzo wody nie bedziesz wlewac. A ile wody do tej wanienki wejdzie, chyba tak sie czlowiek nie zmeczy przechylajac wanne by wylac wode.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się pomysł z tym stelażem. My wanienkę dostajemy od rodziny, jest ona bardzo malutka dla noworodka z wyprofilowaniem do ułożenia i wyłożona gąbką. Gdy Bobas urośnie to wtedy kupimy chyba taką jak tu dała Konefka,ze stelażem. Chociaż z drugiej strony- po to robiliśmy prysznic z głębokim brodzikiem żeby tam kąpać dziecko jak zacznie samo siedzieć. Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce.
Męczy mnie ta moja waga dziewczyny. Chodze i myślę,jak to możliwe? Ani nie wcinam tak dużo,nie wiem o co biega. Wy czasem piszecie,że jecie to i to, ciągle jakieś słodycze (zwłaszcza Agnese i jej kinder bueno 😁 ) a ja słodkiego to mało co. 🥴 K*wa u co kaman?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malwina dzieki za pączki
ewa ja codziennie wstaje o 6,20 i powiem ci szczerze nie mam z tym problemu,moja corcia ma juz prawie 7 lat wiec nie musze przy niej zbyt duzo robic,jazde ma dopiero marta bo jej natalka mlodsza od mojej 🙂
ja mam normalna wanienke i przy natalii tez mialam zwykla,tak jak pisze agnieszka,duzo wody tam nie wlewasz wiec raczej odplyw nie potrzebny
dzis zadzwonila do mnie siostra i powiedzila ze z moja babcia coraz gorzej ,wczoraj zabrali ja do szpitala ,dzis jest juz gorzej,biedna moja mama siedzi w tym szpitalu czeka na kolejne wyniki,babcia ma juz ponad 80 lat i od smierci dziadka jest z nia coraz gorzej ,moze lepiej bybylo gdyby Bog ja zabral juz do siebie , ciezko mi ale jestem realistka ,bedzie mi smutno gdy jej juz nie bedzie bo to ukochana babcia ,ale nie ma co sie oszukiwac wiek robi swoje

milego dnia dziewczynki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna pamietaj ze waga dziecka jest orientacyjna,zaden lekarz nie jest w stanie powiedziec ci dokladnej wagi dziecka
Ile przeciętnie waży dziecko w kolejnych tygodniach ciąży?

Poniżej średnia waga dziecka dla 9-39 tygodnia ciąży.
9-10 tydzień - 5 g
11-12 tydzień - 12 g
13-14 tydzień - 25 g
15-16 tydzień - 80 g
17-18 tydzień - 150 g
19-20 tydzień - 260 g
21-22 tydzień - 350 g
23-24 tydzień - 540 g
25-26 tydzień - 900 g
27-28 tydzień - 1100 g
29-30 tydzień - 1360 g
31-32 tydzień - 1800 g
33-34 tydzień - 2250 g
35-36 tydzień - 2750 g
37-38 tydzień - 3100 g
39-40 tydzień - 3600 g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evelcia,wiem wiem. lekarz powiedział że około 2100 wazy dziecko. Bardziej martwię się swoją wagą 😁 Tzn tym,że prawie 20 kg na plusie 🥴

Musze kupić wagę elektroniczną z pomiarem ilości wody w organiźmie. Wtedy się uspokoję jak zobaczę ze faktycznie 50 %z tego co przybrałam to woda.. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justynko waga jest jak najbardziej prawidłowa.
Ty jesteś teraz w 32 tc tu masz tabeleke któa znalazłam u styczniówek 🙂

http://brzuszek.net/forum,waga_maluszkow_w_lonie_mamy,345,983917.html,str=12

I Twoja dzidzia jest jak najnardziej w 50 centylu czyli sredniaczek ani za grube ani za chude 🙂




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna ja przytylam ponad 20kg przy pierwszj ciazy i tez az tak duzo nie jadlam ,po pierwszym roku zrzucilam wszystko 😜 🤪,to ze potem siedzilalam i wpierdzielam to inna sprawa 😁
ola ma racje kruszynki takie jak ty niestety wiecej przybieraja 😉

wlasnie ide sprawdzic ile mam wody w organizmie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...