Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Co do świadczeń, to nie wiem, jak pozostałe mamuśki, ale ja rodzinnego na Bartka nie odbieram, bo mi się szczerze mówiąc nawet nie chciało załatwiać tego stosu papierów w stu urzędach po to, by dostać te chyba 68zł. Śmieszne to jest dosłownie.
Jak się Wikusia urodzi to załatwimy rodzinne, ale niech sobie leci na konto i tam leży. Powystrzelać tych złodziei wszystkich po kolei 😉
Haribo dziecku zwędziłam ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wrocilam 🙂Padnieta,ale jakos zyje.Nogi mnie napie......
Badania zrobiłam jutro albo w piatek odbieram wyniki.

A teraz cappucino obok mnie i wkraczam na allegro.pl 🤪 🤪 🤪

Dzisiaj pytałam o pieluchy tetrowe w sklepie dzieciecym te kolorowe chce to 4.30 jadna 😮A na allegro kupie nawet od 2.20zl.

Dajcie spokoj oni wszystko chca tak jak w Unii jest,ale kuzwa u nas czlowiek zarobi np:8 zl/h a w unii?Te ich rodzinne to smieszne jest.Jak ktos sie mnie w De pyta ile mamy w Pl rodzinnego to mowie,ze nie ma takeigo czegos.Wstyd jest powiedzic 50zl czy ile to tam jet.Ja mam szczescie,bo na malego w De biore i na drugie tez bede tam brac.Jest roznica miedzy 50zl,a 160euro.Ale co my mozemy.....

Ja z Krus-u za urodzenie dziecka dostane jakies 2tys.Tak bylo przy Niko teraz nie wiem ile jest.To na wozek,lozeczko i podstawowe rzeczy wystarczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Astra napisał(a):
Co do świadczeń, to nie wiem, jak pozostałe mamuśki, ale ja rodzinnego na Bartka nie odbieram, bo mi się szczerze mówiąc nawet nie chciało załatwiać tego stosu papierów w stu urzędach po to, by dostać te chyba 68zł. Śmieszne to jest dosłownie.
Jak się Wikusia urodzi to załatwimy rodzinne, ale niech sobie leci na konto i tam leży. Powystrzelać tych złodziei wszystkich po kolei 😉
Haribo dziecku zwędziłam ☺️



uuu to jest 68zl.hehehhe ja nawet nie wiem.Ja tez na poczatku bralam to dzwonili ,ze rodzinne prosze z konta wybrac.Poj.....wiecej na paliwo dalam niz to bylo warte.I zrezygnowalam po czasie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Astra napisał(a):
Dzień dobry 🙂
Widzę,ze mowa była o zatruciu ciążowym. Już pisałam,ze moja teściowa przez to ma syna z porażeniem mózgowym...To jest cholerstwo, ale w tych czasach łatwo można zapobiec, bo co rusz mamy badania i wizyty u lekarzy, a 25 lat temu tak nie było niestety. U niej to wszystko szybko poszło. Odebrała wyniki i widziała,ze białko w moczu, ale kiedyś mało kto wiedział co to moze oznaczać. Do lekarza była umówiona za tydzień, a na drugi dzień zaraz po odebraniu wyników spuchła jej twarz i nogi w kostkach. Nie połączyła tych dwóch spraw i czekała na wizytę dalej...I się nie doczekała, bo się zaczęła akcja porodowa, a to był koniec 6 miesiąca i nic się nie dało zrobić 😞 Dobrze,ze żyjemy w takich czasach,że mamy dobrych lekarzy, Internet, masę poradników i wiele innych rzeczy.


dlatego ja izuni sugeruje zeby na to zwróciła uwage. tym bardziej ze białkomocz sie pojawia dopiero na koncu zazwyczaj. ja np mam go od poczatku, i monitoruje moja ginka. cisnienie oki, i dzis nawet noghi ogladała, czy w kostkach jest oki. takze przynajmniej moja ginka jest swiadoma. ta laska co pisałam ze na patologii ze mna lezałą to włąsnie tez była jej pacjetnka.
ja jak wspomniałam byłam u ginki, mocz w normie i krew, nio oprcz tego białka, ale jest go teraz od ostatnich kilka wyników tylko slad, i nic sie nie zdieje oprócz etgo wiec ok.
przy badaniu tetna płodu okazało sie ze chyba dzidzia inaczej lezy i na USG widziałam, główka jest juz na dole, mam nadzieje ze tak zostanie do porodu. nio i kruszynka okazała sie DZIEWCZYNKA> w koncu sie pokazała 🙂 hehe maz uradowany, ja tak czułam od poczatku,w iec metoda na płec przynajmniej u mnie niezawodna. teraz zostało imie dla naszej córci: IGA, Klaudia, Joanna czy jakie tam jeszcze?? miała byc Iga ale cos wszyscy oprócz nas kreca nosem, wiec nie wiem sama. ale pewnie tak zostanie. ZUzia tez z siostry zadowolona 🙂
ja na zwolnieniu do 16 stycznia i chyba musze szukac lekarza. chyba czas wrócic do mojego gina prywatnego z popzredniej ciazy. ale jeszcze troche czasu do namysłu mam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo Ewcia, to chłop teraz będzie miał urwanie głowy z trzema babami na karku hehe 🙂 a jaki będzie z niego kochany rodzynek 🤪 Iga ładna imię, moja koleżanka z liceum zmieniła sobie imię z Aleksandra na Iga. Ale Joanna też ładnie i chyba rzadko teraz dają tak na imię małym dziewczynkom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewci@ napisał(a):
Astra napisał(a):
Dzień dobry 🙂
Widzę,ze mowa była o zatruciu ciążowym. Już pisałam,ze moja teściowa przez to ma syna z porażeniem mózgowym...To jest cholerstwo, ale w tych czasach łatwo można zapobiec, bo co rusz mamy badania i wizyty u lekarzy, a 25 lat temu tak nie było niestety. U niej to wszystko szybko poszło. Odebrała wyniki i widziała,ze białko w moczu, ale kiedyś mało kto wiedział co to moze oznaczać. Do lekarza była umówiona za tydzień, a na drugi dzień zaraz po odebraniu wyników spuchła jej twarz i nogi w kostkach. Nie połączyła tych dwóch spraw i czekała na wizytę dalej...I się nie doczekała, bo się zaczęła akcja porodowa, a to był koniec 6 miesiąca i nic się nie dało zrobić 😞 Dobrze,ze żyjemy w takich czasach,że mamy dobrych lekarzy, Internet, masę poradników i wiele innych rzeczy.


dlatego ja izuni sugeruje zeby na to zwróciła uwage. tym bardziej ze białkomocz sie pojawia dopiero na koncu zazwyczaj. ja np mam go od poczatku, i monitoruje moja ginka. cisnienie oki, i dzis nawet noghi ogladała, czy w kostkach jest oki. takze przynajmniej moja ginka jest swiadoma. ta laska co pisałam ze na patologii ze mna lezałą to włąsnie tez była jej pacjetnka.
ja jak wspomniałam byłam u ginki, mocz w normie i krew, nio oprcz tego białka, ale jest go teraz od ostatnich kilka wyników tylko slad, i nic sie nie zdieje oprócz etgo wiec ok.
przy badaniu tetna płodu okazało sie ze chyba dzidzia inaczej lezy i na USG widziałam, główka jest juz na dole, mam nadzieje ze tak zostanie do porodu. nio i kruszynka okazała sie DZIEWCZYNKA> w koncu sie pokazała 🙂 hehe maz uradowany, ja tak czułam od poczatku,w iec metoda na płec przynajmniej u mnie niezawodna. teraz zostało imie dla naszej córci: IGA, Klaudia, Joanna czy jakie tam jeszcze?? miała byc Iga ale cos wszyscy oprócz nas kreca nosem, wiec nie wiem sama. ale pewnie tak zostanie. ZUzia tez z siostry zadowolona 🙂
ja na zwolnieniu do 16 stycznia i chyba musze szukac lekarza. chyba czas wrócic do mojego gina prywatnego z popzredniej ciazy. ale jeszcze troche czasu do namysłu mam 🙂



super,ze wyniki sa dobre.Moj gin tez mnie informuje o tych wszystkich chorobach.Ostatnio sprawdzalam wypisy z pierwszej ciazy i sie okazalo,ze wlasnie na zakazenie bakteryjne i białko w moczu lezalam w szpitalu.Skleroze mam 🙂Ale co tam......trzeba na wszystko zwracac uwage.

Ciekawi mnie poziom mojej Hb.Mam cicha nadzieje,ze sie zatrzymala w miejscu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
izunia1986op napisał(a):
Wrocilam 🙂Padnieta,ale jakos zyje.Nogi mnie napie......
Badania zrobiłam jutro albo w piatek odbieram wyniki.

A teraz cappucino obok mnie i wkraczam na allegro.pl 🤪 🤪 🤪

Dzisiaj pytałam o pieluchy tetrowe w sklepie dzieciecym te kolorowe chce to 4.30 jadna 😮A na allegro kupie nawet od 2.20zl.

Dajcie spokoj oni wszystko chca tak jak w Unii jest,ale kuzwa u nas czlowiek zarobi np:8 zl/h a w unii?Te ich rodzinne to smieszne jest.Jak ktos sie mnie w De pyta ile mamy w Pl rodzinnego to mowie,ze nie ma takeigo czegos.Wstyd jest powiedzic 50zl czy ile to tam jet.Ja mam szczescie,bo na malego w De biore i na drugie tez bede tam brac.Jest roznica miedzy 50zl,a 160euro.Ale co my mozemy.....

Ja z Krus-u za urodzenie dziecka dostane jakies 2tys.Tak bylo przy Niko teraz nie wiem ile jest.To na wozek,lozeczko i podstawowe rzeczy wystarczy 🙂


a czemu bierzesz rodzinne w DE?? mozna tak jak w Polsce mieszkacie?? nie tzreba miec obywatelstwa czy zcegos?? załatw i dla mnie hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Astra napisał(a):
Oo Ewcia, to chłop teraz będzie miał urwanie głowy z trzema babami na karku hehe 🙂 a jaki będzie z niego kochany rodzynek 🤪 Iga ładna imię, moja koleżanka z liceum zmieniła sobie imię z Aleksandra na Iga. Ale Joanna też ładnie i chyba rzadko teraz dają tak na imię małym dziewczynkom.


nio mi sie Asia podoba tez, ale maz mówi ze Jemu tylko joanna a Asia nie. zobaczymy. zreszta troche smiesznie bedzie jak bedzie Zuzanna i Joanna. wiec mzoe zostanie ta Iga. grom tam z tym niezadowoleniem innych, nam ma sie podobac, i dziecku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewcia, wszystkim i tak się nie dogodzi. Jak dacie na imię, tak dacie, wszyscy się szybko przyzwyczają i będzie po krzyku.U mnie też dziwnie reagowali na Wiktorię, ale w dupie to mam. Mnie się podoba i tak ma być 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewci@ napisał(a):
izunia1986op napisał(a):
Wrocilam 🙂Padnieta,ale jakos zyje.Nogi mnie napie......
Badania zrobiłam jutro albo w piatek odbieram wyniki.

A teraz cappucino obok mnie i wkraczam na allegro.pl 🤪 🤪 🤪

Dzisiaj pytałam o pieluchy tetrowe w sklepie dzieciecym te kolorowe chce to 4.30 jadna 😮A na allegro kupie nawet od 2.20zl.

Dajcie spokoj oni wszystko chca tak jak w Unii jest,ale kuzwa u nas czlowiek zarobi np:8 zl/h a w unii?Te ich rodzinne to smieszne jest.Jak ktos sie mnie w De pyta ile mamy w Pl rodzinnego to mowie,ze nie ma takeigo czegos.Wstyd jest powiedzic 50zl czy ile to tam jet.Ja mam szczescie,bo na malego w De biore i na drugie tez bede tam brac.Jest roznica miedzy 50zl,a 160euro.Ale co my mozemy.....

Ja z Krus-u za urodzenie dziecka dostane jakies 2tys.Tak bylo przy Niko teraz nie wiem ile jest.To na wozek,lozeczko i podstawowe rzeczy wystarczy 🙂


a czemu bierzesz rodzinne w DE?? mozna tak jak w Polsce mieszkacie?? nie tzreba miec obywatelstwa czy zcegos?? załatw i dla mnie hehe



mój maz pracuje w Belgii,ale zameldowany jest w Niemczech .A w Belgii to sa powiedzmy na delegacji caly rok.Czy jakso tak to jest.No i mi przysluguje rodzinne 🙂Ale dostaje jakies 20 euro mniej niz osoba tam mieszkajaca-hheheh.Z mila checia Ci zalatwie tylko jak 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
izunia1986op napisał(a):
ewci@ napisał(a):
izunia1986op napisał(a):
Wrocilam 🙂Padnieta,ale jakos zyje.Nogi mnie napie......
Badania zrobiłam jutro albo w piatek odbieram wyniki.

A teraz cappucino obok mnie i wkraczam na allegro.pl 🤪 🤪 🤪

Dzisiaj pytałam o pieluchy tetrowe w sklepie dzieciecym te kolorowe chce to 4.30 jadna 😮A na allegro kupie nawet od 2.20zl.

Dajcie spokoj oni wszystko chca tak jak w Unii jest,ale kuzwa u nas czlowiek zarobi np:8 zl/h a w unii?Te ich rodzinne to smieszne jest.Jak ktos sie mnie w De pyta ile mamy w Pl rodzinnego to mowie,ze nie ma takeigo czegos.Wstyd jest powiedzic 50zl czy ile to tam jet.Ja mam szczescie,bo na malego w De biore i na drugie tez bede tam brac.Jest roznica miedzy 50zl,a 160euro.Ale co my mozemy.....

Ja z Krus-u za urodzenie dziecka dostane jakies 2tys.Tak bylo przy Niko teraz nie wiem ile jest.To na wozek,lozeczko i podstawowe rzeczy wystarczy 🙂


a czemu bierzesz rodzinne w DE?? mozna tak jak w Polsce mieszkacie?? nie tzreba miec obywatelstwa czy zcegos?? załatw i dla mnie hehe



mój maz pracuje w Belgii,ale zameldowany jest w Niemczech .A w Belgii to sa powiedzmy na delegacji caly rok.Czy jakso tak to jest.No i mi przysluguje rodzinne 🙂Ale dostaje jakies 20 euro mniej niz osoba tam mieszkajaca-hheheh.Z mila checia Ci zalatwie tylko jak 🙂


hehe nio to chyba nie ma jak, naprawde, bo my mieszkamy i pracujemy oboje w polsce 😞 stety albo niestety. ale poki co ja na urzad nie moge narzekac, nagrody, trzynastki i jakos leci do przodu, a maz projektant to i hałtury po pracy w domku i prowizje od zaprojektowanych urzadzen i sie kreci. wiesz co... mzoe nie ma co załatwiac, 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewci@ napisał(a):
izunia1986op napisał(a):
ewci@ napisał(a):
izunia1986op napisał(a):
Wrocilam 🙂Padnieta,ale jakos zyje.Nogi mnie napie......
Badania zrobiłam jutro albo w piatek odbieram wyniki.

A teraz cappucino obok mnie i wkraczam na allegro.pl 🤪 🤪 🤪

Dzisiaj pytałam o pieluchy tetrowe w sklepie dzieciecym te kolorowe chce to 4.30 jadna 😮A na allegro kupie nawet od 2.20zl.

Dajcie spokoj oni wszystko chca tak jak w Unii jest,ale kuzwa u nas czlowiek zarobi np:8 zl/h a w unii?Te ich rodzinne to smieszne jest.Jak ktos sie mnie w De pyta ile mamy w Pl rodzinnego to mowie,ze nie ma takeigo czegos.Wstyd jest powiedzic 50zl czy ile to tam jet.Ja mam szczescie,bo na malego w De biore i na drugie tez bede tam brac.Jest roznica miedzy 50zl,a 160euro.Ale co my mozemy.....

Ja z Krus-u za urodzenie dziecka dostane jakies 2tys.Tak bylo przy Niko teraz nie wiem ile jest.To na wozek,lozeczko i podstawowe rzeczy wystarczy 🙂


a czemu bierzesz rodzinne w DE?? mozna tak jak w Polsce mieszkacie?? nie tzreba miec obywatelstwa czy zcegos?? załatw i dla mnie hehe



mój maz pracuje w Belgii,ale zameldowany jest w Niemczech .A w Belgii to sa powiedzmy na delegacji caly rok.Czy jakso tak to jest.No i mi przysluguje rodzinne 🙂Ale dostaje jakies 20 euro mniej niz osoba tam mieszkajaca-hheheh.Z mila checia Ci zalatwie tylko jak 🙂


hehe nio to chyba nie ma jak, naprawde, bo my mieszkamy i pracujemy oboje w polsce 😞 stety albo niestety. ale poki co ja na urzad nie moge narzekac, nagrody, trzynastki i jakos leci do przodu, a maz projektant to i hałtury po pracy w domku i prowizje od zaprojektowanych urzadzen i sie kreci. wiesz co... mzoe nie ma co załatwiac, 😉


tez tak mysle 😉W uredach jest dobrze.Kolega pracuje w strazy panstwowej i tez sobie chwali 🙂
A my jakos tak musimy sobie radzic.Moze kiedys to sie skonczy 😉Ciesze sie,ze maz ma takie uklady w pracy i zawsze tak trzeba to moze do domu jechac.Ja to zawsze mówie wszystkiego sa plusy i minusy.Musimy sie cieszyc z tego co mamy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewci@ napisał(a):
lady_m4ryjane napisał(a):
Ktoś mi oklaska zwędził normalnie 😠 🙃

a o co chodzi z tymi oklaskami, tak a propos??


Nie wiem 😁 Chyba tak sobie można komuś dawać lub odbierać, jak ci się podoba. Ale rano miałam 7 a teraz 6 😉 A się nie odzywałam za bardzo 😜
A z tymi świadczeniami to u nas brak słów. Szkoda czasu i zachodu by coś załatwiać. Mój Łukasz też się zastanawia nad jakimś wyjazdem, bo haruje jak wół, a podwyżki od roku nie miał :/ No i póki co wciąż ja zarabiam więcej od niego. Kto wie czy po moim macierzyńskim on nie zostanie w domu, a ja wrócę do pracy jeśli będzie taka konieczność. Póki dziecko małe nie będzie mnie zostawiał by gdzieś popracować za granicą. Mamy dobry pomysł na interes, ale trochę tchórzymy by spróbować 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurde co za net, nie czytałam od momentu ewci i jej płci wstecz.

Ewcia, gratuluję 😁 w końcu już wiesz, nie będzie 2 Filipow 😁 Jak Ci się Iga podoba to daj Iga bo to wg mnie bardzo fajne, młodzieżowe i oryginalne imię.

ja już zrobiłam listę ubranek jakie mam dokupić w sklepie jutro. Nie wiele niby tego, ale i tak miałam trochę dokupić bo mały ma wszystko z lumpeksu, tylko kilka rzeczy ma nowych.
Naliczyłam ok. 290 zł, a może więcej wydam a może mniej 🙂
Doczytałam się bardziej na stronie gazeta prawna, i to jest vat tylko na ciuszki i buciki 🙂
Nie wiem, czy ręczniki po kąpieli, pieluszki tetrowe to też ciuszek, ale mam na liście w razie Wu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lady_m4ryjane napisał(a):
ewci@ napisał(a):
lady_m4ryjane napisał(a):
Ktoś mi oklaska zwędził normalnie 😠 🙃

a o co chodzi z tymi oklaskami, tak a propos??


Nie wiem 😁 Chyba tak sobie można komuś dawać lub odbierać, jak ci się podoba. Ale rano miałam 7 a teraz 6 😉 A się nie odzywałam za bardzo 😜
A z tymi świadczeniami to u nas brak słów. Szkoda czasu i zachodu by coś załatwiać. Mój Łukasz też się zastanawia nad jakimś wyjazdem, bo haruje jak wół, a podwyżki od roku nie miał :/ No i póki co wciąż ja zarabiam więcej od niego. Kto wie czy po moim macierzyńskim on nie zostanie w domu, a ja wrócę do pracy jeśli będzie taka konieczność. Póki dziecko małe nie będzie mnie zostawiał by gdzieś popracować za granicą. Mamy dobry pomysł na interes, ale trochę tchórzymy by spróbować 🤨



Co do interesu to my skorzystalismy z dotacji UE.....i juz nam sie skonczyla umowa z nimi.Tylko rok musielismy miec firme 🙂A maszyny nam zostaly.W sumie dostalismy 80tys. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
izunia1986op napisał(a):
lady_m4ryjane napisał(a):
ewci@ napisał(a):
lady_m4ryjane napisał(a):
Ktoś mi oklaska zwędził normalnie 😠 🙃

a o co chodzi z tymi oklaskami, tak a propos??


Nie wiem 😁 Chyba tak sobie można komuś dawać lub odbierać, jak ci się podoba. Ale rano miałam 7 a teraz 6 😉 A się nie odzywałam za bardzo 😜
A z tymi świadczeniami to u nas brak słów. Szkoda czasu i zachodu by coś załatwiać. Mój Łukasz też się zastanawia nad jakimś wyjazdem, bo haruje jak wół, a podwyżki od roku nie miał :/ No i póki co wciąż ja zarabiam więcej od niego. Kto wie czy po moim macierzyńskim on nie zostanie w domu, a ja wrócę do pracy jeśli będzie taka konieczność. Póki dziecko małe nie będzie mnie zostawiał by gdzieś popracować za granicą. Mamy dobry pomysł na interes, ale trochę tchórzymy by spróbować 🤨



Co do interesu to my skorzystalismy z dotacji UE.....i juz nam sie skonczyla umowa z nimi.Tylko rok musielismy miec firme 🙂A maszyny nam zostaly.W sumie dostalismy 80tys. 🙂


No ale żeby dostać dotację to chyba trzeba być zarejestrowanym jako bezrobotny, albo dla rolników też coś chyba było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lady_m4ryjane napisał(a):
izunia1986op napisał(a):
lady_m4ryjane napisał(a):
ewci@ napisał(a):
lady_m4ryjane napisał(a):
Ktoś mi oklaska zwędził normalnie 😠 🙃

a o co chodzi z tymi oklaskami, tak a propos??


Nie wiem 😁 Chyba tak sobie można komuś dawać lub odbierać, jak ci się podoba. Ale rano miałam 7 a teraz 6 😉 A się nie odzywałam za bardzo 😜
A z tymi świadczeniami to u nas brak słów. Szkoda czasu i zachodu by coś załatwiać. Mój Łukasz też się zastanawia nad jakimś wyjazdem, bo haruje jak wół, a podwyżki od roku nie miał :/ No i póki co wciąż ja zarabiam więcej od niego. Kto wie czy po moim macierzyńskim on nie zostanie w domu, a ja wrócę do pracy jeśli będzie taka konieczność. Póki dziecko małe nie będzie mnie zostawiał by gdzieś popracować za granicą. Mamy dobry pomysł na interes, ale trochę tchórzymy by spróbować 🤨



Co do interesu to my skorzystalismy z dotacji UE.....i juz nam sie skonczyla umowa z nimi.Tylko rok musielismy miec firme 🙂A maszyny nam zostaly.W sumie dostalismy 80tys. 🙂


No ale żeby dostać dotację to chyba trzeba być zarejestrowanym jako bezrobotny, albo dla rolników też coś chyba było.



nie.\w tym projekcie co mielismy to nie 🙂Serio z tym to bylo szczescie 🤪Moj maz pracuje za granica i tez dostal.A wiec udalo nam sie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...