Skocz do zawartości

huraaa, będzie byk :) | Forum o ciąży


dudasia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Tyssiiaa napisał(a):
Mój mial taka tarke na poczatku na polikach ze myslslam ze to skaza a okazalo sie ze oliwka nivea... Bambino mi sie wczoraj skonczylo wyprobowalam znowu nivea i dzisiaj co znowu tareczka.. na uszach tez mial takie potowki ale to wina oliwki 🤢


Ja buzię tylko woda przegotowaną myję więc na pewno to nie jest kosmetyk.
Taką kaszkę ma na brodzie, uszkach i generalnie po całej buzi. Nawet tego nie widac za bardzo. Babcia się zachwyca jaką on gładką buzię ma a ja wiem, że nieprawda 😉
Z tego co mi wiadomo to dzieci mają takie zmiany od hormonów matki i nic z tym się nie robi. Ja nie robię nic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
U nas charczenie czasem się zdarzy ale generalnie codziennie czyszczę woda morską, Frida trochę ciągnę ale zazwyczaj nie wychodzi tylko patyczkiem wydłubuję gluciki 😉
U nas zaczęło się ropienie oczu... powiedzcie mi, że zdarzają się takie rzeczy i mijają.. Bo z Bartkiem to my się przez cały pierwszy rok życia borykaliśmy z ropiejącymi oczami, zatkanymi kanalikami łzowymi itd. Tyle antybiotyków co on wziął na to...
Przemywam teraz Hubertowi te oczy i sama nie wierzę, że to wystarczy. W środę wybieram się na szczepienie i przy okazji może coś pediatra na to da...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dudasia z tym ropieniem to tak jest. U nas była masakra. Przemywałam przegotowaną wodą i sola fizjologiczną i dupa. Podobno pomaga przemywanie swietlikiem ale nie mam niestety ale wyczytałam na necie że najlepsze jest nasze mleko. I powiem Ci że daje rade. Jest o niebo lepiej. Jeszcze masuje mu oczka przy nosku żeby odetkać te kanaliki i jest juz w miare ok. Mam niby maść z antybiotykiem ale jak nie bede potrzebować to wolałabym jej uniknąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A tak w ogole to Adaś chyba dzis zaczął jakiś skok rozwojowy bo je przez cały dzień i mało spał ( chyba z 5 godzin był rozbudzony co mu sie nie zdażyło do tej pory). Ciekawe co bedzie w nocy jak sie nie obudzi. Cycki mi chyba eksploduja bo ja tez sie nie obudze i mleka nie sciagne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuśki
Dudasia zdrowiej biedaku!
Emi jak karmienie - u mnie juz mleka nie ma - uff cieszę się bo miałam dosyć laktatora! My dajemy bebilin Comfort i jak na razie ok.
Justyna kochana wiem też co to masakra - wiem ze to nie pomoże ale może pocieszy ze nie jesteś sama- wczoraj myślałam ze zapadne się pod ziemie ze wstydu przez Domke a potem dostałam (chyba z bezsilności i zmeczenia takiego ataku śmiechu ze aż sie przewrocilam!
Domka teraz ma etap sikania bez pieluchy a ze byliśmy na działce w weekend to sikała na trawkę a wczoraj u lekarza w Sopocie zaczęła mi krzyczeć ze chce do kibla ( my tak nie mówimy!) aż w końcu uciekła przed gabinet ściągnęła gacie i ... Zaczęła robić siku i ....kupę na trawniku przed lekarzem!!!! Pelno ludzi wokół bo to centrum Sopotu do tego masa turystów prze Euro a moje dziecko za przeproszeniem sra na to! 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dudasia jak migdały u was? Coś się zmieniło? My jednak dostaliśmy skierowanie do szpitala na wycięcie co do robienia nie pomogę bo moja tylko śpiochy ma w oczach
Pryszcze też ma pojawiają się i znikają ale olewam to bo nie wygląda na żadne skazy a ja czasu nie mam za bardzo żeby się tym przejmować
Lece pod prysznic zanim dzieciaki się oburza i domi do szpitala po termin na operację
Miłego spokojnego dnia mamuski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No tak Aniula bo nie ma nikogo na świecie kto jest bardziej bezpośredni niż nasze dzieci 😁

A to nam położna tez kazała na początku nosek zakraplać solą fizjol. a potem sterimarem (potem bo to jest pod dużym ciśnieniem) przyznam szczerze, że zrobiłam to kilka razy bo solą mi nie wygodnie a fridą i tak rewelacyjnie coś tam wychodziło a po sterimar to sie dopiero dzis wybieram bo zawsze zapominałam kupić. Przy Manii czegoś alternatywnego używałam ale nie pamiętam.

a z oczkami to nic nie poradzę bo Mania płakała ze łzami od pierwszego dnia, więc wszystko sie oczyszczało ładnie a u Igorka po tyg też już płynęły łzy i na razie nic sie nie dzieje. Ale współczuję bo moja przyszła chrześnica miała takie ropiejące oczka -wręcz okropnie to wyglądało, że dopiero okulistka jakoś zaradziła ale musiałabym się podpytać. Trzymam kciuki by Hubiemu szybko przeszło!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja też przemywam twarzyczkę tylko wodą więc raczej nie od kosmetyku, położna mówiła że sam mija ten trądzik tylko ja się niecierpliwię. wczoraj jakby mu przyblało ale chropowaty, że hoho. wychodzimy więc skrupulatnie na spacerki bo cera się poprawia.

Ania no to masz niezłą ulgę jak nic nie cieknie już z piersi- szczególnie w najmniej spodziewanym momencie 😁
A Emi? jak sobie poradziłaś? karmisz już tylko sztucznie?
U nas na razie spokój z gośćmi a w weekend my wyjeżdżamy pierwszy raz z nim do rodziców. to tylko 2- 2,5 h jazdy więc jakoś będzie, tym bardziej że Iguś standardowo śpi w aucie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejo Mmacie i Dzieciaczki u nas pogoda cudna wlasnie wrócilismy ze spacerku 🙂

Tysia mojemu tez tak zalega az czasem charczy jak prosiaczek pytałam położna o to mówiła ze tak niemowlaczki maja i to samo przejdzie

Mój to jest taki głodomor że szok zjada mi 90 😮 połozna kazała mi go troszke oszukiwać cherbatkami itp. ale niezbyt daje sie oszukac 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaana napisał(a):
Hej mamuśki
Dudasia zdrowiej biedaku!
Emi jak karmienie - u mnie juz mleka nie ma - uff cieszę się bo miałam dosyć laktatora! My dajemy bebilin Comfort i jak na razie ok.
Justyna kochana wiem też co to masakra - wiem ze to nie pomoże ale może pocieszy ze nie jesteś sama- wczoraj myślałam ze zapadne się pod ziemie ze wstydu przez Domke a potem dostałam (chyba z bezsilności i zmeczenia takiego ataku śmiechu ze aż sie przewrocilam!
Domka teraz ma etap sikania bez pieluchy a ze byliśmy na działce w weekend to sikała na trawkę a wczoraj u lekarza w Sopocie zaczęła mi krzyczeć ze chce do kibla ( my tak nie mówimy!) aż w końcu uciekła przed gabinet ściągnęła gacie i ... Zaczęła robić siku i ....kupę na trawniku przed lekarzem!!!! Pelno ludzi wokół bo to centrum Sopotu do tego masa turystów prze Euro a moje dziecko za przeproszeniem sra na to! 🤢


ale jazda!! Tylko czekam az mi Bartek wywinie podobną akcję 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaana napisał(a):
Dudasia jak migdały u was? Coś się zmieniło? My jednak dostaliśmy skierowanie do szpitala na wycięcie co do robienia nie pomogę bo moja tylko śpiochy ma w oczach
Pryszcze też ma pojawiają się i znikają ale olewam to bo nie wygląda na żadne skazy a ja czasu nie mam za bardzo żeby się tym przejmować
Lece pod prysznic zanim dzieciaki się oburza i domi do szpitala po termin na operację
Miłego spokojnego dnia mamuski


Aktualnie jest lepiej ale jutro idziemy na konsultację do ośrodka gdzie bysmy ewentualnie robili prywatnie zabieg. Zobaczymy co lekarz powie. Być moze jutro znowu to badanie endoskopowe będzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam z deszczowej Warszawy 🤔
właśnie zobaczyłam, że Adaś Tysi już skończył 10 VI m-c! Mocne całusy dla synka Tysiu.
Ale czas płynie teraz szybko, dopiero co czekałyśmy na porody a teraz dzieciakom przesyłamy życzenia z okazji pierwszych m-cy 😁
Kto następny? Justyna chyba Twój Adaś?
I Julia Elizy też ma już ponad m-c, dużo całusów dla pierwszej majowej dziewczynki na naszym forum- gdyby Eliza jeszcze tu zajrzała ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sto lat dla wszystkich miesięczniaków!!
Bartek po wizycie i badaniu endoskopowym nosogardła. Z zabiegiem jeszcze się wstrzymujemy, stan się nei pogorszył od stycznia. Teraz obserwacje i zalecona zmiana klimatu oczywiście. Taaa... sama się nie wybiorę z 2 dzieci. No nic, może coś się wykombinuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
Ja u fryzjera w końcu 😁 a Emka z dziadkiem spaceruje 😁
Dudasia my też mamy zmienić klimat nie wiem jak to zrobić z 2 dzieci wiec może wpadnij do mnie nad morze a potem ja do Ciebie hehehe
My zobaczymy jaki termin wycięcia migdałków Domce wyznacza jak odległy to też idziemy prywatnie - ile u ciebie kosztuje? U nas 3.5tys dzieciak rano idzie i juz wieczorem wychodzi a państwo to 3 dni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaana napisał(a):
Hej
Ja u fryzjera w końcu 😁 a Emka z dziadkiem spaceruje 😁
Dudasia my też mamy zmienić klimat nie wiem jak to zrobić z 2 dzieci wiec może wpadnij do mnie nad morze a potem ja do Ciebie hehehe
My zobaczymy jaki termin wycięcia migdałków Domce wyznacza jak odległy to też idziemy prywatnie - ile u ciebie kosztuje? U nas 3.5tys dzieciak rano idzie i juz wieczorem wychodzi a państwo to 3 dni


Hehe, zamiana byłaby niezła jak masz ochotę na Wrocław 😉 Właśnie mój mąż wymyślił, ze zafundujemy babci miesiac nad morzem w nagrodę, że nam tyle pomaga 😉 Niezła nagroda, użerać się przez miesiąc z 2-latkiem 😉
U nas też coś koło 3tyś i podobnie jest to jednodniowa przygoda. Nawet nie znam terminów w szpitalu... A Domi chrapie cały czas? Bo Bartek teraz już nie. Mieliście takie endoskopowe badanie gardła? Wtedy najlepiej można ocenić skalę problemu.
Mam nadzieję, ze fryzura jak należy wyszła i humor poprawiła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dudasia Domka nie tylko chrapie ale też niestety miewa co noc bezdechy + sapie jak stary astmatyk 😞
Tego badania chyba nie mielismy tj zaglądał jej głęboko w gardło ale tylko opalonym lusterkiem więc to chyba nie to....choć po tym zaglądaniu powiedział że 3ci migdał powiększony... ale widać że ma powiększone i to baaardzo 2 migdały więc i tak trzeba wyciąć
fryzura ok - jakoś tak lepiej jak odrosty nie biją po oczach 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaana napisał(a):
Dudasia Domka nie tylko chrapie ale też niestety miewa co noc bezdechy + sapie jak stary astmatyk 😞
Tego badania chyba nie mielismy tj zaglądał jej głęboko w gardło ale tylko opalonym lusterkiem więc to chyba nie to....choć po tym zaglądaniu powiedział że 3ci migdał powiększony... ale widać że ma powiększone i to baaardzo 2 migdały więc i tak trzeba wyciąć
fryzura ok - jakoś tak lepiej jak odrosty nie biją po oczach 😉

No to faktycznie... To endoskopowe badanie polega na wprowadzeniu kamery przez nos do gardła. To trwa kilka sekund a później lekarz wszystko sobie ogląda na monitorze, drukuje zdjęcia do monitorowania migdałów, porównywania przy kolejnych badaniach. Fajne. Dzisiaj Bartek w ogóle nawet się nie sprzeciwił a to na pewno nic przyjemnego 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...