Skocz do zawartości

huraaa, będzie byk :) | Forum o ciąży


dudasia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dziewczyny moj XAVIER MA TEN CHOLERNY TRADZIK ja juz niewiem co mam robic,lekarz i polozna mowia ,ze to samo musi zejsc i moze utrzymac sie przez 3 miesiace,ja zwariuje ma tak brzydka buzke tak mi go zal 😞 I jeszcze mamy problemy z kupka ciezko idzie jak spi to steka podaje mu kropelki SAB SIMPLEX ,ale slabo cos dzialaja bo juz kilka dni sie meczymy.Ja przestalam jesc nabial bo niemam pojecia od czego to jest,mleko tez odstawilam bo codziennie sie zajadalam platkami na sniadanie kombinuje jak moge ,normalnie bylo 5 kupek teraz ledwo zrobi jedna i to z wielkim trudem.Cycka ciagnie jak oszalaly jakbym go glodzila ,a karmie co 3 4 godziny odbijamy co kilka minut ,tyje pieknie ale jelitka nie pracuja tak jak powinny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Joannaar najważniejsze że dzieciaki zdrowe i tak jak pisałaś co było a nie jest nie pisze się w rejestr choć moje nerwy przy głupich migdałkach to pikuś przy tym co musiałaś z Marianką przeżywać - ale już po! uff

Lovela a jesteś pewna że to trądzik? bo ja też tak myślałam a okazało się że Emma ma skazę białkową a przez nią atopowe zapalenie skóry - też wygląda okropnie (jej robocze imię to Ropuszka) i mimo że smaruję ją Oilatum to nic nie daje 😞 jak nie przejdzie jej to idę do jakiegoś dermatologa bo boję się że będzie miała brzydką cerę jak dorośnie

Domi po południu już zupełnie odzyskałą siły i .... Dudasia chyba laryngolog miałrację - dziecko ma JESZCZE WIĘCEJ ENERGII!! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc mamusie!
Widze ze nie tylko my mamy problem z buzią. U nas krostki sa ale tylko wokół ust więc podejrzewam ze to od mleka. Smaruje ale mało pomaga. No nic, pewnie niedługo zejdą.
My z mężem wczoraj doszliśmy do porozumienia w sprawie chrzestnej dla Adasi i jestem z tego powodu bardzo zadowolona, bo myslałam że bedziemy musieli wziasc pierwsza lepsza osobe a tego nie chciałam.
A pozatym z moimi piersiami nadal nie jest tak jak powinno. NIby troszke sie poprawiło, ale nawal boli. Jak na moje oko ( i wiadomości znalezionych w necie) babka daje mi za małą dawke. No nic jutro znow do niej ide i pogadam, bo mam dosc tej meczarni przy kazdym karmieniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lovela napisał(a):
Dziewczyny moj XAVIER MA TEN CHOLERNY TRADZIK ja juz niewiem co mam robic,lekarz i polozna mowia ,ze to samo musi zejsc i moze utrzymac sie przez 3 miesiace,ja zwariuje ma tak brzydka buzke tak mi go zal 😞 I jeszcze mamy problemy z kupka ciezko idzie jak spi to steka podaje mu kropelki SAB SIMPLEX ,ale slabo cos dzialaja bo juz kilka dni sie meczymy.Ja przestalam jesc nabial bo niemam pojecia od czego to jest,mleko tez odstawilam bo codziennie sie zajadalam platkami na sniadanie kombinuje jak moge ,normalnie bylo 5 kupek teraz ledwo zrobi jedna i to z wielkim trudem.Cycka ciagnie jak oszalaly jakbym go glodzila ,a karmie co 3 4 godziny odbijamy co kilka minut ,tyje pieknie ale jelitka nie pracuja tak jak powinny.


Lovela, bo chłopaki to mają takie leniwe jelitka.. Ale przecież dziecko karmione piersią może robić kupę raz na kilka dni nawet...
Sab Simplex to na bąki pomaga - żeby się łatwiej wydostawały. Nie ma wpływu na wypróżnianie. My też na tym lecimy i kupy b. częste są. Ze starszym tez stosowałam i potrafił kupę raz na tydzień robić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joannar napisał(a):
W pt byłam na pogrzebie, ponad 100 km od Wa-wy (druga jego taka podróż w przeciągu tygodnia!), no przyznam że z Igusiem dobrze się podróżuje, z Marylką było różnie.
A czy dziecko może mieć uczulenie od kalafiora? Bo ja też go jadłam i małego na drugi dzień obsypało trochę na kończynach, chociaż tego dnia też cholera opiłam się mleka i pojawiło się znowu trochę śluzu w kupce! Dobrze, że za 2 dni idę na to szczepienie.
No i to kolejna różnica pomiędzy moimi dziećmi, tym razem na plus dla Manci, która nigdy nie miała żadnej krostki.
ps. ale za to twarzyczka Igora po tym trądziku, suchej skórze i maści Alantan A+E jest już ładniutka, jakieś drobnostki zostały 😁


Asia, to na bank od mleka. Kalafior jest na czarnej liście ze względu na wzdęciowość. O uczuleniu nie słyszałam nigdy. chyba, że jakiś naszpikowany chemią ten kalafior... Za to na mleko to przecież często reakcje uczuleniowe są...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hubi dał radę po wczorajszych gołąbkach z młodą kapustą. Teraz go testuję na czereśnie - właśnie podjadłam na noc trochę 😲
Mam lodówkę pełną warzyw i produktów ekologicznych - jak ja to lubię 😜 Tylko gotować. Jutro botwinka i pierogi z kaszą jaglaną - raczej nieszkodliwe.

Dobranoc mamusie!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tysia, obżartuchu, nie dołuj 😉 Tyle je i chudnie 😉
Grillowane mięsko to chyba spokojnie można jeść. Tu przyprawy pikantne są jedynie niebezpieczne.
Ja dzisiaj byłam u pediatry w Luxmedzie po skierowanie na USG bioderek i do ortopedy profilaktycznie. Usłyszałam milion ochów i achów nad mym synem, który już 6100g waży!!! Dzisiaj zaczynamy rozmiar 3 pieluch bo na szczęście się skończyły 2. Ostatnie sztuki to już takie przyciasnawe.. No i oczywiście wielki chłop, pani mi mówi, że na pewno będzie na górze siatki centylowej - ale mi nowina, Bartek już dawno wyskoczył poza siatkę ze swoim wzrostem a Hubi zapowiada się na wyższego 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laski 😁
zaraz zmykamy na szczepienie.
Ale smakowicie sie narobiło na forum 😁
My też mamine gołąbki przetestowaliśmy 😉też chyba ze 4-5 i cisza była 😁
Poza tym czereśnie, truskawki, agrest, czekolady, ciasta, smażone co któryś dzień- tu głównie filety z kurczaka i cisza. Pierogi z jagodami no i tego dnia też kalafior, tu pojawiła się trochę bączków ale bez płaczu 😁
Tylko chyba to mleko nieszczęsne... 😞 no dziś zobaczymy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też zauważyłam, że 2-jeczki coś małe się robią i czekam aż się skończą.
przetestowałam Dady po tym jak polecałyście, na początku na przemiennie z pampersami i będę ich używać 😉 a ostatnio otworzyli długo remontowaną biedronkę- po sąsiedzku i z tej okazji Dady były po 23 zł!!! kupiłam 4 paki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEJ
tez polecam dade - sa o wiele lepsze od pampersów (tych tanich)

dziewczyny czy macie maty edukacyjne? jak sie sprawdzają ? zastanawiam sie czy nie kupic ? jaką bo wybór ogromny tylko ceny.... 😲

a tak w ogóle to dzięki Bogu za nosidełka! nic bym bez niego nie zrobiła - teraz też młoda śpi w nosidle a ja ogrnęłam kuchnię i pisze z Wami. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tych tanich Pampersów nigdy nie miałam.. Aaana, widziałaś Dada3 już? No rewelacja! Jeszcze przetestuję na noc bo ja ostatnio zakładam 21:30 pieluchę i zmieniam dopiero ok 6 🙂 No chyba, że kupa się trafi po drodze to zmieniam. Pampers bez problemu dawał radę, zobaczymy co Dada na to 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co do mat... to się przygotuj, że Domka będzie chciała leżeć cały czas na tej macie i nie wiem na ile Emilka skorzysta. Chociaż Ty dajesz do przedszkola Domkę.. ja mam taką zwykłą matę z pluszowymi zabawkami i przywieszam tam też różne inne zabawki dla urozmaicenia. Dziecko zachwycone. Co kupisz to będzie dobre na pewno ale pamiętaj żeby za duzo kasy na to nie dawać 😁

Pokazujecie swoim dzieciaczkom czarno-białe obrazki?? Hubert juz w ekscytację wpada jak widzi 🙂 Mamy różne książeczki, wydrukowane obrazki, cały dom w tym jest. Nawet prezentację z obrazków na smartfonie ogląda 😉 No i karuzela też już daje wysoki poziom ekscytacji podobnie jak kąpiel. Chichra się przy tym jak nie wiem. Wanienkę muszę zmienić na większą bo jak wymachuje nóżkami i się odbija od wanienki to z drugiej strony głową wali. no i rączkami na boki zamiast pluskać wodę to uderza o wanienkę. Czas zmienić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dla mnie tez dada 3 duzo lepsza od 2 od kilku dni mamy i jestem na tak 🙂
I nas tez bioderka super tydzien temu bylismy kolejna wizyta 6sierpnia 😁 my juz dawno wanienke zmienilismy bo maly sie w tej fishera nie miescil jak nozki wyprostowal 🙂

Anna ja wlasnie planuje zakupic nosidlo nie wiem na co zwracac uwage?
Ja na allegro zakupilam mate za 30zl canpol mleczna kraina uzywana 2razy a jest jak nowa 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
przypomniało mi się że na działce mam matę po Domce to w weekend przywiozę 🙂 bo trochę mi szkoda ok 200pln na nową (bo taka mi się niestety spodobała :/)
Dady 3 jeszcze nie próbowałam za to 1ki z Dady były takie sobie ale 2ki super

Tysiaa Adaś bawi się już jakoś na macie? ja mam nosidło babybjorn - drogie jak diabli niestety ale rewelacyjne - wczesniej też miałąm jakieś niby porządne i Domka zupełnie nie chciała w nim siedzieć. Najlepiej idż do sklepu z Adasiem i sprawdż w którym jest Wam najlepiej a potem np. kup używane na allegro (ja tak robiłąm z wózkami 🙂) Ja zwracałam uwagę na bezpieczeństwo dziecka - ta marka znana na całym świecie więc chyba ok (nawet Byonce go używa :P hehe) + aby można było łatwo i szybko regulować bo będzie noszone przez A i przeze mnie (tu już bez szału trochę trzeba sobie wyregulować ale to kwestia wprawy)

Dudasia próbowałam Emmie pokazywać dziś taką książeczkę czarno białą i zauważała przez chwilkę zainteresowanie a potem ignorancja
masz jakiś adres www z którego ściągasz obrazki bo to b fajny pomysł 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaana napisał(a):
hej
przypomniało mi się że na działce mam matę po Domce to w weekend przywiozę 🙂 bo trochę mi szkoda ok 200pln na nową (bo taka mi się niestety spodobała :/)
Dady 3 jeszcze nie próbowałam za to 1ki z Dady były takie sobie ale 2ki super

Tysiaa Adaś bawi się już jakoś na macie? ja mam nosidło babybjorn - drogie jak diabli niestety ale rewelacyjne - wczesniej też miałąm jakieś niby porządne i Domka zupełnie nie chciała w nim siedzieć. Najlepiej idż do sklepu z Adasiem i sprawdż w którym jest Wam najlepiej a potem np. kup używane na allegro (ja tak robiłąm z wózkami 🙂) Ja zwracałam uwagę na bezpieczeństwo dziecka - ta marka znana na całym świecie więc chyba ok (nawet Byonce go używa :P hehe) + aby można było łatwo i szybko regulować bo będzie noszone przez A i przeze mnie (tu już bez szału trochę trzeba sobie wyregulować ale to kwestia wprawy)

Dudasia próbowałam Emmie pokazywać dziś taką książeczkę czarno białą i zauważała przez chwilkę zainteresowanie a potem ignorancja
masz jakiś adres www z którego ściągasz obrazki bo to b fajny pomysł 🙂


aana, Dadą 3 będziesz w takim razie zachwycona 😉
Ja mam takiego pdf-a z obrazkami, które drukuję ale znalazłam jeszcze tu:
http://www.brillbaby.com/free-download/infant-stimulation-cards.php
http://www.brillbaby.com/media/flashcards/isc-patterns-001-a4.pdf
http://www.brillbaby.com/media/flashcards/isc-objects-001-a4.pdf

Mamy taka książeczkę, Hubiś ją lubi - póki co czarno-białą stronę studiuje 😉
http://www.mall.pl/zabawki-aktywnosc-rozwoj/taftoys-interaktywna-ksiazeczka
jakby co jest i mata z serii 😉
http://www.mall.pl/maty-zabawa/taftoys-deka-4-rocni-obdobi

no i takie książeczki fajne czytamy
http://www.calydlamamy.pl/ksiazki-dla-dzieci/343-oczami-maluszka-zestaw-3-ksiazeczek.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam z rana Asiu dzięki za linki Tez wydrukuje sobie te obrazki 😁
U nas od 2 dni maly po oapieli marudny nie wiem czy prrzejedzony chyba zaczne mu dawac jakies kropelki bo mam wrazenie ze brzusio pobolewa nie placze ale marudzi co dajecie maluchom? Jakies kropelki? Mam sab simplex ale kolek nie ma dawalabym raczej jakis probiotyk moze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tysiaa ja na laktozę (bąki, i skórcze) daję Delicol do każdego karmienia - działa rewelacyjnie
a jak jest ciężko (lub jak chcę mieś święty spokój) to jeszcze espumisan (to samo co sab simplex)

lekarka powiedziała mi że bąki mogą być też od ..... wody z glukozą! bo glukoza (cukier) fermentuje w brzuchu i tworzy gazy 😮 😮 i mówiła żeby 1. nie dopajać 2. jeśli już muszę to samą wodą lub ziołami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...