Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzwoniłam do pani doktor i powiedziała,że dopóki nie mam wysokiej gorączki to mam pić dużo herbaty z cytryną i miodem najlepiej i z cytryny i miodu zrobić sobie syropek i wygrzać się w łóżku....
Więc tak robię....dzwoniłam też do ginekologa i też mi powiedział że jak gorączki nie ma to będzie ok...a jak będzie gorączka to biegiem do przychodni albo do szpitala....a po za miodem i cytryna to pije mleko gorące z miodem i czosnkiem(bleeeee)ale pomaga trochę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale jak będę miała gorączkę to od razu bez zastanowienia ściągam ukochanego z pracy i jedziemy do przychodni....a i jeszcze pije herbatę z sokiem malinowym....
Z resztą z tego co mi ostatnio położna mówiła to w ciąży na gardło można brać tylko syrop dla karmiących....Więc ja wolę leczyć się domowymi sposobami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 😆
Troszkę czasu zajęło mi przeczytanie wszystkich postów z całego tygodnia 😆
Dziś o 20 mam kolejną wizytę u lekarza i już się nie mogę doczekać.
Dziś zaczynam 5 mc 😆
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc brzuchaczki.
Ja dzis juz po sniadanku, maz mi je przyniosl do lozeczka i poszedl do pracy. Dzis mam zamiar obkleic kuchnie bo zmusilam mezusia by ja przemalowal na rozowy kolor. Mam zamiar tez w koncu wymyc rolety zewnetrzne. Po malowaniu by zostalo mi tylko okno do umycia. A to raz dwa. A wy jak planujecie dzien.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny.
Zazdroszczę Tego śniadania...
Ja w pracy, od czasu do czasu mogę zajrzeć na forum.
Dziś kończę wcześniej 🙂 nie mam żadnych konkretnych planów na resztę dnia, czeka mnie jeszcze wizyta w poradni wad postawy, msza szkolna 🙂 a póżniej to już tylko spokojny, mam nadzieję, wieczór 🙂 🙂 Pozdrawiam 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po wczorajszej wizycie u lekarza jestem troszkę spokojniejsza. Od trzech dni męczyło mnie przeziębienie dostałam od mego gina w prezencie tabletki dla kobiet w ciąży Prenatal grip care i się kuruję. Podczas wizyty nie miałam USG więc troszkę mi smutno było ale na szczęście mam na kompie filmik z ostatniej wizyty.
Od dziś jestem też na zwolnieniu i właśnie z tego powodu dopadła mnie chandra. Tydzień temu narzekałam na zmęczenie a dziś płaczę jak moje dzieciaczki (wychowankowie świetlicy ) będą sobie radzić, gdy co chwila ktoś inny będzie się nimi zajmował. Tak to już ze mną jest 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Konefka to ty sie pochwal co za winorosla masz jak maja na imie i ile latek. Ja walcze z kuchnia, udalo mi sie zdemontowac deske pod szafkami, teraz zastanawiam sie jak tu zdjac deske, ktora laczy lodowke ze sciana, czy ja tylko obkleic, albo ja wyrwe na sile i maz jak przyjdzie bedzie gadal po co ja to robilam albo jest na jakies zatrzaski, mam cala sciane zabudowana kuchnia, ale gore trzeba pomalowac. Powiedzial bym tylko obkleila ale nie wiem jak ja to zrobie, w sumie nie ma duzo do malowania, 3 sciany, a tam gdzie okno to tez okno balkonowe. I tak walcze z kuchnia i podgladuje brzuszek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co brzuchatki popatrzylam na inne tabelki i tam dziewczyny zrobily taka tabeke, ze jeszcze wpisaly, ktora ciaza i wiek matki, waga przed ciaza i po. Na poczatku naszego foum jedna z brzuchatek sie pochwalila, ze jest z wyksztalcenia polozna, juz sie ucieszylam ale ona wcale tu nie zaglada, moze nie ma czasu albo jej sie termin zmienil.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też "prawie" jak grono pedagogiczne. Mimo,że nie jestem nauczycielem tylko jego pomocą, to nieraz robiłam więcej niż nauczyciel. Też mi tęskno za tymi szkrabami 😞 Zawsze to trochę śmiechu i radości. Mi już drugą noc z rzędu śni się,że rodzę chłopca. Gdybym miała wybór to wybrałabym dziewczynkę 😉 Jakoś chłopaków u mnie w rodzinie za dużo a dziadkowie też marzą o odmianie 😁 Ciekawe czy mam sny prorocze 😮 Ja dzisiaj biorę się za ogarnięcie domu,robię pranie w rękach i mam zamiar trochę poczytać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja właśnie kończę śniadanko 🙂
wstałam dziś wcześniej bo byłam bardzo głodna....
Ja dzisiaj muszę poszykować ubrania na weekend bo jedziemy do moich rodziców bo mam szkołe w Kołobrzegu....no i oczywiście rodzice dziś lepią mi pierogi z kapustą kiszoną,ziemniaczkami i cebulką smażoną....Moja siostra ma rację mówiąc,że będę grubsza niż dłuższa jak będę takie smakołyki jadła...Mam dziś ochotę na kapustę kiszoną ale muszę się zadowolić ogórkami kiszonymi moich rodziców 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze,nie mogę uwierzyć,że już piąty miesiąc. Tym ciężej mi uwierzyć bo :
1) Nie rośnie mi brzuch ciążowy. Mam większą oponkę...
2) Nic nie przytyłam, 1 kg nie liczę 😜
3) Ogólnie nie wyglądam na kobietę w ciąży 😁
4) Nie czuję ruchów dzidzi... Czytam wasze posty i aż się sama dziwię,bo albo nie wiem,że to dzidzia (żołądek) albo ze względu na brak brzuszka- wszystko jest osadzone jeszcze głęboko.

Z widocznych objawów:
1) Brak nudności, które męczyły mnie od początku do końca trzeciego miesiąca.
2) Pełniejszy, większy biust 🙂
3) Ciemne brodawki.
4) Szybciej się męczę, zadyszka dosyć szybko występuje.
5) Pobijam rekordy w chodzeniu do toalety 🤢
6) czuję jak na dole wszystko się rozciąga, jajniki bolą jak cholercia...

Sory,za wywód- musiałam i chyba miał działanie terapeutyczne 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez jutro zaczynam 5 miesiac i ty sie ciesz ze nie przytylas.
U mnie
1/ mi tez zrobila sie opokna w kolo a nie pileczka taki brzuch rozlany w tali 80
2/przytylam 6 kg
3/ nie czuje malucha
Z widocznych objawow,
1/brak nudnosci, tylko mi smierdza niektore rzeczy, mieso, swieze pieczywo proszkiem do pieczenia
2/biust duzo wiekszy z dwa numery, nosze staniki dwa nr wieksze
3/ tez mam zadyszke
4/czesto chdze do toalety
5/ nic mnie nie boli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja miałam w tali 72 a teraz mam 96 i brzuszek rośnie i swędzi.
Ja też nie czuje ruchów - wczoraj mnie brzuszek wieczorem łaskotał ale jak to było jednorazowe to pewnie jeszcze nie to.
Ruchy czują mamusie które już rodziły a my pierworódki jeszcze nie.
Przytyłam 3 kg wiec jest dobrze.
I coraz częściej mam zgagę :/ ale to może dlatego że biore tableki z żelazem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a dziewczyny nie ma się co przejmować tym,że brzuszek jeszcze wam nie rośnie pewnie pod koniec wam mocno urośnie 🙂
a mój brzuszek rośnie i jest coraz większy i cudowny....Uwielbiam jak mój ukochany rano wychodząc do pracy wita się z dzidzią całując brzuszek i głaszcząc go 🙂
A my za 1,5 godzinki jedziemy do moich rodziców.....Nie mogę się już doczekać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak tylko ze jedne dziewczyny maja ladne pileczki i sa w miare szczuple. A ja roztyje sie jak balon. Moja siostra przytyla wlasnie tak i to 30 kg, jedyne pocieszenie, ze bardzo szybko zrzucila i znow wazy 52 kg. Ja dopiero uporalam sie z ta kuchnia, przyszedl maz na przerwe zjadl obiad i mi wymontowal listwy z gory i po bokach, a tam tyle kurzu ze hej. umylam wszystko, nawt rolety zewnetrzne. Doslownie padam, a tu jeszcze musze drzwi okleic i okno zanim M wroci. Zazdroszcze ci timekontrol jazdy do rodzicow, zawsze wraca sie od nich z zapasami jak na wielka zime.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam Was Szczesliwe Ciezarne 🙂 nie bylo mnie prawie tydzien a tu tyle do nadrobienia! a'propos objawow- ja sie czuje swietnie. Brzuch mnie juz nie boli od jakiegos czasu, a rosnie i mam powiekszajaca sie pileczke ktora JESZCZE wyglada zgrabnie, jem coraz wiecej, przytylam 6 kg, w koncu mam wieksze cycki 😁 😁 😁 no i chyba od paru dni czuje Maluszka, to jest jakby jakis robaczek mi chodzil w brzuszku ( mam nadzieje ze to nie jelita ). No i zadyszka u mnie to juz norma, nawet szybciej podejsc juz nie moge. Jestem ciagle pracujaca ciezarna. A wy dziewczyny pracujecie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...