Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
My właśnie kończymy paczkę 2 i zabieramy się za 3; jeszcze ich nie oglądała, ale ą od 4 kg, więc nie powinny być za duże 😆

Basen: mam ochotę na zajęcia dla maluchów, muszę tylko trochę poczytać o różnych basenach; uważam że jest to bardzo dobry pomysł 🤪

Zlot: no dobra, niech będzie poniedziałek 😁 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Kropki mojej Misi tak wyglądają...lekarka mówi że to uczulenie.Tylko że ja nie wiem od czego niby? Nic takiego nie jem co by mogło ją uczulać a ubranka najpierw piorę w płynie a potem drugi raz w samej wodzie i prasuje z każdej strony. To co by ją mogło uczulić? Prawa strona buźki jest tak wysypana a lewa czyściutka ale za to na szyjce ma po obu stronach i już na ramionka schodzi no i na uszkach ma kilka kropek a reszta to taka niewidoczna kaszka.Kąpię ją w krochmalu na zmianę z oilatum i nic nie działa 😞 są dni że kropki są niewidoczne a czasem właśnie są takie czerwone 😞 wyglądają jak pryszczyki bo w środku jest coś białego a jak zasychają to wychodzi z nich taka jakby żółta wyschnięta ropka i kropka znika. Smuci mnie to że nie mogą zejść 😞 ale co zrobić samo wyszło samo zejdzie a tą maść wyrzuciłam jak poczytałam jakie ma skutki uboczne 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry
I kolejny upalny dzień...
Ilonka może to coś pyli w powietrzu i malutkiej skórkę podrażniło.

Młody właśnie bawi sie grzecznie paluszkami w łóżeczku. Kupe to żreguły raz na dwa dni wali i o różnej porze. Na modyfikowanym mlesiu to taka bardziej stała i lepiej się w pampersie trzyma.
Pampersy 3 to ja nie prędko spróbuje. Jedziemy na dwójkach bo Michałek to ma bioderka wąskie. Nigdy więcej nie kupie Huggisów. Nie lubie tych pieluch a nie było innych w sklepie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
też uważam że huggisy są do bani 🙂
zużyłam paczkę którą miałam i więcej nie kupię.

Ilona - z tymi uczuleniami to nie jest tak fajnie; to że coś wcześniej nie uczulało (np płyn) nie znaczy że nagle nie zaczęło 😞
a jesz marchewkę? mamusie karmiące często jadą na marchewce, ryżu i kurczaku, a właśnie marchewka często uczula 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wróciłysmy z kolejnego śmigania po hiperach, szukam w każdym hm spodni dla mnie, moja 10-letnia chrześnica je ma i są wyje...iste, tylko że cholera kupiła je dwa miesiące temu 😞 został mi jeszcze jeden w okolicy, czuje że marne szanse

my kończymy pake 2 i zaczynamy 3 🙂

Ilonka co do duszenia mam tak samo, więc chyba nie jestem jakaś inna, Michał mówi że tam nic nie czuje, a ja jakbym miała tam coś za ciasno 😞 A co do krostek, ciężko tak ze zdjęcia ale to nie jest masa potówek. Ja teraz jak karmię Maję to podkładam pieluchę żeby nasza skóra się nie stykała bo ją podrazniało, a dodatkowo zmieniłam płyn do kapieli na białego jelenia- tak szare mydło w płynie 🙂

My na basen idziemy po kolejnym szczepieniu, bo zgadamy się z pediatrą, Michał będzie się z nia kąpał bo ja sobie tego nie wyobrażam poki co, ale badania sobie zrobię bakteriologiczne, bo baby na tym baseniem musza mieć zaświadczenie od gina że są zdrowe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JoZo jem marchewkę ale od wielkiego dzwonu ale ostatnio jadłam tylko chleb z wędlinką i wodę piłam żeby sprawdzić czy małą jedzenie nie uczula nawet nie smarowałam masłem i kropki ani drgnęły. Mi się wydaje że to może ten tradzik do Nas się przyczepił i nie chce zejść. Pożyjemy zobaczymy ale środki ostrożności i tak trzymam 😉 idę kurz wyganiać z pokoju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody marudził. Ściągnęłam mu skarpetki i się od razu uspokoił. Jak będzie jeszcze cieplej to nie wiem co zrobię z małym. W pokoju mam prawie 28 stopni. Masakra 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztunia u mnie też pielucha dzieli nasze ciała.Nawet matka do córci poprzytulać się nie może 😞

Muszę się pochwalić że moje stroje na mnie pasują a jak fajnie cycuszki się prezentują 🤪 szkoda tylko że są te rozstępy chociaż mniejsze po maści na blizny a smaruje kilka razy dziennie czasem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duszenie nam jakoś idzie. Na początku to mi też ciasno było i miałam wrażanie jakby mi się tam taka górka zrobiła co blokuje i troche bolało. Ale to chyba wszystko psychika i strach że pękne i że bedzie znów boleć. Jak jestem rozluźniona całkowicie to jest prawie tak jak przed dzidaszkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusia ja Lencie rozbieram do naga kladę na podkład i przykrywam tylko pielusią dupcia się wietrzy mała sika na podkład i jest zadowolona 🙂

Moja teściowa jak przyjechała i poszła małą zobaczyć a Ona w krótkim rekawku śpi sobie a tesciowa do mnie: TAK W KRÓTKIM REKAWKU??
ja: TAK
ona: ALE JEJ ZIMNO
ja: A MAMIE JEST ZIMNO?
ona: ALE JA SIĘ RUSZAM
ja: A LENKA TO CO MUMIA? TEŻ SIĘ RUSZA

potem Lenka kichala bo kozucha jej w nosie sucha wisiała a teściowa NO KICHA NA KATAR TO OD TEGO ROZBIERANIA
ja do Lenci: ZARAZ MAMA KOZĘ ZAŁATWI I NIE BĘDZIE JUŻ SWĘDZIEĆ W NOSKU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michałek teraz urzeduje w samym bodziaku bez rekawów. W tesco maja takie fajne. Musze kupić jeszcze kilka.

Ja to chyba pokarm przez stres trace. Wczoraj jak mnie tatusko wkurzyl to poszlam odciagnac mleko. Z obu cycków wyszło 15 ml.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Stres wrogiem laktacji 🤨

Przed ściąganiem trzeba usiąść wygodnie, zrelaksować się i takie tam, patrzeć na dziecko lub jego zdjęcie i wyobrażać sobie wodospad... 😜 😜 😜
Rady jak cię mogę, zwykle da się zrobić, ale ten wodospad?!?
Ja nawet jak mamrotałam pod nosem niagara, niagara, niagara to i tak nie widziałm żadnego wodospadu 😜 😁 😁 😜
ani nawet strumyczka 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siedze i sie poce. Ratunku!!!

Ja chyba jeszcze spróbuje granulek homeopatycznych na laktacje.
Mrowienie w cyckach mi sie pojawiło jak zaczełam hippa natal pic. Wczesniej nic nie było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja własnie wróciłam ze saceru ale tylko 4 godziny dzisisaj bo na dzecz sie zanosi. Sąsiadka mi wózek pomogła wnieśc to mała jeszcze dosypa,

zlot w poniedziałek super- to co 12- 13? pod pominikiem czy pod zelona gęsią czy jeffsem 🙂

Może zadam głupie pytanie ale czemu czekacie na szczepienie przed pojsciem do supermarketu. to błonnica i tezec o ile wiem to musi byc skalecznie i to z brudem zeby sie zarazic.Albo ja nie świadoma jestem 🙂 hanka miła miesiac jak ja do hiper zabrałam 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapi ja się boję sepsy strasznie bo u nas dwoje dzieci złapało w tym jedno maleusieńkie a w takiej galerii tłumy ludzi i nie wiadomo kto jakie zarazki nosi na sobie poczekam jak mała dostanie pierwsze szczepienia obowiązkowe i dodatkowe i wtedy Mama ją zabierze na babskie zakupy 😉

U nas też na burzę sie zbiera mam nadzieje ze zaraz popada bo byśmy na spacerek wyszły u Nas dzisiaj 34 w cieniu 🤢 a rano o 7 było już 28 😮 straszna duchota mam rolety pozasłaniane żeby chłodniej było w domu a Lencia buja sie na huśtawce bez przykrycia to ma jakiś wiaterek chociaż.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...