Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Wioletka ja jestem z Zielonej Gory. Mieszkam w samym centrum. Ja tez calymi dniami sama, bo maz pracuej od 8.00 do 12.00 i od 14.00 do 18.00 Niestety we Wloszech kazdy ma prace z przerwa, najgorzej maja kobiety w sklepach. Pracuja od 9.30 do 12.30 potem przerwa 3 h i znow od 15.30 do 19.30 i tak samo w sobote. Caly tydzien rozwalony. Urzedy tez tak pracuja z przerwami. Wiec w przerwie nic nie zalatwisz. Jeszcze niektore sklepy czy Urzedy w danym dniu nie pracuja a w innym dniu tylko do poludnia. Wiec trzeba sobie wszystko zapisywac co kiedy i do ktorej jest czynne. Supermarkety z jedzeniem tez w sobote otwarte tylko do gora 21. W niedziele wszystkie sklepy zamkniete.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Nie nie slodzę jej i nie jest nawet gorzka tylko wiadomo zalezy ile się wsypie kwasku czy też ile cytryny wkroi to kwaśna.Mi akurat nie przeszkadza jak smak jest wyraźny bo wtedy szybciej zgaga odchodzi.
Co do zimowej kurtki to tak sobie pomyslałam że chyba przejde się tez do lumpeksow zawsze to mozna na coś tańszego wpasć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Timekontrol przygotowywanie wesela to najpiekniejszy czas w zyciu. I wielkie przezycie. My z mezem jestesmy 5 lat po slubie. Nasze zdjecia sa na stronie internetowej dziewczyny, ktora spiewa i teraz tez je organizuje. W galerii pierwsze 14 zdjec to ja z moim mezem. www.gawito.republika.pl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak,tak Gołdap to dość odległa miejscowość,blisko Rosji więc zawsze najzimniej..Ale nawet jeśli chodzi o zakupy dla Maleństwa to i tak jest w Gołdapi z tym ciężko,bo właściwie nie ma nic konkretnego oprócz wysokich cen,dlatego z mężem na początku listopada wybieram się do Suwałk na zakupy to jest 50km od Gołdapi.W listopadzie bo nie wiem czy zdołam już łazić w grudniu bo w styczniu chciałabym już na spokojnie sobie przygotowywać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja sobie w czerwcu kupilam spodnie ciazowe jedne M drugie L, wtedy byly za duze. Dzis sobie je ubralam rewelacyjne sa, maja szeroka gume pod brzuchem i te spodnie rosnac beda ze mna, naprawde sa swietne. Teraz zaluje, ze nie kupilam dwoch par. Ile macie dzis stopni w Goldapi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 🙂
Ja jako świeżo upieczona mężatka powiem tyle- dobrze,że już po. 😁 Serio. Nie mieliśmy wątpliwości co do tego,czy chcemy robić wesele przed czy po narodzinach dziecka. Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie tego załatwiania,jeżdżenia (wcale nie wybrzydzaliśmy) z niemowlakiem. Wiec Timecontrol już trzymam za Ciebie kciuki. Do tego dochodzi różny wygląd po porodzie i nie chciałabym skupić się tylko na tym,żeby jakoś wyglądać na własnym ślubie.

Co do ciuchów- popieram szukanie płaszczyka, okrycia na jesien w ciuchlandzie. Ja sama napaliłam się na ponczo pod który będę wkładać grube sweterki.
Jeśli chodzi o poród. Mam mieszane uczucia. Wiem,że lepiej dla dziecka i dla matki rodzić naturalnie, szybciej regeneruje się organizm. Z drugiej strony wiem,że po cesarce "dół" zostaje nienaruszony i mneijsze ryzyko,że dziecku coś sie stanie podczas tego przeciskania. Z kolejnej znów strony 🙂 przeraża mnie ciachanie brzucha i rekonwalescencja.... Nie wspominam już o bólu podczas naturalnego...to chyba oczywiste 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja kupilam w united colors of benetton ale sa takie same w H and M, w lipcu byly wielkie przeceny i dlatego je kupilam. Teraz tez je widzialam w H and M wisza na wieszkach dla mam sa rewelacyjne. Jest taka guma 20 cm i dopasowuje ci sie do brzuszka, nie uciska. Nie wiem jak to wytlumaczyc teraz sa dobre ale jak przytyje nawet z 30 cm wiecej w pasie, to tez beda dobre bo ta guma tak fajnie sie rozciaga. Kolezanka mnie na nie namowila, a ja pierw mowilam po co mi takie spodnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tynka wrzuc fotke ze slubu. Ja mam wesele w maju i to na poczatku, kolezanka wychodzi za maz. I nie wiem czy zdaze zrzucic 2,5 miesiaca 30 kg. Siostra mi mowila, ze sama zrzuce bez diet cud ale nie w 3 miesiace. Ale w koncu ja na tym weselu bede gosciem, wiec nie musze sie katowac by wciskac sie w suknie, juz sobie taka sukienke sprawilam ze ma pas pod piersiami. Wiec jak nie schudne to nic sie nie stanie. Najwazniejsze jest by dzidzia byla zdrowa, a nie jak to niektore babki stosuja diety w ciazy. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam wesele siostry mojego męża- w czerwcu. Czasu mało po porodzie żeby dojść do siebie,ale jestem optymistyczna. Jeśli teraz nie przytyłam nic, to może nie dobije do tych 30 kg pod koniec. Agnese skąd ten pomysł z 30 kg?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej ja mieszkam w Żarach a wcześniej w okolicach Szprotawy. Z obu miejscowości mam do ZG jakieś 40-50km.

jeżeli mówicie o weselach to ja cywilny brałam w trzecim miesiącu ciąży a kościelny z weselem , suknią i takie tam w październiku czyli 8 miesięcy po porodzie. i nie było tak źle.
Ja jeszcze nie noszę spodni ciążowych ale już muszę se takie sprawić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja ślub brałam prawie półtora roku temu ale tylko cywilny,na wesele czekamy jak wybudujemy dom,bo narazie mieszkamy w domu u moich rodziców.
A właśnie mamuśki ile już przytyłyście w ciąży?
bo ja musze powiedzieć że przed ciążą nie byłam zbyt szczupła bo ważyłam prawie 70 kg.No i tyłam cały czas przez te 4 miesiące po 2kg na miesiąc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja zważę się jutro bo kupiłam dziś baterie a mam zwyczaj rano wchodzić na wagę 😉

A co do wyprawki dla niemowlaka to jutro postaram się dokończyć i Wam pokaże jak wyszło. Poszukałam pare i trochę je przerabiam i składam, żeby było wszystko. Ale jestem przerażona ile tego jest...chyba zacznę pomału kupować jakies pierdołki, żeby na konie nie latać jak głupia. Mam zamiar kupić jeszcze w tym miesiącu kocyk i rożek 😉 a dla siebie spodnie ciążowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja wczoraj od ukochanego siostry dostałam:herbatkę dla karmiących z kopru włoskiego,2 kartony wkładek laktacyjnych z przylepcem,witamine B3 w kapsułkach,woreczki na przechowywanie pokarmu i bardzo dużo gazet o ciąży z tamtego roku bo ona w tamtym roku była w ciąży 🙂
Więc w drodze do Koszalina będę miała co robić bo jadę do Koszalina z teściową i ukochanym....
Do później dziewczynki:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja wczoraj od ukochanego siostry dostałam:herbatkę dla karmiących z kopru włoskiego,2 kartony wkładek laktacyjnych z przylepcem,witamine B3 w kapsułkach,woreczki na przechowywanie pokarmu i bardzo dużo gazet o ciąży z tamtego roku bo ona w tamtym roku była w ciąży 🙂
Więc w drodze do Koszalina będę miała co robić bo jadę do Koszalina z teściową i ukochanym....
Do później dziewczynki:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry brzuchaczki. Ale fanie sie ochlodzilo. M zrobil mi rano cieply sok. Poszlam do kibelka siku i w trakcie jak hafnelam tym sokiem ze ledwo zdazylam sie nachylic i dac kroka do przodu, na szczescie na przeciwko mam bidet, i wszytsko do niego. Szok dwa w jednym siku i haftowanie mialyscie tak. Wczoraj sie juz tak super czulam a dzis ten sok i kwas to juz 19 tydzien a ja nadaj sporadycznie haftuje. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ubranka:

-kaftaniki (roz.56 (roz.62)
-śpioszki (roz.56) (roz.62)
-body z krótkim, długim i bez rękawów
-rękawiczki niedrapki 1-2 szt.
-śliniaczki 2-3 szt.
-czapeczka bawełniana 2-3 szt.
-czapeczka ciepła 2 szt.
-skarpetki
-pajacyki - piżamki (rozm.56) (roz.62)
-pajacyki welurkowe (rozm.56) (roz.62)
-sweterek / bluza (rozm. 62-68)
-rajstopki rozm. 62
-spodnie / sukienka w zal. od płci
-kombinezon zimowy
-rękawiczki
-buciki
-buciki materiałowe (bamboszki)

Spanie:

-łóżeczko
-materacyk do łóżeczka
-ceratka na materac x2
-wypełnienie: kołdra + poduszka(później)
-pościel (2-3 szt.)
-prześcieradełko x3
-ochraniacz na łóżeczko
-kocyk polarowy x2 (duży, mały)
-rożek
-karuzela do łóżeczka
- śpiworek, zapobiegający odkrywaniu,
*monitor oddechu
*niania elektryczna
*naw¬ilżacz powi¬etrza (zima)

Kąpiel:

-wanienka
-ręcznik z kapturkiem x2
-ręcznik zwykły x2
-myjka frotte x2
-gąbeczka
-termometr do kąpieli
-mydełko do kąpieli
-oliwka po kąpieli
*stelaż do wanienki
*zabawki do kąpania

Higiena:

-krem do buzi (zima)
-wata
-gaziki jałowe
-sól fizjologiczna
-spirytus
-proszek/płyn do prania
-szczoteczka do włosów
-termometr elektroniczny
-patyczki bezpieczne
-gruszka do nosa
-pieluszki tetrowe (ok. 20 szt.)
-pieluszki flanelowe (3-5 szt. )
-wazelina do natłuszczenia termometru

Przewijanie:

-komoda lub blat na łóżeczko
-materacyk
-pieluchy jednorazowe
-chusteczki wilgotne
-krem przeciw odparzeniom (sudokrem)
-puder
- pojem¬niki na czyste i brudne waciki
- wiaderko na brudne pieluchy

Karmienie:

-butelka 250 ml. – 2 szt.
-butelka 125 ml – 2 szt.
-butelka przeciw kolką
-wkładki laktacyjne
-laktator
-kapturki na piersi
-szczoteczka do mycia butelek
-smoczek do płynów (0-3 m)
-smoczek do mleka (0-3m)
-termoopakowanie
-podgrzewacz
*poduszka do karmienia
*Sterylizator parowy

Inne akcesoria:

- zakraplacz, łyżeczka z miarką
-nożyczki do paznokci
-smoczek uspokajający – 2 szt (0-3m) – chicco linia
-łańcuszek do smoczka
-pudełeczko na smoczek
- podkłady do przewijania wielorazowe lub jednorazowe (szalenie przydatne w trakcie wszelkich wyjść, gdzie nie ma przewijaka, możemy wówczas przewijać bez obawy o czyjąś kanapę)
-leżaczek
-lampka nocna


Spacer i podróż:

-wózek
-torba
-parasolka (później)
-folia przeciwdeszczowa do wózka (w komplecie?)
-śpiworek do wózka
-fotelik do samochodu 0-13kg
-adapter do fotelika


Oto moja lista jeśli uważacie, że cos jest jeszcze potrzebne lub nie to piszcie 😉
Liczę też na podpowiedzi doświadczonych mam 😉) zrobiłam też torbę do szpitala ale myślę, że to temat na pózniej...pozdrawiam brzuchatki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy wzroście 170 cm ważę teraz 63 kg. najśmieszniejsze,że przed ciążą było to ok 65 kg. Jednak mdłości i wymioty robią swoje. Brzuch mi się zaczyna wykluwać,ale bardziej jest to tłuszcz i to tylko wtedy jak się najem. 🤨 dziwne. Nie mogę się doczekać wizyty u lekarza, chciałabym wiedzieć czy wszystko jest napewno ok...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...