Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
no prosze troszke mnie nie bylo i juz takie wiesci
amii trzymam kciuki za jutro
aniulka za twoja cesarke w poniedzialek, zazdroszcze wam ze juz niedlugo bedziecie tulic kruszynki
moniad aro sie pcha juz na swiat taki ciekawski jest?
basik witaj po przerwie juz mialam pisac ze sie nie odzywasz...
ja mam mega zgage zaraz mi wszystko wypali
wstawiam tabelke i bede to robic teraz codziennie co by dziewczynki numery dawały i sobie zapisywały [file name=kwietni__weczki_2010-afb080ef86da3378d9591f6a964e40aa.doc size=96256]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/files/kwietni__weczki_2010-afb080ef86da3378d9591f6a964e40aa.doc[/file]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wróciłam z "baletów" z kumpelką ale nie mam siły doczytać bo tak się najadłam, ze bączę teraz jak wieloryb 😉 :laugh:
a to wszystko dlatego, ze 3 godziny siedziałam na krześle i nie mogłam sie rozwalić, jak przystało na cieżarówę.
późneij była grana kanapa w innej knajpce ale juz było za późno i dopiero bączyć zaczełam, jak do domu wróciłam.

moze doczytam, narazie mi sie nie chce.
generalnie mam nadzieję, ze wszystko ok i że same pozytywne informacje mnie ominęły od tej 15-ej.

teraz szykuję Pipce jedzonko, a potem odpocznę bo sie zmęczyłam 😉 :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ANIA78 choc to juz drugi raz tez nie moge sobie tego wyobrazic,ze bede miec drugiego dzidziusia 🙂
jeszcze to do mnie nie dotarlo 🙂

Ja po 3 godzinnej drzemce dostalam powera i tez poprasowalam ciuszki malenstwa 🤪
juz mam gotowy zestaw do szpitala dla bejbusia 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja jednak spać nie poszłam i dokończyłam to co obiecałam Morfinie.

niniejszym zamieszczam swoje wypociny. nie jest tego dużo, ale tyle tylko było mi dane 🙂

zaczęłyśmy w sumie już nasz kwiecień" więc może przydadzą sie te wiadomości jeszcze innym mamuśkom 🙂


PORADY PRAWNIKA DLA PRZYSZŁYCH MAM

SĄ 2 DOKUMENTY, Z KTÓRYMI WARTO SIĘ ZAPOZNAĆ:

1) KARTA PRAW PACJENTA – można ściągnąć z Internetu
2) REGULAMIN PORZĄDKOWY SZPITALA – może być umieszczony na stronie internetowej szpitala jeśli szpital posiada takową), wywieszony w szpitalu

Mamy prawo do wyboru szpitala, w którym chcemy rodzić – czyli nie ma żadnej rejonizacji, nie musimy rodzić nawet w tym mieście, w którym mamy meldunek itp.

Wyjątki – gdy szpital może odmówić przyjęcia :

a) zbyt wczesny stan porodu – jeśli nie zgadzam się z decyzją odmowy przyjęcia mogę prosić o rozmowę z kierownikiem, przełożonym oraz mam prawo zażądać pisemnego zalecenia od lekarza odmawiającego mi tego przyjęcia

b) inny zakres świadczeń placówki – czyli np. trafimy do szpitala pullmonologicznego ten ma prawo odmówić przyjęcia

c) wydanie zarządzenia o chwilowym wstrzymaniu przyjęć do porodów – ze względu np. na jakąś epidemię, stan zagrożenia inne podobne

d) brak miejsc – to zależy od wydolności szpitala (za mało personelu, mało miejsc, brak wolnych łóżek)

w przypadku a) szpital ma obowiązek na żądanie wydać zaświadczenie o powodzie odmowy przyjęcia i nic więcej nie musi

w przypadku b), c), d) szpital nie musi się tłumaczyć ale ma obowiązek:
- znaleźć wolne miejsce winnym szpitalu,
- zawieźć do szpitala, w którym załatwił to miejsce ( dotyczy to tylko ciężarnej, osoba towarzysząca jedzie na własną rękę więc dobrze jest się w tym całym amoku dowiedzieć gdzie będzie zawieziona ciężarna )
- ciężarna nie ma wpływu na to, jaki szpital zostanie dla niej wybrany – można się próbować dogadać

- - zawsze ciężarna musi być przyjęta gdy zaistnieje bezpośrednie zagrożenie życia

Pamiętać należy, że sama porada też jest ŚWIADCZENIEM MEDYCZNYM

ŚWIADCZENIE MEDYCZNE musi spełniać następujące warunki:
Nie może być homeopatyczne – jeśli lekarz sugeruje leczenie homeopatyczne – to możemy od razu iść z tym do sądu.
Jeżeli świadczenie ma być eksperymentalne to musi być osobna zgoda pacjenta.
Nie można badać gorszym sprzętem, jeśli w danej placówce jest lepszy.

ODPŁATNOŚĆ:
Bezpłatne – standardowe świadczenia niezbędne
Za odpłatą – ponad standardowe świadczenia

Szpitale i inne placówki medyczne świetnie sobie radzą z obchodzeniem przepisów w tym temacie więc raczej nie ma co dyskutować (np. znieczulenie jest bezpłatne ale płaci się za gotowość zespołu medycznego do podania znieczulenia, ble, ble, ble – to tak w skrócie)
TAJEMNICA LEKARSKA – obejmuje wszelkie informacje, jakie pacjent powierzy lekarzowi podczas wizyty, pobytu w szpitalu( nawet o życiu prywatnym – jeśli zwierzy się lekarzowi podczas wizyty lekarskiej to lekarz ma obowiązek zachować tajemnicę. Jeśli powie mu to samo np. spotykając lekarza przypadkiem w sklepie to lekarz nie musi dochować tej tajemnicy).

Wyjątki w dochowaniu tajemnicy lekarskiej:
- za zgodą pacjenta
- instytucja przekazania innemu lekarzowi
- na zlecenie odpowiednich organów
- względy naukowe – np. studentom, ale tu można opisywać danego pacjenta jako tzw. „przypadek” bez takich danych, jak: nazwisko, imię, kiedy miał miejsce, w jakim szpitalu) nie można podać danych pozwalających, w jakikolwiek sposób na identyfikację pacjenta.

PACJENT MA PRAWO DO:
- informacji o stanie swojego zdrowia w każdej chwili
- zgody na wszelkie świadczenia (nawet na wkłucie) – i tu bierzemy pod uwagę nawet pobieranie krwi do badania: wydajemy jakby zgodę gestem podając rękę do pobrania krwi
Zgoda może być pisemna, ustna, gestem.
- opieki duszpasterskiej (powinna być jakaś lista wyznań – może być ich mało ale opieka taka powinna być zapewniona)
- kontaktu z osobami z zewnątrz – przez minimum telefon ogólnodostępny i skrzynkę na listy
Dodatkowo jakieś godziny odwiedzin
- prawo do wskazania 1 osoby towarzyszącej przy porodzie
- prawo do wglądu w dokumentację medyczną oraz jej kopiowanie na miejscu – może być odpłatne ( teraz jest chyba max 50 gr za stronę i nie powinno być więcej)

Jeśli któreś z tych praw zostaje naruszone możemy:
- zgłosić to do kierownika bądź innego przełożonego
- zgłosić do rzecznika pacjenta z NFZ
- zgłosić do rzecznika praw pacjenta (Komisja Lekarska)
- do organu samorządu zawodowego (Izba Lekarska)
- do organu państwowego ( np. złożenie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa)
- Kodeks Cywilny – roszczenie o odszkodowanie – tu niezbędny jest prawnik bo nieraz gra nie jest warta świeczki, a my się nie znamy


www. prawomedyczne.com
tu można zadać pytanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jecie?? to ja też idę coś zjeść :evil:

Ania a ja myślałam że to jakiś test 🙂 miałam już z zapałem robić 🙂

Ciekawe jak tam Monia...nie mam odwagi napisać smska ☺️

Kurcze Amii to mi się całą noc śniła w tej panterce 🙂 że ganiałyśmy po sklepach 🤪

Bolą mnie łydki 😞 chyba mi się żylaki robią 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam slonecznie 🙂 😘
rano jak tylko wstalam to po glowie mysli krazyly"ami dzis rodzi ami dzis rodzi" wchodze a tu jeszcze monia sie szykuje super 🤪
mam takie slonce w mieszkaniu ze jak szlam to zobaczylam cien na scianie i sie wystraszylam a to ja z brzuchem bylam 🤢
kurcze ale foty wczoraj zapodalyscie same laseczki a panterkowa amii wymiata 🙂
moj maz z samego rana dokonal na mnie gwaltu ☺️ milusio ☺️
oki kciuki zacisniete czekamy na wiesci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny nam szykują gorący weekend widzę.

Mam nadzieję zę wszystko pojdzie po Waszej myśli.

A u mnie już standard wieczorami ledwo chodze, tak mnie ciągnie w dole brzuch, w nocy też coś się dzieję i poranek podobnie.

Hania wiosnę czuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...