Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
mi chodzi o zgłoszenie dziecka do zusu.
ja ubezpieczenie mam ale po mimo tego
pracowałam Ksawi nie był zgłoszony do ZUS
po urodzeniu bo papiery zaginęły
i zgłoszony został w grudniu.

To trzeba to dziecko zgłaszać, żeby mogło być leczone bezpłatnie, czy nie?
Głupia już jestem 😮 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kobitki,

Dopiero teraz mam chwile zeby do was zajrzec.
W pracy urwanie głowy , nie wiem w co pierwsze lapska wsadzic. Obłęd.

Nie wiem czy sie chwalic czy nie zeby czasem nie zapeszyc, ale moja mlodziez 3 noce przespala juz cale bez zadnej pobudki 🙂

Zęby ida na calego i jak na razie wyszla nam prawa jedynka gorna i pcha sie dwojka lewa gorna wiec mlody zabojczo bedzie wygladal z przerwa 🙂

A teraz postaram sie doczytac was chociaz nie wiem czy zaraz nas znowu ludzie nie napadna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witamy w NOWYM ROKU bo ostatnio to przed Wigilia tu zawitałam ☺️
u nas okej zdrowi to najważniejsze reszte da się ogarnąc 😉
Adaś ząbkuje poza dwiema dolnymi jedynkami ma juz gorną lewą jedynkę i prawa dwójkę 😎
przez święta i okres poświąteczny troche rozregulowany harmonogram dnia ale od dziś już na stałe w domu więc dzień dwa i wszytsko sie ustabilizuje - mam nadzieje 😜
w nocy jeszcze budzimy się na mleko około 2-3 a potem śpimy do 8 więc jak dla mnie spora poprawa 🙂 w dzień jedna dłuuuuga 2-3 godzinna "drzemka" w południe i potem jeszcze jedna króciutka około 17-18 🙂
Adaś zaczyna sie robic inteligentnym dzieciaczkiem potrafi wymuszac jak to mówi moja mama patrzy takim błagalnym wzrokiem 😁 no i opanował raczkowanie na maxa póki co chodzi tylko przy meblach za rąrczki jeszcze sie nie garnie.
lece troszki doczytac co u Was 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
spamy super klata aro hehe 😎
uspokoiłam się bo przeczytałam jakieś 20 stron i widze że Adaś na poziomie rozwojowym kwietniowkowym 🙂
my kaszek nie zajadamy wogóle, tylko mleko obiadki deserki herbatniki i biszkopty 🙂
agata moja znajoma miala ten sam problem z bezmlecznym synkiem wlasnie na tepie9-10 mca wcinal kanapki jajecznice zupy wszytsko tylko nie mleko ale mu przeszlo i znow tylko mleko mleko wiec spoko.
emi trzymam kciuki za pisanie mgr 😘
iskra usmiech prosze sie nie smutac.
zakladka na turyste zwiedzajacego mieszkanie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaaaaa
i mam troszke pytań hehe ☺️
jakie macie pomysły na dzien babaci i dziadka mi spodobała się oferta allegro - magnesy ze zdjeciem na lodowke 😎
a czy myslicie juz nad buciakmi do chodzenia nam adas poki co smiga w skarpetach skorzanych albo mam takie ciuchowe skorzane ciapetki ale chcialabym zakupic juz jakis obow ale jak adas zacznie juz tak konkretnie garnac sie do chodzenia ponoc wazne jest aby byly wyzsze trzymaly kostke najlepiej ze znaczkiem "sdrowa stopa" ja mysle nad butami firm: gucio, lemigo, befado, kornecki - co za drozyzna 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tu jest link, maja tez inne formaty zamawiam jutro bo mi sie to spodobalo trzeba tylko jakies foty smiechowe wybrac
http://allegro.pl/dzien-babci-dziadka-magnes-foto-na-lodowke-b-duzy-i1393183339.html
dziewczyny ile wasze pociechy jedza mlkea na dobe? adas zajada 4-5 razy po 150 ml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejo

Ja też chcę więcej spamu 😜 😜 😜

Gu pije mało mleka z butli, zazwyczaj jeden raz dziennie 100 - 150 (albo wcale)
Dwa razy dziennie je kaszkę
Zupkę bezmięsną i obiadek z mięsem
Deserek (najczęściej jogurt naturalny z owocami ze słoiczka)
Kawałek jabłka, ciasteczko, czasem chleb z masłem
No i cycuś 😎

Ogólnie ostatnio mało jadł, ale już wraca do normy
Za to widzę że zaczyna gardzić cycusiem 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
podobno buty tylko dla ozdoby dopóki dziecko samo nie zacznie chodzić.
6 tyg. po tym, jak zacznie samo chodzić wskazana wizyta u ortopedy - nasz ortopeda tak mówił i zabronił nam prowadzać małego w jakichkolwiek butach.
ale moze inny lekarz powie co innego 🙂
zakładnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kobiety, mam mały problem.
chodzi o teściową.
odkąd przeszła tamta jednorazowa burza to jeśli chodzi o jej wpierd..e sie w wychowanie Aro jest okej, ale znów widzę, jak momentami zaczyna sie zapominać kobita.
niby zajebiście, wpada, pogada, przytrzyma coś tam ale...
znów zaczyna włazić mi do kuchni i przeglądać szafki, sama sie zaczyna obsługiwać, tzn herbę czy kawę sobie sama robie, ale też zagląda mi do lodówy i częstuje sie czym tam chce bez pytania potrafi zjeść Aro oststniego banana.
kurwa, jak ja tego nei trawie 😠nie wiem juz jak jej znów zasugerować, z emnie to irytuje.
do tego wpada do mnie, jka jestem sama zeby pomóc w kapieli Aro odkąd zaniemogłam na te plecy, ale kurwa wczoraj znów Aro przewrócił sie we wannie a ona go "pilnowała". przewrócił sie też w pokoju i uderzył mocno głową w szafke bo ona sie "zawiesiła".
ja mu kaszke robiłam, co chwila patrzyłam, a ona mówi: Ania rób mu tą kaszkę, przeciez ja patrzę i pilnuje zeby nie upadł.
3 minuty minęły jak rypnał.
ona, ze lekko sie otarł, ale ja słyszałam jak piznął no i darł sie mega 😲
potem jak go kąpałyśmy to ona go cały czas porównuje do bartka, ze tamten też nie lubił mycia głowy.
Aro teraz nie lubi ale lubił do momentu aż teściowa go "pilnowała" w wannie kiedyś i tak pierdolnął, że walnął sie głową o wypust wody, cały sie do tego zakrył wodą i od tamtej właśnie pory sie boi kąpieli ogólnie, boi sie głowy zamoczyć.
no i ja mu polewam głowę a ta krzyk: no ania!!!! tak to ty nie rób!!! nie lej, jak sie boi!!! chcesz mu zrobić jakąś krzywdę??!!
jak ja sie wystraszyłam, Aro aż podskoczył, ja zesztywniałam (bo zawsze jak sama jestem to tak mu myje, ze delikatnie polewam, on stoi bo usiaść nie chce wiec leci mu na buzię cośtam a ja przecieram odrazu ręka), odechciało mi sie myć no bo inaczej nie mam koncepcji, a ta niby pomaga, stoi i patrzy i na każdą czynność ma swój pomysł wiec cała kapiel to debata czy w takiej pozycji mu umyć dupe czy w takiej pozycji jajka sie lepiej myje czy srakiej.
mi chodzi o taką pomoc, ze ja mówię: przytrzymaj go teraz pod paszki i lekko do góry, to ja go namydle i spłuczemy, to samo z głową itp. a nie j.w.
ostatnia kąpiel skończyła sie tak, ze powidziała mi, zę nastepnym razem to ona mu głowę umyje.
no i mnie chuj strzelił 😠 😠
jak sie domyslacie nie będzie następnego razu.
dziś jestem znów sama i moze bedzi etrudno mu umyć tą główką, moze nie spłucze jej super dokładnie ale wiem, ze nikt mo nie będzie pierdolił nad głową, patrzył mi na ręce i to wiem na pewno, ze Aro nie walnie sie w głowę kolejny raz.
no i sie wygadałam.
sory
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja bym Ania na twoim miejscu powiedziała prosto z mostu stanowczym ale miłym głosem że prosisz o pomoc bo nie ma sensu po 9 m-cach zmieniać waszych przyzwyczajen wiec niech pomoże tak jak ty robisz a nie jak ona to widzi, niektóre laski to w osobie trzeciej mówią np. Aro zjemy bananka bo znów ci babcia bez pytania zje i nie bedziesz miał itp. ale dla mnie to nie za halo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...