Skocz do zawartości

huraaa, będzie byk :) | Forum o ciąży


dudasia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej mamusie! Dawno mnie nie było ale jakoś ochoty na pisanie nie miałam. U nas bez zmian. Piotrek walczy jak tylko potrafi, Adas grzeczniutki a ja chora. Masakra jednym słowem.
A o pogodzie nie bede sie wypowiadac. Wczoraj byłam taka burza że zalało kilka dzielnic Cork. W jedyn Tesco woda była na wysokość 3 półki sklepowej. Szkoda słów....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
U nas Domka doszła do siebie i ma tyle energii ze nie nadążam za nią ! Mimo zmęczenia cieszę się bo w końcu dziecko nie sapie i wysypiaa się. Choć tu pojawił się problem bo chyba przezywa operacje we snie i krzyczy i płacze w nocy ale nie da się jej dobudzic. Wygląda to strasznie bo niby jest przytomna ma otwarte oczy ale tak na prawdę śpi . i tak kilka razy, co noc. Czy wasze dzieci też tak kiedyś miały?
Emka ok w końcu ma ładna skore choć jeszcze bardzo sucha i co ok godz muszę smarować ja kremem oilatum. Też jedziemy na delicolu i espumisanie - pytałam pediatry i nie zaszkodzi to dziecku.
Upały dopiero do nas dziś dotarły a ze w taka pogodę w mieszkaniu mamy saune to będziemy albo w lesie ( na szczęście pod domem mamy) albo jak jest bardzo goraco to niestety centrum handlowe a rano i po południu na plaży 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak to gdzie? W taki upał nikt w domu nie siedzi 😉
My weekend u teściów. Bartek szaleje w ogrodzie. Ma tam domowy aquapark 😉 Troche się przypiekł co prawda na słońcu ale przeżyje 😉 Huberta to trzymałam raczej w domu bo chłodniej niż na zewnątrz było. Juro rano się zbieram do parku i będziemy tam do oporu. Mam nadzieję, że odpuszczą upały..
aaana, u Was ten upał nie taki straszny przy zimnym morzu.. Chętnie bym się teleportowała nad Bałtyk.
a to co piszesz o Domce to przerażające ale dzieci tak miewają. Bartek nie miał jeszcze ale np Hubi dzisiaj zaczął krzyczeć przez sen. Ciekawe jakie sny mają takie małe dzieci... Chyba, że go coś zabolało nagle... Dziwne to było. Ja oczywiście skoczyłam na równe nogi a ten po chwili już spal w najlepsze.

Tysia, wiekszość dzieci lubi jeździc w wózku 😉 Rada: zrób tak zeby Adaś zasnął w stojącym wózku to może Ci pośpi dłużej. Ja tak teraz robię. Hubi jest rześki jak wychodzimy, zasypia sobie na placu zabaw i wtedy ma wszystko gdzieś. Jak mi zasypia podczas jazdy to koniec 😉 Bartek też spał tylko w jeżdżącym wózku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a co do skóry to znowu Hubi ma taką mikrokaszkę na twarzy. Dochodzę do wniosku, że to od gorąca i potu. Potówki? Jakoś inaczej chyba wyglądają potówki no ale może to taka odmiana 😉
Hubi to Mały Budda albo ludzik Michelin 😉 Współczuję mu w tym upale 😉

Dziewczyny, dostałyście juz okres? Mnie wczoraj zaskoczyło jakieś krwawienie. Dzisiaj tez jeszcze trochę ale ilość nieokresowa. Nie wiem co to 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry Kochane 🙂
W koncu trochę chlodniej 🙂
Jeśli chodzi o pampersy to ja z Dady 2 nie jestem zadowolona małemu sie strasznie dupka odparzyła, ale skoro mówicie że 3 lepsze to jak juz bedziemy na etapie 3 to sprubuje 🙂

My dzis do lekarza bo pod sutkiem małemu cos wylazło niby guzek takie jak by gruczął niby to jest niegroźne ale lepiej sprawdzić, a możę któryś maluch miał takie coś?

Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emi nie miałyśmy nic takiego. Pewnie to nic poważnego ale tak jak piszesz lepiej sprawdzić dla świętego spokoju.
Dudasia podeślij trochę twojego super pokarmu dla Emki bo ona to kruszyna (4kg). U nas też taka kaszka i myślę ze to potowki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia no wlasnie on w domu sobie w wózku śpi np jak wietrze w pokoju to biore go do drugiego pokoju i tam sobie śpi ale na dworze ledwo czape załoze już spi ale jak chwile dłuzej postoje to odrazu się zaczyna kręcić 🙂 boooooże jakie upały w słoncu dzisiaj u nas 42 stopnie!! a cieniu 37 wiec niewielka roznica tak nagrzane.. ;/ my w weekend też u teściów tzn wczoraj cały dzień a w sobotę u siostrzenicy na mini imprezce 😁

Emi u nasteż guzka nie było ale to pewnie przez hormony mojej kumpeli mały kiedys tez takie coś miał 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Halo!
U nas żadnych guzków więc nic nie podpowiem Ci Emi. We Wrocku dzisiaj duuużo przyjemniej, da się normalnie zyć! W południe to nawet chłodnawo (pewnie takie wrażenie po weekendzie 😉 ). Na słońcu to oczywiście straszne ale sporo chmur dzisiaj. Uff.
Czytam sobie teraz jak tu zmenić swoja dietę żeby chudnąć bardziej. Chyba zacznę się żywić mięskiem i warzywami na parze i wywalę pieczywo z jadłospisu. Tylko co mój mąż na to? 😉 Bo przecież nie będę pięciu obiadów gotować żeby kazdego zadowolić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
emi-rose napisał(a):
My po wizycie u lekarza ten gózek to nic groznego samo minie.

Ja nie zakładam czapki tylko opaske 🙂


Dobre wieści 🙂
No opaska to chyba niezłe rozwiązanie choc ja wychodze z założenia, ze do gondoli to wiatr nie dociera 😉 Nie widziałam opasek dla chłopców...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dudasia napisał(a):
ubieracie swoim dzieciom czapki na głowy?? Hubert to nie pamiętam kiedy miał ostatnio czapkę... Jakis mam swobodniejszy stosunek do tego przy drugim dziecku. Generalnie rozbieram malucha.
Dzisiaj Hubi odsypia upały 🙂


ja nie ubieram zazwyczaj choc zawsze mam jakąś cienką przy sobie bo u nas nad morzem nigdy nic nie wiadomo...
Domce też nie zakładałam i nigdy nie miała problemów z uszami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
emi-rose napisał(a):
My po wizycie u lekarza ten gózek to nic groznego samo minie.

Ja nie zakładam czapki tylko opaske 🙂


Emi dobrze że to nic groźnego
opaska dobry pomysł tylko że moja chyba za bardzo się kręci i spadałaby jej co chwilę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamuśki ze starszymi dzieciakami - jak sobie radzicie na placu zabaw / spacerze? jak jesteście same z dzieciakami??
co robić jak starsze ucieka a w wózku drze się młodsze... do tego torebka na ławce aż kusi żeby ją ukraść a Ty nie wiesz jak się rozdwoić?

jak u was wygląda przygotowanie do wyjścia - ja mam tyle tobołów że szok! a pakowanie trwa min 30 min :/

macie jakieś sprawdzone patenty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam po kilku dniowej przerwie, tak upalnej że nawet komp unikałam bo mam wrażenie że jeszcze przy nim bardziej gorąco 😎
Ania ja mam ten luz, że Mania trochę już "ułożona" ale żeby sie nie pakować właśnie tak długo to mam w torbie oddzielny podręczny zestaw dla malucha- wiadomo pieluchy, chusteczki, pieluchę flanelową, kocyk itp. więc dzięki temu nic nie zapominam. Ewentualnie dokładam tylko wodę dla mnie i Manii czy w upały nawet dla Igorka wodę lub herbatkę na wszeli wypadek. Torba na wózku a podręczne ważne rzeczy typu karta, pieniądze, klucze, tel itp w małej torbie zarzuconej przez tułów, więc zawsze przy mnie. A na Manię to już kary działają, chociaż się zdarza..... w końcu to tylko dzieci.
Asia tzn Hubi gratuluję mini urodzin, co mi uświadomiło że u nas to już jutro. Chciałam zapytać czy któraś już miesiączkuje, ja nie ale już widzę że Ci się zebrało. Po Mani dostałam aż po 6 m-cach!!!
Ja Igorowi też czapki nie zakładam, bo się poci jak oszalały wtedy a i tak jest pod budą gondoli.
Emi fakt guzki to po hormonach matki, Igor miał, podobno działa okład z łyżki sody i połowy szklanki wody, ja z lenistwa nie robiłam i oczywiście samo minęło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A w ogóle to mały rośnie w kg ale nie jak Hubi czy Adaś (Tysi), tydz temu na szczepieniu miał 5420 g/ 7 tyg, przyzwoicie ale to i tak już 75 centyl. Pediatra coś mnie nastraszyła, że ma słabe napięcie ale neurolog powiedział że jest przyzwoicie bo główkę coś tam podnosi na brzuszku leżąc ale najzwyczajniej sobie tą pozycje upodobał do spania 😉 za to na rękach jak drut sztywny!!!
U was też dzieciaki tak sie rozruszały ostatnio? (te wcześniej urodzone) bo ja już mojego na pewno na przewijaku samego nie zostawię, ostatnio juz mu nogi zwisały bo sie w poprzek przekręcił. Dobrze że zwisały nogi do łózeczka! A i tak non stop go uwalniam ze szczebelków bo się odkręca w poprzek. I gdzie to słabe napięcie? Chociaż i tak go będe miała na oku bo miał słabe napięcie w pierwszej dobie i przez to 9 pkt-ów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...