Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Spoko,spoko też nie trawię tych butów,dlatego mówię że się zastanawiam. Agnese z tego co wiem to one całym świecie są na topie, nie tylko w PL. W stanach to norma. Mam koleżankę,która nosi takie buty i wyglądają spoko- chyba dlatego,że są oryginalne i się "nie uginają" jak te na piankowych podeszwach.
Na razie śmigam w botkach za kostkę,ale chyba muszę kupić rozmiar 40 bo moje stopy już ledwo w nich się mieszczą... Może kupię zwykłe lekko ocieplane botki. A co do bambaryłki- fakt te buty ujdą na szczuplutkich dziewczynach, ja teraz do takich nie należę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dzien dobry mamuski,
JA TEZ CHCE PACZKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i jablecznik!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tynka jestem z toba ,bede cie wspierac w goleniu nog 😁
paznokcie od stop to jest dopiero wyzwanie ,mi moja corcia maluje ,troszke wiecej niz tylko paznokcie ( pol palca) ale dochodzi do wprawy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moje nogi puchnal tylko wieczorem,ale juz jakis czas temu zakupilam sobie takie bambosze i sie super sprawdzaja 😉 doczytalam reszte ,haha wiem ze sa takie ktore sie wyginaja,moje poki co sa stabilne bo kupilam troszke drozsze,po porodzie i tak oddam je mojej ... babci 😁
skarpetki zakladam z wielkim wysilkiem ,a i tak nosze tylko stopki,majdy zakupilam 3 pary w c&a dla ciezarnych-tragedia- ale sa cieple i na caly brzuchol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnese tutaj jak jestem u rodziców za badania niestety muszę płacić bo mój ginekolog nie ma podpisanej umowy z rymańskim ośrodkiem 😞
Tak samo jak pierwszy raz chodziłam do ginekologa blisko Rymania i dostałam od niego skierowanie na wyniki to też niestety ale w Drawsku musiałam płacić za wyniki wtedy jedyne 30 zł a teraz niestety 40 zł...Też jestem zła no ale nie będę siedziała 2 tygodnie z teściami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam prawie identyczne buty jak te o których pisała Tynka. Kupiłam je z myślą o ciąży, miały być po prostu wygodne i spełniają swoją rolę w 100% 🙂 A czy się komuś podobają czy nie... 🙂 Kupiłam je za około 100 zł w CCC. Dużo chodzę, nogi mam spuchnięte a buty naprawdę ułatwiaja życie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malwina a jakbyś poszła do zwykłego rodzinnego lekarza po skierowanie na te badania, które z ramach nfz można bezpłatnie zrobić? Skoro jesteś ubezpieczona to na terenie całego kraju a nie tylko w swoim mieście... Jak gin. prywatny to pewnie takiego skierowania na bezpł. badania dać nie może ale lekarz rodzinny jak najbardziej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak z innej beczki 😉 Patrzę na all. na różne pierdołki i znalazłam coś takiego http://allegro.pl/bransoletka-charms-baza-5-zawieszek-z-200-wzorow-i1971174096.html wiem że to nie srebro i pewnie szybko ściemnieje czy coś innego się porobi, ale od samych wzorków cudnych już oczopląsu dostaję 🙂 Uwielbiam świecidełka 🙃 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie,przecież zwykły lekarz rodzinny może Ci wypisać skierowanie na te badania. Ja tam chodziłam prywatnie na wszystkie badania bo i lekarza prywatnie obskakiwałam. Nie chciało mi się latać do mojej rodzinnej po skierowania na mocz,krew itp. Jeśli w twojej syt. 40 zł jest problemem to przejdź się do rodzinnego i po sprawie.
Obejrzałam sobie film ze ślubu swojego i trochę się pośmiałam,bo całą mszę siedzę przestraszona a mój Mąż wręcz przeciwnie- wyluzowany i strzela usmiechy do kamerzysty 😁 Nic,ide sie zbierać do lekarza. Nie chce mi się wychodzić z domu.
Snakerka,nie jestem zwolenniczką tego typu bransoletek. Na bank będzie zaraz czarna.
Ja dostałam od Męża coś takiego http://www.yes.pl/bizuteria?gclid=CNSl_OXI_KwCFYSEDgodG0KwRg#zawieszki_pandora jak ta najdroższa. Oczywiście nie upadł na głowę i nie kupił tego w Pandorze za taką cenę 😮 tylko jak byliśmy nad Soliną,na straganiku za 70zł. Moja subiektywna ocena- moja bransoletka ładniejsza od tej najdroższej z Pandory i jeszcze ma więcej tych koralików.
ps. dzieki agnes1978 za ten patent z CCC. Podjadę dzisiaj i zobaczę jak wogole w takich butach wyglądam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tynka ja też bym tej nie kupiła bo jak już to srebro, ale same wzory tych zawieszek mnie zachwyciły - przesłodkie 🙂
Ja też chodzę pryw. do gin. i nie chce mi się latać do rodzinnego po skierowanie na darmowe badania, w przypadku samej morfologii i moczu to jakieś 13zł w moim lab...
Ale myślę, że na miejscu Malwiny bym jednak się wysiliła 😉
Tynka czekamy na relacje z wizyty 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Snakerka ja ci nie doradze, nie moge nosic srebra, ani podrob. Ale mysle, ze nie tylko brazoletka bedzie zaraz czarna, ale twoja reka. Jak bym miala cos kupic takiego to ze srebra jak pisze Tynka. Nie musi byc firmowe. Moja kolezanka kupila sobie naszyjnik , ladny,nie ze srebra, nie sciemnialo. Ale ona wiecznie mial od niego wysypke. 😞
Co do butow Tynka nie porownuj amerykanek do Europejek. A w sumie zalezy w jakim kraju mieszkasz. W Niemczech, Danii widzialam nosza takie buty moze troszeczke zgrabniejsze, kobiety patrza tam na wygode. Ale we Wloszech by takie nie przeszly. Tu sa kozaki takie, ze dol jest zgrabny. A od kostki dopiero idzie futerko lub kozuszek az do kolan. A jak juz bambosz to te spody sa porzadne i inaczej noga wyglada. Ale to rzadkosc. I moze masz racje. Na chudych patykach takie buty inaczej wygladaja. Grubsza babka wyglada w nich fatalnie. Co do butow jestem wybredna, wiec ccc odpada. Jeszcze kiedys jak tak mial swoje wyroby Lasocki mozna bylo cos znalezc, ale teraz jak ta firma zostala odkupiona, to sie tez zrobila tandeta. Skora gruba, twarda, niewygodna. 😞 To moja opinia. Ale moze inni sa zadowoleni. 😉
Tynka czekamy na wiadomosci. Jaka duza twoja dzidzia. 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wróciłam właśnie z zakupów, mega szczęśliwa, bo wreszcie kupiłam coś sobie 🙂 a jeszcze bardziej zadowolona bo rozmiarówka ta sama co przed ciążą 😁 no ale np spodnie i spódniczkę to wybierałam modele z pasem pod brzuch wiadomo, więc dllatego sie mieściłam w te mniejsze 😜
widziałam,że pisałyście o malowaniu paznokci u stóp, ja cały czas maluję sama, używam separatorów i jakoś znalazłam sposób i daję radę, więc liczę, że jeszcze te parę tygodni też wytrzymam sama 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane moje z tym moim skierowaniem to jest tak:
Mieszkając z rodzicami miałam w swojej wsi ośrodek zdrowia i lekarza rodzinnego,2 wsie dalej miałam ginekologa,który miał podpisaną umowę z ośrodkiem z mojej wsi i z laboratorium,położna miała rejon Rymania też 🙂
Ale od kiedy mieszkam w Drawsku to tam mam lekarza rodzinnego,ginekologa na NFZ i położną i mój lekarz ma podpisaną umowę z laboratorium w Drawsku...
Mając skierowanie od lekarza ze Sławoborze(2 wsie dalej od mojej wsi w której mieszkałam) w Drawsku musiałam płacić za wyniki bo oni nie mają podpisanej umowy z tamtym lekarzem,który dał mi skierowanie....
Więc identyczna sytuacja jest teraz jak jestem u rodziców...Mam skierowanie od ginekologa z Drawska więc wyniki muszę robić prywatnie...Bo moich rodziców lekarz rodzinny nie da mi skierowania na badania bo przeniosłam się do innego ośrodka zdrowia w Drawsku....
No ale zapłacę im i niech spadają 🙂
Może to już ostatnie wyniki w ciąży to niech się dorobią 🙂
Jutro mam przyjemność bo idę z moją siostrzenicą na pobranie krwi...Ona też będzie miała robioną morfologię...Ona jest strasznie odważna i mam nadzieję,że sobie wstydu nie narobię jak z nią pójdę bo mam tendencję do mdlenia na wynikach....Ale byłby wstyd gdyby 8-letnia dziewczynka nie zemdlała a ja jakbym zemdlała 😁
Mój brat przyjeżdża w niedzielę i przywiezie mi dla małego ubranka 🙂
No i koleżanka pisała do mojej siostry żebyśmy wpadły po ubranka przed świętami,moja sąsiadka też pisała kiedy przyjedziemy po ubranka....Więc pewnie najpierw zobaczę co mam a później dokupię kilka rzeczy do szpitala 🙂
Bartek jak wróci i pojedziemy do siebie to będzie przestawiał w pokoju bo będę chciała łóżeczko ściągnąć do domku 🙂Kochane jakie materace kupujecie do łóżeczka??Bo moje siostry mi poradziły żebym kupiła taki z gąbki ścieliła na niego koc i dopiero prześcieradełko...Jedna z moich sióstr miała ten materac gryka,pianka,kokos i mówiła że beznadzieja....Nie wiem co robić z tym materacem 😞
Trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty 🙂

Wkleję wam link do fajnej piosenki,przynajmniej mi się podoba 🙂
http://www.youtube.com/watch?v=ENaQ0_hoFnE&feature=related

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny
dawno nie zaglądałam (brak czasu)
Mam problem. ostatnio czułąm ruchy coraz słabiej
dziś około 14 zdałam sobie sprawę żę nie czułam dziś ruchów
od 15 leże zjadłąm prawie całą czekoladkę od czasu do czasu potrząsam brzuszkiem i dalej nic
raczej nie jestem panikarą ale zaczyna mnie to stresować 😞
nie wiem czy jechać już do szpitala czy jeszcze poczekać chwilkę 😞
zaczynam mieć dołka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny ja tylko na moment, nadrobie jutro jak bede juz sama w domu 🙂 bylismy dzisiaj u lekarza i na USG maluch wazy 1700 g, zdrowy, pomiary ok, zrobila nam 3D ... stopy bo Aziz sie zawstydzil i pokazal kawalek buziulki, potem pozaslanial sie lapkami i na koniec pokazal stope przed buzia wiec dobre i takie foto 🤪 🤪 🤪 no i oczywiscie zdjecie ptaszka dla tatusia coby nie mial watpliwosci i koszmarow ze malemu jajka odpadly 😁 😁 😁 ulozony glowka w dol, wiec tez ok, mam nadzieje ze sie nie przekreci, bo ja chce naturalnie rodzic!!!!!!!!!!! do jutra trzymajcie sie papapa!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malwina, my kupiliśmy materac właśnie gryka-pianka-kokos ze względu na ich właściwości zdrowotne: (antyalergiczny, anty potowy, przeciwodleżynowy, wspomaga leczenie wad kręgosłupa ) Gdzieś czytałam, że dziecko powinno spać na \"twardszym\", więc na początek na strona kokosowej, a po 3m-cach można obracać na gryczaną jak zaleca producent. Na pewno jest o wiele droższy niż sama gąbka, no ale każdy wybiera wg siebie... A czemu siostrze nie spasował taki materac?
Monisia!!! Super!!!! Gratulacje!!! Rośnie Azizek 🙂
Wioletka ja czuję swojego malucha kilka razy dziennie, ale jednak zawsze coś, więc jeśli nie czujesz dziś w ogóle to może faktycznie lepiej żeby lekarz sprawdził. Trzymamy mocno kciuki za Was, ale lepiej dmuchać na zimne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Snakerka ja tez mam ten materacyk, jeszcze plus, ze jak dziecko drepcze po nim to nie ma platfusa. Moja siostra bardzo go chwali, we wloszech ten materacyk kosztuje 300 e a w pl tylko kolo 100 zl. 🙂
Monisia gratulacje duzego chlpczyka juz masz. 🙂 🙂
Ja dzis popsrzatalam, nawet podlogi przejechalam i tez u gory. 🙂 🙂
Wioletka moze dzis duzo chodzilas to go lulalas. 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nam w sumie ten materac wyszedł za... 54zł 🙂 bo u sprzedawcy od łóżeczka i już za wysyłkę drugi raz się nie dopłacało, w sklepie widziałam po ok. 90zł trochę tańszy jest np. pianka- kokos. Ale samej gąbki powiem szczerze, że ja sobie nie wyobrażam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny! jestem wlasnie po wizycie u ginekologa. wszystko ok z dzidzia jest.wazy 1,5 kg takze jest juz sporawy 🙂. szyjka w porzadku ale mam duzo lezec, odpoczywac i brac jakies leki na to aby macica mi tak nie twardniala. i oczywiscie podroze wykluczone.takze zostaje sobie w polsce 🙂.nie placze jakos z tego powodu. tylko moj facet nic nie rozumie.ach brak mi slow...zawsze ma byc na jego nie wiem jak to z nami bedzie.dzis awantura i tyle. cisnienie mi u lekarza skoczylo.mam tez skierowanie na glukoze.i prawie 2 kg przytylam od 1 grudnia.takze sporo 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
widzisz Snakerka to nie moj maz tylko facet na szczescie nie jestesmy malzenstwem bo jakos nie wyobrazam sobie tego. on nikomu nie wierzy jak sie dzis dogadywal z lekarzem bo w holandii cos innego mowili, a lekarz mu na to ze w holandii sprawuje opieke polozna ktora nie bada ginekologicznie a on badal mnie od srodka i ma inne spostrzezenia. no ale jemu sie nie przetlumaczy. on jest najmadrzejszy na swiecie... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już po wizycie. Z Bobasem już ok waży uwaga: 2 kg !!! 😮 Wydaje mi się,że będzie kloc i ubranka 56 mogę już schować dla innego dziecka 😁
Wcale nie skraca mi się szyjka 🤨 lekarz powiedział,że jest taka jak była i śmiał się,że mnie nieźle nastraszyli na izbie. 🤢
Bobas głową w dół skierowany,więc jest dobrze.
A i prawie nie dostałam zawału,bo na wadze prawie 20 kg na plusie 😲 😲.,,,,,,,pozostawię to bez większego komentarza........ 😞 Lekarz popatrzył po mnie i stwierdził,ze na jego oko to 50 % tego to woda, więc liczę na szybki ubytek . Oby tak było.

Co do materaca- nie wyobrażam sobie kłaść dziecka na piankowym materacu,przecież kręgosłup nie ma żadnej stabilizacji i oparcia. Pianka się ugina pod ciężarem dziecka i własciwie wszystko leci wgłąb.. Myślałam,że już dawno wycofali te piankowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...