Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ja wiem,ze mają obowiazek!
..ale kurde,jak sie człowiek sprzeciwi ich leczeniu,a potem w dalszej czesci coś pojdzie nie tak,to powiedza ze to twoja wina,kur....de!
ehhh nie ma co debatować na ten temat,oby tylko monia nie cierpiała zadługooo,trzeba wierzyc,ze jednak lekarze wiedzą co robią!po cos kur..! studiowali medycyne! 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
irysek - laska wciąż mimo ciąż :laugh:
bogusia - widać młodość na buzi twojej.
ech, jak ja wam młde dupki zazdroszczę 🙂

a tu macie walenia w całej krasie dopiero w 35 tygodniu.
na tło nie patrzeć bo to klatka schodowa [img size=326]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/1a-500d1bea941841758a118a6a7e6fa440.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anka jak Ty jesteś waleń, to ja jestem zwalony waleń :P
Ramka jak widać Moni podają jakaś chemię i rezultatu nie widać, wiec ja się zapytam po co i dlaczego, mam prawo to wiedzieć i się nie godzić- no przecież siłą mnie kłuć nie będą. A tak w ogóle to w praniu wyjdzie. Jak coś to nie szastałam myszami w ciąży, to im w akcie zemsty zapodam po i na dokładkę zesram się podczas porodu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam morfologie raz robioną i siuski też. Później lekarz tylko sprawdzał mi u siebie w gabinecie hemoglobine i odczyn moczu. No i równiez obciążenie glukoza. Jeszcze tokso na początku raz i WR. W sumie nic więcej. No i teraz GBS. Ale chyba wyniki odbiore przed samym porodem hehe Bo nie chce mi sie jeździć do szpitala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chodzi mi o to w ktorym tyg robi sie ostatnie wyniki siuski krew i takie tam nie mowie o tych szpitalnych jak juz tam sie trafi tylko na normalnych wizytach ginekologicznych bo ja niby mam dobre wyniki tak twierdzi lekarz a ostatnio co co 2 tyg jakies skierowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ej ja to z 9 razy siku i morfo, grupa raz, glukoza raz, tokso 2 razy (ale drugi to dla siebie samej żeby się upewnić, bo mam koty) teraz ostatnio WR, bo podobno cyka 4 tygodnie.
Julka ja też mam dobre wyniki i ostatnie morfo i siku jakoś w 34-35 tygodniu miałam, nie chce mi się dokładnie sprawdzać, no i wczoraj byłam na tym WR i to ma być ostatnie.
Bogusia wytłumacz swojej ciemnej koleżance co to GBS?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anka73 - całkiem zgrabny z ciebie waleń... :P

:P :P :P :P :P

Julka - ja dostałam ostatnio skierowanie na badania w 36 tyg, w 38 mam wizytę i zobaczymy co dalej 🙂

Mam zamiar nie dać w siebie władować żadnej kroplówki czy czegokolwiek bez zgody a tym bardziej wiedzy. Wystarczy mi obowiązkowy antybiotyk na dzień dobry (GBS) 😞 😞 😞
Ale w porodzie nie sądzę że będę miała tak jasny umysł jak teraz i pewnie łatwo będzie mi coś zapodać 😞
Liczę tu na męża... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bogusia - jeśli będziesz miała wynik negatywny to spokojnie będziesz mogła dłużej posiedzieć w domu jak już poród się zacznie, nawet jak odejdą wody; jak się porządnie rozkręci i dopiero wtedy pojedziesz do szpitala będziesz miała znacznie mniejszą szansę na niepotrzebną kroplówkę z oksytocyną.
Ale jak GBS wyjdzie ci pozytywny to niestety trzeba walić do szpitala jak najszybciej po odejściu wód po antybiotyk.
A nie może ktoś za ciebie tych wyników odebrać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chodzi o posiew z pochwy i właśnei o paciorkowca i jeśli wyjdzie,z ę jest to matka przed musi dostać antybiotyk, jeśli zdązy się go podać
jeśli nei to maluch musi dostać zaraz po urodzeniu antybiotyk.
to badanie właśnie po to sie robi zeby ewentualnie uniknąć zbednego podawania antybiotyku maluchowi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę musiała szwagra po wynik pogonić. Pomęcze go wieczorem jutro to we wtorek podjedziemy. Szkoda że mi przez telefon nie może podać.

Julka ja to szpitalnych żadnych nie miałam tylko laboratorium szpitalne mi robiło. A ilość badań zależy od gina. Jeden każe co miesiąc a drugi jak mój zlecił raz a drugi to już u niego tak ogólnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jakomplet badań miałam na początku tak około 12 tyg.
potem naprzemiennie mocz i morfologię co wizytę czyli co 6 tygodni mocz i co 6 tyg morfo.
teraz dostałam znów zestaw : zółtaka, kiła i te podobne ale posiew mam zrobić jak najpóźneij sie da i podejrzewam, ze mi pobierze na następnej wizycie bo coś tak wspominał a to będzie mój 37 tydzień.
no i jeszcze jakies usg ale to też juz przed samym porodem jakoś tak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...