Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Madziaa na moją zgagę nic nie działa- mleko to pierwsze, po co sięgnęłam 🙂 Położna powiedziała, że mogę brać Rennie, ale po tym przechodzi mi na pół godziny i znowu mnie łapie, wolę więc wogóle nie faszerować siebie i dzidziuśka pigułami 😉
Pociesza mnie tylko to, że najprawdopodobniej dzieciątko będzie miało bujną czuprynę, jak sie urodzi 🙂 Położna mi mówiła, że wie z doświadczenia, że ZAWSZE tak jest: zgaga=dziecko z włoskami na główce 🙂 ona bynajmniej nie spotkała się z innym przypadkiem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
o to niektóre sposoby liczenia miesącyw ciąży:'

1/
0 - 4,5 pierwszy miesiąc
4,5 - 9 drugi
9 - 13,5 trzeci
13,5 - 18 czwarty
18 - 22,5 piąty
22,5 - 27 szosty
27 - 31,5 siodmy
31,5 - 36 ósmy
36 - 40 dziewiąty

2/
1-4 tydz.-I miesiąc
5-8 tydz.-II
9-13 tydz.-III
14-17 tydz.-IV
18-22 tydz.-V
23-27 tydz.-VI
28-31 tydz.-VII
32-35 tydz.-VIII
36-40 tydz.-IX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze dziewczyny ciężko za wami nadążyć. jeden dzień wolnego a tu 40 stron i godzinka nadrabiania 🙂
Witam wszystkie nowe mamuśki 🙂
A za dzisiejsze wizyty trzymam kciuki i czekam na wiadomośći.
A my wczoraj rozpoczeliśmy przeprowadzkę. Część rzeczy zawieziona reszta w weekend i jeszcze czekają nas zakupy sprzetu. Ahh niech to już się skonczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łooo Dziewuszki zbiłam perfum teściowej 😮 trzeba odkupić teraz 😞

U nas w Polsce nie są zbytnio za tą szczepionką a tym bardziej że nikt jej jeszcze nie podawał kobiecie w ciąży i nie wiedzą jakie są skutki tego.

Madzik M ale mi się zachciało tego Twojego torta 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć laski z brzuchami 🙂

Emi mam nadzieję, że będzie dobrze.

Dziewczyny, które mają dziś USG - kciukasy obowiązkowo zaciśnięte i od razu, jak wrócicie proszę zdać raport 🙂

Elkka mi w Szkocji nikt nawet nie wspomniał o szczepieniu :/ ale i tak bym się nie poddała, bo podobno nie ma żadnych badań, jak te szczepionki wpływają na ciężarne...ale lekarzem nie jestem i nie sugeruj sie moją opinią 😉

Basik na zgagę u mnie działa sok z kapusty kiszonej, ew. ogórków 🙂 podobno ma odczyn zasadowy i dobrze łagodzi kwas w żołądku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do odwiedzania czesto toalety,z tym nie mam jak narazie problemow,bardziej dokucza mi ten bol po lewej stronie,ale bylam na usg i nic zlego tam lekarz nie zauwazyl.masci nie pomagaja smaruje naproxenem.Brzuszek juz zaczyna sie robic okraglejszy ale to nie to ,podobaja mi sie takie duze brzuszki:P :P jak juz wspomnialam ruchow jeszcze nie czuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale mi zrobilyscie ochote na ogoraski kiszone... az slinka cieknie i malenstwo zaczelo skakac w brzuszku wiec chyba tez ma ochote 🙂

co do szczepien to dostalam dzisiaj list ze mam sie zglosic na szczepienie przeciw swinskiej grypie poniewaz jako kobieta w 2 trymestrze ciazy jestem w grupie zagrozenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do pomiaru tygodnia ciazy to jutro wskoczy mi 20 tydzien a lekarz w karcie napisze w poniedzialek 19/20 wiec nie wiem jak to sie liczy co i jak ale zdalam sie a lekarza i przyjmyje ze w poniedzialek bedzie 20 tydzien,
co do siusiania nie bije rekordow, latam normalnie raz w nocy i ze 5-6 w ciagu dnia,
co do szczepionki to nigdy sie nie szczepilam i teraz tym bardziej nie bede,
co do magnezu rozmawialam ze szwagierka ze lekarz go przepisuje jak jest rozwarcie zbyt wczesnie, jak brzuch jest twardy, jak miewa sie czeste skurcze, ona przyjmowala nawet 7 razy dziennie, ja poki co nie mam potrzeby go zazywac a lekarza zapytam tylko o ta krzywizne brzucha, ale juz wiem ze to dzidzius tak sie uklada wiec nie panikuje ale rano to dziwacznie wyglada jka calosc brzucha przetransportowana jest na prawa strone i tam gdzie jest ta gora to jest to twarde a dookola mieciutko,
jeszcze mam pytanko czy pobolewaja was plecy, mnie dopada raz w tygodniu bol miedzy lopatkami, kosmos, moze to wina ze mam okropna podusie do spania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...