Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
witam 🙂
Będę jednak na 100% mama z kwietnia... bo ,
miałam terminy 30,31 marzec - wedlug kalendarzyka,
natomiast 1-4 kwietnia wg usg. No i juz po treminie ! 7 dni po terminie jestem 🤪

Mój mały siedzi sobie w brzuszku i ... narazie nie zapowiada się na jego wychodzenie. Praktycznie żadnych skurczów. Ktg wychodzi dobrze - tętno dziecka OK. Lekarz prowadzący powiedział mi, że jak minie 10 dni po terminie to wypisuje już skierowanie do szpitala, by tam czekać na poród. Kurcze, nie myślałam nigdy, że aż tak przenoszę ciążę 🙃
Ale najważniejsze, że mam ciśnienie w normie, czuję ruchy dziecka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam kochaniutkie 🙂
asienko z jednej strony serdecznie wspolczuje Ci "BABC" z drugiej strony zobaczys,ze za jakis czas bedziesz sie z tego cieszyc a gdy dziecko ma juz 4-7 lat to bardzo bedziesz sie cieszyc jak babcie beda aktywne w zyciu dziecka Twojego 🙂 🙂
moja tesciowa tez mnie irytowala i przez praktycznie pierwszy rok zycia MAJCI robilam wszystko aby byla od niej z daleka.....dzis Maja ma 7 lat moja zazdrosc minela-wiem,ze jestem dla niej najwazniejsza a dla Majci babcia jest jak taki dodatek milosny bardzo potrzebny-z reszta pamietam sama jak uwielbialam jezdzic do swojej babci 🙂 🙂
ale fakt-Ty ustalaj zasady co i kiedy-moja tesciowa to sama Moim dziewczynkom nawet loda nie da-chyba ze jak nie ma mozliwosci spytania-lata praktyki wychowasz sobie je 🙂 🙂 🙂


YCD super-poziom BARDZO wysoki uwazam 🙂 🙂
wczoraj zaliczylam duszenie-milutko bylo ,ale skurczy brak 😞 😞 😞 😞
zycze spokojnego dnia
a co z Basik???? jakosik jej nie ma 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry dziewuszki.
jestem wkurw... na maxa !!!!!
tydzień temu odmalowałam pokoik, a dziś przychodzi facet z mieszkania obok i mówi mi, ze będą kuć tam ściany pod elektryke i rury i że mogą się do mnie przebić bo sciana jest cienka.
nie dość,z e napierda...ć będą cały dzień to jeszcze, jak znam życie, bedę miała kłopot.
akurat , jak mi czop odlazł i w każdej chwili moze się zacząć.
mieszkanie jest gminne i to obok też więc sobie mogę skoczyć.
a jeszcze, jak mi się wkują w moje przewody elektryczne to mi zrąbią elektrykę i wystrzeli cały sprzęt.
no i znów musze zaciskać kulasy a już było tak spokojnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

melduje się z rana...

Ania ale Ci współczuję tego remontu a żeby sraczki dostali i z kibla nie wstali to może im się odwidzi hałasować...

jutro jade na ktg...ciekawska jestem strasznie co tam się dzieje może maszyna coś wynajdzie bo ja nic nie czuję 😞 po co mi lekarz takiej nadziei narobił?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mam do was pytanie moze glupie ,ale za czasow jak w poslce chodzilam w ciazy tak nie bylo


z jakiego powody Wy jezdzicie na to KTG przed terminem?????
taka regula teraz jest???
pamietam,ze jak z Maja bylam po terminie to kazano mi sie zglosic do szpitala na Ktg ,ale po terminie 🙂
tak pytam z ciekawosci 🙂
tutaj w ogole nie daja na Ktg ja raz mialam wtedy przy tych plamieniach-a tak wcale
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Morphinum ja mojemu juz obiecalam tydzien przed swietami wiec spelnic obietnice kiedys trzeba 😁 😁JeZzzzO ALE wredna jestem 🙂 🙂 mam nadzieje,ze po urodzeniu dziecka wszystko u mnie wroci do normy bo normalnie chlop na lewo pojdzie 😁 😁 😁 😁
ale obiecalam sobie tym razem co by mu nadziei nie robic ze do porodu codziennie sex 😁zobaczymy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziendoberek 🙂
widze ze iskierka ma bole glowy ja podobnie, ale i tak najgorsze napady mialam w szpitalu cala glowa mi dretwiala od karku po nos 🤢
niunius sobie lezy spac nie chce troche ciagnie smoczusia 🙂 w nocy wstawalismy do niego 2 razy wiec chyba nienajgorzej, mam tylko problem bo czasem dostaje czkawki i sie biedaczek meczy 😞 co do ulewania to polozna wczoraj mnie pocieszyla ze tak do 4 miesiaca to normalne 🤢
kurcze jak tak Was czytam dziewczyny te ktore jeszcze w dwupaku to fajnie macie te obawy kiedy bedzie ten moment ze juz itp itd, niektore z nas maja juz inne zmartwienia, ale jeszcze troszki i wszystkie bedziemy nawijac o dzieciach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ellka no ponoć już od 38 tygodnia trzeba chodzic na KTG, bo wg lekarzy jest dziecko uznawane jako "donoszone" i moze w każdej chwili się urodzić. tak więc trzeba badac tetno - bo to najwazniejsze. wystarczy raz na tydzien do czasu terminu, po terminie juz czesciej. Ja wlasnie dostanę skierowanie na KTG (pewnie codzienne) przy szpitalu od mojego lekarza prowadzacego, bo jestem juz tydzien po terminie, dokladnie 40 tydzien i 7 dzien leci teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie!
Ja od rana sranko dopiero na 12 gin a tu dopiero 9 😠
Anka73 co do remontu to wiem co to znaczy a tym bardziej u sasiadow eh oby nie bylo tak jak myslisz i szybko sie uwineli
Ja miesiac po porodze mam sie wprowadzic do tesciowej spowrotem bo cala ciaze jestem u mamy ze wzgledu ze nie ma meza a miesiac temu sasiadka zalala chate haha to bedzie dopiero klimat male dziecko i remont 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anka, ale ja nie rozumiem jak to nic nie możesz zrobić? Gminne czy nie gminne, ale chyba kasę wyłożyłaś na remont i nikt nie ma prawa Ci dziur w ścianach robić? Bierz aparat i cykaj foty ścian, a później jak coś to się wykłócaj o swoje. Ja to tak tylko na chłopski rozum biorę, ale jakiś przepis do cholery na to być powinien.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mój lekarz w ogóle mi o ktg nie wspominał i nawet jak zapytałam to powiedział, ze nie ma takiej potrzeby.
myślę, ze kt jest zasadne wtedy gdy podczas badania tętna na wizytach są jakieś zaburzenia albo słabo odczuwalne ruchy czy zaprzestanie ruchów.
czyli ktg robi sie gdy coś jest nie tak.
no i moze rzeczywiście po terminie w celu większej kontroli i uniknięcia niepotrzebnych stresów i ewentualnego rozwiazania ciązy w razie zagrozenia.
tak sobie myślę, ale moze to też zależy od lekarza i jego praktyk.
mój nie jest zwolennikiem dodatkowych badań, nadprogramowych leków i takiego dmuchania na zimne.
w sumie to chyba takiego lekarza chciałam bo w ogóle nie zasiewał we mnie grama strachu a wrecz przeciwnie. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry 🙂

... ostatnio w nocy to juz tak sie mecze, lekarz mowi, ze glowka Malej jest strasznie nisko -
tak nisko, ze ciagle smyra mnie w kroczu ( najgorsze uczucie jakie doznalam w calej ciazy ), naciska mi pecharz ( mam obolaly - lece do kibla a tam tylko kropelka) a ostatnio to jeszcze lapie mnie jakis paraliz nogi 🤔 ... zaczynam marzyc o tym zeby urodzic ☺️

o Ramka ello 🙂
... ja jeszcze nie urodzilam a zazdroszcze wszystkim Brzuszkom, ktore rodzily i juz sa w domu ☺️

Ania73 ale Ci wspolczuje tych remontowych klimatow ...
jak juz bylo ok to znowu jakas sraczka, ech ...
ale jakos dziwnie mi to brzmi, ze sasiad zapowiada,ze sie moze do mieszkania przebic 🤔
powalilo ich wszystkich 😠

trzymam kciukasy za dzisiejsze badania i wizyty -
oby same dobre newsy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...