Skocz do zawartości

gdy maluszek wymiotuje :(:(:( ... | Forum dla mam


goshe

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kurcze dziewczyny moze mialyscie tez taki problem wiec mi cos poradzicie..moj maluszek dzisiaj juz dwa razy zwymiotowal tzn tak chlusnął mlekiem po karmieniu...jejciu tak sie przestraszylam ze szok!!nie ma przy tym goraczki, nie marudzi a zaraz po tych zdarzeniach zasyipa...nie wiem czy isc do lekarza czy poczekac jeszcze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
może po prostu za dużo zjadł i tyle. ja bym się tym nie przejmowała 🙂 czasem zdarza się tak że dziecku za każdym razem po karmieniu się uleje, bardzo rzadko jest to powód chorobowy - nie mówię tutaj o jakiejś grypie żołądkowej, wtedy było by więcej objawów itp. czasem zdarza się ale to na pewno nie jest przypadek twojej dzidzi, że dzieci mają problem z cofającym się jedzeniem i jest to do leczenia, ale jeśli tak jest to jest to od urodzenia i dziecko wtedy nie przybiera na wadze, bo wszystko co zjada cofa się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki Kaisaa4 🙂 no mam nadzieje ze to z przejedzenia bylo bo moj to taki zarlok ze szok 🙂 on rzadko ulewa a to chlusniecie to jak z armaty po takim cisnieniem poszlo ze naprawde ehh jak sie powtorzy to wtedy pojde na 100% do pediatry
Buzka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiesz je i je i je bo mu fajnie przy mamusi przy cycusiu tak bezpiecznie, jeszcze widze że noworodek to tym bardziej. jeśli by ci się to kilka dni utrzymywało - to rzeczywiście trzeba się skonsultować, ale jak na dzień raz w ciągu kilku razy mu się tak zrobi to chyba nic poważnego. ale ja nie jestem lekarzem 🙂 patrze tylko na moje dzieci jak karmiłam .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mamusia
nie martw się, mój synek też tak wymiotował i to bardzo często, pytałam pediatrów i kogo się tylko dało, ale nikt nie umiał mi pomóc, z czasem, jak zaczął jeść normalne jedzenie to przestał wymiotowac, a mając 13 mcy zupełnie odmówił picia mleka i wszystko jest oki
te wymioty po prostu trzeba przeczekac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mamusia
Troszkę późno włączam się do rozmowy, ale nie do końca macie racje. Mój maluszek też ma problem z wymiotami ( nie z ulewaniem - to duża różnica). Przybiera na wadze, ale nie tyle ile powinien. Najlepiej skonsultować się z lekarzem, ponieważ łatwo dziecko odwodnić. Ja z moim maluszkiem wylądowałam w szpitalu przez to jak miał 3 tygodnie. Po badaniach okazało się, że ma podwyższone transaminazy. Wtedy było to nieznaczne. Natomiast wyniki się coraz bardziej pogarszają. W tym momencie jest ma 3 miesiące i jest pod opieką poradni gastroenteroligicznej i niestety musieliśmy przejść na mleko modyfikowane a piersią tylko dokarmiam. Na razie nie wiadomo z jakiego powodu jest tak jak jest natomiast nie wolno tego bagatelizować, gdyż może oznaczać to którąś z chorób metabolicznych, żółtaczkę czy też jakąś nietolerancje. My czekamy na wyniki badań i mam nadzieję, że to tylko przejściowe i samo minie jak to czasami ponoć bywa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...