Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej mamuśki
Padam na świnkowy pyszczek dzisiaj w pracy chwycił mnie kręgosłup nie potrafiłam wstać z krzesła łzy same leciały ból nie z tej ziemi pielęgniarka dała mi zastrzyk i troszkę pomogło przywieźli mnie do domu a tu mega przeszkoda jak wejść na 1 piętro 😜 wchodziłam prawie 15 minut a jak dotarłam do drzwi to byłam zlana potem w domu masakra bo wszyscy chcą jeść no co tam że obiad od wczoraj w lodówce wydałam polecenia odgrzania i już na 4 poszłam do łóżka leżę jak pies pluto przeze mnie Arunia nabił sobie guza i aż skaleczył główkę zanim mama zwlekła się z łóżka Piotrek zmieniał Werce kroplówkę wtedy a Pati poszła z psem 🥴
jeśli mogę Wam coś doradzić to decydujcie się na dziecko za rok jak maluszki będą miały 3 latka albo skończą 2 u moich dziewczyn jest różnicy 2,5 roku i powiem Wam że było ciężko jak cholera bo Patka cofła się w rozwoju jak Wera się pojawiła zaczęła znowu sikać w pampersy, jeść z butelki jak nie ma kto pomóc to jest masakra mówię to z autopsji
Iskierka wózek polecam mam taki sam teraz w śniegu też się sprawdza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja to spac lece o 22 lub 23
i mimo tego, ze LOli przesypia juz cale noce
i tak wiecznie jestem niewyspana, kurde
a jeszcze czesto drzemke walne z Dzieckiem w ciagu dnia tak ze 2 h
i caly czas niedospana jestem ..
zycie bym przespala gdyby nie LOli 😁

irysek jesli chodzi o wage - u mnie to samo ...
anoreksja i przytyc nie moge

powiem Wam, ze ja tez nie kumam jak Wam Dziewczyny przychodzi ochota na drugiego Malucha
albo jestem juz za stara, albo jakas leniwa, albo nie wiem juz co ...
LOlusia jest bardzo spokojnym Dzieckiem
a i tak czasami mam wszystkiego dosc

emilko nie miej do siebie pretensji
ja tez czasami przepraszam LOlke za swoje nerwy ...

u nas w domu soczki i herbatki przegrywaja z woda
LOlka lubi wode najbardziej

dobra
spadam do kina
spokojnej ! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wyprasowałam Majonezowi ubranka, mąż o dziwo posprzatał w kuchni i poszedł do wyrka grzać kołdę i co do mych uszu doszło? że też wspólną ogląda a tak się wzbraniał 🙂 haha

ja idę myc się i do męża może coś zagadam 🙂 🙂

Maja ma ostatnio akcję rzep do nogi, chodzi za mną i wyje na ręce ale skutecznie unikam i mam nadizeje że to niebawem przejdzie, ale bardzo jest chętne do prowadzenia za ręce, ipowiem szczerze że widzę ze te kroki stawia oraz smielsze, precyzyjniejsze i zasuwa czasem szybko. A najbardziej ją lubię jak rozbieramy ją w łazience i woda do wanny się leje piszczy jak szalona, my ją goła przy wannie stawiamy i ona na paluszkach zagląda co tam w wannie się dzieje i piszczy prześmiesznie 🙂

miłej nocki

P.S. a drugiego mi się chce, bo Majonez taki udany, a poza tym mam ostatnio kapę pracowniczą i nie chce mi się do tej roboty chodzić 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a propo drugiego dziecko to Misiek uwielbia towarzystwo takich maluchów jak on.
Jak byli w poniedziałek znajomi ze swoim synem to jak tylko go zobaczył to sie cieszył i chichral bez przerwy. Sprawdzali swoje buźki wzajemnie i Misiek jak tylko miał okazję to sie na nim opierał albo po nim przełaził 😮

Morfi trzymamy kciuki za Michałka i za siostre. Oboje się wycierpią nie mało 😞
Wiem że wszystko sie ułoży i w nowy rok wejdą pełną parą i bedzie tylko lepiej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja już marzę o parasolce na wiosne bo z ta moja kolubryną wejsc na to 2, 5 wysokie piętra to rzygać mi sie chce.

zrobimy sciepe na urodziny i sie kupi.
Własniezmienilismy zdanie a propo foteilka i kupimy taki sam tylko w mniejszym przedziale wagowym 9-18 bo sa bezpieczniejsze.
oszalec mozna.

Monia tulaski ja wiem co to znaczy bol w kregosłupie, kiedy nie chodzilam jakis czas...
najgorszy bol w zyciu, morfina...ale nie mialam wtedy 3 dzieci ani nawet 1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja od razu założyłam zakup fotelika 9-18, na chłopski rozum wydały mi się bezpieczniejsze i starczy do ok 4 roku życia więc kupa czasu. Mój typ jak na razie maxi cosi tobi- drogi, ale może ze wsparciem rodziców się uda.
BTW słyszałyście, że od stycznia ma skoczyć vat na foteliki i wynieść nawet 23%, teraz jest 7%. 😞 😞 😞 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
morfi kciuki za Michalka, zeby wszystko dobrze sie skonczylo!!! i juz dosc tych chorob, taki maluszek 😞

iskra pokazalam mezowi twoj typ wozka- spodobal mu sie, wiec mysle ze taki kupimy 🙂

p.s. kuzwa znow sport uprawialam, znowu stracilam kalorie, co zjadlam to spalilam ☺️ szkoda ze na mego Lubego sport nasz nie dziala tak jak na mnie 😜
ide jesc

kciukasy za wszystkich chorowitkow monia oj ty dzielna kobieto!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agatta ciesz sie ,ze lola lubi wode,emilka tez,chociaz soki tez pije,nie moze tych dzieciecych herbatek granulowanych,jest po nich cała wysypana,może tylko jabłkowa z melisą,pije zwykłe herbapolu albo vitaxu owocowe.
Wozek graco miałam dla remika ,polecam.
Jesli chodzi o różnicę wiekową miedzy dziecmi,polecam 4lata 🙂rewelka 🙂
nie przemawia do mnie hasło"odchowamdwojke na raz i spokój"
każde z dzieci potrzebuje mamy w pełni,niewobrażam sobie emki 1,5rocznej czy remika i malucha paromiesiecznego....chcąc niechcąc musze starszemu odmawiać czegoś na rzecz młodszego,teraz tez tak mam ale remik rozumie a dlaczego rozumie?
bo jest starszy i wtedy gdy potrzebował mnie wiecej,był mniej samodzielny lub wcale była ja,pomagałam,teraz terz to robię ale już o wiele mniej,on chodzi do przedszkola ,ma swoje zainteresowania,kolegów,mnóstwo fajnych pomysłów.
Pomaga mi,kocha siostre,wie co to znaczy miłośc do siostry.
Młodsza siostra nie jest dla niego udręką tylko szczęsciem,oczywiście ,że czasem robi jej na złość,dokucza,ale jak się mu zwraca uwagę to tego nie robi.
Tak samo nigdy jej nie skrzywdził,nie bije,nie kopie,nie drapie,no niewiem co jeszcze,a dlaczego tego nie robi?bo jego wiek jest dostosowany do tego by mieć młodsze rodzeństwo.
Nie mniej jednak uwarzam,że najwiecej zależy od nas rodziców,jak przygotujemy starszaka do tego ,że bedzie miał rodzeństwo 🙂
starszak wiadomo zrozumie wiecej niż maluch.



Emka mi ostatnio popłakuje przez sen,myślę,że się obudziła,podchodzę a ona spi.
Wiecie może czemu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie jak dobrze pojdzie bedzie 5 lat roznicy, za rok zaczynam staz na nauczyciela mianowanego, a trwa on 2 lata i 9 miesiecy, wiec po zdaniu mianowanego bierzemy sie do dziela (choc moze to i byc predzej jesli bedzie jakis psikus 😜) choc tak bym chciala zeby w drugiej ciazy nie miec juz niczego procz rodziny na glowie, teraz studiowalam bronilam mgr jak maly mial 3 miesiace, wiec chcialabym troche odpoczac w drugiej ciazy 😜

ale jak nie mialabym tego stazu to mysle ze zdecydowalibysmy sie na drugiego bejbika jak maly mialby 2-3 lata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja muszę wznowić z mężem temat
lżejszej spacerówki..
ten nasz wózek waży jakieś 16kg,
nie ma z tym problemu bo mieszkam na
parterze, ale jakby był lżejszy to łatwiej by się prowadzało..

ja planuje kolejne, ale za jakieś 5lat jak wyjmę
spiralkę 😜 będzie Zuzia 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to oczywiscie wybor rodzicow kiedy zdecyduja sie na 2 Dziecko
ale ja osobiscie zgadzam sie w 100% z Iskierka
nie wiem czy kiedys w ogole bede miala 2 Bobasa ( bo mlodsza sie nie robie )
ale LOli chce poswiecic tyle czasu ile sie da
majac drugie dziecko teraz - nie moglabym tego zrobic tak jak bym chciala

a tak w ogole to Dzien Dobry 🙂

NEW ja juz na Allegro
nie mam do nikogo zaufania 🤢

LOla od wczoraj ma 1 czerwony policzek
nie dwa - tylko jeden 😮
nocka koszmarna
Dziecko ciagle sie budzilo
jeczala przez sen, poplakiwala
bidulka moja jedyna
Dziewczyny jak cos Wam wpadnie do glowy co to moze byc
to bede wdzieczna za wszelkie rady
bo zaczynam sie martwic 🥴

Monia tule !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...