Skocz do zawartości

Dziewczynki ratunku | Forum o ciąży


TITINKA

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ratunku kochane
Czy któraś z was potrafi interpretować wyniki badań genetycznych testu prisca?Dokładnie chodzi mi o Beta HCG i PAPP-A?Mam wyniki,które strasznie mnie niepokoją a niewiele z nich rozumiem.Do tego bez jakiś podanych norm.Całość dla 12 tygodnia ciąży.
Mój wynik Beta HCG to 61.53(i przy tym strzałki w górę)
a PAPPA-A to 2324(i również strzałki w górę)
Mam straszny niepokój w serduchu i błagam o pomoc
Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Titinka Nie wiem co Ci powiedzieć, ale u mnie w wynikach badań, strzałki w górę oznaczały poziom wyższy niż norma. Ale to jeszcze nie ma powodu do niepokoju. Nieprawidłowy, zawyżony wynik testu Pappa nie oznacza choroby płodu, ale oznacza podwyższenie ryzyka, które należy zweryfikować innymi metodami - biopsją trofoblastu, lub amniopunkcją. Nieprawidłowy wynik testu może oznaczać inną patologię, dlatego w przypadku prawidłowego wyniku amniopunkcji wskazana jest szczególna opieka nad ciężarną i ewentualna diagnostyka -np. ultrasonograficzna w drugim trymestrze.
Napewno przy Zespole Downa Pappa jest obniżone a HCG podwyższone.

A swoją drogą nie masz na wyniku badań żadnego komentarza?

Tzrymam kciuki za Ciebie. Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku.
Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Małalenko dzięki za informację.Okazało się,że wynik który odebrałam nie był kompletny i dopiero 2 dni później otrzymałam opis tego numerycznego.Wprawdzie jest krótki,a upewnię się dopiero jak usłyszę dobre słowa od lekarza ale wszystko wskazuje na to,że prawdopodobieństwo aby nasza dzidzia miała jakieś wady genetyczne jest niska.Kamień spadł mi z serca,ale tak czy owak jakieś obawy są.O niczym innym nie marzę jak o tym aby dziecko było zdrowe.I pewnie w tych marzeniach nie jestem sama wśród ciężarnych przyszłych mam.
Pozdrawiam
TITINKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi owe badania robi się pomiędzy 12 a 14 tygodniem ciąży.Ja miałam robione w 12 tygodniu-najpierw bardzo dokładne USG,na którym były uwzględnione wszystkie ważniejsze pomiary np.główki dziecka bądź przezierność.Następnie uzupełnieniem tych badań miały być badania z krwi sugerujące czy dziecko rozwija się prawidłowo jak na swój wiek oraz czy nie ma przypadkiem schorzeń genetycznych.Dzięki tym badaniom można stwierdzić min.zespół Downa,zespół Edwardsa,a także rozszczep kręgosłupa.Wczesne wyrycie związane jest z możliwością leczenia niektórych schorzeń już w okresie płodowym.Jeśli wynik jest negatywny tzn.że jest niska wartość procentowa na zachorowanie,jeśli niepewny bądź pozytywny wykonuje się dalsze badania.Ja za USG genetyczne nie płaciłam tzn było w ramach normalnej wizyty w gabinecie.A sam test(podwójny-tak nazywa się w tym okresie ciąży)100zł.W późniejszym okresie to test potrójny.Z jednej strony polecam tego typu badania,bo faktycznie wiadomo jak pokierować ciążę w razie podwyższonego ryzyka.Z drugiej strony owe oczekiwanie na sam wynik to katorga,bo jakby nie było chodzi o dalszą przyszłość Twoją i maluszka.do tego moje wyniki badań nie były kompletne za pierwszym razem i miałam wrażenie,że coś jest nie tak,a dopiero po dwóch dniach okazało się,że dostałam uzupełnienie badań wraz z opisem.Na szczęście wszystko wskazuje na to,że moja dzidzia rozwija się prawidłowo.
Pozdrawiam serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...