Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Agatta - ja nie mam żadnego planu, tzn nie rozmawiałam o tym z lekarzem
kieruję się ogólnodostępnymi planami
i daję Guciakowi:
- obiadek z (łyżeczką kaszy mannej) - póki co pół słoiczka, bo więcej nie daje rady, jeszcze bez mięsa bo niedawno zaczęłam, ale za niedługo będzie i mięso i 1/2 żółtka
- deserek - daję pół słoiczka; jak zacznie ładniej jeść obiadki to i deserku więcej dostanie
- kleik/kaszka ryżowa - około 120 ml na moim mleku (docelowo około 150 ml)
a do tego cyc do oporu 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiek dostaje pół słoiczka dziennie raz deserek raz obiadek. Ja już mu daje jakiś czas te po 6 miesiącu. Wszystko mu wchodzi bez oporów. Bardzo mu ostatnio smakowało ragu. Nie wiem jak to się pisze. Lekarza tez nie pytałam jak z dieta. Myśle że zaczne mu dawać powoli i obiadek i deserek. I dziecko mi awanture robi bo już chrupka zjadł 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no wlasnie tez dowiedzialam sie dzisiaj, ze mam podawac gluten
no to zakupilam kaszke z glutenem i bedziemy jechac 🙂
pytam o te plany zywieniowe
bo ja narazie LOlce daje smakowac wszystko/rozne rzeczy
ale chcialabym zeby juz zaczela jesc jakos regularnie te sloiki - tak jak je mleko
bo narazie to wolna amerykanka 🙂
no, ale powoli sobie ustalimy jakis cykl dnia - cisnienia nie ma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agatta - no właśnie ta kaszka manna w małej ilości do obiadku to ekspozycja na gluten
(mówią że po 2 miesiącach ekspozycji można już dawać duże ilości kaszek i innych produktów z glutenem, ale kiedyś nie było takich wytycznych i gluten jadły w dużych ilościach pewnie młodsze dzieci i też oki; to w razie gdyby dziecko miała szansę zachorować na celikię to taka ekspozycja zmniejsza to ryzyko, dla zdrowych dzieci nie ma znaczenia czy będzie czy nie i czy potrwa 2 miesiące czy krócwj)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
9:00 butla Mleko Modyfikowane
12:00 obiad ze sloiczka, albo moja zupka pomieszane ze sloiczkowym
15:00 butla bo to zazwyczaj jest na spacerze
18 kasza albo deser albo pół na pół
21 z minutam po kąpieli butla

w mędzy czasie chrupk kukurydziane no i od wczoraj owoce w skarpecie 🙂


p. s gerber zrobil mleko modyfikowane kupilam. zobaczymy jak temat podejmie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O KURCZE! JAK HANUŚ PIKNIE SIEDZI! 🤪 🤪 🤪

a w chrupkach kukurydzianych jest gluten?

chciałam pochwalić Matysię:
pierwszy chrupek zjedzony! 😁 (ale rozpoczęłam rozszerzanie diety bez sensu zupełnie ☺️ ☺️:blush 🙂 jak kupimy kamerę to pojedziemy z dokarmianiem na całego 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja karmię podobno jak Jozo, cyc do oporu, wieczorkiem kleik ryżowy na moim mleku, ale nie jest to ostatni posiłek, cyc jest zawsze przed snem 😁 Z tego względu, że mi dziecko dzisiaj psikusa z drzemkami zrobiło, trochę wcześniej je zaliczyła obiadek był po 15, tradycyjnie pół słoiczka, to jest zamienne z deserkami u mnie, które też traktuje jako posiłek (skoro soki przecierowe tak trzeba traktować)- zauważyłam, że Anieli bardziej podchodzą obiadki niż deserki 🤢
Szczerze mówiąc, to nie wiedziałam o tym glutenie, ale przemyciłam już, bo jest on w gotowych słoiczkowych kaszkach Hippa, a kilka razy małej dawałam (niestety jest też tam cukier 😠 )
Wczoraj jak byłam u lekarza, to powiedziałam babce że daje już słoiczki, a ona że dobrze, tylko na razie mięsnych nie dawać, a ja że już dwa razy z mięsem dałam i było ok, to nic nie powiedziała, więc nie wiem co o tym myśleć 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć mamuski

nie doczytam sorki, ale dzisiaj troszkę z Wami posiedzę 🙂
chłop ma wychodne a ja z Mają w domku, Maja właśnie coś ciśnie

co u nas?
MAja wyppiła wczoraj 100ml NAN2 ale nie pomogło w spaniu
mam chyba coraz mniej mleka, praca, stres i rzadkie odciąganie dają swoje 😞 smutno mi no ale trzeba kiedyś miskę od cyca odstawić
Majka siedzi 🙂, potrafi usiedzieć sama na kocu, owszem zdarzają się bomby na czoło

poza tym u nas oki a co u was, może jakiś skrót
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...