Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

Ania już Ci sprzedaje przepis 🙂 wyszukałam go w necie specjalnie bo sama chce te pyszności jutro zrobić 🙂

Czas przygotowania: 70 minut
Czas pieczenia: 60 minut
Składniki

* - 30 dag sera żółtego
* - 1 szklanka majonezu
* - 5 jajek
* - 30 dag mięsa mielonego
* - 2 łyżki tartej bułki
* - 20 dag pieczarek
* - 1 cebula
* - tłuszcz
* - sól,oregano,bazylia,pieprz

Etapy przygotowania

Ser żółty zetrzeć na dużych oczkach tarki,dodać majonez i 4 całe jajka,wymieszać.Dużą prostokątną blachę natłuścić,wyłożyć pergaminem,który też grubą warstwą natłuścić.(Ta gruba warstwa tłuszczu potrzebna jest by później móc oderwać masę od pergaminu.)Masę wylać,wyrównać i wstawić do piekarnika nagrzanego do 200 stopni na ok. 25 – 30 minut.

W czasie pieczenia masy serowej przygotować farsz:

pieczarki umyć,zetrzeć na dużych oczkach,cebulę pokroić w kostkę,wszystko podsmażyć na patelni.Dodać do surowego mięsa.Dodać bułkę tartą,jajko,przyprawy i wymieszać.

Po upieczeniu masy serowej wyjąć ją z piekarnika,ale nie wyjmować z blachy,tylko od razu wyłożyć na nią farsz mięsny.Wyrównać.Następnie ostrożnie zwijać masę z farszem w roladę odrywając jednocześnie pergamin od masy serowej.Roladę można przełożyć do mniejszej blaszki lub pozostawić w większej i piec 30 minut.

Po upieczeniu kroić w plastry i podawać z pieczywem lub surówką.


A ja to jadłam z sosem czosnkowym i było pyszniejsze.
Co do zadzierania kiecy to ja się na to nie będę zgadzać przy obchodzie wystarczy że lekarz naoglądał się mojej szparki przez 9 miesięcy i na porodzie to teraz font od mojego Skarbu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

I jeszcze zdjęcie 🙂 [img size=300]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/rolada_serowa_medium_recipe_watermark.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie też już dosyć łaszków ale jakoś to ostatnio moje hobby tak pogrzebać i coś wygrzebać.
czyli odpuszczam carefoura to i stówka zostanie w kieszeni
😉
wczoraj segregowałam poraz kolejny ciuszki i dalej nie wiem czy mam po 5 komplecików z 56 i 62, ale chyba tak. 🙂
zawsze zamiast skupić się na policzeniu zestawów to się podniecam tymi słodziakami i nie wiem dalej co i jak :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
... ja tam moge i sama 🙂
tak czy inaczej - ja planuje jeszcze do takiej hurtowni podjechac ... bylam tam ostatnio na chwile ( przy okazji swoich spraw ) i widzialam, ze sprzedaja tez w detalu ... akurat tam gdzie bylam trzeba 10 PLN do kazdej rzeczy doliczyc a i tak niektore rzeczy ( czasami cale komplety ) wychodza korzystnie cenowo ...
... wiec jakbys chciala to Cie zabiore ...
sobie pogrzebiemy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja jesli chodzi o ciuszki to stopuje 🙂 tzn poczekam jeszcze do usg jak duuuza jest moja dziewczyna i jaka moze sie urodzic bo mam kupe ciuszków na 62 a 2 szt na 56 😁

mamy tu w kielcach taka hurtownie gdzie 3 szt kaftaników kosztuje jedyne 12 zł 😁 aale to później koło końca lutego 🙂

teraz skupiam sie na swoich zakupach 🙂 póki to jeszcze ja jestem w centrum zainteresowania 🙂

Emilka super wyglądasz 🙂 i dzięki za zdjęcie 🙂 bałam sie ze mam mały brzusio a mam podobny jak ty 🙂 więc nie jest malutki 🙂

ja to lece lulać 🙂 śłodkich snów, milutkich kopniaczków i upojnych przytulanek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
... jak dla mnie - odpada weekend bo w ten bedziemy sie przeprowadzac do nowego magazynu ... poza tym te hurtownie ( bo z tego co sie orientuje to tam jest kilka ) sa czynne w soboty do godz 15 a w niedziele w ogole ...
najlepiej byloby wiec jakos w tygodniu ...
dogadam sie z moim kochaniem odnosnie auta i dam Ci cynk 😎

a wiesz ... moj wczoraj strzelil focha, ze pozno wrocilam heh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamuśki 🙂
weekend w szkole odbębniony..pierwszy egzamin zaliczony na 5 :P
:P Jednak dwa dni z rzędu dojazdów do Warszawy wymęczyły mnie potwornie. No i po dłuższym chodzeniu brzuszek twardniał i ciągnął od dołu niemiło bardzo 🤨
Teraz relaksujemy się przy muzyce. Postanowiłam poeksperymentować z Mozartem (choć nigdy nie słuchałam) bo ponoć "bobki ciążowe" lubią muzykę poważną. Przyłożyłam słuchawki do brzucha, położyłam się i ...czekała. Po krótkiej chwili bobek zaczął kopać i się wiercić..mam nadzieję, że mu się podobało 🙃

Miłego wieczorka i kolorowych snów.
A szczypiorki ładnie dali czadu :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,
wróciłam ze sklepowego szału 🤪
ciuszki dla młodego w Tesco (pisałyście o przecenie Disneya; fakt, ale już mocno przebrane rozmiary 😞 I tak coś dało się wybrać :P
coś dla mamusi też się znalazło w galerii
no i obowiązkowo zakupy w ikea (to już chyba to słynne wicie gniazda...)
Wybraliśmy sobie też wózek (choć jeszcze nie kupowaliśmy) - Jedo Fyn 4DS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...