Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Mówisz i masz 🙂
Witam z rana z dobrymi wieściami - leki i oszczędzanie się u mnie działają na tyle,ze od mojego stanu przy poprzedniej wizycie nic się nie zmieniło. Szyjka nie skróciła się, jest krótka i miękka, ale nie krótsza niż poprzednio. Skurczów nie mam, rozwarcia też nie. Szyjka dzięki leżeniu odgięta do tyłu, czyli póki co zagrożenia porodem nie ma. Luteinę mam aplikować teraz 3 razy 🤢 ale przeżyję 😉
Z dzidziorkiem wszystko dobrze, ziewało sobie dziecko ślicznie; waży 1650g, a leży poprzecznie.
Jestem zadowolona 🙂 kolejna wizyta 7 lutego, wtedy mam robić ten posiew.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale się cieszę. Co się wczoraj nic nie odezwałaś? 😜 Czekałyśmy na wieści.

A ja dziś w nocy Łukasza przestraszyłam. Złapał mnie mocny skurcz w łydkę, spałam bardzo mocno i najpierw myślałam, że mi się to śni. Zaczęłam się drzeć przez sen po czym się przebudziłam w trakcie. Nogą ruszyć nie mogłam, a ten biedny myślał, że rodzę ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wróciłam dopiero po 22:00 do domu, była 3-godzinna obsuwa u lekarki, bo jakaś laska podobno dostała krwortok przy badaniu i pogotowie musieli wzywać, jakaś akcja była, ale nie wiem dokładnie co tam. Potem po Bartka byłam u teściów, zanim usnął to już mi sie nie chciało kompa odpalać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no proszę jak dobrze odświeżyć stronkę i takie wspisy widziec
bardzo się ciesze 🙂
nefre fajowsko
ciekawe ile mój cielaczek wazy, jeszcze niecały tydzien i się dowiem 🙂

my na śniadanie tosty, bo zesmy se kupili opiekacz 🙂 Maja zajadała aż jej się uszki trzesły, teraz wychlałam soczek marchwiowo-pietruszkowy i ide sie troche z dzidziora pobawić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wstałam właśnie, chyba nie w humorze 🤨 w nocy budziłam się jak zwykle no i od 4:30 do 6 rano zero spania 😁

Astra, to super ze nie poszło nic w złą stronę 😁 jak będziesz dalej się oszczędzała no to na pewno utrzymasz długo długo Wikusię 🙂
a z tą laską z krwotokiem to nieźle:/

Nefre, o to Kubuś wielki chłopak 😁 i to było 2 tyg temu to teraz jeszcze większy to masz co dźwigać 😁

Lady, ja mam to samo z łydkami. Zawsze jak miałam skurcz to darłam się ile wlezie, zwłaszcza kilka lat temu jak dopiero zaczynałam mieć to zawsze w nocy krzyczałam ' mama' a mama biedna myślała że mnie ze skory obdzierają. Teraz to już dla mnie standard to gryzę piżamę szybko albo poduszkę aby nie drzeć papy 😁

Sztunia, marchwiowo-pietruszkowy? z pietruchą to jeszcze nie piłam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam magnez w Centrum Materna, które biorę. Ogółem to mój pierwszy skurcz w tej ciąży. Może jakoś źle się przeciągnęłam 🤔
Co robicie dziś na obiad, bo coś nie mam koncepcji. Chciałam jakieś proste szybkie spaghetti bolognese i chyba wypróbuję ten przepis:
http://www.mniammniam.com/spagetti_bolognese-3399p.html

Chyba że macie jakiś lepszy sprawdzony 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lady, ja też mam w swoich witaminach magnez, ale i tak biorę jeszcze 3 razy taki zwykły z B6. Mamy duże zapotrzebowanie na niego 😉

A na obiad u mnie dziś ziemniory, sadzone jajo ze szczypiorkiem i sałatka z pekinki, papryki, pomidora, cebuli i rzodkiewki, bo mam chęć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uwielbiam, ale zawsze jak się nażre makaronu, to mam taką niespożytą energię,że mnie rozsadza hehe za dużo węglowodanów 😁 często robię, ale sos zazwyczaj kupuję gotowy ze słoika i dorzucam tylko mięsko i jakieś tam składniki. Makaronu spaghetti mam pół szafki, więc Lady mi dałaś pomysł na kolację.Bartek lubi bardzo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obdarzona ja Prenatal Complex teraz biorę, bo kupiłam 3 op na początku ciąży, ale nie mogłam ich brać, bo haftowałam, a teraz mogę, więc połykam 😉 one chyba coś koło 30zł kosztowały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też mam w witaminach, a też biorę trzy razy dziennie, a i tak mam go na niskim poziomie jak sobie badam,
marchwiowo-pietruszkowy albo marchwiowo-selerowy, chyba bym nie kupiła tylko nie doczytałam a tak szczerze mówiąc to mało czuć więc spoko
ja dziś leniwe, już ziemniory ugotowałam, nawet przez praskę przeciągnęłam, tylko tyle ich mam że mi chyba sera braknie, a napewno dam tacie bo on uwielbia a moja mama nie lubi robic leniwych 🙂

ja spagetti też robie ze słoja, lubie dolmio picante + mięch i ewentualnie co tam mi jeszcze w rece wpadnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja leniwe robię bez ziemniaków. Głównie z sera białego.

Centrum Materna samo kosztuje ok 30 zł - 30 tabletek, bierze się po jednej dziennie (cena zależy od apteki, opłaca się kupić większą pakę na allegro 😉), a Centrum Materna z DHA też na 30 dni koło 50-60 zł. Ponieważ się zagapiłam i kupiłam ostatnio Centrum Materna bez DHA to sobie do tego dokupiłam Mumomega (też koło 50 zł). Te dla kobiet w ciąży witaminy drogie są 🤨 Jak mi się skończy to będę kupować tylko Centrum Materna z DHA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam wszystko w normie to nie będę się dodatkowo szprycować, bo za dużo witamin i minerałów to też niezdrowo. A to Centrum z DHA gin mi każe brać niemal od początku ciąży. Gdzieś czytałam, że większe dzieci się rodzą jak się dużo witamin bierze 😮 No ale trudno nie brać skoro zimą ciężko je przyjmować w naturalnej postaci :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sztunia napisał(a):
? i co z mąka i ser ?
ło to nie znam takiego przepisu 🙂

na ja za 100tabs płace ciut ponad 100 drogie są cholerenie 🙂


Wiesz co ja ostatnio robiłam z tego przepisu i wyszły bardzo smaczne:
http://www.kuchniaplus.pl/kuchnia_przepis_0-0-4713_kluski-leniwe-z-serem.html

Poza tym, że pierwszą partię sobie solą na talerzu posypałam zamiast cukrem i musiałam wyrzucić 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...