Skocz do zawartości

Mamy ze Szczecina! | Forum o ciąży


amfisbena

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
no własnie przeczucia jak juz mowilam (pisalam) w 1 ciazy juz odrazu wiedzialam a teraz juz niewiem

kurde strasznie sie martwie moja waga cholera
przy wzroscie 166cm wadze poczatkowej 55kg juz dobilam do 65-66kg no zalamka jakas 😞
jem normalnie jak przed ciaza niepije gazowanców i niejem słodyczy niestety niecwicze bo niemoge 😞
poplacze sie chyba normalnie z Damianem do 7 miesiaca przybylo mi tylko 7kg a potem jeszcze 10kg = 17kg a teraz polowa ciazy a ja juz na 10kg 😞 !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ania nie martw sie wagą po ciąży spokojnie po mału wrócisz do swojej wagi 🙂 mam teraz 16 kg na plusie niby się ograniczam z jedzeniem, bardzo dużo wody pije niegazowanej no ale czasami mam napady słodkiego głodu i wtedy wszsytko zjem słodkie 🙂

Na pocieszenie Ci powiem, że może dziewczynkę masz w brzuszku bo słyszałam że przy dziewczynkach wiecej się tyje 🙂 ale nie ma reguły - a się przynajmniej tym pociaszme hihih
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki kochana ale ty w 33tc a ja w 21 😞
Montusia masz racje ze przynajmniej pocieszenie w tym ze to moze ONA 🙂
Ja jestem przewrazliwieona na punkcie wagi bo a styczniu 2008 wazylam 73kg a potem jakos dalam rade zrzucic 20kg po czym unormowalam sie na 54-55kg i tak bylam szczesliwa a jak zaszlam powiedzialam ze bede jakdla dobrze ale nieutyje a tu niespodzianka 🙂 SZOK ale masz racje po ciazy to zgubie mam zamiar karmic .
Z 1 dzieckiem niemaialam pokarmu niestety i bylam zmuszona karmic butla wtedy powrot do formy zajal mi 9 miesiecy ale teraz stane na glowie zeby karmic!!!
To taki jakby moj cel .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania dostałaś ode mnei oklaski 🙂 za pozytywne spojrzenie 🙂 na swój stan 🙂

Póżniej zamiemy się dziećmi - Ty będziesz miałą dwójkę więc nie będziesz miała czasu na leżenie więc szybko wrócisz do normy 🙂

Ja przed ciążą ważyłam 68 kg więc dodaj sobie to co przytyłam :P to tak na pocieszenie, że inni mogą mieć gorzej niż Ty hihii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny!
co do wagi ja jestem 11kg na plusie w 29 tyg ciazy od 23 tyg poszlam kilo narazie stoje na wadze,uwazam ze nic nie gubi sie samo trzeba nad tym popracowac wiadomo nie od razu bo nie ma sie czasu lub nie mozna ale za te 6 tyg mozna juz smialo cwiczyc przy tym dieta i leci sie na wadze.
Ja tez jestem zmartwiona czy dam rade zrzucic wiadmomo ze to nie jest latwe i jem tez sporo a bardzo duzo czekolad i nie mam wielkich problemow z waga i zalatwianiem sie(oprocz jednego razu) mowie to zalezy od ciala i organizmu kobiety.
Dzis ide do lekarza na wizyte oraz Usg naszej córeczki,juz nie moge sie doczekac,no i oczywiscie dobieranie reszty wyprawki wpedzi mnie w powazna depresje to nie jest takie latwe jak sie wydawalo.pozdrawiam was i Ania nie lam sie bedzie dobrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziorka dzieki to mnie pocieszylas moze mi tez sie uda dotrwac z ta waga jak najdłużej 🙂
no ja jeszcze cwiczyc niemoge niestety wogole to mialam zalecane lezenie ale juz powoli moge łazic bo łożysko sie podniosło 🙂
Jakos mi sie zimno zrobilo po wypiciu 1,5 l wody bryyy no i do kibelka co minuta latam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hej.
Aniu pociesze cie ja miałam 26 kg do przodu. a przed ciaza 65 kg to to sobie dodaj 🙂 to dopiero pocieszenie 🙂 🙂 🙂

Montusia co do pokarmu po cc. To ja miałam od razu wiesz wazne zeby przystrawiała dziecko do piersi jak najczesciej i moze tez pic herbatki na laktacje.
a moj mały nie daje nam prawie wytchnienia brzuszek go ciagle meczy, ja juz bardzo ograniczyłam jedzonko i jem bardzo delikatne rzeczy, jutro ide do pediatry zobaczymy co powie moze cos doradzi bardziej.
buziolki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiaczek ja dziś na szkole rodzenia miała o kolkach i może połóż go na brzuszku bo położna mówiła że to pomaga odgazowaniu jelit.
dodatkowo połozna mówiła, że czasami źle działaja te herbatki na kolke bo one mogą czasmi właśnie zadziałać odwrotnie.

No i faktycznie dieta to podstawa - przyprawy jakie można używać to sól, pieprz i majeranek.
Jak podasz mi mejla to Ci wyśle skan wskazówek do diety mamuśki karmiącej

Gosiaczek a przyznasz się ile straciłaś teraz po porodzie kg ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu biedna ty ja wiem co to kolki u dziecka 😞
ja 4 miesiace spalam z małym na sobie metoda brzuszek do brzuszka i dopiero wtedy to skutkowało
Montusia ma racje kladzenie dzidzi na brzuszku i dodatkowo masowanie pleckow odgazowuje małego.
Ja dopiero odetchnełam jak zakupilam butelke DR.BROWNA i zniej podawalam małemu picie i jedzenie ! ona dała nam w domu spokoj
Ale ty na cycu jedziesz wiec ta butelka równałaby sie z zakonczeniem kariery mamy karmiacej no chyba zebys odciagala mleczko i podawala z butli ....

Montusia powiedz tak ogolnie co tam nan tej szkole cie ucza ?
a mialas juz o oddychaniu podczas porodu
ja na szkole niemialabym z kim chodzic 😞
a ciekawia mnie jakies naturalne metody ktore pomagaja w bólu skurczy 🙂
a po porodzie powiesz nam czy te rady ze szkoly rodzenia działały hii ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ania233 wczoraj na szkole rodzenia mieliśmy naukę trzymania maluszków przy piersi na rogalach - trenowaliśmy z lalkami w różnych pozycjach , mielismy tez o diecie kobiety karmiącej, co robić żeby nie było kolek, no i mnieliśmy naukę drenażu piersi jak jest nawał pokarmu i zastoje.

Za tydzien mamy kąpiel 🙂 i ćwiczenia.

Nie wiem czy techniki oddychania i cwiczenia wykorzystam w czasie porodu ale chodzac na tą szkołe lepiej sie czuje psychicznie nie jestem juz taka przerazona tym wszystkim 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej spałam dobrze tylko, że krótko 🙂 jakoś szybko się z rana budzę 🙂
Więc już jestem dawno po śniadanku i po ogarnięciu mieszkanka 🙂 dziś mam ambitny plan umycia całej łazienki - czyli szorowanie kafelek hihi

Ale powiem Wam że już po mału dostaje świrka siedząc w tym domu - teraz nuda czasami mnie dosięga a póżniej jak się mała pojawi to nie będę miała na nic czasu jakaś dziwna taka nie sprawiedliwość 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hej.

Montusia szczerze to nie wiem ile zrzuciłam bo nie mam wagi w mieszkaniu hehe, ale po cc jak wazyłam sie w szpitalu to tylko tyle co mały ważył.
troche zgubiłąm juz bo czuje po ciuchach, ale w spodnie sprzed ciazy jeszce nie wchodze 😞
i brzuszek został, ale juz zamówiłam sobie pas poporodowy, bo blizna po cc sie zagoiła i juz tak nie boli.

wiecie co i bobotic i infakol ite inne srodki to to samo ten sam jeden skłądnik. my podawalismy najpierw bobotic małemu, i tak srednio pomagał, no i kupiłam infakol i patrze w ulotke a to ten sam składnik to to samo praktycznie tylko ze bobotic w kropelkach a iffakol zawiesina.

a szkola rodzenia heh, ja jakos przy porodzie to nie pamietałam nic o oddychaniu i oddychałam tak jak mi byłó dobrze.
Aniu ja tez chodziłam sama na szkołe rodzenia bo mój pracował i wiekszosc dziewczyn była tam sama, wiec mozesz spokojnie isc sama jak masz ochote.
A kapiel Montusia to przychodzi samo mój jakos nie chodził ze mna na szkole rodzenia a swietnie sobie z tym radzi od samego poczatku, chociaz na poczatku sie bał.

A mój synbek wazy juz 4250 🙂 a jak wychodzilismy ze szpitala to wazył 3400 🙂 i wyszystko jest dobrze 19 ide do ortopedy a 11.02 na szczepienie i troche mnie przerazaja kwoty za szczepienia...
buziolki mamuski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaczek23 super, że Twój tatuś tak sie spisuje dobrze - najważniejsza jest pomoc i oparcie 🙂

O wage tak sie pytam bo już troche mnie wkurza ta moja waga rosnie i rosnie - mogla by stanąć - a naprawde mało jem bo ciagle mam zgage az w nocy sie budze z bolu w piersiach i tego palenia ;/

Twój Filipek to rośnie bardzo szybko czyli że dobrze go karmisz 🙂 najlepsze jest mleko mamy 🙂

Ciekawa jestem jak synek zaraeaguje na szczepienie bierzesz ta mniejsza ilosć szczepionek czy standarowe ilosci ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Montusia, ja pamiętam jak mi pod koniec ciąży nudziło się w domu.. więc pomalowałam szafę w przedpokoju :P kupiłam farby plakatowe i narysowałam palmy, piramidy, faraona.. teraz mam niezłą pamiątkę z tamtego okresu 🙂

Co do szczepionek to ja idę programem 5 w 1, bo wg lekarzy lepiej jest podać osobno szczepionkę na żółtaczkę niż mieć ją razem z innymi szczepionkami ( 6 w 1 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny a co się dzieje z Nina wogóle się tutaj nie pojawia czyby jej córeczka dała niezle popalić i nie ma czas zajrzec do nas ?!

No nudzi mi sie masakrycznie, tak jak pisałam miałam wyszorowac sobie kafelki w łazience ale jak mój mąz to zobaczył nakrzyczał na mnie i sam zabrał sie do roboty.

To sie go pytam dlatego a on na to bo masz brzuch wrrrr i znowu wracam do pokoju i szukam nastepnego sobie zajecia - zaraz pojde na spacer i do sklepu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ojj ja bylam na zakupach i teraz sobie siedze zaraz musze cos zjesc bo juz mnie bierze na jedzonko
Moj kochany chce jutro zrobic wycieczke w gory tak dla zmiany klimatu 🙂
J jestem za 🙂
Dobrze sie czuje a i niemam zamiaru lazic po gorach ale inny klimat dobrze nam zrobi 🙂
Gosiu to mały rowno nam rosnie juz niedługo bedzie 5kg potem 6 a potem to juz do szkoly pojdzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny!
Gosia gratulacje ze syn rosnie w oczach widac ze mleko Twoje sluzy jemu..
A ja bylam we wtorek u lekarza na kontroli poniewaz zmienilam z polecenia mojego neurochirurga i jak na pierwsze wrazenie bylam zadowolona napewno jest dokladniejszy i bardziej szczegolowy od poprzedniego doktorka.
Okazuje sie ze mam juz rozwarcie na 1 cm,wiec musze uwazac i ostatnie rwaznie w brzuchu to byly skurcze powinnam sie zglosic do szpitala dostalam opierz.

Jednak juz nie pracuje w zdrojach tak jak bylo mowione tylko w policach i tam bede rodzila,ale widze ze szpital po remoncie wiec mozna smialo tam rodzic,mam nadzieje ze opieka jest w miare bo z uni lubelskiej sa przeniesieni do polic a unia nie miala za dobrej opini.
Jestem juz na etapie prania i prasowania ciuszkow,bo wyprawka cala juz jest wiec teraz tylko ukladanie tego wszystkiego.
Im blizej tym bardziej sie boje i wiecej mysle jak to bedzie,nasuwa sie milion pytan bez odpowiedzi ale jestem dobrej mysli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny!
Gosia gratulacje ze syn rosnie w oczach widac ze mleko Twoje sluzy jemu..
A ja bylam we wtorek u lekarza na kontroli poniewaz zmienilam z polecenia mojego neurochirurga i jak na pierwsze wrazenie bylam zadowolona napewno jest dokladniejszy i bardziej szczegolowy od poprzedniego doktorka.
Okazuje sie ze mam juz rozwarcie na 1 cm,wiec musze uwazac i ostatnie rwaznie w brzuchu to byly skurcze powinnam sie zglosic do szpitala dostalam opierz.

Jednak juz nie pracuje w zdrojach tak jak bylo mowione tylko w policach i tam bede rodzila,ale widze ze szpital po remoncie wiec mozna smialo tam rodzic,mam nadzieje ze opieka jest w miare bo z uni lubelskiej sa przeniesieni do polic a unia nie miala za dobrej opini.
Jestem juz na etapie prania i prasowania ciuszkow,bo wyprawka cala juz jest wiec teraz tylko ukladanie tego wszystkiego.
Im blizej tym bardziej sie boje i wiecej mysle jak to bedzie,nasuwa sie milion pytan bez odpowiedzi ale jestem dobrej mysli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madziorka a dostałaś jakieś leki na to rozwarcie - bo moja koleżanka tez miałą rozwarcie tylko że od 34 tyg i dostała leki oraz prykas leżenia.
Uważaj na siebie i dużo odpoczywaj 🙂

Jak masz pytania to dlaczego ich nie zadajesz wspólnymi siłami jakoś rozwiążemy każdy problem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...