Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Sztunia napisał(a):
a ja dzis na obiad kasza gryczana z jajkiem sadzonym kalafior i kefir
dla chłopa mam coś od mamy z miechem niech ma 🙂

pogoda do dupy nic sie nie chce, Maja wstała o 6.30 to jeszcze ciemno było, normalnie z domu się wychodzić nie chce, ale musiałaysmy po ten nieszczęsny lakier do włosów wu=yjśc, ubrałam maję wyprowadziłam ją na schody a ona jeb i cała mokra, więc poszła na dziada do sklepu bo jedna kurtka w praniu duga umoczona więc w tej co podworze biega poszła 🙂

brzuszki i dziecioszki fajne, ale ja normalnie dalej nie mogę się przyzwyczaić że wy te foty tak skrywacie, bo my na kwietniówkach to zawsze do posta wklejałysmy ibyło czarno na białym 🙂

ide wstawić pranie 🙂



ja tam nie wiem jak sie daje.A do mojej galeri umiem wiec dodaje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja jestem 😜
Kurde jak sobie pomyślę, że mnie za rok już dziecko będzie budziło o 6:30 w taka pogodę to chyba popadnę w depresję:/ ale no dzieci to dzieci 😜
ale jestem zmęczona. Łazienkę sprzątam ciągle..wszędzie włosy!! chuj mnie strzeli, wszędzie jakieś paprochy:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
obdarzona ja naprawdę na Majkę narzekać nie moge, bo ona zawsze wiedziała kiedy jest noc, zawsze ładnie spała, zawsze sama usypiała, ja jej nigdy nie nosiłam bo mnie plecy bolały, owszem były akce boli brzuch czy zęby ale tak to cud miód jesli chodzi o spanie, można powiedzięc wrzucam do łózeczka i spi 🙂
jak moja siostra (mama 2 dzieci) kiedys przyszła mi dziecko pilnowac pierwszy raz i dałam jej rozpiskę, o tej kapiel o tej spać, butla tyle i tyle, dajesz butle ona zeruje potem odwaraca się na boczek poprawiasz kołderkę gasić światło i ona spi, to nie wierzyła że tak może być 🙂 i z półusmieszkiem powiedziała ok, jak wrócilismy to w szkou była że ona tak wyszkolona jest 🙂
ale tez jak taka dupa na dworze to najchetniej bym z lózkanie wychodziła a tu taki motywator lata po pokoju 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
obdarzona napisał(a):
To Majka ma to we krwi, że jest taka ułożona, czy Ty po prostu ją rygorystycznie tego nauczyłaś? jeśli tak to jak 🤪 🤪?



z mlekiem matki to wyniosła 🙂Mysle,ze jezeli od malego dziecko bedzi enauczone co i jak to idzie je tak wychowac.Z Niko tez tak mamy.On wie co moze ,a co nie.Idzie spac o 20 góra 20.30.Wszystko zalezy od tego w jakim jest stanie,bo czasmi to juz przed 20 chce isc do lozka 🙂
Wlasnie co do Niko....moze go wkoncu ubiore.Hehehheeh
Ide sie wykapac i pod kolderke troche ....bedzie przyjemniej przed laptopem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja jestem bardzo konsekwenta i można powiedzieć rygorystyczna, ale chyba to mocne słowo
ale przyjęłam kilka zasad: nigdy w nocy jak Maja się budziła nie odzywałam się do niej, wszystko wykonywałam w ciszy, przebieranie, karmienie piersią , butelką, zawsze w półmroku. Trzymalismy się godzin kapieli, spania, nigdy nie była bujana, czasem wożona w wóżku lub noszona w chuście gdy nie mogła zasnąć. Po kąpieli nigdy nie wychodzilismy z nią z pokoju, kąpałam ją na początku w pokoiku jej, tam podgrzewaliśmy i miała milutko, puszczalismy jej już w kapieli karzelkę i staralismy się być spokojni i zrelaksowani, po cycusiu odkładała ją do łózeczka. czasem zdarzało się że karmiąc ją w nocy kimnęło mi się i spała z nami w łóżku, gdzieś wyczytałam że do pół roku dziecku jest obojętne gdzie spi, znaczy się nie uzależnia się od spania w danym miejscu, my od tego pół roku staralismy się żeby Majka spała zawsze w łóżeczku. A od jakiegoś 10 miesiaca śpi u siebie w pokoju mamy nianię elektroniczną, jak się budziła na mleko to wstawałam dawałam butle i szłam spać i ona szła spać, i tak jest do tej pory. tylko dzięki bogu zdarza się już jej przespac całą noc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje chłopaki oddelegowane do fryzjera. Chwila spokoju.
Ja też z Bartkiem nigdy nie miałam problemów ze spanie. Dopiero w to lato go odzwyczaiłam od spania południe, bo zamiast korzystać z ładnej pogody i się wyhasać, to on o 13 szedł spać i budził się o 17. Potem jak już na noc, to padał po kąpieli i kolacji gdzieś w okolicach 20:00-21:00. I spał do rana. Tzn. ja jestem rannym ptaszkiem i mężu też, dlatego nasz mały również do dzisiaj wstaje o 6:00 tak, jak my. Tak jest nauczony. Jak był młodszy to się zdarzały przebudzenia w nocy, albo wcześniejsze pobudki, ale robiłam to samo, co Sztunia - wszystko w ciszy i półmroku, zeby go tylko nie rozbudzić, nie zdenerwować, nie wyrwać z tego sennego transu 🙂 Znajomi to mi zawsze mówili,ze ja to nie mam dziecka. W dzień śpi, w nocy śpi - i tak było. Poza tym był spokojniutki. Teraz nie śpi w dzień, ale o 20:00 już jest w łóżku po wszystkich wieczornych rytuałach, czasami nieco wcześniej, czytamy mu albo ja, albo tato i śpi po kilku linijkach tekstu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rossie napisał(a):
A widzisz. A ja mam 4d w ramach wizyty. I płace 150zł bez względu na to, jakie badanie mi wykonuje na swoim sprzęcie.


No u nas tez jest wizyta 130zł i tez maja 3/4D ale jakos lekarze tam mi nie odpowiadaja 🙂JA za wizyte płace 70zl.A ten co mi bedzie robic teraz to niby specjalista w tym jest.Tak mi moj lekarz gadal.Co tam.......ja chce poznac plec.To fajnie trafilas.
Alew Opolu za wszystko zdzieraja z ludzi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie to fajnie macie z dziećmi. Ja bardzo też tak od początku chciałam wychować, ale prawdę mowiąc, zależy czy zawsze będę się tych zasad trzymać i czy będę konsekwentna w tym 😞 mam nadzieje, że tak i że dzidzia urodzi się bardziej spokojna 😁
Bo chciałabym w nocy tak ze 6 godzin snu.. byłoby zajebiście 😁
Izunia, ja też chcę ale i tak w 20 tyg będę miała 2d bo w 2d to się wykrywa choroby itd i płeć też, a w 3d czy tam 4 d pojde tak koło 30 tyg 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
obdarzona napisał(a):
No właśnie to fajnie macie z dziećmi. Ja bardzo też tak od początku chciałam wychować, ale prawdę mowiąc, zależy czy zawsze będę się tych zasad trzymać i czy będę konsekwentna w tym 😞 mam nadzieje, że tak i że dzidzia urodzi się bardziej spokojna 😁
Bo chciałabym w nocy tak ze 6 godzin snu.. byłoby zajebiście 😁
Izunia, ja też chcę ale i tak w 20 tyg będę miała 2d bo w 2d to się wykrywa choroby itd i płeć też, a w 3d czy tam 4 d pojde tak koło 30 tyg 😜


jeśli moge doradzić idź wcześniej, bo lepiej widac jak dzidzia jest mniejsza, w sumie fakt że jest "brzydzszy" ale coś więcej widać, ale ja np. miałam przypadek że maja od 30tc była główką w dół i na usg prawie nie dało sie jej buxki zobaczyć i ciężko było ją całą oagrnąć no bo duża już była 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sztunia napisał(a):
obdarzona napisał(a):
No właśnie to fajnie macie z dziećmi. Ja bardzo też tak od początku chciałam wychować, ale prawdę mowiąc, zależy czy zawsze będę się tych zasad trzymać i czy będę konsekwentna w tym 😞 mam nadzieje, że tak i że dzidzia urodzi się bardziej spokojna 😁
Bo chciałabym w nocy tak ze 6 godzin snu.. byłoby zajebiście 😁
Izunia, ja też chcę ale i tak w 20 tyg będę miała 2d bo w 2d to się wykrywa choroby itd i płeć też, a w 3d czy tam 4 d pojde tak koło 30 tyg 😜


jeśli moge doradzić idź wcześniej, bo lepiej widac jak dzidzia jest mniejsza, w sumie fakt że jest "brzydzszy" ale coś więcej widać, ale ja np. miałam przypadek że maja od 30tc była główką w dół i na usg prawie nie dało sie jej buxki zobaczyć i ciężko było ją całą oagrnąć no bo duża już była 🙂



Ja ide juz teraz,bo chce Niko pokazac.wlasnie z NIko mialam bardzo pozno robione ze wzgledu na jego serduszko chcieli przeplyw krwi i budowe sprawdzic to tylko mi pokazali noge,reke i siusiaka 🙂Zobaczymy jak tym razem wyjdzie.Faktycznie maz teraz uciekl jak mu pokazalam na youtube filmik.Hihihih....a NIko sie cieszy i gadal do brzuszka,ze juz cie dzidziusiu zobacze 🙂Na bank zdam w środe relacje....lekarz móił,że na płycie też dostane i zdjecia.Ja tylko liczę,że płeć poznam-kurde.Ale znajac zycie to jak czlowiek chce to dupa z tego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Obdarzona wiem,wiem.....2 d jest zwykłym a najwiecej idzie zdiagnozowac.Ale jednak zajebiscie jest zobaczyc ruszajaca sie kruszynke 🙂
Tyyy...ale ten doktorek to mi na ślązaka zalatuje.heheheh....to sobie z mężem pogadaja po śląsku.Jakos dzisiaj tak inna gwara mówił.Powiedzialam mu,ze z obstawa przyjde,a on dobrze,dobrze wszystko pokaze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sztunia napisał(a):
izunia może się uda, trzymam kciuki 🙂
ja tez przebieram nogami żeby się dowiedzieć co we mnie siedzi
no ale to chyba wszystkie, cy moze jest jakaś która chce niesodziankę 🙂


Moja mam juz dzisisaj dzwonila,ze rozowe ciuszki pakuje 🙂Ona oszalala tak pragnie miec wnuczke.ja jej mówie,ze jak tylko sie dowiem to jej zadzwonie,zeby dwa razy nie musiala torby pakowac 🙂Juz jej wlasnie sms-a wyslalam,ze jestesmy umowienie na srode.
Mąż trawke kosi.A ja sie mialam kapac i malego.Chce go teraz jeszcze wikiem nasmarowac i pod kolderke z nim.Wczoraj go tak nasmarowalam,ze jak spal to z niego sie lalo-tak sie pocil.Ale mysle,ze to dobrze.Narazie bez temp.caly dzien.Zaraz bedziemy znowu mierzyc.Moze to byl falszywy alarm 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...