Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
🙂 Hanka bandytka 🙂 moja Nadia wyjada psu kamę z michy na szczęście słychać jak to robi
Morf twoja mała ma super przemianę materii z tego co opisujesz to wali kupsztale jak talala więc nie nastawiaj się na super wagę na plusie
dalej pracuję ale dobranoc 😘 jeszcze zaglądnę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
jestem, jestem. potwór spi 🙂
Brawo Lily, brawo Loli i brawo Ha 🙂
zdolniachy 🙂
Agatko, współczuje, to jeczenia i włażenie na mamusie jest powiedziałabym wkurwiające.
emilko - to juz niedługo i ty sie pomęczysz 😉 😁 😁 😁
ale was pocieszę: minie ten koszmarny upierdliwy miesiąc od momentu pierwszego wstania i dziecko będzie juz bardziej stabilne, juz nie będzie tak upadać, a jeśli nawet to wiekszą ma kontrolę i bardziej juz umie chronić głowę. do tego umie zejsc ze stania do pozycji lezącej, pełzającej czy raczkującej.
oczywiście nie ma znów 100% - go luzu bo zaczynaj sie inne akcje i wszystko co stało na poziomie 40 cm trzeba piętro wyzej ulokować, zabezpieczyć gniazdka, obrusy, kanty, szuflady, szafki bo palucha łatwo przytrzasnać.
najgorsze to jest to, ze gorąca herbata, która do dziś mogła spoko stać na ławie, dziś juz stać nie powinna - ALE TY JESZCZE O TYM NIE WIESZ.
wyrabiajcie w sobie z góry takie nawyki odstawiania "wyzej" zeby nie było jakieś przykrej sytuacji.
dzieciak w każdym momencie moze zrobić coś nowego o czym nie pomyślałybyście, ze potrafi.
Aro mnie juz parę razy zaskoczył i nie chcę mysleć co by było gdybym akurat sie nie obróciła od robienia mu np. kaszki (3 min. a dziecko na żyrandol ci wlezie 😁 😁)
teraz zerkam co pół minuty, jak coś robie i jestem odwrócona.
ech.. i znów elaboracik 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jako, z emnie zdublowało to wrzucam spam z wczoraja:
Aro w nowym "ciuchu" - chyba kopiuje lady gagę 😁 😁
[URL=http://img835.imageshack.us/i/wpuzzlu1.jpg/][IMG]http://img835.imageshack.us/img835/5452/wpuzzlu1.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
no i ćwiczacy Aro - klata jak u pirata 🙂
[URL=http://img227.imageshack.us/i/wicz1.jpg/][IMG]http://img227.imageshack.us/img227/6572/wicz1.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
[URL=http://img812.imageshack.us/i/wicz2.jpg/][IMG]http://img812.imageshack.us/img812/8277/wicz2.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
a tu próba mikrofonu 😁 😉
[URL=http://img11.imageshack.us/i/wicz3.jpg/][IMG]http://img11.imageshack.us/img11/7558/wicz3.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe klapi kupa swinki w buzi mnie zabila 😁 😁 😁
u nas dzis lizane byly kolka od wozka i wycieraczka na przedpokoju
przy okazji prawie zwalila na siebie wozek
w starym foteliku z auta jezdzi po dechach, po calym pokoju bo koniecznie musi na niego wejsc
po prostu fantastycznie jest ! 🙂

dobra
tez spadam
bo Dzieciak mnie dzis znowu wykonczyl

spokojnej !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja pierdziele Ania73
Aro Ci zaraz chodzic zacznie
no nie moge ! 🤪

LOla to zalicza wlasnie poczatkowa faze wspinania sie - stania
wiec prawie wszystko konczy sie upadkiem
ale oczywiscie cwiczy te swoje nowe umiejetnosci z uporem maniaka, 24h na dobe, non stop kolor
wchodzi na wszystko
koniecznie chce wejsc na szafke nocna z naszego lozka
pokazuje jej, ze moze byc "bam"
ale oczywiscie nic nie kuma i ma mnie w tylku 😁
a ja dymam na kolankach za nia jako asekurant 🥴 😲 😲 😲

no nic ...
ide !
bye !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to ja jeszcze skromnie relacje od pediatry:
szczepienie bez płaczu i jak narazie bezkomplikacji 🙂
panie pielęgniarki sie osrały na widok kawalera do tego stopnia, ze chyba im ktoś za to płaci albo przychodnia walczy o jakąś nagrodę 😉
kawaler wazy 9 100 i jest to 50 centyl
mierzy :75 i to jest 75 centyl
wszystko ok i cacy, jądra w mosznie, napletek ok, odbyciak bez skazy, skóra piękna, włosy, rzęsy i paznokcie świadczą o pełni zdrowia, rozwiniety fizycznie na 11 miesiac.
proporcjonalny i spory w klacie.
ogólnie jestem szczęsliwa, ze mamy to juz za soba 🙂
end
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jeszcze troche podymasz na czworaka i będziesz spokojniejsza o nią.
dobrze, ze "cwiczy" to szybciej sie nauczy i będziesz luźniejsza.
narazie zęby zagryzaj i nerwy w kieszeń.
ja wspominam to koszmarnie ale pewnie zaraz znów bedzie taki moment "tragiczny", np. jak będzie siegał łapą na blaty, kuchenkę itp. wyskokości meble.
to bedzie trzeba uważac ze wszystkim co gorące, z garami na gazie - ech... jak pomyslę to mi sie klocek szykuje 😲 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest co robic jak bobo wstaje co chwile. Misiek już nas nieźle z tym wykańcza. Chyba narazie zakleje tasma szuflady rzadko używane do których Miś ma dostęp bo dzisiaj znów paluchy sobie przyciął. Jedna szafke juz tak "zabezpieczyłam" 😎
Cwaniak czasami powolutku drepta przy kanapie a ja mam wtedy sranie bo akurat w tym miejscu nie ma dywanu. Jutro musze jakiś większy zamontować. Zawsze chociaż trochę złagodzi upadek, a nie tak na gołe panele. Nawet piruety mu się zdarzało przy upadku zrobić, a ile razy rył nosem podłoge to juz nie zlicze. Ciągle staje przy telewizorze i w niego wali. Oczy mu się zagotują. Przynajmniej teraz mniej telewizora używamy przez to.
Wszystko chce miec a już najbardziej to co my akurat używamy. Kwiatek juz pożegnał się z tym światem, choinka i dekoder ledwo daja rade, myszka dziwne ze jeszcze działa, a laptop dzisiaj stracił klawisz - ledwo udało mi sie go naprawić. Ciagle próbuje przedostać sie od kanapy do stołu. Z reguły mu się udaje bo stolik dość blisko stoi ale dzisiaj był odsuniety więc miał trudniej i ledwo chwytał brzeg stolika. Kilka razy mu się udało, aż w końcu rypnął jak długi obił sie o stolik i kaloryfer. Tym razem nie zdarzyłam go złapać. Myślałam że krew się poleje. Ale jak można sie domyślić nie zrezygnował. Ja to się dziwię że on cały fioletowy nie jest 😮
To sobie machnęłam wypracowanko 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurcze cała jestem wysypana w jakiś liszajach plecy jak ospa dekold masakra a szyja żywy ogień i tzk nagle....oczywiście poczytalam na necie - świerzb, liszaj i łupierz jakis tam nazwany od fraglesa oby dziecka nie zarazić ogólnie fuuu.....
najlepsze że we wszystkich przypadkach ujawnia się w chronicznym niewyspaniu stresie - więc komplecik walnęlam i bądź tu mądra!! plecialam po szyi sudocremem zobaczymy jutro czy ją w ogóle bedę jeszcze miała
spadam spać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
NEW też powiedziałam mężowi, że Babka ma przemianę materii po nim, co zje to od razy wysra.
Kurde przez Misia nawet małe sukcesy mojego dziecka jakoś mi umykają- otóż bestie sprawnie przemieszcza się metodą turlano pełzaną po mieszkaniu, potrafi zrobić kiwaczka, ale jeszcze brak synchronu więc się gibie 😁 Za to pięknie siada z czworaka i jak upada asekuruje główkę 🙂
To chyba tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Spamy piękne i bravo dla Arona dzielniaka super klatowca.

Upadki mam za soba jakoś lajtowo to przeszłam.Ha uczyla sie wstawac na klatce swinek.a tam dobre trzymanie maiala. Tylko Franek wywindowal wyżej bo go zrzycała z półki.
I kurcze tez robie sie posrana w kwestii kuchenki bo jak wyciagnie lapki to dosiega.

Teraz mam gorszy temat. Ona zaczęła kombinowac jak wejść na łóżko i już zadziera nogę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bravo dla Babki.
jak dziewczyna ruszy to Morf - meliska, meliska i meliska 🙂
Aro nogi zadziera jak Ha ale narazie za wysokie progi... 😁
Ha to ma długie girasy, Aro z tych niskozawieszonych 😁 😁 ai rogówka nasza wyższa niz standard wiec moze jeszcze troche czasu minie zanim wlezie.
kurki od kuchenki juz z łatwością maca, narazie nie umie przekręcić, tzn umie tylko nie wie, ze to sie przekręca.
jakby zaobserwował to by kombinował a wiem to bo jak są zabawki takie co jast takie pokrętełko i jak mu pokzaywałam, ze to sie kręci to potrafił 🙂
na szczęście mam tą kuchenkę co trzeba przytrzymać kurek wciśnięty i przekręcony jednocześnie przez dobrych kilkanaście sekund zeby płomień sie zapalił więc jako tako mam luz, tylko niestety piekarnik elektryczny i wystarczy cyknąć 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to ja tez sie witam 🙂

no to kurcze mam przesrane 🥴
bo u nas kanapa niska
juz teraz LOlek chce wchodzic ( narazie sie podciaga )

u nas kuchenka indukcja
wiec stresu duzego nie bedzie
ale jak za gara zlapie to juz nie wesolo 🥴

bogusia nic nie chwalisz Misia 😉
a on tez juz niezle zapindala z tego co piszesz 😁 🤪

ANia73 teraz to ja rozumiem skad u Ciebie tyle puzzli !
chyba tez dokupie jakies
bo to moje Dziecko chociaz ma ich troche
zawsze spadnie tak zeby glowa przypierniczyc w dechy 🥴

i chociaz tez ma odruch chronienia glowki
to przy wspinaniu nie ma to niestety zadnego znaczenia
a juz sadzilam, ze jak troche umie sie sama asekurowac to da rade
dupa tam !
sa sytuacje gdy wali prosto nosem, bokiem, glowa, czolem itp itd
ech 🙂

a tak w ogole to
Dzieciak nie spi od 7, tylko zjadla i juz daje czadu
czyli wspinamy sie od rana, gdzie popadnie i na co sie da 🥴 😁

NEW oby Sudocrem pomogl !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry
Miś już odbębnia pierwszą drzemkę. Wtał przed 8 i przywitał nas kupą 🤢 Wygoniłam męża do oporzadzenia bo mi się nie chciało. Była licytacja- ja mówię ze wstawałam do Misia w nocy to on mówi że też wstawał. Może i wstawał ale raz a ja 3 lub 4 hehe
Miś już armagedon w pokoju robi. A jak zobaczy drzwi otwarte od razu dyla na korytarz. Narazie ma lekkie obawy przed wyłażeniem tam ale już by chciał eksplorować nieznane tereny. Kiepsko bo tam schody. Trzeba bramkę na wiosne zamontować.
Ja to czasami nie wiem co mam robić czy latac obsrana za Miśkiem i go ciagle asekurowć czy dać mu większe możliwości zrobienia sobie guzów. Ciąle go trzymać nie mogę bo się nie nauczy ale ja to zawsze widze oczami wyobraźni jak sobie jakąś większą krzywde robi 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobitki,

Nocka ok ale wczorajszy wieczor masakra.
Młody zasnał o 20 ale o 21.30 obudzil sie z rykiem i tak przez 1.5 godziny co zasnal to zaraz mordka sie wykrzywiala i placz.
O 23 usnał porzadnie i tak do 7.30 bez zadnej pobudki na mleko.
Zęby go męczą jak nic jedyneczka górna juz sie przebila cała i wczoraj wlasnie wypatrzylam gorna dwojeczke przebijajac a sie wiec to pewnie tak go wczoraj meczylo.
Bidula moja.

Co do wspinania, wstawni itp.
Ogolnie masakra, oczy wkolo glowy i to jeszcze malo zeby upilnować łobuziaka.
Ale to prawda co Anka napisala jak dziecko opanuje wstawanie to pozniej ladnie tez asekuruje sie schodzac do siadu czy pelzania.
Pokretla od kuchenki na szczescie mamy na plycie kuchenki wiec nie ma szans zeby mlody je odkrecal wiec z tym luz ale pewnie znajdzie sie milion innych zeczy ktore mlody wynajdzie sobie do zabawy.

Spamy rewelacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek nie potrafi sam usiąść ze stania. Chyba że ma interes - czyli leży koło niego jakaś interesujaca rzecz. Wtedy mu nie przeszkadza nawet jak mocno klapnie na tyłek. A tak to jeczy i trzeba go ściągać. Raz stał przy stoliku ii tak sie rozbeczał jakby go ze skóry obdzierano, bo nie potrafił usiąść 🤢
U nas z zębami dalej cisza. No ja nie wiem czy normalne żeby była taka długa przerwa w wyrastaniu 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...