Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

tak Bogusia 🙂

jak Wy znajdujecie czas na brzuszka?? Jesteście Mamami,macie do ogarnięcia dom, wypady na zakupy czy inne obowiązki, praca. Ja mam do ogarnięcia Lenkę nie pracuje teraz w te śniegi rzadko chodzimy na spacery zazwyczaj nie musze gotować a jak gotuje to tylko dla siebie i Lenki bo Jacek je to co jego mama robi a i tak mi brakuje czasu 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja brzucha czytam rano przy sniadaniu jak jemy z Ha.
Potem jak drzemie a potem jak jest brzydal.
Sa dni ze sie nie da wiejsc a sa dni że mozna pofolgowac sobie.

Hania jest ze mna jak robie obiad itd i raczej grzecznie sie bawi ( o ile nie ma inneych dzieci w poblizu 🙂).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kciuki za mamę Anki.

U nas smok jedynie do spania jest niezbedny w ciagu dnia ograniczony do najmniejszego minimum.

Co do brzucha to czas mam jedynie w pracy.
Wieczory i weekendy odpadaja bo to czas dla naszej rodzinki.

Ja tez taka niecierpliwa z zabkami bylam wydawalo mi sie ze to kwestia tygodnia az bedzie widac caly.
A tu prawie miesiac i dopiero teraz młody ma cała pierwsza jedyneczke widoczna.
Boski widok jak sie smieje 😁
Uwielbiam te jego zebole teraz czekamy az drugi urosnie.
A gorne jedynki chyba sa blisko wyjscia z dziasel to dopiero bedzie widok 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miśkowi dopiero niedawno skończyły wychodzić dolne jedynki a przebiły sie pod koniec sierpnia 🤢
Michas sie zakochał bo az przerwał jedzenie zeby taniec zobaczyc 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziaa - fajowskie 🙂
u nas jedna dolna jedynka wyrosła cała b szybko, a druga sie wlecze i nie moze dogonić tej pierwszej - to samo dwójka dolna.
górne jedyny idą jednocześnie i codziennie jakby mikrometr dłuzsze 🙂
jednak idą proste tylko w cholernym rozstawie. dolne natomiast krzywulce straszne. moze gdyby szły jednocześnie to byłoby inaczej.
nie wiem dlaczego bo i ja i bartek dół mamy ok.
dzieki za kciuki 🙂 wierzę, zę pomogą tak jak wiele razy juz pomogły.
ilonko, ja też czasem nie daję rady, zwłaszcza ostatnio przede wszystkim dlatego, ze Aro nie pozwala mi przy kompie siedzieć.
a przyznam sie, ze czytam często brzuszka z doskoku ale przez niego (jęki, płacze, szrpanie mnie) nie rozumiem co czytam, zapominam bo wciąz przerywam czytanie, potem nie wiem co odpisać i wkurwia mnie to najnormalniej, ze "wypadam z obiegu" brzuszkowego.
wieczorem często was doczytuje ale wtedy juz nie mam siły zwyczajnie, was juz nie ma bo spicie a ja mam jeszcze kilka innych też ważnych rzeczy do ogarniecia na kompie i tak to jest.
zakładka bo znów nie pamietam co tam jeszcze pisałyście ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie poszlam spac, poszlam zahajcowac bo cos zimno w domostwie sie zrobilo, a Iggi nadal spi, a ja zgrywam zdjecia na kompa i pije kawe z tesciowa.

ja mam czas na brzucha- jak Igor spi, lub jak jest z ojcem, najczesciej mam czas wieczorem, bo jak pracuje to dopiero wtedy mam czas.

no od jutra znow do pracy wiec beda wieczorki z brzuszkiem 😉

Nikola - ZARĄBISTA!!! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anka kciuki za mamuske 🙂
madzia twoja cora jest mega!heh filmik poprostu wymiata!


laseczki wy zawsze macie dobre pomysly co moge kupic mojej szwagirce na 25 urodziny?dodam ze jest jajcara wiec smieszne pomysly jak najbardziej!
myslalam o koszulce z jakims smiesznym napisem ale co??? 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bogusia spróbuj np wprowadzic kołysanki. Jak ja moje oduczałam bujania na rekach do snu (którego babcie nauczyły 😠 a ja musiałam oduczać 😠 ) to puszczałam im kołysanki. teraz wiedza, że jak słysza kołysanke , czas spać 🙂 oczywiście sporadycznie sie zdarza, że zamiast spac tańcza 🙂, ale ogólnie to działa 🙂 polecam duet Turnau-Umer. ulubiona kołysanka G&N to : "bajki iskierki" i "ach spijcie moje dzieci" 🙂 oczywiście nic od razu, ale po paru wieczorach może pomoże 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikolka mnie rozwaliła. Madziaa podsunęłaś mi pomysł z tymi kołysankami, bo moja tylko przy cycu odlatuje- znaczy wsadzona do łóżeczka też, ale popłakuję, a teraz przy ząbkowaniu nie chcę jej męczyć. Podczas karmienia cycem będę puszczała kołysanki i może się uda z czasem bez cyca spokojnie odlecieć 😁
Czas wolny? U mnie sporo, bo Babka ma ładne drzemki- dzisiaj od rana 3h, teraz znowu kima na razie 30 minut. Średnio przesypia za dnia ze 4h, więc i pranie zrobię, ugotuję i pogram w gry na kompie albo poćwiczę 😁 A czasami się lenię jak nie mam weny na nic. Przy takim dziecku żyć nie umierać- chociaż czasami nie przeczę mam na nią nerwa jak się drze, jeść nie chce, ale to są pierdoły 😁 Jak nie śpi, to nie ukrywam non stop musi być ze mną, nawet jak na dwa metry do kompa odejdę to pruje japę, nie zawsze, ale bardzo często. Mimo to nie mogę narzekać.
Ciąża dla mnie super czas- fakt byłam słoniem i do tej pory mi to zostało, ale super ją przechodziłam, więc tylko robić dzieci w moim przypadku 😁 Finisz był już lipny, ale było minęło 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Miśkowi śpiewałam jak było kiepsko z zasypianiem teraz w 80% przypadków zasypia w kilka minut albo sobie mruczy jakis czas i zasypia w końcu. Na zasypianie nie mogę narzekać - choć zdarza sie kryzysik.
Misiek potrafi długo bawic sie sam. Ale zaczynają mu się schizy gdy wychodzimy z pokoju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tylko wiecie, potrzeba paru dni, żeby sie dziecko przyzwyczaiło, więc nerwy Was nie ominą 🙂 ale opłaca się pomęczyc te pare dni 🙂 najlepiej stosować metodę 3-5-7. I oczywiście jak mi to mówili, ważne jest powtarzanie co dzień ych samycg czynności mniej więcej w tych samych godzinach, oraz po włożeniu dziecka do łóżeczka mówienia "regułki" np: jest juz póżno. mama z tata ida spać, więc XXXXX tez musi zasnąć. dobranoc. wiem, że głupio to brzmi ale naprawde działa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...